مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته
پرفروش‌ترین
4
کابل شبکه اوت دور نگزنس CAT6 SFTP
barghchi

کابل شبکه اوت دور نگزنس CAT6 SFTP

۸٬۴۰۰٬۰۰۰
۸٬۲۵۰٬۰۰۰
کابل شبکه نگزنس CAT6 SFTP با روکش PVC
barghchi

کابل شبکه نگزنس CAT6 SFTP با روکش PVC

۲۳٬۵۰۰٬۰۰۰
۲۳٬۰۰۰٬۰۰۰
کابل شبکه لگراند CAT6A SFTP باروکش LSZH
barghchi

کابل شبکه لگراند CAT6A SFTP باروکش LSZH

۲۶٬۹۰۰٬۰۰۰
۲۶٬۵۰۰٬۰۰۰
کابل شبکه دی لینک CAT6 SFTP
barghchi

کابل شبکه دی لینک CAT6 SFTP

۲۹٬۰۰۰٬۰۰۰
۲۸٬۰۰۰٬۰۰۰
قوی‌ترین
کابل شبکه نگزنس CAT7 SFTP
barghchi

کابل شبکه نگزنس CAT7 SFTP

۲۶٬۷۰۰٬۰۰۰
۲۶٬۵۰۰٬۰۰۰
کابل شبکه نگزنس CAT6a SFTP
barghchi

کابل شبکه نگزنس CAT6a SFTP

۲۶٬۷۰۰٬۰۰۰
۲۶٬۵۰۰٬۰۰۰
قوی‌ترین
کابل شبکه لگراند CAT6 SFTP باروکش LSZH
barghchi

کابل شبکه لگراند CAT6 SFTP با روکش LSZH

۱۵٬۳۰۰٬۰۰۰
۱۴٬۵۰۰٬۰۰۰
5
کابل شبکه لگراند CAT6A FTP باروکش LSZH
barghchi

کابل شبکه لگراند CAT6A FTP باروکش LSZH

۲۵٬۰۰۰٬۰۰۰
۲۴٬۵۰۰٬۰۰۰
4.8
کابل شبکه لگراند CAT6 UTP باروکش LSZH
barghchi

کابل شبکه لگراند CAT6 UTP با روکش LSZH

۱۶٬۰۰۰٬۰۰۰
۱۵٬۰۰۰٬۰۰۰

درباره کابل شبکه

کابل شبکه درواقع مجموعه سیم‌هایی از جنس مس یا شیشه است که جهت اتصال و انتقال اطلاعات میان کامپیوتر‌ها، سوئیچ‌ها، روترها و همینطور شبکه‌های استورج (میان اجزا و مولفه‌های شبکه) کاربرد دارد. به عبارت دیگر، کابل شبکه به عنوان رسانه‌ای برای نقل و انتقال داده از سیستمی به سیستم دیگر در یک شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساختار و اجزای کابل شبکه

کابل‌های شبکه اعم از کابل‌های مسی و فیبر نوری، دارای اجزا و لایه‌های مختلفی هستند که هر کدام وظایف خاصی را برای انتقال صحیح سیگنال‌ها و داده‌ها بر عهده دارند. به طور کلی مهمترین اجزای یک کابل شبکه عبارتند از:

1) هسته یا رسانا (Core/Conductor)

هسته یا رسانای کابل‌های مسی معمولاً از سیم‌های مسی تشکیل شده است. این سیم‌های مسی وظیفه انتقال جریان الکتریکی و سیگنال‌های شبکه را برعهده دارند. سیم‌های مسی می‌توانند به صورت تک رشته یا چند رشته ساخته شوند. همچنین بسته به نوع کابل، قطر و خلوص سیم‌های مسی متفاوت اس و گاها از آلیاژ‌های دیگری هم استفاده می‌شود. اما در کابل‌های فیبر نوری به جای سیم مسی از فیبرهای شیشه‌ای یا الیاف برای انتقال داده‌ها استفاده می‌شود. این فیبرها نور را هدایت می‌کنند و داده‌ها را به صورت سیگنال‌های نوری منتقل می‌نمایند.

2) عایق‌بندی (Insulation)

عایق‌بندی به منظور جدا نگه داشتن سیم‌ها یا فیبرهای رسانا و جلوگیری از برخورد و اتصال کوتاه آن‌ها به کار می‌رود. در کابل‌های مسی، عایق‌بندی لایه‌ای پلاستیکی دور هر سیم رسانا قرار می‌گیرد. رایج‌ترین مواد برای عایق‌بندی عبارتند از:

 • پلی‌اتیلن (PE)
 • PVC
 • الاستومری

عایق‌بندی همچنین از ورود نویز و اختلال به سیگنال‌های درون سیم‌ها جلوگیری می‌کند. در کابل‌های فیبر نوری نیز فیبرهای شیشه‌ای توسط مواد عایق پلاستیکی احاطه می‌شوند تا از آسیب فیزیکی یا نشت نور محافظت شوند.

3) محافظ  (Shielding)

شیلد، لایه‌ای فلزی است که به منظور محافظت هرچه بیشتر هسته رسانای کابل در برابر تابش‌های الکترومغناطیسی مزاحم و جلوگیری از نفوذ نویز به داخل کابل به کار می‌رود. رایج‌ترین انواع سپربندی عبارتند از:

 • فویل آلومینیومی - از ورقه‌های نازک آلومینیوم تشکیل شده‌است.
 • توری یا برید فلزی - شبکه‌ای از سیم‌های فلزی به دور هسته کابل پیچیده می‌شود.
 • برید آلومینیومی - مانند توری فلزی با استفاده از سیم‌های آلومینیومی
 • فویل مسی - ورقه‌ای از مس برای افزایش رسانایی

سپربندی با ایجاد میدان الکترومغناطیسی، از نفوذ سیگنال‌های ناخواسته به داخل کابل جلوگیری کرده و از بروز پدیده نشتی عبور سیگنال بین زوج‌سیم‌های مجاور نیز ممانعت به‌عمل می‌آورد.

4) روپوش (Jacket)

روپوش، لایه خارجی کابل را تشکیل داده و کابل را در برابر آسیب‌های مکانیکی، ضربه، فشار، خمش و نیز نفوذ رطوبت محافظت می‌نماید.
انواع رایج روپوش عبارتند از:

 • PVC
 • LSZH
 • Tefzel
 • Nylon

از جنس‌های مختلفی بسته به محیط و کاربرد کابل استفاده می‌شود.

بررسی انواع کابل شبکه بر اساس دسته بندی

به طور کلی کابل‌های شبکه از لحاظ جنس به دو نوع مسی و فیبر نوری تقسیم می‌شوند. کابل شبکه مسی خود در دسته‌های کواکسیال (Coaxial) و کابل زوج بهم تابیده (Twisted Pair) و از این قبیل قرار گرفته و نوع فیبر نوری نیز در دو گروه Single Mode و Multi Mode طبقه‌بندی می‌شود. در بخش زیر ما قرار است انواع کابل شبکه را از لحاظ کتگوری و استانداردهای Cat مورد بررسی قرار دهیم.

کابل شبکه CAT5

از جمله اولین کابل‌های مورد استفاده در شبکه اترنت کابل CAT5 است که امروزه نیز در بسیاری از شبکه‌های خانگی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کابل نسبت به سایرین از سرعت انتقال داده کمتری برخوردار بوده و به همین خاطر نیز کاربرد کمتری دارد.

کابل شبکه CAT5e

یکی از کابل‌های پراستفاده بدون شیلد مدل CAT5e است که نسل بعدی کابل CAT5 به‌شمار می‌رود. حرف e در نام این کابل مخفف عبارت توسعه یافته است و نشانگر بهبود ویژگی‌های این کابل در مقایسه با نوع قبل است. از این‌رو از لحاظ انتقال داده از نوع CAT5 سریعتر عمل می‌کند.

کابل شبکه CAT6

سری بعدی کابل‌های شبکه که نسبت به دو نوع پیشین یک پله بالاتر قرار می‌گیرد کابل شبکه CAT6 است. این کابل در شبکه‌هایی که به سرعت و پهنای باند بالاتری نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع کابل به صورت شیلددار (STP) و بدون شیلد (UTP) ارائه می‌شوند که پوشش شیلددار از بروز نویز و تداخل‌های الکتریکی در جریان عبور سیگنال جلوگیری می‌کند.

کابل شبکه CAT6a

این کابل نسبت به نوع قبل مسافت بیشتری را تحت پوشش قرار داده و از سرعت و پهنای باند بالاتری برخوردار است. به همین دلیل اکثرا در شبکه‌های محلی گسترده و صنعتی کاربرد دارد. کابل CAT6a درواقع نسخه بروز شده و پیشرفته CAT6 به‌شمار می‌رود.

کابل شبکهCAT7 

این کابل یکی از پیشرفته‌ترین کابل‌های شبکه محسوب می‌شود که در مقایسه با نسل‌های پیشین تغییرات شگرفی یافته است. به طوری که قادر است از فرکانس 600 مگاهرتزی پشتیبانی نماید. کابل شبکه CAT7 از دو روکش داخلی بهره می‌برد که موجب کاهش نرخ تداخلات سیگنال در آن می‌شود.

کابل شبکه CAT8

کابل شبکه CAT8 را می‌توان بهترین و مدرن‌ترین نوع کابل LAN دانست که به خاطر ویژگی‌های پیشرفته‌تری که دارد با قیمت بالاتری به فروش می‌رسد. در طراحی این کابل از دو روکش استفاده شده که نویز و تداخلات سیگنالی را به حداقل می‌رساند. سرعت و پهنای باند فوق‌العاده این محصول موجب شده تا به طور ویژه در دیتاسنترها و مراکز انتقال داده کاربرد داشته باشد.

نوع کابلسرعت انتقال دادهپهنای باندحداکثر طول کابلساختار کابل
CAT5100 مگابیت در ثانیه100 مگاهرتز100 مترUTP
CAT5e1000 مگابیت در ثانیه100 مگاهرتز (حداکثر 350MHz)100 مترUTP
CAT610 گیگابیت در ثانیه100 مگاهرتز (حداکثر 550MHz)100 مترUTP یا STP
CAT6a10 گیگابیت در ثانیه100 مگاهرتز (حداکثر 550MHz)100 مترSTP
CAT710 گیگابیت در ثانیه600 مگاهرتز100 مترSTP
CAT810 گیگابیت در ثانیه2000 مگاهرتز30 مترSTP

انواع کابل LAN بر اساس شیلد

کابل‌های شبکه محلی (LAN) بسته به نوع شیلد به کار رفته در ساخت آن‌ها، به چند دسته تقسیم می‌شوند. شیلد یک لایه فلزی است که به دور روکش خارجی کابل قرار گرفته و وظیفه حفاظت از سیگنال‌های الکتریکی داخل کابل را برعهده دارد. در ادامه به معرفی انواع کابل‌های LAN بر اساس نوع شیلد می‌پردازیم:

انواع کابل LAN بر اساس شیلد

Unshielded Twisted Pair (UTP)

این نوع کابل فاقد هرگونه شیلد فلزی بوده و بیشتر برای اتصالات داخلی کوچک شبکه‌ها استفاده می‌شود. از آنجایی که UTP فاقد شیلد است، در برابر تداخل‌های الکترومغناطیسی آسیب‌پذیرتر است.

Shielded Twisted Pair (STP)

این کابل‌ها از یک لایه شیلد فلزی معمولا از جنس آلومینیوم یا فولاد بهره می‌برند که به کاهش تداخل‌های الکترومغناطیسی کمک شایانی می‌کند. STP بیشتر در شبکه‌های بزرگتر و حساس‌تر به کار می‌رود.

Screened Twisted Pair (ScTP)

این کابل علاوه بر شیلد فلزی، دارای یک لایه پوشش اضافی مانند فویل نیز می‌باشد که محافظت بهتری در برابر تداخل‌های الکترومغناطیسی فراهم می‌کند.

Foiled Twisted Pair (FTP)

در این نوع کابل، یک لایه فویل معمولا آلومینیومی به دور تار

های تابیده پیچیده شده است تا از تداخل‌های الکترومغناطیسی جلوگیری کند.

Overall Foiled Twisted Pair (OFTP)

در این کابل یک لایه فویل به طور کامل در اطراف تمامی تارها قرار گرفته است که محافظت بهتری نسبت به انواع FTP فراهم می‌کند.

انتخاب نوع مناسب کابل بستگی به نیازهای شبکه و شرایط محیطی دارد. کابل‌های دارای شیلد بهتر عمل می‌کنند اما هزینه بالاتری دارند.

نوع کابل

شیلد

توضیحات

UTP

ندارد

بدون هیچگونه شیلد محافظ

STP

دارد

یک لایه شیلد فلزی معمولاً از آلومینیوم یا فولاد

ScTP

دارد

شیلد فلزی با یک پوشش اضافی (مثل یک لایه فویل)

FTP

دارد

یک لایه فویل آلومینیومی بر روی تارهای تابیده

OFTP

دارد

یک لایه فویل به صورت کلی در اطراف تمامی تارها

انواع کابل شبکه بر اساس محیط

کابل‌های شبکه بسته به محیطی که در آن به کار گرفته می‌شوند، انواع مختلفی دارند. از آنجایی که شرایط محیطی می‌تواند بر کیفیت انتقال سیگنال تاثیر بگذارد، کابل‌ها باید با توجه به محیط نصب طراحی و انتخاب شوند. انواع کابل‌های شبکه بر اساس محیط عبارتند از:

کابل شبکه داخلی (Indoor)

این کابل‌ها معمولاً از جنس مس هستند و دارای پوشش PVC می‌باشند. این پوشش به آنها انعطاف‌پذیری مناسبی می‌دهد تا بتوان آنها را به راحتی در مسیرها و شیارهای دیوار کشید. کابل‌های داخلی در برابر حرارت و آتش مقاوم هستند.

کابل شبکه خارجی (Outdoor)

این کابل‌ها از جنس مس یا آلومینیوم بوده و دارای پوشش‌هایی مانند PE، PVC و... هستند. همچنین از مواد مختلف برای افزایش مقاومت در برابر نفوذ رطوبت، UV و سایر عوامل جوی استفاده می‌شود.

کابل شبکه مدفون (Buried)

این کابل‌ها با پوشش‌های ویژه‌ای طراحی شده‌اند تا بتوانند برای مدت طولانی در زیر خاک باقی بمانند بدون اینکه دچار خوردگی یا آسیب شوند. از جنس مس یا آلومینیوم بوده و دارای پوشش PE یا PVC می‌باشند.

کابل شبکه هوایی (Aerial)

ساختار این کابل‌ها به گونه‌ای است که بتوانند برای

 مدت طولانی در فضای باز آویزان بمانند بدون اینکه دچار پارگی یا فرسودگی شوند. معمولا از جنس آلومینیوم یا فولاد ضدزنگ بوده و دارای پوشش‌های مناسبی  بسته به کاربرد هستند.

انتخاب صحیح کابل بستگی به محل و نحوه نصب آن در شبکه دارد تا بتواند عملکرد مطلوبی از خود نشان دهد.

نوع کابل

جنس مواد اصلی

پوشش‌های استفاده شده

کابل داخلی (Indoor)

مس

PVC

کابل خارجی (Outdoor)

مس یا آلومینیوم

PE، PVC و...

کابل مدفون (Buried)

مس یا آلومینیوم

PE یا PVC

کابل هوایی (Aerial)

آلومینیوم یا فولاد ضدزنگ

بسته به کاربرد

انواع کابل شبکه بر اساس رشته سیم و مغذی 

کابل‌های شبکه بر اساس نوع مغذی به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

کابل‌های زوج تابیده مسی (Twisted Pair)

این کابل‌ها شامل چند جفت سیمِ به دور یکدیگر تابیده‌ی مسی هستند که برای جلوگیری از تداخل الکترومغناطیسی، سیگنال‌های متفاوت را حمل می‌کنند. این سیم‌ها دارای چند دسته‌بندی cat 1 تا cat 7 است.

کابل‌های هم محور یا کواکسیال (Coaxial)

این کابل‌ها دارای یک هادی مرکزی برای انتقال سیگنال و یک رسانای بیرونی به عنوان مسیر بازگشت جریان الکتریکی هستند. برای فرکانس‌ها و سرعت‌های بالا مناسبند.

کابل‌های فیبر نوری (Fiber Optic)

در این کابل‌ها از الیاف شیشه‌ای یا پلاستیکی برای انتقال اطلاعات از طریق نور لیزر استفاده می‌شود. بسیار سبک، انعطاف‌پذیر و دارای ظرفیت و سرعت بسیار بالایی هستند.

نوع کابل

رشته سیم

ویژگی‌ها

کابل‌های زوج تابیده مسی

مس

 • مناسب برای انتقال سیگنال‌های متفاوت
 • جفت‌های سیم به دور یکدیگر تابیده شده

کابل‌های هم محور یا کواکسیال

مس

 • مناسب برای فرکانس‌ها و سرعت‌های بالا
 • هادی مرکزی برای انتقال سیگنال

کابل‌های فیبر نوری

نوری

 • انعطاف‌پذیر و دارای ظرفیت و سرعت بسیار بالا
 • استفاده از الیاف شیشه‌ای برای انتقال اطلاعات

رنگ‌بندی کابل شبکه نشانگر چیست؟

رنگ‌بندی کابل شبکه در واقع همان رنگ‌هایی است که رشته‌ سیم‌های داخل کابل با آنها شناخته می‌شوند. همانطور که می‌دانید کابل‌های شبکه یا اترنت از 8 عدد رشته سیم یا به عبارتی 4 جفت سیم بهم تابیده برخوردار هستند. هر کدام از رشته‌ سیم‌ها نیز با رنگ خاصی از یکدیگر متمایز شده و عملکرد متفاوتی را در شبکه برعهده دارند. دانستن این رنگبندی باعث می‌شود که در زمان سوکت زدن چینش سیم‌ها با ترتیب درست انجام شود. 

برای مثال، رنگ سبز برای سیگنال‌های مثبت و رنگ سبز-سفید جهت سیگنال‌های منفی کاربرد دارد. سیم‌های نارنجی و نارنجی-سفید برای دریافت داده و رشته‌ سیم‌های آبی و آبی-سفید جهت انتقال صوت استفاده می‌شوند. رنگ‌های قهوه‌ای و قهوه‌ای-سفید نیز کمکی محسوب می‌شوند. معمولا در زمان چینش رشته سیم‌ها در زمان سوکت‌زنی از دو استاندارد T568A و T568B بهره می‌گیرند که خود جای بحث دارد.

رنگ‌بندی کابل شبکه

کابل شبکه با تست فلوک چیست؟

تست فلوک یک تست جامع برای کابل‌های شبکه است که سلامت و عملکرد کابل را بررسی می‌کند. این تست شامل طیف گسترده‌ای از آزمایش‌ها از جمله (طول کابل، ترتیب سیم‌ها، تضعیف، مقاومت حلقه DC و تلفات برگشتی) است. شایان ذکر است بدانید تست فلوک با استفاده از دستگاه تست فلوک انجام می‌شود. دستگاه تست فلوک به کابل‌ها متصل می‌شود و آزمایش‌های مختلف را روی کابل انجام می‌دهد.

شاید برای شما سوال پیش بیاید کابل شبکه با تست فلوک چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید ذکر کنیم کابلی است که تست فلوک روی آن انجام شده و سلامت و عملکرد آن تایید شده است. کابل‌های شبکه با تست فلوک مزایای متعددی دارند، برای مثال تست فلوک موجب کاهش خرابی شبکه می‌شود، کارایی شبکه افزایش پیدا می‌کند، تست فلوک باعث کاهش هزینه نگهداری شبکه می‌شود. بنابراین، کابل شبکه با تست فلوک کابل شبکه‌ای است که از سلامت و عملکرد آن اطمینان حاصل شده است و می‌تواند به بهبود عملکرد، کارایی و هزینه‌های نگهداری شبکه کمک کند.

سوکت زدن کابل شبکه چیست؟

سوکت زدن کابل شبکه (Network Cabling Termination) به فرایند اتصال انتهای کابل شبکه به یک پریز یا سوکت شبکه گفته می‌شود. در این کار، ابتدا روکش محافظ بیرونی کابل در انتها برداشته می‌شود تا هادی‌های مسی داخلی کابل نمایان شوند. سپس هر هادی مسی به صورت جداگانه، به یکی از پایه‌های موجود در پریز یا سوکت شبکه متصل می‌گردد.

کابل Straightکابل Cross
یک سر کابلسر دیگر کابلیک سر کابلسر دیگر کابل
سفید نارنجیسفید نارنجیسفید نارنجیسفید سبز
نارنجینارنجینارنجیسبز
سفید سبزسفید سبزسفید سبزسفید نارنجی
آبیآبیآبیآبی
سفید آبیسفید آبیسفید آبیسفید آبی
سبزسبزسبزنارنجی
سفید قهوه ایسفید قهوه ایسفید قهوه ایسفید قهوه ای
قهوه ایقهوه ایقهوه ایقهوه ای

قبل از سوکت زدن لازم است کابل مورد نظر آزمایش و تست شود تا سالم بودن آن از نظر برقراری اتصال تایید گردد. سپس مطابق استاندارد مورد استفاده در شبکه (مانند EIA/TIA 568A/B یا استانداردهای فنی ایران) سوکت زدن انجام می‌پذیرد. سوکت زدن کابل شبکه مستلزم ابزار مخصوصی مانند ابزار برش سیم و کرایمپر است. همچنین ممکن است استفاده از RJ45 یا سایر اتصالات مورد نیاز باشد.

نکات مهم در انتخاب و خرید کابل شبکه

کابل شبکه یکی از مهم‌ترین ابزارهای پسیو شبکه به‌شمار می‌رود که کیفیت آن می‌تواند در عملکرد کلی شبکه تأثیرگذار باشد. بدین ترتیب در زمان خرید این ابزار کاربردی حتما باید نکاتی را که در قسمت زیر به آنها اشاره می‌کنیم در نظر بگیرید.

متراژ قابل استفاده از کابل شبکه

در زمان انتخاب کابل شبکه حتما باید فاصله میان اجزاء مختلف شبکه از جمله کامپیوترها، روترها، سوئیچ‌ها و سایرین را در نظر داشته باشید. چراکه کابل انتخابی باید توانایی پوشش‌دهی متراژ مورد استفاده را داشته باشد و بتواند داده‌ها را به راحتی منتقل کند. برای مثال کابل شبکه Twisted Pair قادر نیست که در تمامی متراژها عملکرد یکسانی داشته باشد. بنابراین باید این کابل را مطابق با فاصله نصب تجهیزات خود تهیه کنید.

پهنای باند کابل LAN

هر یک از انواع کابل شبکه از پهنای باند و سرعت انتقال داده متفاوتی برخوردار هستند. از این‌رو در زمان خرید ابتدا باید پهنای باند شبکه خود را ارزیابی نموده و سپس کابلی را تهیه کنید که بتواند پاسخگوی بستر ارتباطی شما باشد. برای مثال، اگر شما قصد استخراج ارزهای دیجیتال را دارید حتما باید از کابل‌های کتگوری بالاتر بهره بگیرید که قابلیت انتقال حجم زیادی از اطلاعات را داشته باشند.

مسیر عبور کابل LAN

یکی دیگر از نکات مهم در زمان خرید کابل شبکه توجه به میزان تداخل سیگنال در کابل هنگام مواجه با میدان‌های مغناطیسی است. یعنی در زمان کابل‌کشی حتما باید مسیر درست عبور کابل را در نظر بگیرید. زیرا اگر در این مسیر دستگاه‌هایی همچون کابل برق فشارقوی، موتور الکتریکی، چال آسانسور و تجهیزاتی از این قبیل قرار گرفته باشند بار مغناطیسی زیادی به کابل وارد خواهد شد. در نتیجه سیگنال‌های عبوری با تداخل و مشکل روبه‌رو می‌شوند. بنابراین یا باید مسیر عبوری درست را انتخاب نموده یا اینکه از کابل‌های شبکه‌ای استفاده کنید که دارای محافظ و شیلد باشند.

برند سازنده

فاکتور مهم دیگر، برند سازنده کابل شبکه است. در حال حاضر شرکت‌های سازنده زیادی در این حوزه فعالیت دارند که محصولات آنها از کیفیت و ویژگی‌های خوبی برخوردار هستند. برند لگراند یکی از این شرکت‌ها است که از روکش و عایق‌های ضخیم در تولید کابل‌های خود استفاده می‌کند و درصد ورود نویز و تداخلات سیگنالی را به حداقل می‌رساند. به همین دلیل نیز تولیدات این برند همیشه در زمره پرفروش‌ترین‌های بازار قرار می‌گیرند.

خرید انواع کابل شبکه
خرید انواع کابل شبکه

خرید کابل شبکه LAN با بهترین قیمت و ضمانت رسمی در فروشگاه آنلاین برقچی

فروشگاه اینترنتی برقچی سال‌ها است که در حوزه فروش و ارائه انواع تجهیزات شبکه از جمله انواع کابل شبکه فعالیت دارد. محصولات این مجموعه همواره با بهترین قیمت و کیفیت ممکن در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند.

مزایای خرید انواع کابل شبکه از فروشگاه اینترنتی برقچی

 برقچی به خاطر در دست داشتن نمایندگی فروش برندهای مختلف امکان خرید عمده را برای همکاران و علاقه‌مندان این حوزه با قیمتی مناسب فراهم می‌آورد. بنابراین با خرید از برقچی علاوه‌بر مزیت‌هایی همچون تنوع بالای محصولات و امکان مقایسه کالا  از خدمات و مزایای زیر نیز بهره‌مند خواهید شد:

قیمت رقابتی

امروزه فروشگاه‌های زیادی برای جذب مشتریان از روش‌های خاصی بهره می‌برند که قیمت رقابتی معروف‌ترین آنها است. فرایند قیمت‌گذاری محصولات به ویژه برندهای خارجی براساس عواملی نظیر تحریم‌ها، نرخ طلا و دلار، واسطه‌های متعدد و حتی سود مورد انتظار فروشندگان انجام می‌شود. اما فروشگاه اینترنتی برقچی به خاطر فروش بدون واسطه و همینطور کسب رضایت بیشتر شما مشتریان عزیز محصولات خود را با قیمتی رقابتی و پایین‌تر از سایر فروشگاه‌های رقیب به فروش می‌رساند.

ارسال سریع

پس از خرید کابل شبکه از فروشگاه برقچی، بسته شما در سریعترین زمان ممکن وارد فرایند پردازش و ارسال می‌شود. بنابراین محصول موردنظر در زمان تعیین شده و بدون تاخیر به دست مشتریان می‌رسد. این مجموعه جهت ارسال محصولات در داخل شهر تهران از شرکت پستی الوپیک و برای ارسال بسته‌های خود به سایر شهرها و شهرستان‌ها از شرکت تیپاکس بهره می‌گیرد. 

ضمانت اصالت و بازگشت کالا

از آنجایی که محصولات برقچی از ضمانت اصالت و همچنین امکان بازگشت کالا بهره‌مند هستند، مشتریان در صورت عدم تمایل می‌توانند طی 7 روز برای برگشت دادن محصول اقدام کنند. این امر هم موجب اطمینان خاطر بیشتر مشتریان در زمان خرید می‌شود و هم اطمینان مجموعه را نسبت به کیفیت محصولات برقچی نشان می‌دهد. 

نمایندگی رسمی برندهای معتبر

فروشگاه برقچی نمایندگی رسمی فروش محصولات برندهای معتبر کابل شبکه همچون لگراند (Legrand)، نگزنس (Nexans)، زیمنس (Siemens)، دی لینک (D-Link) و بسیاری دیگر را در اختیار دارد. بنابراین، کابل‌های شبکه این مجموعه از کیفیتی بالا برخوردار بوده و  کاملا مطابق با استانداردهای بین‌المللی ارائه می‌شوند و انتخابی کاملا ایده‌آل برای شما مشتریان عزیز به حساب می‌آیند.

پشتیبانی تلفنی و آنلاین

بخش پشتیبانی فروشگاه برقچی در روزهای کاری پاسخگوی سوالات و ابهامات شما مشتریان در خصوص خرید محصولات خواهند بود. از این‌رو، در صورت بروز هرگونه مشکل  و سوال می‌توانید از قسمت تماس با ما با شماره 021-35000020 و 021-91003520 تماس حاصل نموده یا به صورت آنلاین با کارشناسان مجموعه مشورت نمایید.

آموزش و مشاوره رایگان

مجموعه برقچی در کنار مشاوره در زمان فروش به پشتیبانی و خدمات پس از فروش نیز می‌پردازد. یعنی در جهت آموزش کار با محصول نیز پاسخگوی مشتریان عزیز خواهد بود. شما می‌توانید برای راهنمایی گرفتن در خصوص خرید کابل شبکه از کارشناسان برقچی کمک بگیرید.

مراحل خرید کابل شبکه از فروشگاه اینترنتی تجهیزات شبکه برقچی

برای خرید کابل شبکه از فروشگاه آنلاین برقچی تنها کافی است مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا وارد صفحه دسته بندی کابل شبکه شوید.
 2. در این صفحه بعداز عنوان زیردسته‌های کابل شبکه را مشاهده می٬کنید که با کلیک روی هر کدام به صفحه لیست محصولات مرتبط هدایت می‌شوید.
 3. در سمت راست و در سایدبار صفحه فیلترهای تعبیه شده است که به راحتی می‌توانید با اعمال فیلتر محصول مورد نظر خود را سریع‌تر پیدا کنید.
 4. همچنین در بالای لیست محصولات فیلتری برای مرتب سازی نمایش محصولات تعبه شده است که براساس ارزان‌ترین، گرانترین، پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین می‌توانید کارت‌های محصول را مرتب کنید.
 5. در بالای سایدبار سمت راست نیز یک باکس را مشاهده می‌کنید که راه‌های ارتباطی با کارشناسان و تیم فروش در دسترس شما هست و می‌توانید قبل از انتخاب و خرید به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.
 6. البته از طریق دکمه درخواست پیش فاکتور هم می‌توانید لیستی از محصولات را برای ارسال کنید و در اسرع وقت پیش فاکتور را دریافت کنید.
 7. حالا تنها لازم است کابل مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید.
 8. سپس اطلاعات و مشخصات آن را مطالعه نمایید.
 9. در صورت تمایل به خرید روی گزینه افزودن به سبد خرید کلیک کنید. 
 10. زمان و نحوه ارسال سفارش را انتخاب نموده و سپس جهت پرداخت وجه اقدام کنید. 

همچنین برای خرید عمده و متری انواع کابل شبکه از برقچی می‌توانید از طریق شماره‌های تماس درج شده در سایت و یا پیام رسان‌های معرفی شده مستقیم با کارشناسان فروش برقچی در ارتباط باشید.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز

سوالات متداول

1.فرق پچ کورد و کابل شبکه چیست؟

2.تست فلوک چیست و چرا مهم است؟

3.آیا کابل های شبکه فروشگاه برقچی تست فلوک دارد؟

4.تفاوت کابل شبکه با کابل تلفن در چیست؟

5.بهترین برند کابل شبکه در ایران کدام است؟

6.بعد از ثبت سفارش کابل شبکه چند روزه به دستم می رسد؟

7.آیا کابل های شبکه در برقچی دارای گارانتی هستند؟

8.آیا خرید عمده و متری کابل شبکه در برقچی امکان پذیر است؟