درخواست پیش فاکتور
0

کابل تلفن زمینی

تلفن‌ها با امکانات ارتباطی جهانی، به عنوان یک اختراع حیاتی شناخته می‌شوند که توانایی برقراری ارتباطات بین افراد را دارند. این ارتباطات از طریق کابل‌ تلفن صورت می‌گیرد که انواع مختلفی دارد. کابل تلفن زمینی از جفت‌های سیم مسی با عایق استفاده می‌کند و به انواع مختلفی از جهات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کابل‌ها به عنوان بستر اصلی ارتباطات تلفنی در زیرزمین‌ها کار گذاشته شده‌اند و باعث توسعه ارتباطات داخلی و بین‌المللی شده‌اند. در ادامه، انواع کابل تلفن زمینی، قیمت و خرید کابل تلفن زمینی را بررسی خواهیم کرد.

انواع کابل تلفن زمینی

کابل تلفن زمینی یکی از پر مصرف‌ترین انواع کابل‌ تلفن در ایران محسوب می‌شود. همانطور که می‌دانید این کابل از چندین جفت سیم عایق مس تشکیل شده است که به دو یا چهار جفت پیچ خورده‌اند. این جفت سیم‌ها سپس به هر جک تلفن در خانه شما متصل می‌شود. کابل تلفن زمینی معمولاً در کانال‌های داکت یا در زیر زمین دفن می‌شود به همین دلیل باید در برای عوامل مختلف همچون جریان الکتریکی، اسیب‌های فیزیکی و غیره مقاوم باشد به همین دلیل از موادی مانند پلی‌اتیلن یا PVC ساخته می‌شود. در ادامه باید به این نکته اشاره کنیم که انواع کابل تلفن زمینی از لحاظ تعداد زوج تقسیم‌بندی می‌شوند، تعداد روج انواع کابل تلفن زمینی بین 2 الی 200 زوج متغیر می‌باشد.

شاید برای شما سؤال پیش بیاید کاربرد زوج در کابل تلفن زمینی چیست و بیشتر تعداد زوج در این نوع کابل چه فایده‌ای دارد؟ در پاسخ به این سؤال باید ذکر کنیم وجود تعداد زوج بیشتر در کابل تلفن زمینی شامل کاربرد‌هایی همچون (امکان انتقال سیگنال تلفن در مسافت‌های طولانی‌تر، امکان انتقال داده‌های بیشتری از طریق کابل تلفن زمینی و امکان اتصال تلفن‌های بیشتری به شبکه تلفن) می‌شود. بهتر است با ذکر یک مثال این مبحث را برای شما شفاف‌سازی کنیم. توجه داشته باشید یک کابل تلفن زمینی 2 زوج می‌تواند حداکثر 2 خط تلفن را پشتیبانی کند. این در صورتی است که یک کابل تلفن زمینی 4 زوج توانایی پشتیبانی از 4 خط تلفن را دارد.  

در ادامه باید به این نکته اشاره کنیم که کابل تلفن زمینی از لحاظ برند هم دسته‌بندی می‌شود. همانطور که می‌دانید برند‌های معتبر برای این که اعتبار خود را از دست ندهند از مواد اولیه با کیفیت استفاده می‌کنند. همین مسأله موجب می‌شود تا کابل با کیفیت تولید کنند و در اختیار مشتری قرار دهند.

قیمت کابل تلفن زمینی

قیمت کابل تلفن زمینی به دو عامل اصلی (برند و تعداد زوج) بستگی دارد. در نتیجه پیشنهاد می‌شود حتماً قبل از این که قیمت کابل تلفن زمینی را استعلام بگیرد به این دو مورد توجه ویژه‌ای داشته باشید. مبحث استعلام قیمت مطرح شد که می‌تواند شما را با چالش مواجه کند. در بسیاری از مواقع افراد موفق نمی‌شوند قیمت روز کابل تلفنی زمینی را استعلام بگیرند، زیرا قیمت‌ها به صورت مداوم در حال تغییر است و فروشگاه‌های آنلاین برای این که کار خود را آسان کنند قیمت محصول را درج نمی‌کنند. 

این نکته را در نظر داشته باشید وب سایت برقچی به دلیل این که بتواند بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کند قیمت کابل تلفنی زمینی را به صورت مداوم در هر روز، به روز‌رسانی می‌کند. همین مسأله موجب شده است تا بخش اعظمی از فروشگاه‌های فیزیکی در سراسر کشور برای استعلام قیمت کابل تلفن زمینی به این وب سایت مراجعه کنند.

خرید کابل تلفن زمینی

حال که به این قسمت از مقاله رسیده‌اید مطمئنا تصمیم دارید برای خرید کابل تلفن زمینی اقدام نمایید. توجه داشته باشید در هنگام خرید کابل تلفن زمینی باید به برخی از نکات توجه ویژه‌ای داشته باشید. در قسمت زیر این موارد را ذکر خواهیم این موارد را ذکر خواهیم کرد تا بتوانید با دید باز و آگاهی کامل خرید خود را انجام دهید.

1. نوع کاربرد کابل تلفن زمینی

قبل از خرید کابل تلفن زمینی، باید نوع کاربرد مورد نظر خود را مشخص کنید. کابل‌های تلفن زمینی برای کاربرد‌های مختلفی مانند انتقال سیگنال تلفن، انتقال داده‌های دیجیتال، و انتقال سیگنال‌های تلویزیونی استفاده می‌شوند.

2. تعداد زوج

تعداد زوج یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید در هنگام خرید کابل تلفن زمینی به آن توجه کرد. تعداد زوج به تعداد سیم‌های موجود در کابل تلفن زمینی اشاره دارد. هر زوج سیم می‌تواند یک خط تلفن را پشتیبانی کند. در نتیجه توجه به این فاکتور در هنگام خرید کابل تلفن بسیار مهم است زیرا اگر تعداد روج کابلی که خریدای می‌کنید با نیاز شما همخوانی نداشته باشد مطمئناً با چالش مواجه می‌شوید.

3. سطح مقطع سیم‌ها

سطح مقطع سیم‌ها به قطر سیم‌ها اشاره دارد. سطح مقطع سیم‌ها بر مقاومت سیم‌ها در برابر جریان الکتریکی تأثیر می‌گذارد. هرچه سطح مقطع سیم‌ها بیشتر باشد، مقاومت سیم‌ها کمتر می‌شود و کابل می‌تواند سیگنال‌ها را با کیفیت بهتری منتقل کند.

4. جنس سیم‌ها

جنس سیم‌ها نیز بر کیفیت کابل تلفن زمینی تأثیر می‌گذارد. کابل‌های تلفن زمینی معمولاً از سیم‌های مسی یا آلومینیومی ساخته می‌شوند. سیم‌های مسی از کیفیت بالاتری نسبت به سیم‌های آلومینیومی برخوردار هستند و می‌توانند سیگنال‌ها را با کیفیت بهتری منتقل کنند.

5. نوع روکش

نوع روکش کابل تلفن زمینی نیز بر کیفیت کابل و طول عمر آن تأثیر می‌گذارد. کابل‌های تلفن زمینی معمولاً از روکش‌های PVC یا پلی‌اتیلن ساخته می‌شوند. روکش‌های PVC از مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و خوردگی برخوردار هستند.

6. کیفیت ساخت

کیفیت ساخت کابل تلفن زمینی نیز بر طول عمر و عملکرد آن تأثیر می‌گذارد. کابل‌های تلفن زمینی با کیفیت ساخت بالا، دارای سیم‌ها و روکش‌های با کیفیت هستند و می‌توانند در برابر شرایط محیطی سخت مقاومت کنند. در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که برقچی با داشتن حق واردات و بستر اختصاصی فروش، کابل تلفن زمینی بهترین تولید‌کنندگان را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد و تجربه یک خرید منحصر به فرد زیر قیمت بازار را برای آن‌ها رقم می‌زند.

 

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز