جشنواره عید تا عید
درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته
پچ کورد فیبر نوری میکروتیک مدل XS+DA0003
barghchi

پچ کورد فیبر نوری میکروتیک مدل XS+DA0003

برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید

پچ کورد‌ فیبر نوری

پچ کورد فیبر نوری ، به عنوان یکی از مهمترین و پرکاربردترین تجهیزات مورد استفاده در شبکه‌های فیبرنوری شناخته می‌شود که می‌تواند اتصالی ایمن و دقیق را در میان تجهیزات فیبرنوری برقرار کند.

پچ کورد‌ فیبر نوری چیست؟

در توضیح پچ کورد فیبر نوری باید گفت یک کابل است که با استفاده از آن می توان به جا به جایی اطلاعات اقدام کرد، به عبارت بهتر پچ کورد فیبر نوری یک پل ارتباطی بین دستگاه های برقی و مخابراتی است.به عنوان مثال می توان از طریق این پچ کورد یک دستگاه گیرنده دیجیتال را به یک تلویزیون مرتبط کرد.

استفاده از پچ کورد ها تنها به ارتباط دهی بین دستگاه های گیرنده و تلویزیون ها محدود نمی شود و می توان از این محصول برای  دریافت و ارسال امواج رادیویی هم استفاده کرد یا در موارد دیگر برای ایجاد ارتباطات شبکه های کامپیوتری هم پچ کورد فیبر نوری مورد استفاده قرار می گیرد.

پچ کورد فیبر نوری با استفاده از نور می تواند اطلاعات را انتقال دهد و این کار می تواند با سرعت بالایی انجام می گیرد و همین امر علت محبوبیت این نوع کابل فیبر نوری شده است.این نوع کابل خیلی کم دچار اختلال و کاهش سرعت می شود و در واقع می توان گفت یک روش قابل اطمینان و بدون ریسک در انتقال اطلاعات به شمار می رود.

یک دستگاه دیگر که در روند به کار گیری پچ کورد فیبر نوری مورد استفاده و جز ملزومات است آداپتور فیبر نوری است، با استفاده از این دستگاه می توان به برقراری ارتباط  بین فیبرهای نوری استفاده می شود، همچنین سبب در پچ پنل فیبر نوری از آداپتور برای ارتباط دهی این محصول و کانکتورها استفاده می شود.

به زبان ساده، پچ‌کورد‌های فیبرنوری، در حقیقت همان کابل‌های فیبرنوری کوتاه هستند که در دو سر آن و توسط کارخانه، کانکتورهای مختلفی تعبیه شده ‌است و به همین دلیل میتوان با استفاده از آن‌ها، تجهیزات مختلف مورد استفاده در شبکه فیبرنوری را، و از طریق تجهیزات دیگر فیبرنوری همانند پچ‌پنل‌های فیبرنوری، به یکدیگر متصل کرد. وجود این کانکتورهای متصل در دو سر پچ‌کورد‌های فیبرنوری، باعث می‌شود به سرعت بتوان آن‌ها را به سوئیچ‌های فیبرنوری و یا دیگر دستگاه‌های فیبرنوری از قبیل تجهیزات مخابراتی و یا کامپیوتر‌ها، متصل کرد و از مزایای بسیار زیاد استفاده از آن‌ها بهره برد.

پچ‌کورد‌های فیبرنوری، در برقراری اتصالات شبکه‌های فیبرنوری داخلی، نقشی بسیار اساسی ایفا می‌کنند به طوری که از آن‌ها در بسیاری از سرورها و مراکز داده، که نیازمند سرعت و کیفیت بالای انتقال اطلاعات هستند، استفاده می‌شود.

همینطور امروزه به خاطر امنیت و کارایی بسیار بالای پچ‌کوردهای فیبرنوری، از آن‌ها در بسیاری از شبکه‌های اساسی و زیرساخت‌ها استفاده می‌شود.

[caption id="attachment_23293" align="aligncenter" width="300"]پچ کورد فیبرنوری پچ کورد فیبرنوری[/caption]

پچ‌کورد‌ فیبرنوری همینطور به عنوان عاملی تاثیرگذار در افزایش سرعت، کیفیت و کارایی شبکه‌های فیبرنوری از پیش راه‌اندازی شده، نقش آفرینی می‌کنند، به طوری که با ارتقا آن‌ها، می‌توان بازدهی شبکه را تا حد بسیار زیادی و افزایش داد.

پچ‌کورد فیبرنوری، با توجه به استاندارد‌های مختلف در دسته‌بندی‌های مختلفی تولید و عرضه شده‌اند که از آن‌ها می‌توان به تقسیم‌بندی بر اساس‌ه نوع کابل مورد استفاده در ساختار پچ‌کورد‌ها، نحوه انتقال سیگنال، نوع روکش، نوع کانکتور متصل و نوع پولیش کانکتور‌ها، اشاره کرد. در ادامه به بررسی ویژگی‌ها و مشخصات هر کدام پچ‌کورد‌های فیبرنوری در هر کدام از این دسته‌بندی‌ها خواهیم پرداخت.

مزایای پچ کورد فیبر نوری چیست؟

1.انتقال اطلاعات با سرعت با توسط پچ کورد فیبر نوری انجام می گیرد.

2. این کابل قابلیت هماهنگی مناسبی با محیط دارد.

3. دریافت و ارسال اطلاعات با سرعت یکسان انجام می گیرد و ایجاد اختلال و مشکل به ندرت در این کابل دیده می شود.

کاربرد پچ کورد فیبرنوری در کجاست؟

1. در شبکه های کامپیوتری

2. مخابرات

3. اتاق های ارتباطی

4. فضاهای دریافت و ارسال اطلاعات مهم و حساس

5. این پچ کورد قابلیت انجام مجدد و تکرار کار را دارد.

انواع پچ کورد‌ فیبرنوری بر اساس نوع کابل (سینگل مد و مالتی مد)

پچ‌کورد‌های فیبرنوری بر اساس نوع کابل مورد استفاده در آن‌ها در دو نوع سینگل مد و مالتی مد در دسترس هستند و هرکدام از آن‌ها مشخصات و ویژگی‌های مختلف و بعضا منحصر به فردی دارند.

پچ کورد‌ فیبرنوری سینگل مود SM

پچ کورد فیبرنوری سینگل مد (OS1, OS2)، زرد رنگ بوده، حال آنکه پچ‌کورد‌های فیبرنوری مالتی مد، در مدل‌های OM1 و OM2، به رنگ نارنجی و در مدل‌های OM3 و OM4، به رنگ سبز-آبی، تولید و عرضه شده‌اند و لذا به راحتی می‌توان، بدون نیاز به دانش و تجربه خاصی، هرکدام از آن‌ها را شناسایی کرد. پچ‌کورد‌های فیبرنوری سینگل مد (SMF)، دارای قطر 8 تا 10 میکرومتر هستند و به دلیل ساختارشان قابلیت انتقال سیگنال نوری در یک مد را دارند و به همین دلیل می‌توانند سینگال‌ها را با سرعت بیشتر و با کمترین ضریب تضعیف انتقال دهند.

پچ کورد‌ فیبرنوری مالتی مد MM

از طرف دیگر پچ کورد فیبرنوری مالتی مد (MMF)، دارای قطر بزرگتر و در اندازه‌های 50 میکرومتر و 62.5 میکرومتر، تولید و عرضه شده‌اند و توانایی انتقال بیش از یک حالت سیگنال نوری را دارا می‌باشند. در نتیجه از پچ‌کوردهای فیبرنوری مالتی مد، برای مسافت‌های بسیار کوتاه‌تر استفاده می‌شود و توانایی انتقال سیگنال‌های بیشتری را به نسبت پچ‌کورد‌ فیبرنوری سینگل مد دارا می‌باشند.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز