درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته
Dual Band
روتر بی‌ سیم شیائومی مدل 4A Gigabit
barghchi
4
مودم فیبرنوری هوآوی EchoLife HG8245C
barghchi

مودم فیبرنوری هوآوی EchoLife HG8245C

۱٬۳۵۰٬۰۰۰
۱٬۱۸۰٬۰۰۰
4
2.5
مودم فیبرنوری فایبرهوم AN5506-04
barghchi

مودم فیبرنوری فایبرهوم AN5506-04

۲٬۹۵۰٬۰۰۰
۲٬۸۵۰٬۰۰۰
4
سیم کارتی
خرید روتر اکسس پوینت میکروتیک مدل Hap ac3 LTE KIT
barghchi
5
Dual Band
مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی EG8145V5
barghchi
4.5
Dual Band
مودم VDSL تی پی لینک Archer VR400
barghchi

مودم VDSL تی پی لینک Archer VR400

۲٬۷۵۰٬۰۰۰
۲٬۵۹۰٬۰۰۰
اقتصادی
4
N300 ADSL2
barghchi

مودم دی لینک مدل DSL-124

۱٬۴۵۰٬۰۰۰
۱٬۳۹۰٬۰۰۰
5
سوئیچ 24 پورت سیسکو WS-C2960-24PC-L سری New
barghchi

سوئیچ 24 پورت سیسکو WS-C2960-24PC-L

۹٬۳۰۰٬۰۰۰
۸٬۹۰۰٬۰۰۰
4.5
WS-C2960G-24TC-L
barghchi

سوئيچ سيسكو WS-C2960G-24TC-L

۶٬۹۰۰٬۰۰۰
۶٬۵۰۰٬۰۰۰
...36

معرفی تجهیزات اکتیو شبکه

روابط اجتماعی، امروزه همانند گذشته نیست ودست‌خوش تغییرات بسیار زیادی قرار گرفته است به طوری که ارتباطات مجازی، نقشی بسیار اساسی را در زندگی روزمره مردم سراسر جهان ایفا می‌کند و به همین دلیل نیازمند وجود ابزارهای ویژه‌ای هستند. شبکه‌های کامپیوتری، با قابلیت‌های فراوان، مانند دسترسی به اینترنت پرسرعت، توانسته‌ است مرز‌های جغرافیایی را درنوردد و انسان‌های مختلف را در سراسر جهان به یکدیگر متصل کند. در شبکه‌ها و برای دسترسی به اینترنت جهانی، تجهیزات بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند که به طور کلی در دو دسته شامل تجهیزات پسیو و تجهیزات اکتیو شبکه طبقه‌بندی می‌شوند و هرکدام از آن‌ها مسئولیت قسمت‌های مختلفی را در شبکه برعهده دارند.

تجهیزات اکتیو شبکه همانطور که از نام آن‌ها پیدا است و از نقطه نظر فنی، جریان یا ولتاژی در درون آن‌ها وجود دارد و به همین دلیل با تجهیزات پسیو در شبکه، تفاوت‌های ساختاری بسیاری دارند. تجهیزات اکتیو که در شبکه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل تجهیزات و قطعات بسیار زیادی می‌شوند که هرکدام از آن‌ها به نحوی، اطلاعات و سیگنال‌ها را مورد پردازش قرار می‌دهند و آن‌ها را برای کاربران مهیا می‌کنند. از جمله پرکاربردترین و متداول‌ترین تجهیزاتی که در شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند، می‌توان به سوئیچ‌ها، مودم‌ها، روتر‌ها، اکسس پوینت‌ها و بسیاری از تجهیزات دیگر از این دست اشاره کرد. این تجهیزات شبکه نقشی بسیار اساسی را در شبکه‌ها ایفا می‌کند به طوری که دسترسی به اینترنت و استفاده از شبکه‌، بدون وجود بسیاری از آن‌ها برای کاربران ممکن نیست. به عنوان مثال، مودم‌ها که به عنوان تجهیزات اکتیو موجود در شبکه‌ها شناخته می‌شوند، برای اتصال به اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرند و در حقیقت اتصال به اینترنت بدون وجود آن‌ها ممکن نخواهد بود. در ادامه به بررسی مهمترین تجهیزات اکتیو شبکه پرداخته خواهد شد و نقش هرکدام از آن‌ها در شبکه‌ها بیان می‌شود.

سوئیچ‌ شبکه

امروزه کمتر کاربری را در شبکه می‌توان یافت که نام سوئیچ‌ را به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات اکتیو شبکه نشنیده باشد و به طور مستقیم یا غیر مستقیم از آن‌ استفاده نکرده باشند. سوئیچ‌ها به عنوان یکی از عضو‌های جدانشدنی در شبکه شناخته می‌شوند و از آن‌ها در بسیاری از شبکه‌های خانگی و اداری استفاده می‌شود. سوئیچ‌ها وظایف بسیار زیادی را در شبکه برعهده دارند به طوری که از جمله مهمترین این وظایف، اتصال میان تجهیزات و قطعات موجود در شبکه است و اطلاعات و سیگنال‌ها را میان آن‌ها به اشتراک می‌گذارند. سوئیچ‌ها، به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات اکتیو موجود در شبکه، در انواع مختلفی تولید و عرضه شده‌اند، به طوری که در دو نوع سوئیچ‌های fixed و سوئیچ‌های modular، در دسترس هستند. همچنین سوئیچ‌ها را در سطوح و لایه‌های مختلفی در شبکه مورد استفاده قرار می‌دهند و هرکدام از آن‌ها قابلیت‌های منحصر به فرد بسیاری دارند و برای شبکه‌هایی خاص استفاده می‌شوند.

مودم

بسیاری از افراد در سراسر جهان اعتقاد دارند که مودم‌ها به عنوان مهمترین تجهیزات اکتیو شبکه موجود در شبکه می‌باشند و تا حد زیادی نیز حق دارند. مودم‌ از لحاظ فنی دستگاهی است که اطلاعات و سیگنال‌ها را از ISP طرف قرارداد دریافت می‌کند و بعد از پردازش و بررسی، آن‌ها را برای استفاده تجهیزات مختلف موجود در شبکه، آماده می‌کند. از این حیث، مودم‌ها به عنوان نقطه‌ی اتصال کاربر به اینترنت شناخته می‌شوند و به همین دلیل وجود آن‌ها در شبکه‌ حیاتی است. مودم‌ها به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات اکتیو شبکه ، به قدری دارای نقشی موثر هستند که انتخاب نوع و مدل مناسب و متناسب آن‌ها با نوع شبکه، به شدت در کیفیت و سرعت اتصال به اینترنت، تاثیر دارد و لذا انتخاب درست آن‌ها براساس تجهیزات موجود در شبکه، راندمان را به شدت افزایش خواهد داد. امروزه تجهیزات اکتیو بسیار زیادی در شبکه‌ها استفاده می‌شود و مودم‌ها به عنوان یکی از مهمترین آن‌ها، در انواع مختلف و با ویژگی‌های منحصر به فرد تولید و عرضه شده‌اند و لذا هرکدام از آن‌ها می‌توانند نیاز شبکه‌های بسیاری را برطرف سازند.

روتر

روتر‌ها یکی از تجهیزات اکتیو مورد استفاده در شبکه‌ها هستند و به طور سراسری در تمام نقاط جهان، مورد استفاده قرار می‌گیرند. روتر‌ها، نقش‌های بسیار زیادی را در شبکه‌ها ایفا می‌کنند و یکی از مهمترین نقش‌هایی که برعهده دارند انتقال اطلاعاتی است که توسط مودم پردازش می‌شود و همین امر آن‌ها را به عنوان یکی از پرکاربردترین تجهیزات اکتیو شبکه تبدیل می‌کند. درست است که بسیاری از افراد، مودم‌ها را به عنوان مهمترین تجهیزات اکتیو شبکه می‌شناسند، اما باید توجه کرد که وجود مودم‌ها، تنها برای اتصال به اینترنت کافی نیست و این وظیفه روتر‌هاست که تجهیزات مختلف شبکه را به اینترنت متصل می‌کند. همچنین روترهای مختلف تجهیزات موجود در شبکه را به روش‌های مختلفی به اینترنت پرسرعت متصل می‌کنند به طوری که به صورت کلی، روتر‌ها در دو نوع کابلی و وایرلس، تولید و عرضه شده‌اند و هرکدام از آن‌ها می‌توانند به نحوی این اتصال را برای کاربران مختلف فراهم سازند.

اکسس پوینت

چنانچه از کاربران شبکه در خصوص تجهیزات اکتیو مورد استفاده در شبکه، سوال پرسیده شود و از آن‌ها خواسته شود نام چند دستگاه متداول را بیان کنند، احتمالا به روتر‌ها، مودم‌ها، سوئیچ‌ها و تجهیزاتی از قبیل اشاره خواهند کرد و کمتر کسی است که از اکسس پوینت‌ها نام ببرد. اکسس پوینت‌ها، به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات اکتیو موجود در شبکه‌ها، در سراسر دنیا استفاده می‌شود و در بسیاری از مکان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. اکسس پوینت‌ها در حقیقت دستگاه‌هایی هستند که به طور معمول اطلاعات اینترنت را از طریق کابل‌های شبکه دریافت می‌کنند و آن‌ها را به صورت وایرلس برای اتصال تعداد زیادی از کاربران، فراهم می‌کنند. به دلیل همین قابلیت بسیار حیاتی اکسس پوینت‌هاست که باعث می‌شود آن‌ها به عنوان یکی از متداول‌ترین تجهیزات اکتیو موجود در شبکه شناخته شود و در مکان‌های عمومی از قبیل پارک‌ها، ترمینال‌ها، فرودگاه‌ها و غیره مورد استفاده قرار گیرد. همچنین در مکان‌های عمومی بسیار شلوغ که نیاز است، اینترنت به صورت سراسری و برای تعداد بیشتری از افراد فراهم شود، می‌توان چندین اکسس پوینت را به یکدیگر متصل کرد و اینترنت تولید شده توسط مودم را، به صورت وایرلس برای 100 ها کاربر فراهم کرد.

خرید تجهیزات اکتیو شبکه

تجهیزات اکتیو شبکه با توجه به قابلیت‌هایی که دارند برای اتصال کاربران به اینترنت و شبکه‌های مختلف، نقشی بسیار اساسی ایفا می‌کنند و به دلیل تغییراتی که در سیگنال‌ها و اطلاعات انجام می‌دهند، باید در انتخاب آن‌ها دقت بسیار کرد و پس از انجام بررسی‌های همه‌جانبه، اقدام به خرید تجهیزات اکتیو شبکه آن‌ها نمود تا بتوان از مزایای اینترنت پرسرعت بهره برد و ارتباطات را به صورت جهانی برقرار کرد.

قیمت تجهیزات اکتیو شبکه

برای اطلاع از قیمت تجهیزات اکتیو شبکه میتوانید با کلیک بر روی محصول مورد نظر خود در بخش بالای همین صفحه ، اطلاعات و مشخصات کاملی از محصول خود بدست آورید و از قیمت آن مطلع شوید.

سوالات متداول

تجهیزات اکتیو چیست؟ هر وسیله ای که منجربه تولید، بازتولید، هدایت و مسیریابی سیگنال‌ها الکترونیکی شود، آن وسیله را اکتیو شبکه می‌نامند . تجهیزات اکتیو سیگنال های الکترونیکی را از طریق تجهیزات پسیو در شبکه جا به جا می‌کنند. لیست تجهیزات اکتیو شبکه

سوئیچ شبکه

روتر

مودم

اکسس پوینت و اکستندر

دوربین مداربسته

انواع سرور

کارت شبکه

فایروال و گیت وی

تجهیزات IDS و IPS

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز