درخواست پیش فاکتور
0

کابل کواکسیال

آشنایی و خرید کابل کواکسیال

در این مقاله به بررسی کابل کواکسیال (Coaxial Cable) خواهیم پرداخت، ابتدا اطلاعات مختصری در رابطه با کابل کواکسیال در اختیار شما همراهان گرامی قرار می دهیم، Coaxial Cable یک نمونه از دنیای سیم و کابل ها محسوب می شود که کاربرد های فراوانی را به خود اختصاص داده است. در ادامه با ارائه مطالب جامع تری درباره کابل دوربین مدار بسته در خدمت شما هستیم‌.

کابل کواکسیال چگونه کابلی است و موارد کاربرد آن

Coaxial Cable یک نمونه کابل است که به آن کابل هم محور هم گفته می شود، این نوع کابل در مقایسه با نمونه های دیگر از قدرت رسانایی بالایی برخوردار بوده و توسط یک لایه محافظ که دارای حالتی انعطاف پذیر می باشد، پوشیده شده است. طراحی و جنس کابل دوربین مداربسته به گونه ای است که هیچ نویزی نمی تواند سبب اختلال در روند کاری این کابل شود و به همین دلیل است در مشاغل و امورات بسیاری مورد استفاده واقع می شود. در کشور ما تولید کنندگان کابل دوربین مداربسته زیادی وجود دارد یکی از این شرکت های فعال شرکت برقچی می باشد که محصولات تولید شده خود از جمله Coaxial Cable را با کیفیت و کارایی بالا به بازار مصرف عرضه می کند.

شرح کاملی از انواع کابل دوربین مدار بسته

۱. کابل‌های کواکسیال مدل RG6 که این کابل در در آنتن های متصل به تلویزیون ها کاربرد دارد. ۲. کابل‌های کواکسیال مدل RG11  این کابل در فاصله های طویل مورد استفاده قرار می‌گیرد. ۳. کابل‌های کواکسیال مدل RG59 این نوع کابل در صنعت دوربین های مدار بسته مورد مصرف قرار می‌گیرد. ۴. کابل کواکسیال مدل RG60  این نوع کابل هم برای کیفیت بیشتر در تصاویر تلویزیون های بزرگ استفاده می گردد.

مقایسه دو نوع کابل کواکسیال thin net  و thick net

thin net این نوع کابل دوربین مداربسته دارای انعطاف پذیری بالایی است، ضخامت آن بیست و پنج اینچ می باشد، این کابل مورد استفاده در شبکه کردن کامپیوترهاست، مسافتی را که این کابل پشتیبانی می کند حدودا ۲۰۰ متر است. thick net این کابل هم دارای انعطاف پذیری بالایی است، اگر چه قطر آن دو برابر مدل قبلی بوده یعنی پنج اینچ است، این کابل اولین مدل کابل کواکسیال ( کابل دوربین مدار بسته ) بوده که در شبکه کردن سیستم ها مورد استفاده قرار گرفته و بعدها کابل های thin net که ضخامت کمتری دارند جایگزین این کابل ها شدند، از کابل thick net در مسافت های ببشتر مانند ۵۰۰ متر مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایا و ویژگی های Coaxial Cable

۱. کابل‌های کواکسیال به دلیل منعطف بودن در بسیاری از محیط ها استفاده می شود. ۲. این نوع کابل دوام و کیفیت بالایی داشته و عمر آن زیاد خواهد بود. ۳. در مسافت های طولانی هم قابلیت استفاده را دارد. ۴. در سیستم های مخابراتی از این کابل استفاده می شود. ۵. از Coaxial Cable در حفاظت ( دوربین های مدار بسته ) و کیفیت ( صدا و تصویر) مورد استفاده است.
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز