مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته
...23

معرفی انواع تجهیزات برق و ساختمان

در این مقاله به بررسی تجهیزات برق و ساختمان خواهیم پرداخت، ابتدا اطلاعات مختصری از تجهیزات برق و ساختمان در اختیار شما بزرگواران قرار می دهیم، هر بنا و ساختمانی که ساخته می شود نیازمند امکاناتی مانند آب، برق، گاز و تلفن است، مبحثی که ما درباره آن به ارائه اطلاعات می پردازیم برق ساختمان است، مهندسین برق مسئول انجام امورات برق رسانی به ساختمان ها هستند در واقع آن ها با استفاده از بروز ترین روش ها و تجهیزات برق و ساختمان اقدام به انجام کار می کنند و در نهایت رفاه و آسودگی را در حین استفاده از امکانات ساختمان ها برای افراد فراهم می کنند.

1.ذکر چند نمونه از تجهیزات برق و ساختمان

1. پنل های مدار شکن

2. انواع کلید و پریز برق

3. انواع سیم های برق

4. استفاده از مدارها

2. نقش پنل های مدار شکن در ساختمان

در بیان نقش پنل های مدار شکن باید گفت که برق از منبع اصلی وارد پنل ها شده پنل ها جریان برق دریافتی را به دو قسمت تقسیم می کند مقداری را به کل سیم های موجود در منزل منتقل کرده و مابقی را در داخل پنل های مدار شکن نگه داری می کنند. پنل های مدار شکن به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که  اگر هریک از این دو قسمت دچار مشکل شوند امکان قطع یکی از دو راه انتقال جریان برق وجود دارد تا مشکلی که پیش آمده را توسط فردی که در این زمینه متخصص است رفع کنیم.

3‌. نقش انواع کلید و پریز برق در ساختمان

مورد دیگر که در تمام محیط های تجاری و مسکونی و ... قابل استفاده قرار می گیرد کلید و پریزهاست، با استفاده از پریز ها می توانید وسایل برقی خود مانند سشوار، تلویزیون، کولر، اتو، شارژر موبایل و...  را به جریان برق متصل کرده و استفاده نماید. کلید ها هم جز لوازماتی است که برای روشن و خاموش کردن لامپ ها مورد استفاده قرار می گیرند.

4. نقش انواع سیم های برق در ساختمان

یکی از موارد مهم تجهیزات برق و ساختمان سیم های برق است که در برق کشی ساختمان ها نقش پر رنگی داشته و از انواع مدل ها با کاربردهای متفاوتی که دارند استفاده می شود اما نکته قابل تامل در اینجا توجه به استاندارد های این سیم و کابل هاست، برای جلوگیری از بروز هر گونه خطر لازم است صاحب ملک با مشورت افراد آگاه در این زمینه اقدام به خرید سیم ها نماید.

5. نقش استفاده از مدارها در ساختمان

در ساختمان ها باید از مدارها استفاده کرد و دلیل آن هم به این صورت است که وسایلی مانند اجاق گازهای جدید، لباس شویی، ظرف شویی و... نیاز به جریان برقی خاص دارند که از طریق مدارها باید نظارت و کنترل شود تا در حین کار مشکلی متوجه این وسایل نشود.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز