درخواست پیش فاکتور
0

لوله و اتصالات

جستجو پیشرفته
لوله فلکسی کد 1215 16 طول 25 متر

لوله فلکسی کد 1215 16 طول 25 متر

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

بررسی لوله و اتصالات برق

در این مقاله به بررسی و ارائه اطلاعات جامع و کاربردی از لوله و اتصالات برق خواهیم پرداخت، لوله و اتصالات برق هم یکی دیگر از موارد اساسی و لازم در استفاده و بهره گیری از جریان برق است در واقع لوله ها به منطور حفاظت و حفظ امنیت بیشتر در استفاده از جریان برق مورد استفاده قرار می گیرند. جعبه و باکس های پلاستیکی و فلزی که در آن سیم ها و کابل ها تعبیه شده به لوله و اتصالات برق متصل هستند و سبب استفاده از برق می گردند.

در سیستم ها و شبکه های برقی علاوه بر لوله از مواردی مانند  انواع بوشن، نیپل و فیتینگ استفاده می شود.

همچنین یک وسیله دیگر که در لوله و اتصالات برق قابل ایتفاده است کاندولیت ها هستند که وظیفه آن ها ایجاد ارتباط بین لوله های فلزی و فولادی است.

لوله و اتصالات برق در اکثر ساختمان ها و بناهای تجاری، اداری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیر، زیر این روش سبب نظم بخشیدن به امورات برق رسانی در هر محیطی می شود و همچنین با این روند از ایجاد ارتباط افراد با تجهیزات برقی جلو گیری به عمل می آید. در واقع لوله و اتصالات برق از مهم ترین و جدی ترین مسائلی است که باید به آن توجه ویژه داشت.

لوله و اتصالات برق شامل چه قسمت هایی است؟

وسایل و تجهیزاتی که در امورات برق مورد استفاده قرار می گیرد شامل موارد زیر می باشد.

۱.  براز بوش ، وظیفه براز بوش ایجاد ارتباط بین باکس های برق و لوله هاست.

۲. انواع بست، عموما از جنس فولاد هستند و در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند، بست ها از لحاظ کاربرد دارای مقاومت بالایی هستند و استفاده و نصب آن ها به سهولت قابل انجام است.

۳. لوله های خرطومی، از این لوله ها جهت افزایش سطح امنیت استفاده می شود همچنین لوله های خرطومی سبب ارتباط با با لوله های برق خواهند شد.

۴. پیچ و مهره هایی از جنس فلز، همانطور که می دانیم پیچ و مهره ها برای اتصالات دو یا چند قسمت با یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع قوطی پلاستیکی و یا فلزی، قوطی های در موارد مختلفی کاربرد دارند و به دو صورت رو کار و تو کار طراحی و ساخته شده اند.

۵. انواع درب های پوشش دهنده، لوله و اتصالات برق عموما دارای درپوش هستند، وظیفه این درپوش ها حفاظت بیشتر و جلوگیری از ایجاد آسیب هاست همچنین از نفوذ موارد مشکل ساز و یا آلودگی ها به داخل باکس برق جلوگیری می کند.

شرح برخی از نمونه های لوله و اتصالات برق

۱. لوله های برق مدل خرطومی

۲. لوله های برق مدل پی وی سی

۳. لوله های برق مدل رنگ دار

۴. لوله های برق مدل فولادی

۵. لوله های برق مدل فلکس

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز