کرونا سرعت اینترنتی شدن کسب و کارها را بیشتر کرد

کرونا سرعت اینترنتی شدن کسب و کارها را بیشتر کرد

در حالی که پیش بینی می‌شد بسیاری از کسب و کارها در فاصله ۶ تا ۷ سال آینده بر بستر فضای مجازی شکل بگیرند، شیوع کرونا باعث شد تا سرعت پیوستن کسب و کارها به فضای آنلاین و تجربه فروش اینترنتی بیشتر شود.

به گزارش ایسنا، به دنبال انتشار ویروس کرونا در کشور بسیاری از کسب و کارهای خرد، کارگاه‌های کوچک و مشاغل و صنوف خدماتی دچار آسیب شدند. این امر باعث شد تا صاحبان بسیاری از مشاغل عمدتا خدماتی آسیب دیده و با توقف فعالیت روبه‌رو شوند.
در این بین برخی کسب و کارها برای جلوگیری از رکود و تعطیلی مسیر دیگری را در پیش گرفته و تلاش کردند فعالیت خود را در بستر اینترنت و از طریق شبکه‌های اجتماعی ادامه دهند و به نوعی فروش آنلاین را تجربه کنند.
گزارش‌ها نشان می‌دهد که آن دسته کسب و کارهایی که در دوران کرونا در بستر فضای مجازی شکل گرفته و به فعالیت ادامه دادند، از عملکرد قابل قبول و موفق‌تری برخوردار بوده‌اند.
آن‌طور که سخنگوی اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی گفته، پیش بینی می‌شد که ۷۰ درصد کسب کارها طی ۶ تا ۷ سال آینده وارد فضای آنلاین شوند ولی شیوع کرونا باعث شد تا این زمان به ۲ تا ۳ سال کاهش یابد.
امروز اینترنت بیشترین تغییرات در دنیای کسب و کار را به وجود آورده و سرعت دستیابی به اطلاعات، محصولات و خدمات را بالا برده است؛ بر همین اساس تمایل به ایجاد شغل در بستر فضای مجازی روز‌به‌روز در حال گسترش است.
آمارها نشان می‌دهد که در شش ماهه نخست سال، تمایل به راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی و صدور پروانه تاسیس کسب و کارهای آنلاین افزایش داشته و تداوم شیوع کرونا در این زمینه اثرگذار بوده است. در نیمه دوم سال نیز ۸۶ درصد مجوزهای صادره برای کسب وکارهای مجازی متعلق به مردان و ۱۴ درصد متعلق به زنان بوده است.

4.8/5 - (5 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها