ارسال رایگان
درخواست پیش فاکتور
0

ماژول فیبر نوری (ماژول SFP)

گفتگو با تیم فروش
استعلام قیمت کالا برای پروژه ها و کارفرمایان
جستجو پیشرفته

خرید ماژول فیبر نوری

ما سعی  داریم در این مقاله اطلاعات کاملی از ماژول فیبر نوری و کاربرد های آن، همچنین ذکر نمونه هایی از مدل های مختلف ماژول فیبر نوری  را  در اختیار شما کاربران گرامی قرار می دهیم، امید است این مطالب مفید و دارای اثر واقع شود و راهنمای خوبی برای خرید ماژول فیبر نوری باشد.

ماژول فیبر نوری چیست؟

 ابتدا باید گفت یک نمونه ماژول فیبر نوری مدل اس اف پی است که نام این ماژول از کلمه انگلیسی

Small From- Factor Pluggable

گرفته شده است، این ماژول سبب ایجاد یک ارتباط ایمن و راحت تر خواهد شد و از لحاظ کیفیت و سرعت جایگاه بالایی دارد، در واقع ماژول ها ساخته شدند تا سبب کمک بیشتری به ارتباطات شده و دامنه آن را قوی نمایند.

ماژول ها باعث ارسال دیتاها شده و یکی از بهترین ماژول ها برای این کار ماژول فیبر نوری می باشد.

نوعی دیگر از ماژول های ارتباطی ایکس اف پی می باشد که مانند ماژول قبل یکی از بهترین نمونه هاست و سبب ارتباط پر سرعت و دقیقی شده در عین حال هزینه تهیه آن بسیار مناسب است.

ماژول فیبر نوری مدل اس اف پی امروزه یکی از پر طرفدارترین ماژول ها برای ایجاد ارتباطات محسوب می شود ولی برای استفاده و به کار گیری آن به مواردی توجه داشت که در ذیل شرح می دهیم.

1.میزان پهنای باند

2. چگونگی ارتباط فیبر نوری

3. مدل ارتباط فیبر نوری

به طور کلی ماژول شامل دو مدل است که عبارتند از

1.ماژول مدل مالتی مد

2. ماژول مدل سینگل مد

این دو مدل ماژول دارای تفاوت هایی با یکدیگر هستند، به ایت صورت که ماژول مدل اول دارای طرفیتی بالا بوده و ماژول مدل دوم برخلاف مدل اول ظرفیتی بسیار کم و محدود دارد.

تفاوت دیگر این است که ماژول مالتی مد از لحاظ ضخامت ، ضخیم تر از ماژول فیبر نوری سینگل مد است و چنانچه خواستار یک ارتباط ایمن و راحت هستید به شما توصیه می کنیم ماژول فیبر نوری مالتی مد را انتخاب کنید زیرا برد این ماژول حدود 2 کیلومتر است در صورتی که برد ماژول سینگل مد بسیار محدود تر است.

ماژول ها امروزه بسیار پر کاربرد بوده و نقش اساسی در ارتباطات بر عهده دارند و امروزه این ماژول ها به قدری پیشرفته شده اند که می توانند سرعت حدود 10 گیگا بایت را پشتیبانی کنند.

شرح جزئی از پهنای باند

یکی دیگر از عوامل ثاتیر گذار در ارتباطات موضوع پهنای باند است و باید قبل از انجام کار مورد بررسی قرار گیرد و با نمونه های دیگر مقایسه شود و مدلی که از لحاظ حجم ارسالی و سرعت مناسب تر از بقیه است برگزیده شود.

مشاهده بیشتر