فعالیت هکرهای کلاه سفید در ایران قانونی خواهد شد

فعالیت هکرهای کلاه سفید در ایران قانونی خواهد شد

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی اعلام کرد فعالیت هکرهای کلاه سفید در ایران قانونی خواهد شد.

هکرهای کلاه سفید جزو آن دسته از هکرهایی هستند که نیت خرابکارانه نداشته و هدفشان تست و شناسایی نقاط ضعف سیستم‌های رایانه‌ای است. این هکرها با نفوذ به شبکه‌های کامپیوتری سازمان‌ها ضعف این سیستم‌های امنیتی را شناسایی می‌کنند تا از سوءاستفاده‌های احتمالی توسط هکرهای کلاه سیاه جلوگیری شود. در همین رابطه دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی از طرح جدیدی خبر داد که طبق آن قرار است فعالیت هکرهای کلاه سفید در ایران قانونی شود.

جزئیات قانونی شدن فعالیت هکرهای کلاه سفید

مهدی محمدی، دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی در این خصوص عنوان کرد قصد داریم فعالیت متخصصان حوزه امنیت رایانه و هکرهای کلاه سفید را در کشور قانونی کنیم. وی افزود با اعلام این فراخوان ضمن احراز هویت و شناسنامه‌دار شدن فعالیت این متخصصان، امکان بازاریابی و جذب این افراد از طریق شرکت‌هایی که به متخصص امنیت نیاز دارند نیز فراهم خواهد شد.

دبیر ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی در ادامه گفته‌های خود بیان کرد:

در حال حاضر از تعداد هکرهای فعال در کشور آمار دقیقی وجود ندارد، اما برآورد می‌شود که تعداد زیادی از متخصصان در این حوزه فعالیت می‌کنند. حتی بررسی‌ها نشان می‌دهد بسیاری از این هکرها به بیرون از کشور خدماتی ارائه می‌دهند و اقدامات بین‌المللی خوبی انجام داده‌اند. از این رو برای آن که این شخصیت‌ها که اغلب حقیقی هستند با مشکلات امنیتی مواجه نشوند، قصد داریم که فعالیت آنها را شناسنامه‌دار کنیم.

مهدی محمدی در ادامه اظهار کرد طبق این طرح یک دیتابیس از هکرهای قابل اعتماد در کشور ایجاد خواهد شد که قادرند در حل مسائل امنیتی سامانه‌های دولتی و خصوصی یاری برسانند. وی تاکید کرد در جهان هکر بودن یک نوع شغل شناخته می‌شود، اما در ایران تا به امروز این ظرفیت‌ها و فعالیت‌ها شناسایی و ساماندهی نشده تا هکرها در در مظان اتهام قرار نگیرند.

5/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها