مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0

مفصل فیبر نوری

بررسی مفصل‌ فیبر نوری

امروزه و در شبکه‌های فیبرنوری، کابل‌ها، پچ‌کوردها و به خصوص پیگتل‌های فیبرنوری، با روش‌های مختلفی به یکدیگر متصل میشوند و لذا محلی مناسب برای این انجام این اتصال و مراقبت از آن‌ها برعهده مفصل فیبر نوری قرار دارد. در حقیقت مفصل فیبر نوری ، به عنوان محلی ایمن برای برقراری اتصالات فیبرنوری شناخته می‌شوند و در نتیجه نقشی بسیار کلیدی را در شبکه‌های فیبرنوری برعهده دارند و به دلیل ترکیباتی که در ساختار آن‌ها وجود دارند، محل‌ اتصال کابل‌ فیبر نوری را فراهم کرده و آن‌ها را در برابر شرایط سخت محیطی و آسیب‌های ناشی از خطرات محیطی، مراقبت می‌کنند و با توجه به مدل‌ها و اندازه‌های مختلفشان، در فضای بسته و باز، قابل استفاده هستند. همچنین، بسیاری از مدل‌های آن، در برابر اشعه‌های فرابنفش نیز مقاوم هستند و در نتیجه می‌توانند محلی بسیار ایمن را برای اتصالات فیبرنوری فراهم کنند. مفصل فیبرنوری ، به طور کل دارای مشخصاتی کلیدی می‌باشد و سعی می‌شود در ادامه، به بررسی چندی از مهمترین آن‌ها پرداخته شود.

مفصل فیبر نوری به طور کلی شامل سه دسته است که در ذیل شرح داده می شود.

1.مفصل فیبر نوری مناسب استفاده در زمین، این مفصل فیبر نوری عموما در خاک مورد استفاده قرار می گیرد و نحوه کار و تاثیر آن مانند یک روند مونتاژ است.این روش بیشتر زمانی مورد استفاده است که بخواهیم از آسیب رسی و خسارات به سیم و کابل ها جلوگیری کنیم. بطور کلی امنیت و حفاظت این روش بیشتر از سایر روش های استفاده است.

2. مفصل فیبر نوری مناسب استفاده در آسمان و هوا، همانطور که از نام این مفصل ها پیداست، از این مفصل ها برای کابل کشی های هوایی استفاده می شود و مناسب محیط ها و فضاهای گسترده و باز است.

ایراد این روش قرار گیری مستقیم در برابر باد و باران و... است که سبب کاهش طول عمر کابل ها خواهد شد.

 این مفصل فیبرنوری از لحاظ ظاهر و کارایی کاملا به مفصل های فیبر نوری زمینی مشابه است و قدرتی یکسان دارند.

3. مفصل فیبر نوری مناسب استفاده در آب ها مانند دریاها، از این مفصل فیبرنوری در محیط های آبی مانند بستر رودخانه ها، دریاچه ها و حتی در اقیانوس ها مورد استفادهد قرار می گیرد، از این رو ساختار این مفصل به مراتب باید بهتر از مفصل های ذکر شده در قسمت فوقانی باشد تا بتواند در مقابل تاثیرات آبزیان و موجودات دریایی و همچنین در برابر آب مقاوم باشد و دچار قطعی و اتصالی و عوامل این چنینی نشود و مقاومت خود را حفظ کند و ایمنی لازم در این مفصل ها برقرار باشد.

مشخصات کلیدی مفصل فیبر نوری

- استفاده از مواد بسیار مقاوم در برابر پوسیدگی و آلودگی‌های محیطی - نصب و راه‌اندازی بسیار آسان به طوری که به راحتی می‌توان در محل اتصالات فیبرنوری از آن‌ استفاده کرد - قابل استفاده برای اتصال تمام کابل‌های فیبرنوری از قبیل کابل‌های فیبرنوری معمولی و کابل‌های فیبرنوری ریبون - بسیار مقاوم در برابر نفوذ ذرات معلق موجود در محیط - قابلیت مراقبت در برابر خمش و کشش کابل‌های فیبرنوری - قابلیت نصب بیشتر قطعات و ابزار‌های مورد نیاز برای رسیدن به بالاترین بازدهی - قابلیت استفاده مجدد و نصب و راه‌اندازی آن‌ها برای اتصالات دیگر - قابل استفاده در شرایط سخت محیطی مفصل فیبرنوری ، به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات فیبر نوری برای محافظت اتصالات فیبرنوری شناخته می‌شود. همچنین، به دلیل تفاوت محیطها در شبکه‌های فیبرنوری، مفصل فیبرنوری نیز در مدل‌ها و با مشخصات مختلفی تولید و عرضه شده‌است که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

انواع مفصل فیبر نوری

مفصل فیبرنوری افقی

مفصل فیبر نوری به صورت افقی، یکی از پرکاربردترین و متداولترین مفصل‌های فیبرنوری است که از آن‌ها برای مراقبت از محل اتصال کابل‌های فیبرنوری، در شبکه‌های فیبرنوری مختلف، استفاده می‌شود. این محصول، به طور معمول دارای یک یا چند سینی برای مراقبت از اتصال فیبر‌ها به یکدگیر است، به طوری که بسیاری از آن‌ها می‌توانند تا 100 ها اتصال فیبر‌ را تحت پوشش قراردهد و از آن‌ها در برابر خطرات و آسیب‌های مختلف، مراقبت کند. بسیاری از مفصل‌های فیبرنوری افقی، به صورت ضدآب بوده و از موادی در ساخت آن‌ها استفاده شده ‌است که آن‌ها را در برابر نفوذ ذرات معلق و گرد و خاک نیز، مقاوم می‌کند. وجود این مشخصات و با توجه به شکل منحصر به فردشان، آن‌ها را به قطعاتی بسیار مقاوم تبدیل کرده است که می‌توان در بسیاری از شرایط سخت محیطی از آن‌ها استفاده کرد. مفصل فیبرنوری افقی، در برابر مفصل‌های عمودی، بیشتر استفاده می‌شوند و می‌توان آن‌ها را در هوا یا زیر خاک نصب و راه‌اندازی کرد به گونه‌ای که حتی در بسیاری از شبکه‌های فیبرنوری زیرزمینی نیز از آن‌ها استفاده می‌شود. در ساخت این محصول، به طور متداول از پلاستیک‌های فشرده بسیار مقاوم استفاده شده است و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوانند در شرایط بسیار سخت محیطی، از دمای -40 درجه سانتی‌گراد تا 85 درجه سانتی‌گراد، از آن‌ها استفاده شود. مفصل فیبر نوری افقی، توانایی مراقبت از اتصالات کابل‌های فیبرنوری را دارند به طوری که می‌توانند از 70 تا 106 کیلوپاسکال فشار را تحمل کنند و همین امر آن‌ها را برای استفاده در بسیاری از محیط‌ها و شرایط آب و هوایی، به گزینهای بسیار مناسب تبدیل کرده است.

مفصل فیبرنوری عمودی

مفصل فیبرنوری عمودی، از لحاظ ظاهری، شبیه استوانه‌ است و همش شکل منحصر به فرد آن، آ‌ن‌ها برای استفاده از بسیاری از شبکه‌ها، به گزینه‌ای مناسب تبدیل می‌کند. این محصول، از لحاظ کاربرد، همانند مفصل‌های فیبرنوری افقی است به گونه‌ای که توانایی مراقبت و محافظت از انواع اتصالات کابل‌های فیبرنوری را دارا می‌باشند. در ساخت مفصل فیبرنوری عمودی، از پلاستیک‌های بسیار مقاوم مهندسی شده، استفاده می‌شود و به همین دلیل می‌توان از آن در بسیاری از محیط‌ها و شرایط آب و هوایی استفاده کرد.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز