درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته
محبوب ترین
5
پرفروش‌ترین
Fluke Pass
کیستون شبکه لگراند CAT6 UTP دو ماژول پهن
barghchi
کیستون شبکه امپ CAT6 UTP
barghchi

كيستون شبكه امپ SFTP

۷۵٬۰۰۰
۶۵٬۰۰۰
محبوب ترین

کیستون شبکه چیست و چه کاربردی دارد؟

کیستون (keystone) از پرمصرف‌ترین تجهیزات شبکه است. کیستون شبکه یک قطعه کوچک و پلاستیکی است. این قطعه در پریز و پنل‌های شبکه کاربرد دارد. کیستون شبکه این امکان را ایجاد می‌کند تا به‌آسانی اتصال را تغییر دهید یا کابل را بدون نیاز به تعویض کل پریز یا پنل، عوض کنید. 

زمان استفاده از کیستون به سال 1979 بر می‌گردد. کیستون شبکه نه‌تنها تجهیزات را به یکدیگر متصل می‌کند؛ بلکه قابلیت این را دارد تا به‌آسانی ارتباط بین دونقطه از شبکه کابل را تسهیل کند. کیستون شبکه در انواع مختلف و کاربرد‌های متفاوتی در بازار عرضه می‌شود.

بیشترین کاربرد کیستون در تلفن (RJ-11) و تجهیزات شبکه (RJ-45) است. اما کاربرد کیستون فقط محدود به اتصال به تلفن و شبکه نیست بلکه مانند یک رابط عمل می‌کند که به دیگر تجهیزات شبکه هم مانند سوئیچ، روتر و... متصل می‌شود. کیستون با مدیریت کابل‌های شبکه این قابلیت را ایجاد می‌کند تا آن‌ها را به طور مرتب و سازماندهی شده مسیریابی کنید.

استفاده از کیستون باعث اتصال و پیکربندی راحت شبکه بدون نیاز به تعویض پریز یا تغییر پچ پنل شبکه می‌شود. به‌طورکلی استفاده از کیستون شبکه نه‌تنها باعث کاهش هزینه‌های مصرفی می‌شود؛ بلکه تنوع رنگ و طرح‌های مختلف آن‌ها باعث می‌شود تا باعث زیبایی بیش‌تری در محیط شود.خرید سوکت شبکه

تشریح اجزاء کیستون شبکه

کیستون شبکه از اجزای مختلفی تشکیل شده است و هرکدام وظیفة خاصی را به عهده دارد.

   پورت (Port): پورت‌ها در شکل و انواع مختلفی در بازار وجود دارند. تنوع آن‌ها باعث می‌شود تا با انواع پریز و سایر تجهیزات شبکه سازگار باشند. جک درون فضای پورت قرار دارد.

گیره (Clip): گیره وظیفه دارد تا از خم‌شدن، جداشدن رشته‌های سیم در کابل، و ثابت نگه‌داشتن کابل در درون جک محافظت کند. گیره یک قطعه فلزی کوچک است.

جک (Jack): جک محل اتصال کابل شبکه به کیستون است. این قطعه مهم‌ترین بخش کیستون است. جک در انواع مختلف RJ11، RJ45، RJ12 در بازار وجود دارند و هرکدام برای نوع خاصی از کابل طراحی شده است.

 ترمینال‌ها: ترمینال باید باکیفیت‌ترین جنس باشد تا این قابلیت را داشته باشد که اتصالی محکم و امن را ایجاد کند. 

 زبانه (Latch): زبانه مانع از جداشدن کابل از کیستون می‌شود. زبانه برای قفل‌کردن جک در پورت مورداستفاده است.

 بدنه: بدنه کیستون طوری طراحی شده است تا از جک و پورت در برابر رطوبت، گردوغبار و سایر آسیب‌های فیزیکی محافظت کند. بدنه کیستون معمولاً از جنس پلاستیک و فلز است و سایر اجزا را درون خود جا می‌دهد.

   برچسب (Label): برچسب یک قطعه کوچک کاغذ یا پلاستیک است. با استفاده از برچسب می‌توان شماره پورت، نام دستگاه و سایر اطلاعات مرتبط را شناسایی کرد.

انواع کیستون شبکه

کیستون شبکه باتوجه‌به خصوصیات و ویژگی‌های مختلفی که دارد در دسته‌بندی‌های متفاوتی قرار می‌گیرد. کیستون شبکه بر اساس جک، جنس کیستون، مطابق با پهنای باند و نرخ انتقال دیتا، بر اساس محل نصب، مطابق شیلددار بودن یا نبودن، بر اساس رنگ در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار می‌گیرند.

انواع مختلف کیستون بر اساس جنس

کیستون شبکه از جنس فلز یا pvc ساخته می‌شود. در انتخاب جنس کیستون باید به محل نصب توجه شود.

کیستون بر اساس شیلددار بودن یا نبودن

شیلد یک‌لایه محافظتی است و برای کاهش نویز و تداخل‌های محیطی و مغناطیسی به‌دور قطعه پیچیده شده است. کیستون نیز مانند کابل در دو نوع شیلددار و بدون شیلد تولید می‌شود تا بتواند در محیط‌های مختلف مورداستفاده قرار بگیرد.  

علامت اختصاری کیستون شیلددار SFTP است. کیستون شلیددار برای شرایط محیطی که با تداخل زیاد همراه است و نویز زیاد باشد مورداستفاده قرار می‌گیرد. کیستون بدون شیلد با علامت اختصاری UTP نشان داده می‌شود. این کیستون برای مصارف خانگی مناسب است و استفاده از آن هزینه کمتری دارد.

انواع کیستون بر اساس محل نصب

کیستون شبکه بر روی پچ پنل، باکس روکار جهت نصب روی دیوار، باکس‌های کف‌خواب، کیستون تو کار و... نصب می‌شود. برای سازگار بودن با شرایط نصب کیستون‌ها در ابعاد و اشکال مختلفی تولید می‌شوند.

انواع کیستون بر اساس پهنای باند

نوع کیستونکاربرد
RJ45برای اتصال کابل‌های شبکه اترنت
RJ11برای اتصال کابل‌های تلفن
RJ12برای اتصال کابل‌های تلفن، فکس و مودم
RJ45 CAT6نسخه بهبود یافته از RJ45 برای پشتیبانی از سرعت و پهنای باند بیشتر
RJ45 CAT6Aاستاندارد ارتقا یافته‌تری از RJ45 CAT6 برای پشتیبانی از سرعت‌های بالا
RJ45 CAT5Eنسخه بهبود یافته از RJ45 برای پشتیبانی از سرعت‌های بالاتر از CAT5
RJ45 CAT3برای کابل‌های تلفن از نوع CAT3 
RJ45 CAT7Aاستاندارد جدیدتری که برای پشتیبانی از سرعت‌های بالا و کیفیت بهتر طراحی شده است.
RJ45 CAT8استاندارد جدید برای ارتباطات شبکه با پهنای باند بسیار بالا

فرکانس و سرعت فاکتور‌های مهمی هستند که بر اساس آن‌ها کیستون شبکه تقسیم‌بندی می‌شود. بر طبق این دو معیار کیستون به کتگوری‌های مختلفی تقسیم می‌شود. در ادامه دسته‌بندی‌های آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

  •  CAT5
  •  CAT6A
  •  CAT 7A
  • CAT3
  • CAT8
  • CAT 5E

انواع کیستون بر اساس جک

دسته‌بندی کیستون بر اساس جک بزرگ‌ترین تقسیم‌بندی است. کیستون شبکه و کیستون تلفن دودسته بزرگ از انواع کیستون‌ها هستند. بیش‌ترین متقاضی برای کیستون شبکه پورت‌های RJ14، RJ11 و RJ25 است. کیستون شبکه از 8 پین ساخته شده است. 

انواع کیستون شبکه بر اساس رنگ

تولید کیستون شبکه در رنگ و طرح‌های متفاوت در هنگام راه‌اندازی شبکه سرعت نصب را بالاتر می‌برد.

انواع کیستون شبکه

نکات مهم در انتخاب و خرید کیستون شبکه

باتوجه‌به این که کیستون‌ها در انواع مختلفی در بازار وجود دارند، انتخاب کیستون مناسب ممکن تا حدودی دشوار باشد. مشتریان می‌توانند با درنظرگرفتن چند مورد در خرید انتخاب مناسبی داشته باشند.

  • نوع جک: در اولین قدم شما باید نوع جک موردنیاز خود را تعیین کنید. باید باتوجه‌به دستگاه و تلفن به انتخاب بپردازید.
  • نوع کابل و رده آن: کابل به دودسته شیلددار و بدون شیلد تقسیم می‌شوند. متناسب با هر نوع کابل شما به نوع خاصی از کیستون نیاز دارید. رده حداکثر سرعتی است که می‌تواند پشتیبانی کند.
  • بودجه و برند: کیستون در انواع مختلفی تولید می‌شود. شما می‌توانید با درنظرگرفتن بودجه مصرفی خود و ویژگی‌های برند تولیدکننده به انتخاب کیستون مناسب اقدام کنید.
  • گارانتی: در خرید خود دقت کنید که حتماً محصول خریداری شده دارای گارانتی و ضمانت باشد.

برندهای تولید کننده کیستون

کیفیت، کارایی و قیمت محصول سه فاکتور مهم هنگام خرید محصول می‌باشد که در این بخش از راهنمای خرید کیستون قصد داریم به معرفی بهترین برند‌ها که در زمینه تولید پریز بسیار موفق عمل کرده‌اند، بپردازیم.

بهترین کیستون شبکه

لگراند: برند فرانسوی لگراند یک شرکت مطرح در زمینه تولید تجهیزات شبکه از جمله کیستون می‌باشد. که به دلیل تنوع و کیفیت بسیار بالای محصولاتش طرفداران زیادی دارد. همچنین یکی از بزرگ‌‌ترین شرکت‌های جهان به شمار می‌آید.

نگزنس: در ایران برند نگزنس جزء شناخته شده ترین برندها در زمینه تولید تجهیزات شبکه با کیفیت بالا محسوب می‌شود. شرکت نگزنس دارای سابقه بسیار زیادی است و به عنوان یکی از با سابقه ‌ترین و با تجربه ترین کمپانی‌ها در میان برند‌های اروپایی شناخته شده‌است.

سوپیتا: شرکت ایرانی سوپیتا یکی از شرکت‌های فعال در زمینه تولید تجهیزات شبکه به خصوص کیستون می‌باشد. تمامی محصولات این شرکت مطابق با استاندارد‌های جهانی می‌باشند و علاوه بر کیفیت ساخت مطلوب، قیمت مقرون به صرفه و مناسبی هم دارند.

امپ: برند امپ، یکی از با سابقه ترین تولید کنندگان در حوزه تجهیزات شبکه است. پریز این برند از تمامی استانداردهای لازم تجهیزات شبکه برخوردار است. امپ در کنار تنوع بالای محصولاتش، قیمت مناسبی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

دانوب: برند دانوب یکی از برترین تولیدکنندگان تجهیزات شبکه در ایران است. کیستون‌ دانوب از نظر کیفیت و تنوع با رقبای خارجی خود رقابت می‌کند. ضمن آنکه محصولات دانوب علاوه بر بازار داخلی، به سایر کشورهای همسایه نیز صادر شده و رضایت طیف وسیعی از افراد را جلب کرده است.

خرید کیستون شبکه با بهترین قیمت و کیفیت در فروشگاه برقچی

فروشگاه برقچی در زمینه فروش لوازم الکتریکی فعالیت دارد. این فروشگاه به طور ویژه‌ای رضایت مشتریان را اولویت اصلی خود قرار داده است. تمامی برنامه‌های این فروشگاه در جهت تحقق همین هدف صورت می‌گیرد.

تیم برقچی از افراد متخصصی تشکیل شده است که در هنگام خرید و بعد از آن هم آماده پاسخگویی به سؤالات ابهامات مشتریان هستند. مشتریان تجربه خرید مطلوبی را از این فروشگاه دارند و دیگران را هم به خرید از این فروشگاه تشویق می‌کنند. تیم برقچی اصالت و کیفیت محصولات خود را تضمین می‌کند.
درصورتی‌که شما قصد خرید کیستون شبکه را دارید از طریق تماس‌گرفتن با مشاورین فروش این شرکت می‌توانید از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید. تمامی سفارش‌های مشتریان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دست آن‌ها می‌رسد.

مراحل خرید آنلاین کیستون شبکه در فروشگاه اینترنتی برقچی

با ورود به سایت و ساخت حساب کاربری محصول موردنظر خود را مطابق با توضیحاتی که به طور مختصر درباره هر محصول ارائه شده است انتخاب می‌کنید.

 بعد از ثبت گزینه سفارش و تکمیل مراحل خرید منتظر ارسال آن توسط تیم فروش باشید. فروشگاه برقچی در سریع‌ترین زمان محصول را به دست شما می‌رساند.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز

سوالات متداول

1.بهترین برند کیستون شبکه در ایران چیست؟

2.هزینه، زمان و نحوه ارسال سفارش‌ها در برقچی به چه صورت است؟