درخواست پیش فاکتور
0

سیم تلفن

جستجو پیشرفته
سیم تلفن یکی از مهم‌ترین تجهیزات مخابراتی در جهان محسوب می‌شود. همانطور که می‌دانید استفاده از سیم تلفن در کشور به شدت زیاد است زیرا تمامی ارتباطات از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با استفاده از سیم تلفن صورت می‌پذیرد. خرید سیم تلفن از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا سیم‌های تلفن در انواع مختلف با کیفیت‌های گوناگون تولید و به بازار عرضه می‌شوند. به همین دلیل هر شخص که قصد دارد برای خرید سیم تلفن اقدام کند باید اطلاعاتی نسبت به رنگ بندی سیم تلفن ثابت، انواع سیم تلفن و بسیاری از موارد دیگر در اختیار داشته باشد که ما قصد داریم در این مقاله با بررسی 20 پارامتر به شما کمک کنیم تا یک خرید هوشمندانه را تجربه کنید. در نهایت پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات کامل نسبت به موارد ذکر شده تا پایان این مقاله با ما در وب‌سایت برقچی همراه باشید.

رنگ بندی سیم تلفن ثابت

در گام اول بهتر است اطلاعاتی را نسبت به رنگ بندی سیم تلفن ثابت در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که در قسمت زیر مشاهده می کنید یک تصویر قرار داده ایم که شما می‌توانید با استفاده از آن اطلاعات کاملی نسبت به تلفن ثابت به دست بیاورید. توجه داشته باشید سیم تلفن ثابت تنوع بسیار بالایی دارد به همین دلیل از لحاظ قیمت و کیفیت ساخت با یکدیگر متفاوت هستند. سیم تلفن دارای شاخه‌های اصلی و فرعی می‌باشد. شاید برای شما سوال پیش بیاید که شاخه‌های اصلی و فرعی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ در پاسخ بهتر است ذکر کنیم شاخه اصلی شامل سیم هایی به رنگ سفید، قرمز، مشکی، زرد و بنفش می‌باشد از سوی دیگر شاخه فرعی از رنگ هایی همچون آبی، نارنجی، سفید، قهوه‌ای و طوسی تشکیل می‌شوند. در انتها امیدواریم تصویر زیر و اطلاعات این پاراگراف شما را نسبت به رنگ بندی سیم تلفن آگاه کند. [caption id="attachment_29443" align="aligncenter" width="696"]https://barghchi.com/mag/wp-content/uploads/2022/07/خرید-سیم-تلفن-0589.jpg رنگ بندی سیم تلفن ثابت[/caption]

انواع سیم تلفن

در این قسمت از محتوا تصمیم داریم شما را با انواع سیم تلفن آشنا کنیم. توجه داشته باشید سیم تلفن انواع مختلفی دارد و توسط برند‌های گوناگونی تولید می‌شود. اما شما در ادامه با سیم هایی آشنا خواهید شد که از جنس فلز هستند.

خرید سیم تلفن افشان

سیم تلفن افشان یکی از پرفروش‌ترین سیم‌های تلفن موجود در بازار است. شایان ذکر است بدانید شما می‌توانید از طریق وب‌سایت برقچی برای خرید این نوع از سیم تلفن اقدام کنید. اگر نمی‌دانید چگونه باید این نوع از سیم را شناسایی کرد بهتر است ذکر کنیم این نوع از سیم تلفن دارای تارهای نازک هادی بسیار زیادی می‌باشد به همین دلیل شناسایی آن بسیار آسان است.

خرید سیم تلفن با کیفیت

این روزها اکثر افراد به دنبال خرید سیم تلفن با کیفیت هستند زیرا اگر سیم تلفن بی کیفیت خریداری کنند مطمئناً در ارتباط تلفنی دچار مشکل می‌شوند و حتی استفاده از اینترنت برای آن‌ها سخت می‌شود. توجه داشته باشید هرچقدر کیفیت سیم تلفن بالاتر باشد سرعت دانلود و آپلود اینترنت افزایش پیدا می‌کند. حال اگر شما هم به دنبال خرید سیم تلفن با کیفیت هستید بهتر است بدانید سیم‌های تلفن که دارای هادی از جنس مس هستند ارتباط بهتری را برقرار می‌کند. پس می‌توان به این استنباط رسید که این نوع از سیم تلفن کیفیت بالایی دارد.

خرید سیم تلفن بدون نویز

اگر به دنبال سیم تلفن بدون نویز هستید بهتر است بدانید سیم‌های تلفن که دارای روکش با کیفیت هستند نویز کمتری را انتقال خواهند داد. البته استفاده از یک اسپلیتر باعث می‌شود میزان نویز در سیم تلفن به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند. این نکته را در نظر داشته باشید که وب‌سایت برقچی در حال حاضر یکی از بزرگترین وب‌سایت‌هایی است که در حوزه فروش سیم تلفن بدون نویز فعالیت می‌کند و شما می‌توانید به راحتی این نوع سیم تلفن را از طریق این وب‌سایت زیر قیمت بازار خریداری نمایید.

خرید سیم تلفن پنج رشته

یکی از پرفروش ترین سیم های تلفن موجود در بازار سیم تلفن 5 رشته است. توجه داشته باشید این نوع از سیم دارای سطح کیفیت مختلفی می‌باشد و توسط برند های مختلفی تولید می شود. در نتیجه شما در هنگام خرید سیم تلفن پنج رشته قدرت انتخاب بالایی خواهید داشت.

خرید سیم تلفن چهار زوج

کابل‌های ۴ زوج به کابل‌های گفته می‌شود که سیم‌های نارنجی، سبز، آبی و قرمز هر کدام به صورت مجزا با یک سیم سفید یک زوج را تشکیل داده باشند. در قسمت زیر می‌توانید یکی از سیم‌های 4 زوج را مشاهده کنید. این سیم دارای سطح مقطع 0.4 میلی‌متر، 0.5 میلی‌متر و 0.6 میلی‌متر می‌باشد. از سوی دیگر این سیم تلفن برای داخل ساختمان مناسب می‌باشد و به هیچ وجه برای استفاده در بیرون ساختمان مناسب نیست. در انتها بهتر است بدانید برای خرید این سیم می‌توانید بر روی لینک کابل تلفن كرمان 4 زوج کلیک کنید. [caption id="attachment_29445" align="aligncenter" width="696"]خرید سیم تلفن چهار زوج خرید سیم تلفن چهار زوج[/caption]

قیمت سیم تلفن 6 زوج

قیمت سیم تلفن 6 زوج به دلایل مختلفی همچون کیفیت ساخت، نام برند و غیره متفاوت می‌باشد. اما اگر قصد دارید از قیمت سیم تلفن 6 زوج مطلع شوید میتوانید به صفحه خرید سیم تلفن مراجعه کنید برای این کار تنها کافی است بر روی لینک درج شده در متن کلیک کنید.

قیمت سیم تلفن 10 زوج

اگر قصد دارید سیم تلفن 10 زوج خریداری کنید بهتر است بدانید که برای استعلام قیمت سیم تلفن 10 زوج می‌توانید از لینک در پاراگراف بالا قرار داده‌ایم استفاده کنید. زیرا آن صفحه مرجع فروش سیم تلفن 4 زوج، 6 زوج، 10 زوج و غیره در داخل کشور می‌باشد. به همین دلیل بسیاری از همکاران برای استعلام قیمت سیم تلفن وارد این صفحه می شوند در نتیجه شما میتوانید به سادگی به صورت لحظه‌ای از قیمت سیم تلفن 10 زوج مطلع شوید.

خرید سیم تلفن رانژه

شاید تا به حال نام سیم تلفن رانژه را نشنیده باشید و ندارید که سیم تلفن راه چیست. لازم به ذکر است بدانید که سیم تلفن رانژه به سیم تلفنی گفته می‌شود که از جفت شدن دو سیم دارای هادی از جنس مس یا آلومینیوم تشکیل شده باشد.در حال حاضر یکی از بهترین فروشنده‌های سیم تلفن رانژه در ایران وب‌سایت برقچی است.

خرید سیم تلفن

همانطور که می‌دانید سیم تلفن دارای انواع مختلفی می‌باشد. برای مثال سیم تلفن ۴ زوج، سیم تلفن ۶ زوج، سیم تلفن پنج رشته و غیره در دسته سیم تلفن وجود دارند. در نتیجه در هنگام خرید بر اساس نیاز خود برای تهیه سیم تلفنی اقدام کنید زیرا انواع مختلف آن در برخی از مواقع باعث سر در گم شدن خریدار می‌شود.

خرید سیم تلفن مخابراتی

در این بخش قصد داریم یک لینک مستقیم در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید به انواع سیم تلفن مخابرات آشنا شوید. این نکته را در نظر داشته باشید امکان استعلام قیمت به صورت لحظه‌ای هم برای شما فراهم می‌باشد.

خرید سیم تلفن سوکت دار

یکی از پرفروش‌ترین سیم‌های تلفن موجود در بازار، سیم تلفن سوکت دار است. در قسمت زیر یک تصویر از سیم تلفن سوکت دار قرار داده‌ایم تا شما با این نوع سیم تلفن به طور کامل آشنا شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که سیم سوکت دار انواع مختلفی دارد. در ثانی از لحاظ کیفیت با یکدیگر تفاوت دارند به همین دلیل قیمت آنها هم با یکدیگر فرق می‌کند. با توجه به این موارد می‌توانید بر اساس نیاز خود و بودجه ای که برای خرید سیم تلفن سوکت دارد در نظر گرفته‌اید برای خرید سیم تلفن سوکت دار اقدام کنید.

سیم کشی تلفن ثابت

اگر قصد دارید سیم کشی تلفن ثابت انجام دهید پیشنهاد می‌کنیم از یک متخصص در این امر استفاده کنید زیرا یک متخصص می‌تواند سیم کشی تلفن ثابت را به گونه‌ای انجام می‌دهد تا شما به هیچ وجه درگیر قطعی تلفن و اینترنت نشوید.

نصب سیم تلفن ثابت

در هنگام نصب سیم تلفن توجه داشته باشید که سیم مناسب برای داخل ساختمان باید دارای روکش PVC باشد و سیم تلفن مناسب برای بیرون ساختمان هم باید در برابر پرتو فرابنفش مقاوم باشد. در نتیجه نباید سیم معمولی را در خارج از ساختمان استفاده کنید. 

سیم تلفن چند زوج است

این سوال توسط بسیاری از افراد مطرح می‌شود. توجه داشته باشید سیم تلفن دارای انواع مختلفی می باشد و تعداد زوج های آن از 2 الی 100 متغیر است.

سیم تلفن چند ولت برق دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید ذکر کنیم که ولتاژ سیم تلفن به هیچ وجه خطرناک نیست. این نکته را در نظر داشته باشید میزان ولتاژ به استفاده از تلفن بستگی دارد زیرا در حالتی که از خط تلفن استفاده نشود میزان ولتاژ موجود در سیم تلفن 48 ولت می‌باشد. اما این میزان زمانی که فرد گوشی تلفن را بر می‌دارد کاهش پیدا می‌کند و به 7.5 ولت می‌رسد.

تفاوت سیم تلفن تک زوج و دو زوج

این دو سیم از لحاظ ساختار با یکدیگر تفاوت دارند. توجه داشته باشید سیم تک زوج همان سیم ژانره است که از این سیم برای برقرار ارتباط میان پورت‌های ترمینال‌های کروز استفاده می‌گردد. اما سیم های 2 زوج برای برقراری ارتباط گوشی و پریز تلفن مناسب هستند.

نتیجه گیری

در این مقاله اطلاعات دقیقی نسبت به انواع سیم تلفن به دست آورده‌اید و مطمئنا در حال حاضر می‌توانید با دید باز و آگاهی کامل برای خرید سیم تلفن اقدام کنید. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله برای شما مفید بوده باشد.
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز