مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته
محبوب ترین
سری CAP
اکسس پوینت میکروتیک مدل cAP ac
barghchi

اکسس پوینت میکروتیک مدل cAP ac

۵٬۸۰۰٬۰۰۰
۵٬۶۰۰٬۰۰۰
اکسس پوینت میکروتیک cAP ac
barghchi

اکسس پوینت میکروتیک cAP ac

۵٬۸۰۰٬۰۰۰
۵٬۶۰۰٬۰۰۰
اکسس پوینت یوبیکیوتی مدل UniFi U6 Pro
barghchi

اکسس پوینت یوبیکیوتی مدل UniFi U6 Pro

۱۰٬۸۰۰٬۰۰۰
۱۰٬۵۰۰٬۰۰۰
اقتصادی
سری CAP
اکسس پوینت میکروتیک مدل cAP Lite
barghchi

اکسس پوینت میکروتیک مدل cAP Lite

۱٬۹۰۰٬۰۰۰
۱٬۷۰۰٬۰۰۰
اکسس پوینت میکروتیک مدل cAP ax
barghchi

اکسس پوینت میکروتیک مدل cAP ax

۸٬۹۰۰٬۰۰۰
۸٬۵۰۰٬۰۰۰
سری CAP
اکسس پوینت میکروتیک مدل cAP XL ac
barghchi

اکسس پوینت میکروتیک مدل cAP XL ac

۶٬۷۰۰٬۰۰۰
۶٬۳۰۰٬۰۰۰
اکسس پوینت یوبیکیوتی مدل UniFi 6 LR AP
barghchi

اکسس پوینت یوبیکیوتی مدل UniFi U6 LR

۱۲٬۵۰۰٬۰۰۰
۱۱٬۶۰۰٬۰۰۰

اکسس پوینت چیست؟

شاید شما هم نام اکسس پوینت (Access Point) را در مباحث مربوط به شبکه شنیده باشید و برایتان سوال پیش آمده باشد که به راستی چیست ؟

اگر از شما بپرسند برای اتصال به اینترنت به چه تجهیزاتی نیاز دارید احتمالا از مودم، روتر، سوئیچ شبکه و غیره نام می‌برید. اکسس پوینت دستگاهی است که باعث می‌شود دستگاه‌هایی که از تکنولوژی وایرلس پشتیبانی می‌کنند به اینترنت های کابلی متصل شوند.

در حقیقت دستگاهی است که داده‌های اینترنت را از طریق کابل‌ها دریافت کرده، آن‌ها را پردازش می‌کند و به اینترنت وایرلس تبدیل می‌کند تا از آن طریق، دستگاه‌ها بدون نیاز به وجود کابل شبکه، بتوانند به اینترنت متصل شوند. چنانچه از یک روتر وایرلس استفاده می‌کنید، به طور معمول در درون سخت‌افزار آن‌ها از این دستگاه‌ها برای ارسال و توزیع اطلاعات به صورت وایرلس استفاده شده است.

اکسس پوینت (Access Point) یا نقطه دسترسی بی‌سیم (Wireless Access Point) یکی از راه‌حل‌های شبکه و تجهیزاتی است که برای گسترش اتصال دستگاه‌ها و مقیاس‌پذیری شبکه وایرلس ارائه‌شده است. تجهیزات شبکه وایرلس WAP در شبکه‌های کامپیوتری به تجهیزاتی گفته می‌شود که عملکردی شبیه به سوئیچ شبکه‌های کابلی در شبکه‌های بی‌سیم دارند. این یعنی اکسس پوینت این فرصت را ایجاد می‌کنند تا چندین سیستم کامپیوتری را از طریق شبکه‌های بی‌سیم به همدیگر متصل کنید. با این تفاوت که سوئیچ در شبکه‌های LAN کاربرد بالایی دارد، اما اکسس پوینت در شبکه‌های WLAN کارایی دارد.

اکسس پوینت

 

اکسس پوینت‌ با استفاده از کابل اترنت به یک روتر، سوئیچ یا هاب متصل می‌شود و می‌تواند با تبدیل آن به اینترنت وایرلس، و یا با افزایش مساحت تحت پوشش اینترنت از قبل راه‌اندازی شده در یک ساختمان و یا اداره، تعداد کاربران بیشتری را به اینترنت متصل کند. اکسسپوینت ها می‌توانند تا 60 کاربر را به طور همزمان به اینترنت متصل کنند و این امر مشخص کننده اهمیت استفاده از آن در اماکن عمومی و ادارات بزرگ است.

کاربرد اکسس پوینت

یک دستگاه AP از اجزای حیاتی شبکه‌های وایرلس است و به‌عنوان هاب مرکزی عمل می‌کند و به دستگاه‌هایی با قابلیت اتصال بی‌سیم اجازه می‌دهد به یک شبکه اینترنت سیمی متصل شوند. درواقع باوجود یک اکسس پوینت شکاف بین شبکه‌های سیمی و بی‌سیم را پر می‌شود و انتقال داده به‌صورت وایرلس فراهم می‌شود.

 • این دستگاه از اجزای بنیادین شبکه‌ها هستند و پس از بررسی دستگاه های تحت پوشش خود، تمامی تجهیزات شبکه را به خود متصل و باعث برقراری ارتباط آن‌ها با شبکه می‌شوند.
 •  از استاندار‌های مختلفی برای اتصالات استفاده می‌کنند به طوری که همگی آن‌ها توسط IEEEبه تصویب رسیده‌اند و لذا این امر موجب می‌شود که دستگاه‌های مختلف توانایی اتصال به آن را داشته باشند.
 •  به کامپیوتر‌ها، لپ‌تاپ‌ها، PDAها، تلفن‌های همراه هوشمند، تلفن‌های وایرلس، دوربین‌های وایرلس و بسیاری تجهیزات دیگر که قابلیت‌ پشتیبانی از تکنولوژی وایرلس را دارند، متصل می‌شوند.
 •  همچنین توانایی بررسی شبکه برای خطرات احتمالی نظیر حمله‌ها و تهدید‌ها را دارند که این امر به امنیت شبکه‌ها کمک شایانی میکند.

تفاوت اکسس پوینت با مودم و روتر

برای درک بهتر انواع اکسس پوینت، نگاهی به تفاوت اکسس پوینت با روتر و مودم می‌اندازیم. بیشتر دستگاه‌های خانگی به‌عنوان مودم می‌شناسید، درواقع مودم روتر هستند و علاوه بر متصل شدن به اینترنت، اتصال بی‌سیم را نیز فراهم می‌نمایند. یک مودم روتر غالباً شبیه به اکسس پوینت مستقل و کوچک است، اما تفاوت آن‌ها در کاربردشان پررنگ می‌شود. اکسس پوینت در سناریوهایی کاربرد دارد که می‌خواهیم اتصال بی‌سیم را برای شبکه‌های محلی سیمی ایجاد کنیم؛ اما از مودم روتر برای اتصال کامپیوترها و دیگر دستگاه‌ها به اینترنت استفاده می‌شود.

اکسس پوینت به زبان ساده یک توسعه‌دهنده شبکه بی‌سیم یا وایرلس است. البته این دستگاه تفاوت مهمی با توسعه‌دهنده‌ها یا گسترش‌دهنده‌های برد وای فای دارند. شما با گسترش‌دهنده‌های سیگنال تنها برد وای فای را بیشتر می‌کنید اما لزوماً اجازه دسترسی دستگاه‌های بیشتری به شبکه وایرلس را محیا نمی‌کنید؛ بنابراین اکسس پوینت یک گسترش‌دهنده شبکه بی‌سیم و فراهم‌کننده دسترسی دستگاه‌های بیشتری به شبکه وایرلس یا شبکه سیمی است.

انواع اکسس پوینت

در بازار تجهیزات شبکه انواع بسیاری وجود دارد که در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم که و در ادامه به کاربرد آن ها می پردازیم.

سقفی

این مدل را می توان در پروژه های پیکربندی شبکه اقتصادی مانند هتل ها، رستوران ها، ادارات و خوابگاه ها استفاده کرد. این اکسس پوینت با اسپیکر داخلی می تواند طیف وسیعی را پوشش دهد و با طراحی خاص به راحتی بر روی سقف نصب شود.

تک فرکانس و دو فرکانس

از ویژگی های تک فرکانس می توان به پشتیبانی از 1.5G و سرعت انتقال بین 150 مگابیت بر ثانیه تا 450 مگابیت در ثانیه اشاره کرد. اما از طرف دیگر، نقطه دسترسی دو فرکانس می تواند 2.4G و 5.8G را به طور مساوی پشتیبانی کند. البته ناگفته نماند که اکسس پوینت دوگانه سرعت انتقال بالاتری دارد و مساحت بیشتری را پوشش می دهد.

داخلی و خارجی

داخلی یا indoor برای استفاده در داخل ساختمان نسبتا کوچک هستند و نصب و نگهداری آنها آسان است. سیگنال های ارسال شده از نقاط دسترسی داخلی پایدار و با کیفیت هستند. خارجی یا Outdoor، برای کار کردن در شرایط محیطی سخت، مستحکم تر باشند. سیگنال های شبکه با وجود پوشش گسترده بسیار پایدار هستند.

در ادامه انواع اکسس پوینت را در دسته‌بندی‌های دوگانه با توجه به وجود یا عدم وجود یک قابلیت کلیدی معرفی می‌کنیم.

اکسس پوینت تک بانده در مقابل اکسس پوینت دوبانده

اکسس پوینت تک باند روی باند فرکانسی 2.4 گیگاهرتز فعال است. اکسس پوینت دو بانده در هر دو باند 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز عمل می‌کند و برای شبکه‌هایی با ترافیک و تداخل بالا ایدئال هستند.

اکسس پوینت فضای داخلی (Indoor) در مقابل اکسس پوینت فضای باز بیرونی (Outdoor)

اکسس پوینت های داخلی برای استفاده در داخل ساختمان طراحی‌شده‌اند و برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مناسب نیستند. از طرفی انواع اکسس پوینت فضای باز به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که در برابر آب‌وهوا مقاوم باشند و می‌توان از آن‌ها در فضاهای باز استفاده کرد.

اکسس پوینت سقفی در مقابل اکسس پوینت دیواری

اکسس پوینت سقفی اغلب در محیط‌های اداری استفاده می‌شوند و پوشش 360 درجه بهتری را ارائه می‌دهند. در مقابل انواع اکسس پوینت دیواری برای استفاده خانگی و مناطق کوچک‌تر مناسب هستند.

اکسس پوینت مستقل (stand-alone) در مقابل اکسس پوینت مدیریتی (Managed)

اکسس پوینت مستقل برای شبکه‌های کوچک مناسب هستند و به‌راحتی تنظیم می‌شوند و صرفاً بر ارائه اتصال بی‌سیم به یک شبکه سیمی تمرکز دارند. آن‌ها معمولاً در محیط‌هایی استفاده می‌شوند که روتر جداگانه‌‌ای در آنجا نصب است. در مقابل AP مدیریتی کنترل و مقیاس پذیری بیشتری را برای شبکه های بزرگتر ارائه می دهد.

اکسس پوینت شبکه مش

شبکه مش شامل چندین اکسس پوینت است که با یکدیگر تعامل دارند تا یک شبکه وایرلس یکپارچه را ایجاد کنند. آن‌ها در مناطق بزرگی مانند ساختمان‌های چندطبقه یا فضاهای باز وسیع که ممکن است پوشش یک نقطه دسترسی واحد کافی نباشد، استفاده می‌شوند. اغلب اکسس پوینت هایی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند با عنوان اکسس پوینت مش نیز شناخته می‌شوند

خرید انواع اکسس پوینت

نکات مهم انتخاب و خرید اکسس پوینت

توصیه می‌کنیم هنگام انتخاب نقطه دسترسی بی‌سیم مناسب برای شبکه خود، عوامل زیر را در نظر بگیرید.

قیمت و خرید اکسس پوینت

قیمت اکسس پوینت بستگی به نوع آن دارد که می خواهید انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم اگر در انتخاب خود شک دارید و تمایل دارید اول یک مشاوره تخصصی و رایگان داشته باشبد با شماره 02135000020 تماس بگیرید. شما همکار عزیز همچنین می توانید برای خرید عمده اکسس پوینت به نمایندگی و پخش تجهیزات شبکه برقچی اعتماد کنید و از قیمت های مقرون به صرفه نهایت بهره را ببرید.

منطقه تحت پوشش اکسس پوینت

در ابتدا باید این سؤال را بپرسید که چه مساحتی را باید پوشش دهید. مناطق بزرگ معمولاً به چندین AP دارند. شما با انجام آنالیز فرکانسی می‌توانید مناطقی که از پوشش و قدرت سیگنال ضعیف رنج می‌برند را شناسایی کنید.

تعداد کاربران تحت پوشش اکسس پوینت

اگر می‌خواهید شبکه خود را گسترش دهید، باید تعداد کاربران و دستگاه‌هایی که به شبکه متصل خواهند شد را در نظر بگیرید. محیط‌های با چگالی بالا به اکسس پوینت هایی با ظرفیت بیشتر نیاز دارند.

سرعت انتقال داده و استاندارد وایرلس در اکسس پوینت

با توجه به اینکه اتصال ایجادشده وایرلس است، باید به‌سرعت توجه کافی داشته باشید. از عواملی که با سرعت در رابطه مستقیم هستند می‌توان به استاندارد وایرلس و وای فای اشاره کرد.

امنیت شبکه اکسس پوینت

شاید بتوان امنیت را به‌عنوان یکی از ضعف‌های شبکه اکسس پوینت نام برد. شیوه ارسال و دریافت اطلاعات در اکسس پوینت به‌صورت half-duplex یا غیر هم‌زمان است و ممکن است باعث کندی رمزنگاری و پروتکل امنیتی شود. به همین دلیل بهتر است از اکسس پوینت هایی استفاده کنید که برای بهبود امنیت از پروتکل‌های به‌روز استفاده می‌کنند.

تناسب نیازمندی‌ها و بودجه شما با قابلیت‌های اکسس پوینت

برای تشخیص این تناسب توصیه می‌کنیم از مشورت با کارشناسان فنی بهره ببرید. انتخاب اکسس پوینت مناسب به نیازهای منحصربه‌فرد شما و محیطی که در آن مستقر خواهد شد، بستگی دارد.

خرید اکسس پوینت با بهترین قیمت از فروشگاه برقچی

یکی از دلایلی که ما خرید اکسس پوینت با بهترین قیمت از فروشگاه برقچی را پیشنهاد می‌کنیم، وجود تسهیلاتی است که با خرید آنلاین اکسس پوینت با ضمانت اصالت کالا دریافت می‌کنید. همچنین خرید اینترنتی اکسس پوینت از فروشگاه‌های نامعتبر ریسک بالایی دارد و توصیه می‌شود قبل از خرید در مورد اعتبار و سابقه فروشگاه اطلاعاتی را جمع‌آوری کنید.

مزایای خرید اکسس پوینت در فروشگاه اینترنتی برقچی

اگر مایلید با خرید از فروشگاه ما به لیست قیمت انواع اکسس پوینت دسترسی داشته باشید و تجربه رضایت بخشی از خرید اینترنتی اکسس پوینت را کسب کنید، توجه را به ادامه مطلب جلب می‌کنیم.

 • قیمت رقابتی خرید اکسس پوینت در برقچی: مجموعه برقچی برای جلب رضایت مشتریان خود و امکان خرید مقرون‌به‌صرفه، قیمت‌های رقابتی را برای خرید اینترنتی اکسس پوینت ارائه می‌کند.
 • ارسال سریع اکسس پوینت به سراسر ایران: با خرید اکسس پوینت از فروشگاه برقچی در کمترین زمان ممکن کالای خود را دریافت خواهید کرد. تیم برقچی با فراهم کردن پشتیبانی و استفاده از سرویس‌های ارسال سریع فرایند دریافت را کوتاه و راحت کرده است.
 • ضمانت اصالت و بازگشت کالا: انواع اکسس پوینت در برقچی با گارانتی ضمانت اصالت کالا ارائه می‌شوند. شما با بهره‌وری از مهلت 7 روزه می‌توانید از اصل بودن و کیفیت اکسس پوینت خود اطمینان حاصل کنید.
 • برقچی نمایندگی رسمی و معتبر برندهای اکسس پوینت: نمایندگی اکسس پوینت رسمی برقچی محصولات برتر اکسس پوینت از تولیدکنندگان خارجی را به‌صورت عمده وارد می‌کند و با نازل‌ترین قیمت و بدون واسطه به مشتریان خود می‌رساند.
 • مشاوره، آموزش قبل از فروش و پشتیبانی: همچنین برای اطمینان بیشتر و درک فرایند خرید می‌توانید با واحد مشاوره و پشتیبانی فروشگاه برقچی در تماس باشید. تیم برقچی با دانش فنی و تجربه چندین ساله به تصمیم‌گیری آگاهانه شما کمک می‌کند.
 • خدمات پس از فروش: فروشگاه برقچی با فراهم کردن امکان بازگشت کالا و پیگیری پیشنهاد‌ها و انتقادات مشتریان خود شرایط مناسبی را برای خدمات پس از فروش انواع اکسس پوینت فراهم می‌نماید.

مراحل خرید انواع اکسس پوینت در برقچی

پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع فرایند خرید یک حساب کاربری در فروشگاه برقچی ایجاد نمایید. این حساب به پیگیری بیشتر و پشتیبانی هرچه بهتر کمک می‌کند. شما بعد از اطلاع از قیمت انواع اکسس پوینت از طریق فروشگاه برقچی یا مشاوره با کارشناسان فروش، می‌توانید مراحل زیر را برای خرید دنبال کنید:

 1. جستجو و انتخاب اکسس پوینت: در ابتدا به وب‌سایت برقچی و سپس صفحه اکسس پوینت از دسته تجهیزات اکتیو بروید. در این صفحه با فیلترهای هوشمند می‌توانید محصول موردنظر خود را بیابید.
 2. افزودن اکسس پوینت به سبد خرید: پس از انتخاب اکسس پوینت، آن را به سبد خرید خود اضافه کنید. در این مرحله باید برای انتخاب روش ارسال تصمیم‌گیری نمایید. الوپیک برای کالاهای داخل تهران و پست تیپاکس برای سراسر کشور فعال هستند.
 3. ثبت سفارش اکسس پوینت و پرداخت: پس از اضافه کردن اکسس پوینت به سبد خرید و انتخاب روش ارسال، باید با پرداخت هزینه سفارش خود را ثبت نمایید. با توجه به شرایط و با کمک مشاوران فروش می‌توانید با هماهنگی با مشاور فروش یکی از سه روش پرداخت اینترنتی، پرداخت کارت به کارت، یا پرداخت از طریق سامانه Idpay سفارش خود را ثبت کنید.
 4. دریافت اکسس پوینت: پس از ثبت موفقیت‌آمیز اکسس پوینت، کالای خریداری‌شده در زمان و آدرس معین‌شده به دست شما خواهد رسید. 

شما می توانید برای خواندن مقالات علمی و کاربردی مربوط به تجهیزات شبکه به مجله برقچی مراجعه کنید تا با اطلاعات دقیق بهترین اکسس پوینت در بازار را تهیه کنید.

مشاهده بیشتر
ارزان ترین اکسس پوینت دوبانده وای فای 6


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز

سوالات متداول

1.بهترین برند اکسس پوینت در ایران کدام است؟

2.هزینه و زمان ارسال اکسس پوینت در برقچی چقدر است؟

3.آیا امکان خرید عمده access point در برقچی وجود دارد؟

4.آیا access point در برقچی دارای گارانتی و ضمانت است؟