مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته
4
Dual Band
مودم روتر VDSL2 بی سيم تی پی لينک مدل VR600-V2
barghchi

مودم تی پی لینک VR600 بی سیم VDSL2

۴٬۶۰۰٬۰۰۰
۴٬۵۰۰٬۰۰۰
5
مودم جیبی نزتک مدل 99DX
barghchi

مودم 4G-LTE نزتک مدل NZT-99DX

۲٬۸۹۰٬۰۰۰
۲٬۷۹۰٬۰۰۰
4.8
4
مودم تی پی لینک مدل ۸۹۶۱ TD-W8961N ADSL2 Plus
barghchi

مودم تی پی لینک 8961 TD-W8961N ADSL2 Plus

۱٬۵۵۰٬۰۰۰
۱٬۴۵۰٬۰۰۰
4.9
Dual Band
مودم فیبر نوری دوبانده هوآوی EG8145V5
barghchi
4.9
مودم فیبر نوری هواوی مدل HG8546M
barghchi

مودم فیبرنوری هوآوی مدل HG8546mgm1

۱٬۳۵۰٬۰۰۰
۱٬۲۰۰٬۰۰۰
محبوب ترین
5
سیم کارتی
مودم 4G قابل حمل نزتک مدل NZT-77C
barghchi
4
مودم روتر تی پی-لینک مدل TD-W9970_V4
barghchi

مودم تی پی لینک VDSL/ADSL TD-W9970

۱٬۷۹۰٬۰۰۰
۱٬۶۹۰٬۰۰۰
4
N300 ADSL2
barghchi

مودم دی لینک مدل DSL-124

۱٬۴۵۰٬۰۰۰
۱٬۳۹۰٬۰۰۰
مودم 4G نزتک مدل 99BN
barghchi

مودم سیم کارتی 4G نزتک مدل 99BN

۲٬۴۹۰٬۰۰۰
۲٬۳۹۰٬۰۰۰
جدیدترین
5
سیم کارتی
مودم 4G LTE تی پی لینک Archer MR600
barghchi

مودم 4G LTE تی پی لینک Archer MR600

۶٬۷۰۰٬۰۰۰
۶٬۴۰۰٬۰۰۰
محبوب ترین
4
سیم کارتی
barghchi

مودم 4g دی لینک مدل DWR-M960

۲٬۹۸۰٬۰۰۰
۲٬۷۵۰٬۰۰۰
سیم کارتی
مودم 4GLTE قابل حمل دی لینک مدل DWR-930M
barghchi
4
مودم فیبرنوری هوآوی EchoLife HG8245C
barghchi

مودم فیبرنوری هوآوی EchoLife HG8245C

۱٬۴۵۰٬۰۰۰
۱٬۲۵۰٬۰۰۰
...10

درباره مودم

به‌طورکلی واژه مودم از ترکیب دو کلمه modulator/demodulator به معنای سوارکننده-پیاده‌کننده ایجاد شده است و به عنوان سخت‌افزاری جهت تبدیل سیگنال‌های دیجیتال به سیگنال‌های آنالوگ و برعکس استفاده می‌شود. مودم را می‌توان دروازه‌ای به جهان اینترنت دانست که امکان اتصال کامپیوتر، روتر، گوشی و بسیاری دستگاه‌ها را به این بستر فراهم می‌آورد. از سوی دیگر قابلیت تبدیل سیگنال آنالوگ دریافتی از شبکه را به سیگنال دیجیتال مورد استفاده در کامپیوتر دارد و به عنوان واسطه‌ای میان کامپیوتر و شبکه ارتباطی عمل می‌کند.

اجزا و ساختار مودم

یک مودم معمولاً از چندین جزء کلیدی تشکیل شده است که آن را قادر‌ می‌سازد به عنوان یک واسطه ضروری بین دستگاه‌های کاربر و شبکه ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) عمل کند. برای مثال، مودم‌ها پورت‌هایی برای اتصال به انواع مختلف خدمات اینترنتی دارند. پورت‌های رایج عبارتند از:

 •  پورت DSL: برای اتصالات خط مشترک دیجیتال (DSL) از طریق خطوط تلفن به کار گرفته می‌شود.
 • پورت‌های اترنت: برای اتصالات کابلی به کامپیوتر‌ها یا روترها استفاده‌ می‌شود که امکان دسترسی مستقیم به اینترنت را فراهم‌ می‌کند.
 •  پورت‌های USB: برخی از مودم‌ها ممکن است پورت‌های USB داشته باشند، اگرچه در مدل‌های جدید کمتر رایج هستند.

از دیگر اجزای مودم‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مودم مانند هر دستگاه محاسبات دیگر حاوی یک پردازنده و حافظه برای پردازش داده‌ها و ذخیره موقت تنظیمات و داده‌های عملیاتی هستند. 
 • چیپست جزء اصلی مودم است که وظیفه تبدیل داده‌های دیجیتال از دستگاه‌های مختلف را به فرمتی مناسب برای انتقال از طریق شبکه ISP و بالعکس دارد.
 • مودم‌ها دارای یک آداپتور برق هستند یا منبع تغذیه داخلی برای تامین برق لازم برای کار کردن دارند.
 • نشانگرهای LED وضعیت مودم مانند برق، اتصال و فعالیت در پورت‌های مختلف را نشان‌ می‌دهد.
 • در مودم‌های بی‌سیم مانند آنتن‌های اتصالات سلولی یا Wi-Fi، آنتن‌هایی برای انتقال و دریافت سیگنال‌ها به صورت بی‌سیم تعبیه می‌شوند
 •    بدنه مودم تمام اجزای داخلی را در خود جای داده و حفاظت و پشتیبانی ساختاری را فراهم‌ می‌کند. داخل بدنه اغلب خنک کننده برای جلوگیری از گرمای بیش از حد وجود دارد.
   

آشنایی با انواع مودم

مودم‌ها از نظر نوع اتصال به دو نوع سیمی و بی‌سیم تقسیم می‌شوند. که به مودم‌های نوع بی‌سیم وایرلس (Wireless) هم می‌گویند. در بخش زیر به معرفی انواع مودم از لحاظ کاربرد می‌پردازیم.

مودم ADSL

این نوع مودم برای ارتباط با سرویس‌‌دهنده اینترنت از طریق اتصال به شبکه تلفن کاربرد دارد. فرایند انتقال اطلاعات در این مودم هم به صورت وایرلس و هم به شکل سیمی امکان‌پذیر است. سرعت دانلود در این دستگاه نسبت به آپلود بیشتر بوده و به خاطر وجود پورت اترنت جهت اتصال کامپیوتر، تلفن همراه، تلویزیون هوشمند و دستگاه‌هایی از این قبیل کاربرد دارد. مودم ADSL برای آن دسته از افرادی که به اینترنت پرسرعت نیاز ندارند مناسب است.

مودم VDSL

این مودم نسبت به نوع ADSL از سرعت بالاتری برای دانلود و آپلود برخوردار است. این دستگاه برای انتقال داده از بستر فیبر نوری بهره می‌برد بنابراین نیاز به کابل‌کشی دارد. مودم‌ VDSL معمولا در دو نوع سیمی و بی‌سیم ارائه می‌شود و دارای پورت‌هایی جهت اتصال دستگاه‌هایی نظیر کامپیوتر، گوشی‌همراه و سایرین است.

مودم جیبی

این دستگاه در اندازه کوچک و قابل حمل طراحی شده و جهت اتصال بی‌سیم اینترنت یعنی WiFi کاربرد دارد. مودم جیبی جهت برقراری اینترنت از یک سیم‌کارت بهره گرفته و گزینه‌ای ایده‌آل برای استفاده در منزل، محل‌کار، خودرو و ... می‌باشد.

مودم همراه

مودم‌های همراه همانند مودم‌های جیبی در اندازه‌های کوچکی ساخته می‌شوند و سیم‌کارت خور هستند. این مودم قابلیت جابه‌جایی داشته و آنتن‌های داخلی و خارجی آن می‌توانند در هر نقطه از منزل با محل‌کار اینترنت را برای سایر دستگاه‌ها فراهم کنند. معمولا مودم‌های همراه در دو نوع جیبی و ثابت عرضه می‌شوند که مدل جیبی نیاز به برق ندارد و با باتری کار می‌کند اما مدل همراه ثابت نیاز به برق دارد. البته نوع دیگری از مودم همراه با نام دانگل وجود دارد که از طریق پورت USB عمل می‌کند.

مودم فیبر نوری

یکی از جدیدترین تجهیزات اتصال به شبکه اینترنت، مودم فیبر نوری است. این مودم سریعترین نوع مودم در جهان است که تنها در مناطقی که دارای زیرساخت‌های فیبر نوری باشند می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. مودم فیبر نوری با تبدیل سیگنال‌های نوری به الکتریکی امکان بهره‌مندی از اینترنت پرسرعت و پایدار را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

نوع مودمسرعت دانلودکابل مورد استفادهکمترین میزان تاخیرقیمت
مودم ADSL24 مگابیتمسیارزان‌تر
مودم VDSL70 مگابیتمسیارزان‌تر
مودم جیبیبسته به نوع سیم‌کارتارزان‌تر
مودم همراهبسته به نوع سیم‌کارتارزان‌تر
مودم فیبرنوری300 مگابیتفیبرنوریگران‎‌تر

تفاوت مودم با روتر و اکسس پوینت

مودم، روتر و اکسس پوینت همه دستگاه‌هایی هستند که در شبکه استفاده می‌شوند، اما اهداف مختلفی را دنبال می‌کنند.مودم دستگاهی است که خانه یا محل کار شما را به شبکه ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) متصل می‌کند. مودم سیگنال‌ها را برای رمزگذاری و رمزگشایی اطلاعات دیجیتال برای انتقال از طریق انواع مختلف کانال‌های ارتباطی مانند کابل، DSL (خط مشترک دیجیتال)، فیبر نوری یا حتی ماهواره مدوله می‌کند. در اصل، یک مودم به عنوان دروازه‌ای به اینترنت شناخته می‌شود و سیگنال‌های آنالوگ از ISP شما را به داده‌های دیجیتالی تبدیل می‌کند.

روتر دستگاهی است که چندین دستگاه را در شبکه شما به هم متصل کرده و بسته‌های داده را بین آنها مسیریابی می‌کند تا ارتباط را تسهیل کند. روتر به عنوان یک هاب مرکزی عمل می‌کند، ترافیک را مدیریت کرده و اطمینان می‌دهد که بسته‌های داده به طور موثر به مقصد مورد نظر ارسال می‌شوند. روترها معمولاً شامل ویژگی‌هایی مانند ترجمه آدرس شبکه (NAT)، حفاظت از دیوار آتش و DHCP (پروتکل پیکربندی میزبان پویا) برای اختصاص آدرس‌های IP به دستگاه‌های موجود در شبکه هستند. روترها به دستگاه‌های داخل شبکه شما اجازه می‌دهند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و همچنین ارتباط بین شبکه محلی شما و اینترنت ارائه شده توسط مودم را مدیریت کنند.

اکسس پوینت (AP) دستگاهی است که یک شبکه کابلی را معمولاً از طریق کابل‌های اترنت به یک شبکه بی‌سیم گسترش می‌دهد. اکسس پوینت به عنوان پلی بین اترنت کابلی و دستگاه‌های Wi-Fi بی‌سیم عمل می‌کند. این دستگاه دستگاه‌های بی‌سیم مانند لپ تاپ‌ها، تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها اجازه می‌دهد به شبکه متصل شوند. اکسس پوینت اغلب در فضاهای بزرگتر یا جاهایی که پوشش Wi-Fi باید فراتر از دسترس یک روتر گسترش یابد استفاده می‌شود. اکسس پوینت‌ها عملکردهای مسیریابی را انجام نمی‌دهند، بلکه راهی برای دسترسی دستگاه‌های مختلف به شبکه و ارتباط با سایر دستگاه‌ها و اینترنت از طریق روتر فراهم می‌کنند.

نکات مهم در انتخاب و خرید مودم

انتخاب مودم می‌تواند بر عملکرد شما در بستر آنلاین تاثیر زیادی بگذارد. به همین دلیل در ادامه به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید بهترین مودم را مطابق با نیازهای خود خریدار کنید:

آنتن دهی مودم

در آنتن دهی بالا سه ویژگی از جمله نوع آنتن (داخلی یا خارجی)، تعداد آنتن، فرکانس و برد تاثیرگذار هستند. فرکانس و برد بیشتر منجر به سیگنال دهی بهتری می‌شوند. همچنین دو نوع اصلی آنتن عبارتند از:

 •     آنتن‌های خارجی: این مودم‌ها اغلب قدرت و پوشش سیگنال Wi-Fi بهتری را ارائه می‌دهند. به دنبال مودم‌هایی با چندین آنتن (2، 3 یا بیشتر) باشید تا دامنه سیگنال و قابلیت اطمینان را افزایش دهند.
 •     آنتن‌های داخلی: این آنتن‌ها در داخل مودم تعبیه شده‌اند و طراحی شیک‌تر و تمیزتری ارائه می‌دهند. اگرچه ممکن است سیگنال دهی آنها به خوبی آنتن‌های خارجی نباشد، اما برای فضاهای کوچکتر مناسب هستند.

تعداد پورت مودم

پورت‌هایی که روی مودم قرار دارند، نشان می‌دهند که چه تعداد دستگاه را می‌توان به صورت همزمان با استفاده از کابل به اینترنت متصل کرد. دو نوع پورت وجود دارند که عبارتند از:

 •  پورت‌های استاندارد: اکثر مودم‌ها دارای حداقل یک یا دو پورت اترنت برای اتصالات مستقیم و کابلی هستند. اگر چندین دستگاه دارید که نیاز به اتصال کابلی دارند، به دنبال مودم‌هایی با 4 پورت یا بیشتر باشید.
 •     پورت‌های گیگابیتی: برای افزایش سرعت انتقال داده‌ها، مخصوصاً برای اینترنت پرسرعت به سراغ مودم‌ها با پورت‌های اترنت گیگابیتی باشید. انتخاب تعداد پورت نیز بستگی به دستگاه‌های اتصال دارد.

منطقه پوشش دهی

مودمی را انتخاب کنید که فضای مورد نظر شما را تحت پوشش قرار دهد. بنابراین مواردی مانند قدرت آنتن دهی، فرکانس و برد در این موضوع موثر هستند. برای انتخاب میزان پوشش دهی منطقه به نوع کاربری توجه کنید:

 •  فضاهای کوچک: برای آپارتمان‌ها یا شرکت‌های کوچک‌تر، ترکیب استاندارد مودم-روتر با آنتن‌های داخلی خوب کافی است.
 • فضاهای بزرگ: برای خانه‌ها با متراژ زیاد یا شرکت‌های بزرگ، مودم‌هایی با آنتن‌های خارجی پرقدرت، فرکانس و برد بالا عالی هستند.

فناوری Wi-Fi

دو نوع استاندارد در فناوری وای فای وجود دارند که شامل موارد زیر هستند:

 •  Wi-Fi 5 (802.11ac): برای اکثر کاربران مناسب است و عملکرد و سرعت خوبی را برای استفاده عمومی ارائه می‌دهد.
 • Wi-Fi 6 (802.11ax): آخرین استاندارد وای فای است که سرعت بیشتر، کارایی بهتر و عملکرد قوی‌تر را ارائه می‌دهد.

تعداد باند مودم

تعداد بیشتر باند مودم می‌تواند تداخل و ازدحام داده‌ها هنگام انتقال را به حداقل برسانند. به طور کلی، تعداد باند شامل موارد زیر هستند:

 • دو بانده: روی باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز کار می‌کند که برای اکثر خانواده‌ها مناسب است.
 • سه بانده: علاوه بر باندهای 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز، یک باند اضافی 5 گیگاهرتز دارد که برای کاربردهای سنگین عالی است.

جنس بدنه و دوام

کیفیت ساخت مودم در طول عمر آن بسیار موثر است. اکثر مودم‌ها از پلاستیک باکیفیت ساخته می‌شوند که دوام بالایی دارند و گرما را به خوبی دفع می‌کنند. برخی از مدل‌های سطح بالا ممکن است از فلز برای دوام بیشتر و مدیریت حرارت بهره ببرند. مطمئن شوید که مودم ساختاری قوی برای مقاومت در برابر استفاده روزمره و ضربه‌های احتمالی دارد.

رنگ و ظاهر مودم

مودم‌ها معمولاً در رنگ‌های خنثی مانند سیاه، سفید یا خاکستری تولید می‌شوند که به خوبی با اکثر محیط‌های خانگی یا اداری سازگار هستند. اگر مودم در قسمتی از دکوراسیون داخلی قابل مشاهده است، سبک طرح آن را در نظر بگیرید. طرح‌های شیک‌تر و مدرن‌تر ممکن است برای مصارف خانگی ترجیح داده شوند.

قیمت مودم

قبل از خرید بودجه خود را مشخص کنید. مدل‌های پایه با تعداد پورت کمتر، آنتن دهی پایین و فرکانس کم ارزان‌تر هستند. مدل‌های سطح بالاتر که قدرت آنتن دهی و برد بسیار بالایی دارند و اغلب برای کارهای سنگین مناسب هستند، قیمت بالاتری خواهند داشت. همچنین برند مودم در قیمت نهایی موثر است. توصیه می‌کنیم مودم باکیفیت تهیه کنید تا بتوانید سال‌ها از آن استفاده کنید.

عوامل موثر بر قیمت مودم

قیمت یک مودم تحت تاثیر عوامل از مشخصات فنی گرفته تا اعتبار برند متفاوت باشد. در ادامه به فاکتورهای موثر بر قیمت مودم اشاره می‌کنیم:

 • انواع مودم‌ها مانند مودم‌های DSL، کابلی، فیبری و سلولی به دلیل فناوری‌ها و زیرساخت‌های خاصی که نیاز دارند، هزینه‌های متفاوتی خواهند داشت.
 •  آنتی دهی قوی، فرکانس بالا، برد بالا، تعداد آنتن، تعداد باند، داخلی یا خارجی بودن آنتن بیشتر به طور کلی منجر به افزایش قیمت مودم می‌شوند.
 •  ویژگی‌های اضافی مانند روترهای Wi-Fi داخلی، تعداد پورت اترنت، ویژگی‌های امنیتی پیشرفته و تنظیمات کیفیت خدمات (QoS) می‌توانند قیمت را افزایش دهد.
 •  تغییرات در عرضه و تقاضا و نرخ ارز می‌توانند بر قیمت مودم به خصوص برای مدل‌های وارداتی از برندهای خارجی تاثیر بگذارد.
 • جنس و کیفت ساخت مودم نیز تاثیری زیادی در قیمت دارد. مودم‌های باکیفیت که از متریال مرغوب ساخته می‌شوند، قیمت بیشتری دارند.

برند مودم

از برندهای معتبر بازار کشور شامل تی پی لینک (TP-Link)، دی لینک (D-Link)، هوآوی (Huawei)، ایسوس (Asus)، تندا (Tenda) و بسیاری دیگر هستند که کیفیت محصولات بالاست. البته برندهای معروف ایرانی نیز همچون ایرانسل، همراه اول، رایتل و دیگران نیز وجود دارند، اما از نظر کیفیت در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

بهترین برندهای مودم موجود در بازار ایران

در جدول زیر می‌توانید بهترین مارک‌های مودم در ایران را مشاهده کنید:

برند

کشور سازنده

استاندارها و فناوری‌ها

TP-Link

چین

DOCSIS 3.0/3.1, Wi-Fi 6 (802.11ax), MU-MIMO

D-Link

تایوان

DOCSIS 3.0, Wi-Fi 5 (802.11ac), MU-MIMO

Huawei

چین

GPON, DSL technologies, Wi-Fi 5 (802.11ac)

Asus

تایوان

DOCSIS 3.0/3.1, AiMesh (mesh networking), Wi-Fi 6

Tenda

چین

Wi-Fi 5 (802.11ac), ADSL/VDSL, MU-MIMO

خرید مودم با بهترین قیمت و کیفیت در فروشگاه اینترنتی برقچی

فروشگاه اینترنتی برقچی سالیان درازی است که در زمینه فروش انواع تجهیزات شبکه از جمله مودم فعالیت دارد و محصولات خود را با بهترین قیمت و کیفیت ممکن در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. از سوی دیگر به خاطر در اختیار داشتن نمایندگی فروش برندهای مختلف امکان خرید عمده را با قیمتی کاملا به‌صرفه برای همکاران و علاقه‌مندان این حوزه فراهم می‌آورد.

مزایای خرید انواع مودم از فروشگاه اینترنتی برقچی

 خرید از برقچی علاوه‌بر مزیت‌هایی همچون تنوع بالای محصولات، امکان مقایسه کالا و صرفه‌جویی در زمان، خدمات و مزایای دیگری نیز برایتان به همراه خواهد داشت که عبارت‌اند از:

قیمت رقابتی

امروزه استراتژی‌های زیادی برای جذب مشتریان روی کار آمده است که یکی از آنها قیمت رقابتی است. معمولا فرایند قیمت‌گذاری محصولات مخصوصا برندهای خارجی بازار با توجه‌ به عواملی همچون تحریم‌ها، نرخ طلا و دلار، واسطه‌های متعدد و حتی سود مورد انتظار فروشنده تعیین می‌شود. اما فروشگاه آنلاین برقچی به خاطر فروش بدون واسطه و همینطور کسب رضایت شما مشتریان عزیز قیمت نهایی محصولات خود را کمتر از فروشگاه‌های رقیب تعیین می‌کند.

ارسال سریع

با خرید مودم از فروشگاه برقچی، بسته شما در سریعترین زمان ممکن وارد فرایند ارسال می‌شود. به‌طوری که شما در زمان تعیین شده و بدون تاخیر محصول مورد نظر خود را دریافت می‌کنید. این مجموعه جهت ارسال محصولات در کلان شهر تهران از شرکت پستی الوپیک و برای ارسال بسته‌های خود به سایر شهرها از شرکت تیپاکس استفاده می‌کند.

ضمانت اصالت و بازگشت کالا

خوشبختانه همه محصولات برقچی از گارانتی اصالت و همچنین امکان بازگشت کالا بهره‌مند هستند. بنابراین مشتریان در صورت عدم رضایت می‌توانند طی 7 روز برای برگشت دادن محصول اقدام کنند. این کار هم موجب اطمینان خاطر مشتریان در زمان خرید شده و هم نشان‌دهنده اطمینان مجموعه نسبت به کیفیت محصولات خود است. 

نمایندگی رسمی برندهای معتبر

فروشگاه برقچی نمایندگی رسمی فروش محصولات برندهای معتبر کابل شبکه همچون لگراند (Legrand)، نگزنس (Nexans)، زیمنس (Siemens)، دی لینک (D-Link) و بسیاری دیگر را در اختیار دارد. بنابراین ، کابل شبکه این مجموعه از کیفیتی بالا برخوردار بوده و  کاملا مطابق با استانداردهای بین‌المللی ارائه می‌شوند. از این‌رو، انتخابی کاملا ایده‌آل برای شما مشتریان عزیز محسوب می‌شود. 

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

کارشناسان مجموعه برقچی همواره در روزهای کاری پاسخگوی سوالات و ابهامات شما مشتریان خواهند بود. از این‌رو، در صورت بروز هرگونه مشکل می‌توانید از بخش تماس با ما با شماره 021-35000020 و 021-91003520 تماس حاصل نموده یا به صورت آنلاین با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

آموزش و مشاوره رایگان

خدمات مجموعه برقچی تنها به بخش پشتیبانی فروش ختم نشده بلکه در جهت آموزش کار با محصول نیز در دسترس شما خواهند بود. شما می‌توانید برای راهنمایی گرفتن در زمان راه‌اندازی و استفاده مودم‌های این فروشگاه با مشاورین برقچی در تماس باشید.

مراحل خرید مودم از فروشگاه اینترنتی تجهیزات شبکه برقچی

برای خرید محصولاتی نظیر مودم از فروشگاه آنلاین برقچی نیاز به دستورالعمل‌های خاص و پیچیده‌ای نیست بلکه باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا محصول مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید.
 2. سپس اطلاعات و مشخصات محصول را مطالعه نمایید.
 3. در صورت تمایل به خرید روی گزینه افزودن به سبد خرید کلیک کنید.
 4. زمان و نحوه ارسال سفارش را انتخاب نموده و سپس جهت پرداخت وجه اقدام نمایید.

مراحل نصب و راه اندازی مودم

راه اندازی یک مودم شامل پیکربندی تنظیمات مختلف برای ایجاد یک اتصال اینترنتی پایدار است. در ادامه به راهنمای نصب و راه اندازی مودم اشاره می‌کنیم:

 1. مطمئن شوید که مودم شما به درستی به منبع برق و در صورت نیاز از طریق کابل اترنت به کامپیوتر یا روتر متصل است. از دفترچه راهنما برای نصب مودم و اتصالات مختلف آن استفاده کنید.
 2.  یک مرورگر وب را کامپیوتر یا تلفن هوشمند باز کنید و آدرس IP مودم را در نوار آدرس وارد کنید. آدرس‌های IP رایج برای تنظیمات مودم 192.168.0.1 یا 192.168.1.1 هستند. این آدرس IP را‌ می‌توانید در دفترچه راهنمای مودم خود پیدا کنید.
 3. نام کاربری و رمز عبور را برای دسترسی به صفحه تنظیمات مودم وارد کنید. اطلاعات ورود معمولاً در کتابچه راهنمای مودم وجود دارد یا ممکن است به عنوان پیش فرض با عنوان admin مشخص شده باشند.
 4.     به بخش اینترنت بروید. بسته به ISP و نوع اتصال (DSL، کابل، فیبر)، ممکن است به نام کاربری و رمز عبور ارائه شده توسط ISP، نوع اتصال (Static IP، DHCP) و تنظیمات VLAN نیاز داشته باشید.
 5.  به بخش تنظیمات بی‌سیم یا Wi-Fi بروید. نام شبکه وای فای (SSID) و رمز عبور خود را تنظیم کنید. نوع امنیت را در نظر بگیرید (WPA2 برای امنیت توصیه‌ می‌شود).
 6.    تنظیمات LAN مانند محدوده آدرس IP، تنظیمات سرور DHCP و سرورهای DNS را پیکربندی کنید.
 7.    ویژگی‌هایی مانند NAT (ترجمه آدرس شبکه)، تنظیمات فایروال و ارسال پورت را برای برنامه‌ها یا خدمات خاص فعال یا غیرفعال کنید.
 8.    پس از انجام تنظیمات دلخواه، تغییرات را ذخیره کرده و در صورت نیاز مودم را مجددا راه اندازی کنید.
 9.    یک مرورگر وب باز کنید و بررسی کنید که‌ می‌توانید بدون مشکل به اینترنت دسترسی داشته باشید.
 10.     اگر در حین راه اندازی یا تست با مشکلی مواجه شدید، به دفترچه راهنمای مودم مراجعه کنید یا برای پشتیبانی فنی ISP خود تماس بگیرید.
   

نکات امنیتی استفاده از مودم

افزایش امنیت مودم برای محافظت از شبکه در برابر دسترسی غیرمجاز و تهدیدات سایبری بالقوه بسیار مهم است. در ادامه به نکات امنیتی استفاده از مودم اشاره می‌کنیم:

 • بلافاصله رمز عبور مدیریت پیش فرض مودم خود را تغییر دهید. از یک رمز عبور قوی استفاده کنید که شامل ترکیبی از حروف، اعداد و کاراکترهای خاص باشد.
 • یک عبارت عبور قوی برای شبکه Wi-Fi خود تنظیم کنید (رمزگذاری WPA2 توصیه‌ می‌شود) تا از دسترسی غیرمجاز جلوگیری کنید.
 • فایروال داخلی مودم را فعال کنید تا ترافیک ورودی و خروجی را فیلتر کرده و یک لایه امنیتی اضافی در برابر حملات مخرب ایجاد کنید.
 • به‌روزرسانی‌های میان افزار را مرتباً از طریق رابط تنظیمات مودم بررسی کنید. به روز رسانی‌ها اغلب شامل وصله‌های امنیتی و بهبودهایی برای محافظت در برابر آسیب پذیری‌ها هستند.
 • برای شبکه‌های بی‌سیم از رمزگذاری WPA2 یا WPA3 در صورت پشتیبانی برای انتقال ایمن داده‌ها بین دستگاه‌های خود و مودم استفاده کنید. 
 • به طور مرتب لیست دستگاه‌های متصل به شبکه خود را از طریق رابط مدیریت مودم مرور کنید. برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز، دستگاه‌های ناآشنا را حذف کنید.
 • در صورت وجود از ویژگی شبکه مهمان مودم برای بازدیدکنندگان استفاده کنید. مطمئن شوید بازدیدکنندگان رمز عبور جداگانه و دسترسی محدود به شبکه دارند.
 • مودم خود را در مکانی امن قرار دهید تا از دستکاری فیزیکی یا دسترسی غیرمجاز به پورت‌ها و تنظیمات آن جلوگیری کنید.
 •    استفاده از سرویس VPN را برای رمزگذاری ترافیک اینترنت و محافظت از حریم خصوصی خود به ویژه هنگام دسترسی به اطلاعات حساس از طریق شبکه‌های عمومی را در نظر بگیرید.
   
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز

سوالات متداول

1.تفاوت مودم و روتر چیست؟

2.مودم کابلی بهتر است یا مودم سیم کارتی؟

3.کدام چیپست مودم بهتر است؟

4.بهترین برند مودم کدام است؟

5.بعد از ثبت سفارش مودم چند روزه به دستم می‌رسد؟

6.آیا مودم ها در برقچی دارای گارانتی هستند؟

7.هزینه ارسال مودم در فروشگاه برقچی چقدر است؟