جشنواره عید تا عید
درخواست پیش فاکتور
0

کابل برق چیست؟

همانطور که می‌دانید کابل برق جزو مهم‌ترین تجهیزات برقی موجود در بازار محسوب می‌شود. اگر قصد دارید بدانید کابل برق چیست بهتر است بگوییم کابل برق به چند سیم به هم پیچیده شده گفته می‌شود که دارای یک عایق بیرونی است. ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات مختلفی را نسبت به کابل در اختیار شما قرار دهیم. تا شما بتوانید در هنگام خرید کابل برق یک انتخاب درست و یک خرید هوشمندانه را تجربه کنید. لازم به ذکر است بدانید با مطالعه این مقاله از نکات مهمی که در هنگام خرید کابل برق باید به آن توجه کنید مطلع خواهید شد.

 از سوی دیگر انواع کابل و عایق آن به شما معرفی می‌شود. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در پایان این مقاله بهترین برندهای تولید کننده کابل برق را هم درج خواهیم کرد. در این صورت شما به ساده‌ترین روش ممکن می‌توانید برای خرید کابل برق اقدام کنید. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم برای بدست آوردن اطلاعات کامل در مورد مواردی که ذکر شده است تا پایان این مقاله با ما در وب‌سایت برقچی همراه باشید.

کاربرد کابل برق

همان‌طور که گفته شد، از کابل برق به عنوان وسیله‌ای برای انتقال و توزیع الکتریکی استفاده می‌شود که شامل دو یا چند هادی الکتریکی است. کابل‌ها به وسیله روکشی عایق به هم متصل شده‌اند و این اتصال به محکم‌ترین شکل ممکن است؛ البته در صورتی که آن را از بهترین مارک تهیه کرده باشید. فراموش نکنید هر چه برند سازنده کابل برق معتبرتر باشد، با محصولی با دوام‌تر هم سروکار خواهیم داشت.

کابل برق اغلب سه بخش اصلی هادی، دی الکتریک و غلاف را در خود جای داده است. وظیفه هادی، هدایت مسیر جریان برق است. عایق و دی الکتریک نیز مقاومت زیادی را در برابر ولتاژ برق به وجود می‌آورند و این باعث پایداری کابل در دراز مدت می‌شود. شاید این سوال را داشته باشید که غلاف چه کاری انجام می‌دهد. از غلاف به عنوان جزئی برای جلوگیری از ورود رطوبت و تاثیرات خارجی شیمیایی، الکتروشیمیایی، آتش سوزی و موارد این چنینی استفاده می‌شود.

ساختار و متریال کابل برق

در بالا نیز اشاره شد مواد اولیه و سیم کابل برق دو دسته اصلی هادی و روکش را شامل می‌شوند. جدا از مس و آلومینیوم که به عنوان هادی‌های اصلی سیم برق و پی وی سی برای روکش شناخته می‌شوند، مواد دیگری نیز برای ساخت سیم برق مورد نیاز هستند.

سیم مسی و جدار آلومینیومی، مقاومت فراوانی از خود در مقابل رطوبت نشان می‌دهد و وزن سبکی هم دارد. همچنین فراموش نکنید آن‌ها را می‌توان با تعرفه‌های مناسب نسبت به اجناس دیگر برای انتقال جریان الکتریکی به کار برد.

انواع کابل برق

کابل‌های برق به لحاظ معیارهای مختلفی قابل دسته‌بندی است. برای نمونه آن‌ها را می‌توان در دسته‌های مربوط به ولتاژ، نوع هادی، نوع عایق، حفاظت الکتریکی، تعداد رشته و نوع کاربرد قرار داد که در ادامه اطلاعاتی پیرامون هر کدام به دست خواهید آورد:

1- انواع کابل برق براساس سطح ولتاژ

در ابتدا بهتر است بدانید کابل برق براساس سطح ولتاژ به 4 دسته فشار ضعیف، متوسط، قوی و فوق فشار قوی تقسیم بندی می‌شود. کابل‌های برق در دسته کابل فشار ضعیف با سطح ولتاژ از 300 تا 1000 ولت، کابل فشار متوسط با سطح ولتاژ از 1 تا 33 کیلووات، کابل فشار قوی با سطح ولتاژ 63 تا 230 کیلووات و کابل فوق فشار قوی با سطح ولتاژ 400 کیلووات به بالا در دسترس قرار دارد.  کابل‌های برق براساس ساختمان و سطح ولتاژی که دارند به دسته‌های زیر تقسیم بندی می‌شوند:

a. کابل فشار ضعیف (Low Voltage Cables)

این نوع کابل‌ها برای انتقال انرژی با ولتاژ پایین مورد استفاده قرار می‌گیرند و سطح ولتاژ آن در محدوده 300 الی 1000 ولت قرار دارد. کابل فشار ضعیف با علامت اختصاری LV در محیط‌های خانگی، کسب‌وکارها و سیستم‌های کنترل کوچک به کار می‌روند.

b. کابل فشار متوسط (Medium Voltage Cables)

کابل برق فشار متوسط برای انتقال انرژی با سطح ولتاژ 1 تا 33 کیلو ولت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع کابل‌ها برای سیستم‌های توزیع انرژی در شهرها و مناطق صنعتی به‌کار می‌روند.

c. کابل فشار قوی (High Voltage Cables)

کابل برق فشار قوی همانطور که از نامش پیداست، برای انتقال انرژی ولتاژ بالا با سطح مقطع 63 تا 230 کیلو ولت به کار می‌روند. لازم به ذکر است بدانید معمولا از این نوع کابل در ایستگاه‌های توزیع برق استفاده می‌شود.

d. کابل‌ فوق فشار قوی (Extra High Voltage)

کابل‌های فوق فشار قوی برای انتقال انرژی با ولتاژ بسیار بالا به کار می‌روند و معمولاً در شبکه‌های بزرگ انتقال انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در انتخاب صحیح نوع زره کابل برق موارد زیر باید مورد توجه قرار گیرد

2- طبقه‌بندی کابل‌ها بر اساس نوع هادی

این نوع از کابل‌‎های برق به طور معمول از فلز مس یا آلومینیوم با خلوص بالا تهیه می‌شوند که رسانایی بیشتری در مقایسه با سایر فلزات دارند. با توجه به ویژگی‌های مربوط به هادی بودن این فلزات، استفاده از آن‌ها در کابل‌های برق توسط کارشناسان این حوزه توصیه شده است. 

3- انواع کابل برق بر اساس نوع عایق

به منظور عایق‌بندی کابل‌ها از مواد پی وی سی، پلی اتیلن، پلی اورتان، کوپلیمرهای پلی استر، پلی اتیلن، پلی تترا فلوئورو اتلیتن، لاستیک طبیعی، سیلیکون رابر، لاستیک کلروپرن و دیگر مواد این چنینی استفاده می‌شود. البته اکثر کابل‌های برق در ایران با استفاده از پی وی سی به وجود می‌آیند. 

4- انواع کابل برق بر اساس حفاظت الکتریکی 

از آن جایی که حفاظت الکتریکی امری مهم برای یک کابل است، انواع مختلفی هم از این نظر برای آن به چشم می‌خورد. نیروگاه‌ها و کنتورهای خانگی برای افزایش حفاظت الکتریکی در مقابل نویزها از لایه‌ای نوار یا شیلد استفاده می‌کنند که منتج به حفاظت الکتریکی می‌شود و اغلب مسی یا آلومینیومی هستند. 

5- انواع کابل برق بر اساس نوع رشته

کابل‌های فشار ضعیف که با نام LV هم شناخته می‌شوند، اغلب یک تا پنج رشته و کابل‌های فشار متوسط و فشار قوی از یک تا سه رشته را به وجود می‌آورند. این یکی از دلایلی است که کابل‌های فشار قوی عملکرد بهتری دارند و برای مصارف مهم‌تر از آن‌ها استفاده می‌شود.

6- انواع کابل برق بر اساس نوع کاربرد

مهم‌ترین کابل‌های برق با توجه به کاربرد عبارتند از کابل زمینی، کابل مخابراتی، کابل افشان، کابل کواکسیال و کابل فیبر نوری که هر یک ویژگی‌ها و مصارف خاص خود را دارند. کابل‌های مخابراتی بیشترین استفاده را در کشور دارند که از چند زوج سیم در هم تنیده شده در آن‌ها استفاده شده است. در این مدل، نویز ساخته شده توسط اتصال مغناطیسی جلوگیری می‌کند و مناسب استفاده در محیط‌های داخلی و مکان‌های ثابت است. 

کابل برق براساس نوع کاربرد نیز به 5 دسته کابل مخابرات،‌ افشان، مفتول، کواکسیال و کولر طبقه بندی می‌شود. از این رو برای آشنایی با هریک از این انواع در ادامه همراه ما باشید.

1. کابل مخابراتی

کابل‌ مخابراتی برای انتقال اطلاعات و سیگنال‌های مخابراتی همچون شبکه‌های ارتباطی مانند تلفن‌های هوشمند و اینترنت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

2. کابل افشان

کابل افشان به عنوان کابل‌های حفاظتی برای محیط‌های خاصی نظیر زیرزمینی یا مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع کابل‌ها مقاومت بیشتری نسبت به شرایط محیطی خاص دارند.

3. کابل مفتول

کابل مفتول از تارهای باریک تشکیل شده و برای اتصال به ابزارهای برقی استفاده می‌شوند. این نوع کابل‌ها انعطاف‌پذیری بالایی دارند.

4. کابل کولر

کابل کولر به عنوان کابل‌های مناسب برای محیط‌های با دمای بالا و اثرات مواد شیمیایی استفاده می‌شوند. برای کاربردهای صنعتی و محیط‌های سخت.

5. کابل کواکسیال

کابل کواکسیال برای انتقال سیگنال‌های رادیویی و تلویزیونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای انتقال امواج رادیویی با کیفیت بالا و کاهش نویز.

قبل از خرید کابل برق به این نکات حتما توجه کنید

انواع زره کابل برق

چهار نوع زره سیم و کابل (زره سیم و کابل SWA، زره کابل و سیم GSWB، زره کابل و سیم GSTA و زره کابل و سیم برق GSFA) وجود دارد که ما قصد داریم در این مقاله شما را با آنها آشنا کنیم. توجه داشته باشید در پاراگراف‌های بعد هر کدام از زره‌هایی هایی درج کردیم را به صورت مجزا مورد بررسی قرار خواهیم داد تا شما بتوانید اطلاعات کاملی نسبت به آن‌ها به دست بیاورید.

زره سیم و کابل SWA

اولین زره سیم و کابل که قصد داریم به شما معرفی کنیم زره سیم و کابل SWA می‌باشد. توجه داشته باشید که در این زره یک لایه به دور کابل کشیده شده است که جنس آن فولاد گالوانیزه است و قطر آن هم استاندارد می‌باشد. زره سیم و کابل SWA این قدرت را دارد که حداقل 90 درصد حفاظت فیزیکی را پوشش دهد. البته اگر قصد دارید حفاظت مکانیکی را افزایش دهید باید از یک نوار فلزی بر روی آن استفاده کنید.

زره کابل و سیم GSWB

در این نوع از زره به دور کابل، سیم گالوانیزه بافته شده کشیده می‌شود که قطر سیم گالوانیزه استفاده شده در این زره  0.2، 0.25، 0.3 و 0.4 می‌باشد. زره کابل و سیم GSWB توانایی بیش از 80 درصد پوشش دهی را دارد. البته اگر از این زره استفاده کنید مقاومت مکانیکی کابل به شدت افزایش پیدا می‌کند. در ادامه بهتر است ذکر کنیم که این زره نسبت به زره‌های دیگر شعاع خمشی کمتری را در اختیار شما قرار می‌دهد. به همین دلیل می‌توان به این استنباط رسید که زره کابل و سیم GSWB برای جاهایی مناسب است که حرکت یا لرزش وجود داشته باشد.

زره کابل و سیم GSTA

استفاده از زره کابل و سیم GSTA پوشش 100 درصدی را تضمین می‌کند. این زره در مقابل ضربه مقاومت بسیار بالایی دارد. اما استحکام کششی آن در سطح متوسط قرار دارد. در ادامه بهتر است ذکر کنیم که در زره کابل و سیم GSTA، نواری از جنس فولاد گالوانیزه بر روی کابل کشیده می‌شود که ضخامت هر نوار بر حسب قطر کابل (0.2 تا 0.4 میلیمتر) است. 

زره کابل و سیم برق GSFA

آخرین زره کابل و سیم برق که قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم زره کابل و سیم برق GSFA می‌باشد. این نوع از زره سیم و کابل تخت می‌باشد. در واقع می‌توان ذکر کرد که ترکیب سیم تخت با ضخامت 0.6 میلیمتر و فولاد گالوانیزه موجب ساخت زره کابل و سیم برق GSFA شده است.

اعداد و حروف روی کابل برق نشانه چیست؟

مهم‌ترین اعداد و حروف قرار داده شده روی کابل برق که باید به آن‌ها تسلط داشته باشید را در این بخش آورده‌ایم: 

علائم

مفهوم

علائم

مفهوم

علائم

مفهوم

Yv

جنس پی وی سی تقویت شده

G3

نوع لاستیک از ایلن پروپیلن

A

جنس روکش از الیاف گیاهی

Yu

جنس پی وی سی با ویژگی تاخیرانداز شعله

G2

نوع لاستیک سیلیکونی

Q

جنس بافت سیم از فولاد

Y2

جنس پلی‌اتیلن

G

جنس عایق با پلاستیک

O

سیم و کابل مقاوم به روغن

Y

جنس پی وی سی

f

علامت اختصاری افشان

NA

جنس سیم یا هادی از آلومینیوم

X11

جنس پلی‌اورتان شبکه‌ای

F

نوار طولی ضد آب

N

جنس سیم یا هادی از مس

X2

جنس پلی‌اتیلن شبکه‌ای

e

مدل هادی مفتولی

MZ

روکش آلیاژ از جنس سرب

X

جنس پی وی سی شبکه‌ای

D

محافظ مسی تابیده شده به صورت مارپیچ

M

نوع روکش سربی

t

سیم یا کابل ضد موریانه

C

محافظ بافت سیم مسی

L

نوع روکش آلومینیومی نرم

SL

علامت خلاصه کابل افشان کنترل

b

دارای زره

KL

غلاف از جنس آلومینیوم

K

غلاف سرب

H

پلیمر بی هالوژن با پیشگیری از انتشار شعله

  

قبل از خرید کابل برق به این نکات حتما توجه کنید!

در این قسمت از مقاله قصد داریم پارامترهای مهم که در هنگام خرید کابل برق باید به آن توجه کنید را به شما معرفی کنیم. در گام اول بهتر است بدانید هر کابل برق دارای سطح مقطع و حد مجاز مقاومت جریان می‌باشد. توجه داشته باشید که به هیچ وجه جریان برق نباید از حد مجاز مقاومت جریان کابل تجاوز کند. برای جلوگیری از این مسئله تنها کافیست به سایز کابل برق توجه کنید. مبحث دوم مربوط به افت ولتاژ می‌باشد. در واقع افت ولتاژ هم نباید بیش از حد مجاز صورت بگیرد. البته برای جلوگیری از این مسئله باید جریان مصرفی محاسبه گردد.

 آخرین گزینه که قصد داریم مورد بررسی قرار دهیم به ملاحظات اقتصادی مربوط می‌شود که حتماً باید به صورت دقیق بررسی گردد زیرا زمانی که شما قصد دارید برای طراحی اقتصادی شبکه و بهینه سازی آن اقدام کنید به داده‌های آماری، قیمت کابل، قیمت هر کیلو وات مصرف بر اساس ساعت، مدت زمانی که شما می‌توانید از کابل بهره برداری کنید و حتی هزینه نصب و نگهداری نیاز دارید. در نتیجه می‌توان به این استنباط رسید که بررسی ملاحظات اقتصادی از اهمیت بسیار زیادی در هنگام خرید کابل برق برخوردار می‌باشد. 

نکات مهم در انتخاب و خرید انواع سیم و کابل برق

برای انتخاب درست میان سیم و کابل برق، باید از تفاوت آن‌ها با خبر باشید. سیم، یک هادی الکتریکی است که از مس یا آلومینیوم ساخته می‎شود که الکتریسیته را هدایت کرده و جریان برق را در مسیر امکان‌پذیر می‌کند. در سوی دیگر کابل، دارای هادی‌های متعددی بوده که در یک روکش نارسانا پیچیده شده‌اند. 
از آن‌ها اغلب به عنوان پی وی سی یاد می‌کنند. فراموش نکنید در خرید عمده انواع سیم یا کابل برق، ابتدا کیفیت را در اولویت قرار دهید و سپس به دنبال قیمت باشید. البته لیست قیمت این محصولات در برقچی قابل مشاهده است. 

1- توجه به نوع کابل

کابل‌های مفتولی برای مصارف مختلفی از جمله برق صنعتی، شبکه‌های ارتباطی، صوتی و تصویری، و حتی در صنایع اتومبیل‌سازی استفاده می‌شوند. این کابل‌ها به دلیل خواص خاص خود، برای اتصالاتی که نیاز به انعطاف بالا و مقاومت در برابر شرایط سخت دارند، انتخاب مناسبی هستند.
کابل رشته‌ای نیز چندین رشته سیم و هادی را در خود جای داده که به دور هم پیچیده شده‌اند. این کابل با انعطاف‌پذیری بالا ساخته شده و در فاصله‌های کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین در زمان خرید باید خصوصیات هر یک از این کابل‌ها را در ذهن داشته باشید. 
با وجود مزایای زیاد کابل‌های مفتولی، باید توجه داشت که نگهداری صحیح و نظارت بر وضعیت فیزیکی و الکتریکی آنها بسیار مهم است تا از عملکرد بهینه و ایمنی آنها اطمینان حاصل شود. 

2- اطمینان از کیفیت محصول

علامت هولوگرام حتما باید روی سیم و کابل درج شده باشد. از وجود مشخصات و جزئیات دیگر در این مورد هم اطمینان حاصل کنید. خرید محصولاتی که نشان استاندارد و هولوگرام روی خود ندارد، تا حد زیادی خطرآفرین است و نشان می‌دهد سازنده نسبت به ایمنی و کیفیت محصولات خود تعهدی ندارد. ضمنا از خرید سیم‌های برق دارای فرورفتگی و خوردگی خودداری کنید. 

3- مواد رسانای کابل

اندازه کابل و مواد عایق مورد استفاده در کابل‌ها باید اندازه‌گیری شود تا درک درستی از رسانایی آن داشته باشید. همچنین در نظر بگیرید که آیا ولتاژ باید برای مسافت طولانی حمل شود یا نه. دو نوع سیم آلومینیومی و مسی برای این منظور استفاده می‌شود که در مورد هر یک در بالا توضیح داده شد. اگر راه حلی ساده ولی قیمتی بالا می‌خواهید، ولتاژ آلومینیومی را از دست ندهید. در غیر این صورت ولتاژ مسی ارزان به صورت متری می‌تواند کار راه‌انداز باشد. 

4- بررسی دمای کابل 

سیم‌ها و کابل‌های مسی و آلومینیومی از ولتاژ متغیر و پی وی سی ساخته می‌شود که هر یک مصارف جداگانه‌ای دارد. بر همین اساس باید توجه کافی به دما و ولتاژ آن‌ها داشت. متاسفانه برخی سیم‌ها و کابل‌ها به خاطر جریان الکتریکی بیش از اندازه گرم می‌شوند. به دنبال محصولی باشید که جریان را به طور ایمن مدیریت کند و این از گرم شدن جلوگیری به عمل خواهد آورد. 

5- توجه به عایق سیم

سیم‌های برق استاندارد باید دارای 3 نوع پوشش باشند. لایه نخست در برابر آب مقاوم بوده و لایه دوم مقاومت خوبی در مقابل حرارت دارد. این در حالی است که سومین لایه در مقابل آتش کیفیت خوبی از خود نشان می‌دهد. 

کابل برق با عایق PVC یا PET بخریم؟

این سوال یکی از متداول‌ترین ترین سوالاتی است که توسط بسیاری از افراد مطرح می‌شود. همانطور که می‌دانید مهمترین عایق را روکشی که در تولید کابل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد PVC است. این نکته را در نظر داشته باشید که عایق‌های PVC اشتعال پذیر هستند، در ثانی دود سمی تولید می‌کنند. اما دلایل مختلفی همچون ارزان بودند، تولید انبوه و سهولت در ساخت باعث شده است تا بخش اعظمی از کابل‌های فشار ضعیف با استفاده از این عایق تولید شوند. نکته بسیار جالب این است که 90 درصد از سهم بازار کابل‌های فشار ضعیف در دست کابل‌هایی است که دارای عایق PVC هستند. 

در نقطه مقابل نوعی دیگر از عایق وجود دارد که با نام pe یا پلی اتیلن شناخته می‌شود. این کابل هم اشتعال پذیر است اما مقاومت بسیار بالا و عدم انعطاف پذیری آن باعث شده تا در فضاهای اختصاصی به کار گرفته شود. البته کارهای دیگری هم وجود دارد که در تولید آنها از عایق لاستیکی استفاده می‌شود. اما به علت عدم کاربرد عایق لاستیکی مصرف این گونه از کابل بسیار کم می‌باشد.

6- بررسی رنگ و قطر سیم

شاید عده زیادی به رنگ و قطر سیم توجه نشان ندهند، اما این ملاک از دید افراد حرفه‌ای بسیار مهم است. قطر سیم ارتباط مستقیمی با ظرفیت حمل جریان دارد و طبیعتا هر اندازه که بیشتر باشد، برای امور بزرگ‌تر مناسب خواهد بود. 

کابل برق با عایق pvc یا PET بخریم؟

خرید کابل برق با بهترین قیمت و کیفیت در فروشگاه برقچی

از آن جایی که فروشگاه‌های زیادی در سراسر کشور کابل‌ها و سیم‌های برق را به صورت مجازی یا حضوری در دسترس قرار می‌دهند، باید انتخابی آگاهانه داشته باشید. برقچی به عنوان یکی از این فروشگاه‌ها، همواره در پی جلب رضایت مشتریان خود بوده که خوشبختانه موفقیت‌های چشمگیری را در این زمینه تجربه کرده است. از جمله مزایای مهم خرید کابل برق از این فروشگاه، باید موارد زیر را نام برد: 

اگر نگاه و مقایسه‌ای میان محصولات این فروشگاه و منابع دیگر داشته باشید، تعرفه‌های مناسب‌تر را حس خواهید کرد. این سایت هر چند وقت یک بار و به مناسبت‌های مختلف، تخفیف‌هایی را هم در دسترس قرار می‌دهد. 

پیش از خرید هر یک از محصولات تا زمان تحویل آن، تیم پشتیبانی برقچی در خدمت شماست. شما می‌توانید به صورت اینترنتی یا تلفنی از مزایای این پشتیبانی برای انتخاب کالایی مناسب بهره‌مند شوید. 

هر یک از محصولات موجود در سایت دسته‌بندی شده‌اند تا کاربران راحت‌تر به آن‌ها دسترسی داشته باشند. همچنین از منوی جست و جو و گزینه‌های ارائه شده می‌توان فیلترهایی را در سایت اعمال کرد تا سریع‌تر به کالای مورد نظرتان دست پیدا کنید. 
در نهایت باید گفت ارسال هر کابل برق یا محصولی در این سایت با سرعت بالا همراه بوده و بعد از چند ساعت تا چند روز کاری به درب منزل یا محل کار افراد می‌رسد. 

مراحل خرید آنلاین سیم و کابل برق در فروشگاه اینترنتی برقچی

ثبت سفارش در سایت برقچی مراحلی دارد که اصلا دشوار نیست. تنها کافیست چند دقیقه از وقت خود را صرف این سایت کنید تا به محصول دلخواهتان برسید. 

  1.     برای شروع باید در سایت برقچی ثبت نام کرده و وارد حساب کاربری خود شوید. وارد کردن چند تا از اطلاعات ماند نام و نام خانوادگی، شماره تلفن، ایمیل و تعیین رمز عبور برای ایجاد حساب کاربری کافی خواهد بود. 
  2.    پس از آن امکان جست و جوی محصول مورد نظر خود را از بخش ذره بین یا دسته‌بندی‌ها خواهید داشت. 
  3. پس از انتخاب کالا، نیاز است روی گزینه افزودن به سبد خرید کلیک کنید. 
  4.    روی آیکون سبد خرید در بخش بالای صفحه رفته و گزینه مشاهده سبد خرید را بزنید. همچنین می‌توانید از پایین صفحه و منوی آن، گزینه سبد خرید را بفشارید. در بخش بعدی امکان افزایش یا کاهش تعداد کالای مورد نظر و نیز حذف کلی آن وجود دارد. 
  5.  حال باید اطلاعات خواسته شده را وارد و شیوه ارسال کالا را وارد کنید. اگر کد تخفیف دارید، باید روی گزینه ثبت کد تخفیف کلیک کرده و عبارت آن را در کادر خواسته شده بنویسید. 
  6.  مرحله بعدی به پرداخت وجه مربوط می‌شود که بعد از اتمام آن، کد سفارش برایتان ارسال می‌شود. بعد از مدتی محصول برایتان آورده خواهد شد. 
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز

سوالات متداول

1.بهترین برند کابل برق در بازار ایران کدام است؟

2.آیا خرید عمده سیم و کابل در برقچی امکان پذیر است؟

3.هزینه، زمان و نحوه ارسال سفارشات در برقچی به چه صورت است؟