مهلت ایران به اینستاگرام برای معرفی نمایندگی

مهلت ایران به اینستاگرام برای معرفی نمایندگی

مهلت ایران به اینستاگرام با ارسال نامه به شرکت سازنده اینستگرام (متا) و اتهام این شرکت به نقض قوانین جمهوری اسلامی موضوعی است که امروز در برقچی به آن پرداخته ایم.

اعتراض رسمی ایران به اینستاگرام و واتساپ

براساس خبر منتشر شده در وب‌سایت مرکز ملی فضای مجازی، این مرکز نامه‌ای به شرکت متا تحویل داده و در آن به سوء رفتار اینستاگرام اعتراض کرده است. در این نامه اینستاگرام متهم به «بسترسازی برای توسعه اغتشاشات اخیر» و «عدم پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری در خصوص مکاتبات رسمی توسط نهادهای مسئول ایرانی» شده است.

همچنین مرکز ملی فضای مجازی اطلاع داده که این مرکز با ارسال نامه رسمی خطاب به مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در راستای «عدم رعایت قوانین مصوبه کشور ایران» و قوانین داخل پلتفرم،  ازطریق دفترحافظ منافع ایران در واشنگتن نسبت به عملکرد این شرکت اعتراض کرده است.

اعتراض رسمی ایران به اینستاگرام و واتساپ
اعتراض رسمی ایران به اینستاگرام و واتساپ

براساس این گزارش مهم‌ترین اعتراضات جمهوری اسلامی ایران «در خصوص انتشار سازمان یافته اخبار خلاف واقع، رواج رفتارهای تبعیض‌آمیز و نفرت‌پراکنی، ترغیب خشونت و ناآرامی‌های اجتماعی، نقض حاکمیت ملی و نقض حقوق کاربران ازطریق اعمال استانداردهای دوگانه و زمینه‌سازی فعالیت تبلیغی و عملیاتی گروه‌های تروریستی بر سکوهای وابسته به شرکت متا، تعمیق شکاف‌های اجتماعی و تبعیض نژادی و قومی،تجزیه طلبی و زمینه سازی برای جرائم سازمان یافته از جمله نقل و انتقال و معامله سلاح جنگی و موادمخدر، ترویج رفتارهای نامتناسب جنسی در قبال کودکان و نوجوانان و همچنین عدم ممانعت از پخش لایوهای جنسی، ارائه خدمات جنسی و روسپیگری و آموزش رفتارهای ناهنجار و خلاق قوانین کشور» مطرح شده است.

ایران به متا ۱۰ روز مهلت داد تا نمایندگی معرفی کند

ظاهراً مهلت ایران به اینستاگرام  ۱۰ روز از زمان دریافت نامه است تا «به منظور فراهم شدن امکان فعالیت پایدار سکوهای مذکور» نمایندگی رسمی و مسئولیت‌پذیر مستقر در ایران معرفی کند.

این در شرایطی است که متا یک شرکت امریکایی است و فعالیت آن در ایران مشمول تحریم‌های ایالات متحده‌ی امریکا خواهد شد که اگر این نبود احتمالاً برای تجاری‌سازی و کسب درآمد از حدود ۵۰ میلیون کاربر ایرانی خود، پیش از این اقدام به حضور رسمی در کشور می‌کرد.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها