مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0

کابل تلفن هوایی

کابل تلفن هوایی نوعی کابل تلفن است که به منظور انتقال داده‌های صوتی و تصویری نقش مهمی ایفا می‌کند. این کابل‌ها نه تنها برای انتقال اطلاعات صوتی، بلکه برای منتقل‌کردن داده‌های تصویری و ویدئویی نیز کاربرد دارند. حتی از این کابل‌ برای اتصال به اینترنت خانگی با کیفیت بالا و بدون نویز استفاده می‌شود. با توجه به تنوع بالای کاربردها، این کابل‌ها متنوع و متناسب با نیازهای مختلف طراحی شده‌اند. 

به علت استفاده در محیط‌های خارج از ساختمان، این کابل‌ها باید دارای استحکام و مقاومت بالایی باشند تا در مقابل شرایط جوی ناپایدار از جمله سرما و گرما مقاومت نمایند. بسته به نیازهای مختلف، می‌توانید انواع مختلفی از کابل هوایی دو زوج، مهاردار و دوبل مهاردار را انتخاب و تهیه نمایید. در این مقاله قصد داریم تا با انواع مختلف این کابل‌ها آشنا شده و سپس به بررسی جزئیات کاربردی کابل تلفن هوایی بپردازیم.

انواع کابل تلفن هوایی

کابل تلفن هوایی دارای انواع مختلفی می‌باشد و از نظر زوج به دسته اصلی تقسیم می‌شود. شایان ذکر است بدانید دسته اول کابل تلفن هوایی دو زوج است. این نوع کابل تلفن هوایی رایج‌ترین نوع کابل تلفن هوایی به شمار می‌رود و فروش بالایی را در بازار به خود اختصاص داده است. توجه داشته باید کابل تلفن دو زوج، از دو زوج سیم مسی تشکیل شده است که هر زوج سیم برای انتقال یک سیگنال صوتی استفاده می‌شود. این کابل‌ها برای اتصال تلفن‌های خانگی، مشاغل کوچک و سایر کاربرد‌های تلفنی کم ظرفیت استفاده می‌شوند.

در ادامه باید به سراغ کابل تلفن هوایی چند زوج برویم. این نوع کابل تلفن هوایی از بیش از دو زوج سیم تشکیل شده است. از این کابل‌ها برای اتصال تلفن‌های خانگی و تجاری، شبکه‌های تلفنی و سایر کاربرد‌های تلفنی با ظرفیت بالا استفاده می‌شود. تعداد زوج سیم در کابل تلفن هوایی چند زوج می‌تواند از 2 تا 3600 زوج متغیر باشد. کابل‌های تلفن هوایی چند زوج مزایای متعددی نسبت به کابل‌های تلفن هوایی دو زوج دارند. آن‌ها ظرفیت انتقال داده بیشتری دارند، در برابر نویز مقاوم‌تر هستند و برای کاربرد‌های طولانی‌تر مناسب هستند. با این حال، آن‌ها همچنین گران‌تر و نصب آن‌ها دشوارتر است.

انواع کابل تلفن هوایی

قیمت کابل تلفن هوایی

مطمئناً قبل از خرید کابل تلفن هوایی، برای استعلام قیمت کابل تلفن هوایی اقدام می‌کنید. در ابتدا باید بدانید پارامتر‌هایی وجود دارد که بر روی قیمت کابل تلفن هوایی تأثیر می‌گذارد. اولین پارامتر تعدا زوج است، همانطور که در قسمت بالا مطالعه کردید کابل تلفن هوایی از نظر تعداد زوج با یکدیگر تفاوت دارند و این تفاوت مربوط به بخش قیمت کابل هم می‌شود. 

در واقع قیمت کابل دو زوج کمتر از کابل تلفن چند زوج است. از سوی دیگر نام برند هم می‌تواند بر روی قیمت کابل تلفن هوایی تأثیر مستقیم بگذارد. همانطور که می‌دانید برند‌های معتبر از مواد اولیه با کیفیت برای تولید کابل تلفن استفاده می‌کنند در نتیجه زمانی شما برای خرید کابل تلفن اقدام می‌کنید مطمئناً قیمت کابل تلفن هوایی که توسط برند معتبر تولید شده است بیشتر از کابل‌های لفنی است که برند‌های متفرقه آن‌ها را تولید کرده‌اند.

انواع کابل تلفن هوایی

خرید کابل تلفن هوایی

اگر تصمیم دارید برای خرید کابل تلفن هوایی اقدام کنید باید بدانید سه راه برای خرید این کابل وجود دارد. در ابتدا شما می‌توانید به یک فروشگاه سیم و کابل مراجعه کنید و کابل تلفن هوایی مورد نظر خود را خریداری کنید. هنگام خرید حضوری، می‌توانید کابل را از نزدیک بررسی کنید و از کیفیت آن اطمینان حاصل فرمایید. گزینه دوم برای شما خرید به صورت آنلاین است، شما می‌توانید از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر کابل تلفن هوایی مورد نظر خود را خریداری کنید. 

خرید آنلاین کابل تلفن هوایی مزایای زیادی از جمله (امکان مقایسه قیمت‌ها و انتخاب بهترین گزینه، امکان مشاهده مشخصات کابل به صورت دقیق و امکان تحویل سریع کابل در محل) دارد. در ادامه بهتر است به سراغ روش سوم برای خرید کابل تلفن هوایی برویم. توجه داشته باشید اگر به دنبال کابل تلفن هوایی با کیفیت بالا و قیمت مناسب هستید، می‌توانید از تولید کننده مستقیم کابل تلفن هوایی خریداری کنید. برای این کار می‌توانید با تولید کننده تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید. 

جمع بندی

در مجموع باید بدانید وب سایت برقچی به دلیل داشتن فروشگاه فیزیکی و وب سایت معتبر می‌تواند شرایط خرید حضوری و آنلاین را به بهترین شکل ممکن برای شما فراهم کند. نکته بسیار مهم مربوط به خرید مستقیم از تولید‌کننده است که این موضوع هم در برقچی خلاصه می‌شود، در واقع برقچی به علا اعتبار بالا و بستر اختصاصی فروش که دارد محصولات را به صورت مستقیم از توئلید‌کننده در حجم بالا خریداری می‌کند و همین موضوع باعث شده تا شما بتوانید کابل تلفن هوایی مورد نظر خود را زیر قیمت بازار از برقچی خریداری کنید.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز