جشنواره عید تا عید
درخواست پیش فاکتور
0

کابل شبکه CAT6

جستجو پیشرفته
5
کابل شبکه اوت دور نگزنس CAT6 SFTP
barghchi

کابل شبکه اوت دور نگزنس CAT6 SFTP

۸٬۴۰۰٬۰۰۰
۸٬۲۵۰٬۰۰۰
کابل شبکه نگزنس CAT6 SFTP با روکش PVC
barghchi

کابل شبکه نگزنس CAT6 SFTP با روکش PVC

۲۳٬۵۰۰٬۰۰۰
۲۳٬۰۰۰٬۰۰۰
قوی‌ترین
کابل شبکه لگراند CAT6 SFTP باروکش LSZH
barghchi

کابل شبکه لگراند CAT6 SFTP با روکش LSZH

۱۳٬۷۰۰٬۰۰۰
۱۳٬۳۰۰٬۰۰۰
5
کابل شبکه لگراند CAT6 SFTP
barghchi

کابل شبکه لگراند CAT6 SFTP با روکش PVC

۱۱٬۷۵۰٬۰۰۰
۱۱٬۰۰۰٬۰۰۰
4.8
پرفروش‌ترین
4
4.3
کابل شبکه اوت دور لگراند CAT6 SFTP
barghchi

کابل شبکه اوت دور لگراند CAT6 SFTP

۸٬۲۰۰٬۰۰۰
۷٬۹۳۰٬۰۰۰

کابل شبکه یکی از اجزای حیاتی در امور ارتباطات شبکه محسوب می‌شود، که برای انتقال داده‌ها در سیستم‌های اترنت به کار می‌رود. این محصول جزء تجهیزات پسیو شبکه محسوب می‌شود کابل شبکه cat6 از پرفروش‌ترین رده‌های استاندارد کابل لن محسوب می‌شود؛ زیرا اگر به دنبال یک کابل شبکه با کارایی بالا برای خانه یا مشاغل کوچک خود هستید، کابل Cat6 بهترین انتخاب ازنظر قیمت و عملکرد است. در دنیای اینترنت پرسرعت امروزی کابل‌های Cat6 برای انتقال داده با سرعت‌بالا در شبکه‌های کامپیوتری موردنیاز هستند. این کابل‌ها پهنای باند و عملکرد بهتری نسبت نسخه‌های قبلی دارد. از این نوع کابل در شبکه‌های سازمانی در مقیاس بزرگ، مراکز داده برای انتقال داده سریع و ایمن استفاده می‌شود.

کابل شبکه CAT6 چیست؟

احتمالاً بسیاری از افراد نمی‌دانند که کابل شبکه cat6 چیست. این کابل، کابل شبکه نسل ششم از استاندارد یا کتگوری کابل لن است و برای اتصالات شبکه و تجهیزات صوتی و تصویری استفاده می‌شود. این کابل برای پشتیبانی از پهنای باند بالاتر و نرخ انتقال داده سریع‌تر طراحی‌شده است. در این استاندارد هر زوج سیم با یک پوشش پلاستیکی نازک عایق شده‌اند و در غلافی انعطاف‌پذیرتر نسبت به نسخه‌های قبلی محافظت‌شده‌اند. کابل‌های Cat6 با استانداردهای قدیمی‌تر اترنت نیز سازگار هستند، همچنین نصب و پیکربندی نسبتاً آسانی دارند و در طول‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارند.

کابل‌های CAT6 به عنوان یک نوع کابل پیچیده استاندارد برای اترنت و لایه‌های فیزیکی شبکه شناخته می‌شوند که با استانداردهای رده 5/5e و رده 3 سازگاری دارند. استاندارد این کابل‌ها توسط اتحادیه صنعت ارتباطات از راه دور و اتحادیه صنایع الکترونیکی (EIA/TIA) تعریف شده است. Category6 به عنوان نسل ششم از زوج کابل‌های اترنت که با یکدیگر پیچیده شده‌اند، در شبکه‌های خانگی و اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کابل‌های CAT6 توانایی انتقال داده‌های گیگابیت اترنت را با نرخ یک گیگابیت در ثانیه دارند. هر یک از این کابل‌ها قابلیت برقراری ارتباطات با فاصله 50 متر (164 فوت) را با سرعت 10 گیگابیت اترنت فراهم می‌کنند. کابل CAT6 از چهار جفت سیم مسی تشکیل شده است و از تمامی این جفت‌ها برای ارائه بهترین عملکرد ممکن بهره می‌برد.

ویژگی کابل شبکه CAT6

کابل شبکه CAT6 توانایی انتقال اطلاعات تا سرعت 10 گیگابیت در ثانیه با فرکانس 250 مگاهرتز را دارا می‌باشند. که تست‌های مربوطه با دستگاه‌های فلوک انجام می‌شود. در مقایسه با کابل‌های شبکه CAT5 و CAT5e که نرخ پیچش آن‌ها در هر سانتی‌متر برابر 1.5 تا 2 است. این کابل‌های  پیچشی در حدود 2 و بالاتر از آن در هر سانتی‌متر دارد. تفاوت مقدار پیچش در این کابل نسبت به نسل‌های گذشته خود، باعث کاهش نرخ تداخل سیگنالی شده است همچنین در کابل CAT6 مقدار نویز کاهش یافته است. البته توجه این نکته حائز اهمیت است که مقدار پیچش در هر سانتی‌متر می‌تواند در برندهای مختلف متفاوت و منحصر به فرد باشد.

ساختار کابل شبکه CAT6

کابل‌ CAT6 از چهار جفت سیم مسی تشکیل شده‌است که به ترتیب با رنگهای آبی، سفید آبی، نارنجی، سفید نارنجی، سبز، سفید سبز، قهوه‌ای و سفید قهوه‌ای مشخص می‌شوند. این کابل‌ها دو رشته سیم را برای انتقال اطلاعات میزبانی کرده و چهار رشته دیگر نیز برای دفع نویز و تداخل امواج مغناطیسی طراحی شده‌اند. نوع روکش این کابل‌ها از نوع SFTP است که همراه با شیلد و فویلد مواجهه می‌شود و از این راه مانع از نفوذ نویز و امواج مخرب می‌شود.

جنس روکش برخی از این کابل‌ها از PVC (پلی‌وینیل کلراید) ساخته شده است که در محیط‌های خارج از ساختمان مقاوم بوده ولی در مواجهه با آتش، ممکن است شعله گازهای مضری ایجاد کند. به همین دلیل برخی از شرکت‌ها جهت افزایش ایمنی از روکش LSZH استفاده می‌نمایند که در زمان آتش‌سوزی با شعله کمتری سوخته و محافظت بیشتری فراهم می‌کند.

مقایسه کابل CAT6 با نسل‌های قبلی کابل شبکه

کابل Cat6 ازنظر عملکرد و سرعت نسبت به Cat5 و Cat5 e پیشرفت کرده است. در ادامه به چند تفاوت اصلی اشاره می‌کنیم:

 1. پهنای باند: کابل Cat6 دارای پهنای باند 250 مگاهرتز است که دو برابر کابل Cat5 e (100 مگاهرتز) و چهار برابر کابل Cat5 (50 مگاهرتز) است، که می‌تواند از سرعت انتقال داده بالاتر تا 10 Gbps پشتیبانی کند.
 2. مقاومت در برابر تداخل کراس‌تاک: کابل Cat6 در عایق و پیچش زوج سیم‌ها بهبودیافته است که باعث کاهش کراس‌تاک و تداخل بین جفت‌ها می‌شود.
 3. طول: کابل Cat6 می‌تواند از مسافت‌های طولانی‌تر بدون از دست دادن کیفیت سیگنال پشتیبانی کند.
 4. سازگاری: کابل Cat6 با کابل‌های Cat5 و Cat5 e سازگار است و می‌توان از آن در دستگاه‌های قدیمی‌تر استفاده کرد.

مشخصات کابل شبکه cat6 ((جدول مشخصات))

کابل شبکه Cat6 با پشتیبانی از فرکانس 250 مگاهرتز امکان انتقال داده با سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه در فواصل 100 متری را در بهترین شرایط فراهم می‌کند. انواع کابل cat6 و مشخصاتشان در جدول مشخصات کابل شبکه cat6 ارائه‌شده است.

نام اختصاری کابل cat6

نام استاندارد ISO/IEC11801

محافظ کابل

محافظ زوج سیم‌ها

کاربرد

UTP

U/UTP

ندارد

ندارد

مناسب شبکه مدرن با پهنای باند بالا و تأخیر کم با نهایت سرعت انتقال 10 G bps

STP

S/UTP

شیلد بافته

ندارد

مناسب شبکه‌هایی در مناطقی با امنیت بالا و محیط‌های صنعتی و دولتی و مناطق شلوغ

FTP

F/UTP

ندارد

فویل آلومینیوم

مناسب اتصال دوربین‌های امنیتی تحت شبکه و سایر تجهیزات نظارتی، اتصال تجهیزات صوتی و تصویری برای انتقال با کیفیت بالا

SFTP

S/FTP

شیلد بافته

فویل آلومینیوم

مناسب برای برقراری اتصال سرورها به سوئیچ‌ها در مراکز حساس داده



 

پهنای باند

نرخ انتقال داده

طول کابل

ضخامت سیم

جنس رسانا

جنس عایق

ژاکت یا روکش

شیلد

250 MHz

10 GBs

100 متر

24 AWG

مس و آلیاژ مس

پلی‌اتیلن

PVC یا LSZH

Cat 6 UTP

Cat6 SFTP

کاربرد کابل شبکه cat6

کابل Cat6 برای انواع شبکه در کاربردهای رایج استفاده می‌شود. 

 • انتقال داده با سرعت‌بالا تا 10 گیگابیت در ثانیه برای بازی آنلاین، پخش فیلم و انتقال داده‌های بزرگ
 • شبکه‌های کامپیوتری و شبکه‌های محلی (LAN) در خانه‌ها، مشاغل کوچک و سازمان‌های بزرگ
 • VoIP برای اتصال تلفن‌های IP خود به شبکه
 • کنفرانس ویدیویی و انتقال جریان‌های ویدیویی با کیفیت بالا و بدون تأخیر یا تداخل
 • سیستم‌های امنیتی و در نصب دوربین‌های امنیتی و سیستم‌های کنترل دسترسی
 • اتوماسیون خانگی و اتصال دستگاه‌های خانه هوشمند مانند کنترل‌های روشنایی و آلارم‌های امنیتی

انواع کابل شبکه cat6

کابل شبکه cat6 با توجه به کاربرد گسترده‌ای که دارند، تنوع بی‌شماری نیز دارند. شما می‌توانید به انواع کابل شبکه cat6 ایرانی و انواع کابل شبکه cat6 خارجی مانند کابل شبکه لگراند Cat6 FTP فویلدار دسترسی داشته باشید.

cat6a

کابل شبکه cat6a یک نسخه ارتقا یافته cat6 است. اختصار a به کلمه augmented یا بهبودیافته اشاره دارد. این کابل از فرکانس‌های پهنای باند بالاتری تا 500 مگاهرتز پشتیبانی می‌کند و می‌تواند ترافیک داده بیشتری با سرعت‌ بالا و در مسافت‌های طولانی‌تر را مدیریت کند و محافظ به‌کاررفته ضخیم باعث کاهش تداخل می‌شود.

cat6e

Cat6e یک استاندارد رسمی برای کابل اترنت نیست. رایج‌ترین استانداردها Cat5e، Cat6 و Cat6a است. بااین‌حال بعضی از محصولات با عنوان cat6e در بازار هستند.

نکات مهم خرید کابل شبکه cat6

راهنمای خرید کابل شبکه cat6 برای تهیه این کابل ضروری است. هنگام خرید کابل Cat6 باید به موارد زیر توجه کنید:

 1. طول کابل خود را با توجه به شبکه خود انتخاب کنید.
 2. اطمینان حاصل کنید که کابل از مواد باکیفیت و مطابق با استانداردهای صنعتی ساخته‌شده است.
 3. پهنای باند کابل شبکه cat6 را بررسی و با نیاز شبکه خود مقایسه کنید.
 4. وجود و عدم وجود محافظ (کابل شیلد دار یا بدون شیلد) و نوع آن را با توجه به تداخل و نویز محیط معین کنید.
 5. کانکتور سازگار کابل Cat6 را تهیه کنید.
 6. با توجه به اعتبار برند و قیمت مناسب و ضمانت خرید کنید.

خرید عمده کابل شبکه cat6

با توجه به اعتبار و سابقه درخشان فروشگاه برقچی، خرید عمده کابل شبکه cat6 به قیمت عمده بدون واسطه و به‌راحتی امکان‌پذیر است. همکاران می‌توانند از تسهیلات این فروشگاه با قیمت همکار بهره ببرند.

نمایندگی کابل شبکه cat6

فروشگاه برقچی به‌عنوان نمایندگی فروش کابل شبکه cat6، واردات و توزیع گسترده کابل شبکه را در اختیار دارد و کابل‌هایی با کیفیت و ضمانت سلامت را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

بهترین قیمت کابل شبکه cat6

شما به‌راحتی می‌توانید در فروشگاه برقچی به بهترین قیمت کابل شبکه cat6 با ضمانت دسترسی داشته باشید و با مراجعه به این فروشگاه لیستی از قیمت کابل شبکه cat6 sftp و قیمت کابل شبکه متری را مشاهده کنید.

جمع‌بندی

کابل Cat6 عملکرد، سرعت و قابلیت اطمینان بالاتری را در مقایسه با نسل‌های قبلی خود ارائه می‌دهد که گزینه‌ای عالی برای برنامه‌هایی برای انتقال داده با سرعت بالا خواهد بود. این کابل نسبت به cat5 و cat7 به‌طورکلی مقرون‌به‌صرفه است و عواملی مانند به وجود و نوع محافظ، جنس روکش و برند در قیمت آن تأثیرگذار هستند.

 

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز