رکورد جدید اینترنت استارلینک ثبت شد!

رکورد جدید اینترنت استارلینک ثبت شد!

استارلینک اکنون ۳۰۰۰ ماهواره در مدار زمین قرار داده است و گزارش جدیدی از تعداد مشترکان این سرویس اینترنت ماهواره‌ای ثبت شده است. با ما در برقچی همراه باشید.

تعداد مشترکان اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به یک میلیون نفر رسید

شرکت استارلینک اعلام کرده که تعداد مشترکان آن از مرز یک میلیون‌نفر عبور کرده است. استارلینک که در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات اینترنت ماهواره‌ای فعالیت دارد به نقطه‌ی عطف بسیار مهمی دست یافته است. اسپیس‌ایکس این سرویس را درسال ۲۰۲۰ برای عموم کاربران فعال کرد و چندماه بعد در سال ۲۰۲۱ امکان سفارش خدمات این سرویس فراهم شد.

استارلینک از زمان راه‌اندازی تاکنون به‌سرعت روند ساخت صورت فلکی خود را تکمیل می‌کند و با پرتاپ منظم موشک فالکون ۹ سعی دارد به این هدف دست یابد. این شرکت همچنین ماهواره‌های خود را ارتقاء داده است. اکنون پس‌از گذشت سالی پرفراز و نشیب، تعداد مشترکان این شرکت از یک میلیون‌نفر عبور کرده است.

۳۰۰ هزار کاربر جدید اینترنت ماهواره ای

در ابتدای سال جاری ۲۵۰ هزار نفر تعداد مشترکان استارلینک بود و در طول سال ۲۰۲۲ روند افزایش داشته است. جدیدترین آمارهای ارائه شده ازطرف جاناتان هوفلر، رئیس فروش اسپیس‌ایکس، اینترنت ماهواره‌ای این شرکت تا ماه سپتامبر به رقم ۷۰۰ هزار نفر رسیده است. این سرویس‌دهنده سعی کرد با کاهش قیمت خدمات خود در کشورهایی مثل برزیل، افراد بیشتری را به استفاده از سرویس اینترنت ماهواره‌ای ترغیب کند.

همان‌طور که اشاره شد، رکورد جدید اینترنت استارلینک اکنون از مرز یک میلیون‌نفر عبور کرده است. این خبر در حساب توییتر اسپیس‌ایکس به‌اشتراک گذاشته شده است. راه‌اندازی صورت فلکی ماهواره‌ای به سرمایه‌گذاری هنگفتی نیاز دارد که شامل هزینه‌های پرتاب و هزینه‌های راه‌اندازی ماشین‌های ساخت تجهیزات است. این هزینه‌ها با موارد دیگری مثل هزینه‌های بهره‌برداری از شبکه، تکمیل می‌شوند و همان‌طور که ایلان ماسک اشاره می‌کند، رفع این چالش‌ها بسیار دشوار است.

اسپیس‌ایکس در حوزه‌ی اینترنت ماهواره‌ای فعلاً در ابتدای مسیر قرار دارد زیرا ۳۰۰۰ ماهواره را برای تکمیل صورت فلکی خود پرتاپ کرده است و هدف آن قرار دادن ده‌ها هزار ماهواره‌ی دیگر در مدار زمین است. مرحله‌ی بعدی صورت فلکی شامل ماهواره‌های نسل دوم می‌شود ازطریق موشک استارشیپ اسپیس ایکس پرتاب خواهند شد.

تعداد مشترکان اینترنت ماهواره‌ای
تعداد مشترکان اینترنت ماهواره‌ای

Wccftech می‌نویسد، شاید اسپیس‌ایکس فضاپیمای نسل دوم خود را برای پرتاب فالکون ۹ پیکربندی کند. فالکون ۹ قابل‌اعتمادترین موشکی است که تا به‌حال در تاریخ بشر به فضا پرتاب شده است. جدیدترین پرتاب اسپیس‌ایکس که ۵۴ ماهواره‌ی دیگر را در مدار قرار داد، ازطریق تقویت‌کننده‌ای انجام شد که تا این‌لحظه ۱۵ بار پرواز کرده است.

در ابتدا، اسپیس‌ایکس قصد داشت از فالکون ۹ برای پرتاب ماهواره‌های نسل دوم خود استفاده کند، اما اوایل سال جاری با ارائه‌ی درخواستی به FCC، برنامه‌های خود را تغییر داد. این درخواست به‌شدت مورد انتقاد رقبای استارلینک قرار گرفت.

استارشیپ درحال‌حاضر در بوکاشیکا، تگزاس درحال توسعه است و قصد دارد به‌سرعت پرواز آزمایشی مهمی را انجام دهد که توانایی‌های این موشک را به‌نمایش خواهد گذاشت. بااین‌حال، پرواز مذکور احتمالاً تا پایان سه‌ماهه‌ی اول ۲۰۲۳ انجام نخواهد شد، به‌خصوص از آن‌جا که استارشیپ به‌دلیل نقش اصلی آن در برنامه‌ی آرتمیس سازمان ملی هوانوردی و فضایی (ناسا) باید سریعاً رتبه‌بندی انسانی دریافت کند. نوع سفارشی موشک مورداشاره، اولین فضانوردان را در این هزاره بر ماه فرود خواهد آورد و ناسا امیدوار است که اولین پرواز آزمایشی فرود روی ماه در سال ۲۰۲۳ انجام شود.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها