ارسال رایگان
درخواست پیش فاکتور
0
گفتگو با تیم فروش
استعلام قیمت کالا برای پروژه ها و کارفرمایان
جستجو پیشرفته

معرفی سوکت شبکه

سوکت‌ شبکه در حقیقت قطعاتی هستند که به انتهای سیم ها و کابل ها وصل می شوند تا بتوانند انواع اطلاعات را انتقال دهند. اتصالی مناسب با هر کدام از تجهیزات الکترونیکی را برای کاربر فراهم کنند. آنها در اتصالات شبکه، چه در سطح خانگی و چه در سطوح وسیع، نقش بسیار مهمی را در عملکرد شبکه ایفا می‌کنند. به گونه ای که سرعت و میزان انتقال اطلاعات بسیار به وجود آنها وابسته است. داشتن اطلاعات درست در انتخاب سوکت‌ شبکه ، برای هر کاربری الزامی است. [caption id="" align="aligncenter" width="300"]سوکت‌ شبکه  خرید سوکت شبکه[/caption] امروزه در عصر تکنولوژی، به صورت روز افزون نیاز به استفاده از قطعات الکترونیکی و الکتریکی بیشتر و بیشتر احساس می شود. هر کدام از این تجهیزات، اتصالات منحصر به فرد خود را نیاز دارند که این امر موجب می‌شود انتخاب کابل و سوکت شبکه مناسب برای این برقراری این اتصالات در اولویت قرار بگیرد.

[aparat id='hyHJR']


مشاهده کنید: لیست قیمت پچ پنل شبکه


ویژگی ها و مشخصات فنی سوکت شبکه

سوکت های شبکه به دو روش کامل پلاستیکی و پلاستیکی با روکش فلزی و در مدل های متفاوت تولید می شوند. سوکت هایی که روکش فلزی دارند برای اتصال شیلد کابل به ارت استفاده می شود. قسمت بالایی سوکت ها دارای یک گیره مخصوص است که با فشاردادن آن این اجازه به شما داده می‌شود تا کابل مخصوص را به این سوکت‌ها متصل کنید. در قسمت پشتی سوکت شبکه نیز یک درگاه و پورت وجود دارد که کابل را باید از طریق آن به سوکت متصل کنید.

تفاوت سوکت و کانکتور

سوکت و کانکتور از زیرساخت‌های مهم شبکه محسوب می شوند. سوکت‌ها و کانکتورها با توجه به پیچدگی تجهیزات شبکه از انواع گوناگونی برخوردار هستند. در علم الکترونیک سوکت و کانکتور تعریف مشخصی دارند: به اتصالاتی که دارای زائده‌ی نرینگی (برجستگی و بیرون زدگی) هستند، کانکتور canector و به اتصالات الکتریکی‌ای که دارای حفره (فرورفتگی) هستند، سوکت گفته می‌شود. با توجه به استاندارد DIN سوکت و کانکتور باید در داخل یکدیگر فیکس و محکم شوند.

مشاهده کنید: لیست قیمت کیستون شبکه


انواع سوکت‌ شبکه 

از آن جایی که بهتر است برای خرید و آگاهی از قیمت سوکت شبکه با مدل های مختلف آن آشنا باشیم. ما در اینجا به 5 نوع از سوکت های موجود در بازار اشاره خواهیم کرد:

سوکت تلفن RJ11

این سوکت دارای چهار رشته هادی است و در اتصالات تلفن به کیستون های تلفن استفاده می شود.

سوکت شبکه RJ45

سوکت شبکه دارای محل اتصال هشت رشته سیم است که به صورت عام برای اتصال کامپیوتر ها به شبکه های محلی استفاده می شود.

سوکت های فیبرنوری ST و SC

در شبکه های فیبرنوری دو رشته سیم، یکی برای ارسال و دیگری برای دریافت اطلاعات وجود دارد و برای برقراری اتصال از سوکت های ST و SC استفاده می شود.

سوکت F 

از این سوکت شبکه  به صورت سراسری در اتصالات ماهواره استفاده می شود و تا فرکانس 1 گیگاهرتز را پوشش می دهد.

سوکت USB

این سوکت ها برای اتصال بیشتر 127 نوع دستگاه استفاده می شوند. مانند کیبورد، ماوس، پرینتر و ... سوکت‌ شبکه انواع دیگری نیز دارد و برای انتخاب و استفاده از آن ها باید دانش و اطلاعات کافی در اختیار داشت.

مشاهده کنید: لیست قیمت کیستون تلفن


قیمت سوکت شبکه

همانطور که در متن بالا اشاره شد، سوکت ها، قطعات کوچکی هستند که وظیفه ی نهایی کردن انتقال داده ها را بر عهده دارند. انواع و مصارف متفاوتی دارند. با توجه به میزان پراکندگی و تعداد سوکت های شبکه در محیط اطرافمان، می توان پی به اهمیت کاربرد آن ها برد. اگر بخواهیم به بررسی قیمت سوکت شبکه بپردازیم باید به انواع و ویژگی ها و تعداد آن ها توجه کنیم. شما می توانید برای خرید خرد و عمده به سایت مرجع تجهیزات شبکه برقچی مراجعه نمایید و از خدمات کم نظیر آن بهره مند شوید.

راهنمای خرید سوکت از برقچی

واضح است که تعداد فروشگاه های ارائه دهنده تجهیزات شبکه پسیو، ابزار و اتصالات شبکه بسیار زیاد است. اما یافتن مرجع اصلی آسان است. سایت فروشگاهی برقچی سال هاست برای کاربران و فروشندگان نام آشناست. برقچی تنها سایت تخصصی تجهیزات شبکه و سوکت شبکه است.شما می توانید با مراجعه به آدرس سایت www.barghchi.com به راحتی به تمام محصولات دسترسی داشته باشید. دریافت اطلاعات دقیق و مفید از مجله برقچی، به انضمام مراحل و شرایط خرید آنلاین و آسان، بی شک تجربه ای فوق العاده برای شما فراهم خواهد آورد.
مشاهده بیشتر