مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته

کابل مخابراتی یکی از پرمصرف‌ترین کابل‌ها در میان انواع کابل به شمار می‌رود. از این کابل برای انتقال داده‌ها و اطلاعات صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کابل مخابراتی را به راحتی می‌توان در داخل و خارج از ساختمان استفاده کرد. برای نصب این نوع کابل با محدودیت مواجه نیستید چراکه امکان نصب سیم و کابل مخابراتی به صورت زمینی و هوایی امکان‌پذیر می‌باشد. از کابل مخابرات در فضاهای مختلفی همچون سازمان‌ها، شرکت‌ها، منزل و فضاهای دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

در ادامه این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد کابل مخابرات در اختیار شما قرار دهیم تا شما بتوانید با دید باز و آگاهی کامل برای خرید کابل مخابرات اقدام کنید. در نهایت بهتر است بدانید که کابل مخابرات به دو دسته کابل‌های مسی و نوری تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه مقاله به طور کامل با آن آشنا خواهید شد. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مقاله با ما در برقچی همراه باشید.

در خرید کابل مخابراتی سطح مقطع آن را در نظر بگیرید

یکی از موارد بسیار مهم که در هنگام خرید کابل مخابرات باید به آن توجه کنید سطح مقطع کابل است. سطح مقطع کابل مخابرات رابطه مستقیم با قدرت انتقال سیگنال دارد. به این نکته توجه کنید هرچه قطر مغزی کابل بیشتر باشد در تولید کابل از مس بیشتری استفاده می‌شود. لازم به ذکر است بدانید کابل‌هایی که سطح مقطع بالایی دارند در فواصل طولانی‌تر مورد استفاده قرار می گیرد. چون این نوع از کابل به هیچ وجه دچار افت کیفیت نخواهد شد. 

اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری نسبت به هادی موجود در کابل مخابراتی به دست بیاورید بهتر است بدانید که قطر مغزی کابل مخابراتی در حالت عادی 0.4، 0.5، 0.6 و 0.8 میلی‌متر می‌باشد. کابل مخابراتی برای داخل ساختمان از 2 زوج به بالا تولید می‌گردد. از سوی دیگر سطح مقطع کابل مخابراتی مخصوص داخل ساختمان 04 ،05 یا 06 می‌باشد. در نقطه مقابل باید به سطح مقطع کابل مخابراتی مخصوص خارج از ساختمان اشاره کنیم. سطح مقطع این نوع از کابل 0.6 میلیمتر است و اکثراً از 4 زوج الی 200 و تولید می‌گردد. 

در خرید کابل مخابراتی سطح مقطع آن را در نظر بگیرید

کابل مخابراتی تلفن

در گام اول بهتر است شما را با کابل تلفن بیشتر آشنا کنیم. توجه داشته باشید کابل تلفن در انواع مختلفی همچون کابل تلفن زمینی، کابل تلفن شیلد دار، کابل تلفن هوایی، کابل تلفن تک زوج، کابل تلفن دو زوج، کابل تلفن 4 زوج و کابل تلفن 10 زوج تولید و عرضه می‌شود. البته کابل مخابرات بر اساس کاربردی که دارند از یک زوج تا 200 زوج تولید می‌شوند. هر کدام از کابل‌های تلفن دارای کاربرد خواصی هستند که میتوانند یکی از نیازهای شما را مرتفع کنند. در قسمت زیر تصمیم داریم کارایی یکی از کابل‌های مخابراتی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد دارید بین پریز و تلفن ارتباط ایجاد کنید بهترین انتخاب برای شما خرید کابل دو زوج مخابراتی می‌باشد.

کابل مخابراتی مسی

در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با انواع کابل‌های مخابراتی آشنا کنیم و به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهیم. کابل‌های مخابراتی دارای انواع مختلفی همچون کابل مسی مخابراتی ژله فیلد خاکی (BFC)، کابل مسی مخابراتی ایرکور کانالی (CUC)، کابل مسی مخابراتی ژله فیلد کانالی (CFC)، کابل مسی مخابراتی مهاردار هوایی (SSC)، کابل مسی مخابراتی هوایی ساده، کابل مسی مخابراتی توزیع (MDF) و کابل مخابراتی دوبل هوایی مهاردار (DW) می‌باشد. یکی دیگر از کابل‌هایی که برای استفاده پیشنهاد می‌شود، خرید کابل مسی مخابراتی است. 

انواع کابل مخابراتی مسی 

در ادامه انواع کابل مسی مخابراتی را برای شما بررسی خواهیم کرد.

کابل مسی مخابراتی ژله فیلد خاکی (BFC)

اولین کابل که تصمیم داریم مورد بررسی قرار دهیم، کابل مسی مخابراتی ژله فیلد خاکی است. توجه داشته باشید این نوع از کابل در انواع 2 زوج الی 1800 زوج تولید می‌شود. کابل مسی مخابراتی ژله فیلد خاکی به گونه ای طراحی شده است که در مقابل صدمات مکانیکی بسیار مقاوم می‌باشد. در ثانی این کابل در زیر خاک دفن می‌شود، قطره هادی این نوع از کابل 04 و 06 میلیمتر می‌باشد. در ثانی کابل مسی مخابراتی ژله فیلد خاکی از کافو تا پست نصب می‌شود.

کابل مسی مخابراتی ژله فیلد کانالی (CFC)

خرید کابل مسی مخابراتی ژله فیلد کانالی (CFC) در اکثر موارد از مخابرات الی کافو استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که این نوع از کابل بهترین گزینه برای نصب در کانال می‌باشد. در انتها این بخش از مقاله بهتر است به انواع این سیم که از 10 زوج الی 2400 زوج است اشاره کنیم.

کابل مسی مخابراتی کانالی (CUC)

این کابل از کاربردهای بسیار زیادی برخوردار است. در گام اول بهتر است بیان کنیم که این کابل در اکثر مواقع بین مراکز مخابرات تا کافو  استفاده می‌شود. بعد از اینکه کابل را در شبکه نصب کردید، هواگذاری کابل با استفاده از هوای فشرده خشک انجام می‌شود. توجه داشته باشید این کابل از 10 زوج الی 24000 زوج در بازار موجود می‌باشد. در ثانی هادی این نوع از کابل 0.4 میلیمتر و 0.6 میلیمتر است. در پایان هم باید ذکر کنیم که بهترین کابل برای استفاده در کانال کابل مسی مخابراتی کانالی (CUC) می‌باشد.

کابل مسی مخابراتی مهاردار هوایی (SSC)

مطمئناً در بسیاری از مناطق همچون مناطق محلی و روستایی نگهدارنده‌های کابل که برای شرکت مخابرات می‌باشند را مشاهده کرده‌اید. کابل‌هایی که توسط این تیرها نگهداری می‌شود کابل مسی مخابراتی مهاردار هوایی است. این نوع از کابل در مقابل رطوبت مقاوم است و قدرت هدایت بالایی دارد. در ادامه بهتر است ذکر کنیم تعداد زوج‌هایی که در تولید این کابل بکار رفته است حداکثر دارای 200 زوج می‌باشد. از سوی دیگر رشته فولاد گالوانیزه تابیده شده در سیم مهار به کار رفته است.

کابل مسی مخابراتی هوایی ساده

هادی کابل مسی مخابراتی هوایی ساده از سیم نرم می‌باشد. بر روی هادی روکشی با قرار دارد که متریال آن از جنس پلی اتیلن می‌باشد. این کابل حداکثر 200 زوج است و در بیشتر مواقع برای نصب در خارج از ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. در انتها باید بیان کنیم که هسته کابل مسی مخابراتی هوایی ساده به علاوه نوار پلی استر و همراه سیم زمین، توسط فویل  آلومینیومی پیچیده شده است که دارای روکش از جنس پلی اتیلن مشکی می‌باشد. 

خرید کابل مسی مخابراتی هوایی ساده

کابل مسی مخابراتی توزیع (MDF)

در این بخش از مقاله خرید کابل مخابرات تصمیم گرفته‌ایم اطلاعاتی را در مورد کابل مسی مخابراتی توزیع در اختیار شما قرار دهیم. کابل مسی مخابراتی توزیع برای استفاده بین اتاق کابل و اتاق MDF بسیار مناسب می‌باشد. ساختار این کابل مشابه کابل مخابراتی هوایی ساده است. اما تفاوت‌هایی هم بین عایق و روکش این دو کابل وجود دارد برای مثال روکش کابل مسی مخابراتی توزیع از جنس PVC می‌باشد. روکش سیم زمین در این کابل از قلع پوشیده شده است و تعداد زوج در این نوع از کابل بین 100 الی 200 به زوج می‌باشد.

کابل مخابراتی دوبل هوایی مهاردار

کابل مخابراتی دوبل هوایی مهاردار برای ایجاد ارتباط بین پست تلفن و مشترکین استفاده می‌شود.این کابل به کابل جنگلی معروف می‌باشد. در اکثر موارد از این کابل برای متصل کردن مشترکین به پست استفاده می‌شود. لازم به ذکر است بدانید این کابل برای توسعه کابلی از ترمینال تلفن به ساختمان‌های مشترکین هم مناسب است. اگر دوست دارید با ساختار این کابل بیشتر آشنا شوید بهتر است بدانید که این کابل از دو رشته سیم مسی و مفتول فولادی تشکیل شده‌اند. بر روی رشته سیم و مفتول یک پوشش از جنس پلی‌اتیلن قرار دارد. هادی این نوع از کابل دارای قطر 0.5 الی 0.9 میلی‌متر می‌باشد. قطر سیم فولادی هم 0.9 الی 1.2 میلی‌متر است.

انواع کابل فیبر نوری مخابراتی

در این بخش از مقاله خرید کابل مخابرات قصد داریم شما را با انواع کابل فیبر نوری آشنا کنیم. توجه داشته باشید کابل فیبر نوری مخابراتی، رشته‌های بلند و باریک هستند که جنس آنها از یک ماده شفاف شبیه به شیشه و پلاستیک می‌باشد. شایان ذکر است بدانید کابل‌های فیبر نوری می‌تواند اطلاعات را با سرعت بسیار بالا انتقال دهند زیرا از پهنای باند بسیار بالایی نسبت به کابل‌های معمولی برخوردار می‌باشند. کابل‌های فیبر نوری در دو دسته (سیگنال مود و مالتی مود) تولید می‌شود که برای استفاده در داخل و خارج از ساختمان مناسب می‌باشند. 

اگر قصد دارید با انواع کابل‌های مخابراتی فیبر نوری آشنا شوید بهتر است ما چند نمونه از آن‌ها همچون کابل مخابراتی فیبر نوری برای مصارف بیرونی (Outdoor)، کابل مخابراتی فیبر نوری مناسب برای داخل ساختمان (Indoor)، کابل مخابراتی نوری ژله فیلد خاکی (OBFC)، کابل مخابراتی نوری خشک خاکی (OBUC)، کابل مخابراتی نوری ژله فیلد کانالی (OCFC)، کابل مخابراتی نوری خشک کانالی (OCUC)، کابل نوری خشک مهاردار هوایی تک روکش (OSSC/SJ/Dry)، کابل مخابراتی نوری ژله فیلد مهاردار هوایی تک روکشه (OSSC/SJ/Jelly)، کابل مخابراتی فیبر نوری خشک مهاردار هوایی آرموردار دو روکشه (OSSC/DJ/Dry-Armoured) را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با دید باز و آگاهی کامل برای خرید کابل فیبر نوری اقدام کنید. 

انواع کابل فیبر نوری

خرید کابل برای اینترنت DSL

اگر به دنبال بهترین نوع کابل برای اینترنت DSL هستید بهتر است بدانید بهترین کابل مخصوص اینترنت DSL باید دارای مشخصه‌های خاصی باشد. در گام اول باید به هادی کابل توجه کنید. بهترین کابل‌ها از هادی مسی برخوردار هستند. زیرا هادی مسی باعث می‌شود از ضعیف شدن سیگنال‌ها و خطوط مخابراتی جلوگیری شود. در ثانی ویژگی‌های دیگری وجود دارد که یک کابل را به بهترین کابل اینترنت DSL تبدیل می‌کند. 

برای مثال طراحی سیم ارت به جهت محافظت از کابل در برابر امواج الکترو مغناطیسی و تداخلات و ایجاد یک کابل بدون نویز نیز سبب می‌شود، چنین کابلی در رده‌های بالای کیفیت جای گیرد. همچنین وجود عایق و روکش نهایی که به استانداردهای ساخت مجهز بوده و از موادی با درجه کیفی مناسب ساخته‌ شده باشد به علت اینکه تأثیرات محیطی را بر کابل می‌کاهد، مورد توجه است.

خرید کابل مخابرات بدون نویز در ایران

شرکت‌های زیادی هستند که در حوزه تولید کابل مخابراتی فعالیت می‌کند. اما اگر شما قصد دارید برای خرید کابل مخابرات بدون نویز اقدام کنید پیشنهاد می‌کنیم خرید کابل کرمان یا کابل رسانا اراک را در دستور کار خود قرار دهید. این دو شرکت بهترین کابل‌های مخابراتی را تولید می‌کنند. بهتر است در انتها به این نکته هم اشاره کنیم که استفاده از کابل‌های این دو شرکت باعث می‌شود تا شما به هیچ وجه با ضعیف شدن سیگنال و نویز مواجه نشوید.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز