مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0

انواع کابل تلفن

در این بخش تصمیم داریم شما را با انواع کابل تلفن آشنا کنیم اما در ابتدا باید نسبت به کابل تلفن و وظیفه‌ای که بر عهده دارد آگاه شوید. کابل تلفن یک نوع کابل مخابرات است که برای انتقال سیگنال‌های تلفنی استفاده می‌شود. این کابل‌ها از یک یا چند هادی مسی تشکیل شده‌اند که با عایق‌های پلاستیکی یا لاتکس پوشانده شده‌اند. کابل‌های تلفن می‌توانند در داخل ساختمان‌ها یا در فضای باز مورد استفاده قرار بگیرند. 

کابل تلفن بر اساس پارمتر‌های مختلفی همچون (تعداد زوج، هادی، روکش، شیلد، و سطح مقطع) دسته‌بندی می‌شود. تمام این موارد در نحوه استفاده و حتی کارایی کابل تلفن تأثیر مستقیم می‌گذارد، اما مهم‌ترین فاکتور که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید، نوع کابل (کابل تلفن هوایی و کابل تلفن زمینی) می‌باشد. در ادامه تصمیم داریم این دو نوع کابل تلفن مخابراتی را بررسی کنیم.

کابل تلفن هوایی

کابل تلفن هوایی یک کابل مخابراتی است که برای انتقال سیگنال‌های تلفنی در فضای باز استفاده می‌شود. این کابل‌ها معمولاً از جنس مس یا آلومینیوم هستند و روی پایه‌های فلزی یا تیر‌های برق نصب می‌شوند. کابل‌های هوایی باید در برابر عوامل محیطی مانند نور خورشید، باران و برف مقاوم باشند. به همین دلیل، این کابل‌ها معمولاً از جنس مس یا آلومینیوم ساخته می‌شوند که در برابر این عوامل مقاومت بالایی دارند. 

کابل تلفن هوایی

از سوی دیگر این نوع از تولید و به بازار عرضه می‌شوند، نوع اول دارای روکش پلاستیکی است و نوع دوم از روکش فلزی بهره می‌برد که علاوه بر محافظت در برابر عوامل محیطی، از آن‌ها در برابر آسیب‌های مکانیکی نیز محافظت می‌کند. در انتها باید به این نکته مهم اشاره کنیم که برای استفاده از کابل تلفن هوایی نیاز به پایه‌های فلزی دارد در نتیجه به هیچ وجه مناسب برای استفاده در زمین نمی‌باشد.

کابل تلفن زمینی

کابل تلفن زمینی یک نوع دیگر از کابل مخابراتی به شمار می‌رود که برای انتقال سیگنال‌های تلفنی در زیر زمین مناسب است. متریالی که در تولید این کابل‌ها استفاده می‌شود معمولاً از جنس مس یا آلومینیوم می‌باشد. همانطور که می‌دانید این نوع از کابل باید توانایی مقاومت در برابر عوامل مختلف را داشته باشد. برای مثال ضربه، رطوبت و آسیب‌های مکانیکی مواردی هستند که می‌توانند به کابل تلفن زمینی آسیب برسانند. در ادامه باید بگوییم این نوع از کابل دارای دوام و استحکام بالایی است و از روکش محافظ برخوردار می‌باشد به همین دلیل در مقابل هرگونه آسیب‌های فیزیکی مقاومت بالایی دارد.

شاید بهتر باشد اطلاعاتی را در مورد مزایا و معایب کابل تلفن زمینی در اختیار شما قرار دهیم. در ابتدا به سراغ مزایا می‌رویم، کابل تلفن زمینی دارای مزایایی همچون (مقاومت در برابر عوامل محیطی، عدم نیاز به پایه‌های فلزی یا تیر‌های برق برای نصب، دوام و استحکام) است. همانطور که می‌دانید تمام کابل‌ها در کنار مزایایی که دارند از معایب هم برخوردار می‌باشند و کابل مخابراتی زمینی از این قاعده مستثنی نیست. این کابل دارای دو عیب (هزینه نصب و نگهداری بالاتر و دشواری تعمیر در صورت آسیب‌دیدگی) است که این امکان وجود دارد به مرور زمان شما را با چالش مواجه کند.

قیمت کابل تلفن

قیمت کابل تلفن به عوامل مهمی بستگی دارد، همانطور که در ابتدا محتوا مطالعه کردید کابل تلفن مخابراتی با یک دیگر تفاوت دارند. یکی از مهمترین پارمتر‌ها هم هوایی یا زمینی بودن کابل تلفن است. اما موارد دیگری هم وجود دارد که به صورت مستقیم بر روی قیمت کابل تلفن تأثیر می‌گذارد. یکی از این پارامتر‌ها، برند است. برند‌های معتبر کابل تلفن معمولاً از مواد اولیه باکیفیت‌تر و فناوری‌های پیشرفته‌تری برای تولید کابل‌های خود استفاده می‌کنند. این امر باعث افزایش کیفیت کابل‌های تولید شده توسط این برند‌ها می‌گردد. در نتیجه با توجه به کیفیت بالا و فناوری پیشرفته‌تر، مطمئنا قیمت کابل تلفن که توسط برند معتبر تولید می‌شود بالاتر است.

قیمت کابل تلفن

پارامتر دیگر که در قیمت کابل تلفن تأثیر‌گذار است تعداد زوج می‌باشد. کابل‌های چند زوجی نسبت به کابل‌های تک زوجی گران‌تر هستند. دلیل این امر این است که کابل‌های چند زوجی دارای هادی‌های بیشتری هستند و تولید آن‌ها هزینه بیشتری دارد. به طور کلی، قیمت کابل تلفن با افزایش تعداد زوج هادی، افزایش می‌یابد. همچنین، کابل‌های تولید شده توسط برند‌های معتبر و کابل‌های باکیفیت‌تر نیز دارای قیمت بالاتری هستند.

خرید کابل تلفن

اگر تصمیم دارید برای خرید کابل تلفن اقدام کنید بهتر است بدانید اولین گام شناخت برند با کیفیت است و در ادامه باید به دنبال یک فروشگاه معتبر باشید تا بتوانید کابل تلفن اصل و با کیفیت خریداری کنید. این نکته را در نظر داشته باشید وب سایت برقچی با داشتن سال‌ها تجربه و بستر اختصاصی فروش می‌تواند برای شما یک گزینه منحصر به فرد تلقی شود. از سوی دیگر قیمت محصولات در برقچی به صورت روزانه به روز‌رسانی می‌شود. این شرکت تا به امروز توانسته محصولات اصل را بدون دخالت دلال‌ها به دست مشتری برساند. در نتیجه می‌توان به این استنباط رسید خرید کابل تلفن از برقچی می‌تواند یک انتخاب درست و یک خرید هوشمندانه تلقی شود.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز