درخواست پیش فاکتور
0

پچ کورد شبکه CAT6

جستجو پیشرفته
پچ کورد شبکه CAT6 از ملزوماتی است که برای راه اندازی بهینه و کارامد و سریع شبکه به آن احتیاج دارید. در حقیقت پچ کورد CAT6 از یک جفت سیم مسی تاب خورده و استاندارد شده برای اترنت و سایر لایه‌های فیزیکی شبکه تشکیل شده است که با استانداردهای کابل CAT5/5e و CAT3 (رده های پایین‌تر از خود) سازگار است. در ادامه با ما همراه باشید تا از راهنمای کامل خرید پچ کورد شبکه CAT6 بهره مند شوید.

نقش پچ کورد CAT6 در شبکه:

کابل شبکه CAT6 عملکرد بالاتری نسبت به CAT5e ارائه می دهد و دارای مشخصات دقیق‌تری برای جلوگیری از تداخل و نویز سیستم است. در واقع با توجه به این امر که کیفیت انتقال داده به عملکرد و دقت در ساختار تجهیزات پسیو شبکه و به خصوص کابل شبکه بستگی دارد، استفاده از کابل CAT6 به مراتب بیش‌تر توصیه شده است. این توصیه به این دلیل است که توانایی انتقال اطلاعات در این نوع کابل به سرعت سرعت 10 گیگابیت در ثانیه با فرکانس 250 مگاهرتز نیز می‌رسد و برای بسیاری از شبکه‌های خانگی کوچک و صنعتی در ابعاد بزرگ مناسب خواهد بود. ساختار این پچ کورد در مقایسه با مدل های پیشین (کابل شبکه CAT5 و کابل شبکه CAT5E) به گونه‌ای است که که نرخ پیچش جفت سیم ها در هر سانتی‌متر بیش‌تر بوده و باعث کاهش نرخ تداخل سیگنال و انتقال اطلاعات با نرخ تلفات بسیار کم شده است. در واقع نرخ پیچش در هر سانتی‌متر برابر با 2 یا بیش‌تر است. بنابراین این نوع پچ کورد شبکه برای بیش‌تر شبکه‌ها (خانگی و صنعتی) گزینه بسیار مناسبی است.

انواع پچ کورد شبکه CAT6:

انواع پچ کورد شبکه CAT6 متناسب با وجود محافظ کلی برای کل کابل و جفت سیم ها به دو دسته کلی پچ کورد شبکه CAT6 SFTP و پچ کورد شبکه CAT6 UTP تقسیم می‌شود. اختصار UTP به نداشتن محافظ جفت سیم‌ها و SFTP به داشتن محافظ برای کابل و جفت سیم‌ها به طور کلی اشاره می‌کند. البته علائم اختصاری دیگری نیز به نوع محافظ برای جفت سیم ها و کل کابل نیز وجود دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. [caption id="attachment_22304" align="aligncenter" width="696"]انواع پچ کورد شبکه CAT6 انواع پچ کورد شبکه CAT6[/caption]

پچ کورد CAT6 SFTP:

پچ کورد شبکه CAT6 SFTP از استاندارد اترنت گیگابیت (1000 Base-T) پشتیبانی می‌کند. این نوع کابل شبکه که با روکش قلع مسی محافظت شده‌اند شبکه را در مقابل تداخل الکترومغناطیس یا EMI محافظت می‌کند. اختصار SFTP به جفت سیم تابیده محافظت‌شده و فویل شده اشاره می‌کند که در واقع ترکیبی بین S/UTP و F/UTP است. در این استاندارد هر سیم تابیده در یک فویل و یک صفحه یا گاهی بافت محصور شده است. این نوع کابل‌ها برای عملکرد در سطح بسیار بالایی طراحی شده‌اند.

پچ کورد CAT6 UTP:

پچ کورد شبکه CAT6 UTP به طور کلی به کابل شبکه CAT6 ای اشاره می‌کند که در آن جفت سیم‌های تابیده به طور جداگانه محافظت نشده اند. البته در این نوع محافظت کل کابل می‌تواند وجود داشته باشد یا نداشته باشد. این نوع کابل با توجه به قیمت مناسب، بیشترین استفاده را دارند.

پچ کورد CAT6 FTP:

پچ کورد شبکه CAT6 FTP که در واقع نام اختصاری اصلی آن UFTP است به کابلی اشاره می‌کند که فقط جفت سیم ها به طور جداگانه با فویل محافظت شده اند که این کار نیز تا حد قابل قبولی (نه به اندازه SFTP) به جلوگیری از تداخل و EMI/FRI کمک می‌کند.

بهترین برند پچ کورد شبکه CAT6:

از بهترین برندهای پچ کورد CAT6 در بازار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
  • پچ کورد شبکه لگراند CAT6 در اندازه های نیم تا 50 متری و با قیمت و کیفیت بسیار مناسب عرضه شده است.
  • پچ کورد شبکه نگزنس CAT6 از دیگر کابل های محبوب هست که معمولا در طول‌های 0.5, 1, 2, 3 و 5 متری با روکش LSZH ساخته می‌شوند. که این نوع پچ کابل هنگام آتش سوزی دارای دود بسیار کم  و فاقد گاز سمی هالوژن هستند.
  • پچ کورد شبکه بلدن CAT6 در بازار به‌صورت پچ کورد UTP، با روکش PVC بو ا رنگ‌های آبی، قرمز، زرد، مشکی، نارنجی، سبز و طوسی تولید می‌شود. این برند رو هم می‌تونید در متراژهای 0.3، 0.5، 1، 2، 3، 5، 10، 15، 20، 30، و 40 متری پیدا کنید.

خرید پچ کورد شبکه CAT6:

خرید پچ کورد شبکه در طول های متفاوت بسیار رایج است که از متدوال‌ترین آن‌ها می‌توان به اندازه‌های زیر اشاره کرد:
  • پچ کورد شبکه 0.5 متری
  • پچ کورد شبکه 1 متری
  • پچ کورد شبکه 1.5 متری
  • پچ کورد شبکه 2 متری
  • پچ کورد شبکه 3 متری
  • پچ کورد شبکه 5 متری
  • پچ کورد شبکه 10 متری
همچنین شما می‌توانید برای مشاوره در مورد خرید پچ کورد مناسب و مورد نظرتان با کارشناسان برقچی تماس بگیرید.

قیمت پچ کورد CAT6:

قیمت پچ کورد شبکه CAT6 با توجه به طول آن نوع، محافظت از کابل و برند مربوطه بستگی دارد. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت و مقرون به صرفه بودن کابل مورد نظرتان با کارشناسان برقچی تماس بگیرید.

جمع بندی:

همان طور که اشاره شد کابل پچ CAT6 به کابلی اشاره دارد که است که برای راه اندازی بهینه و کارامد و سریع شبکه بسیار مفید است.در حقیقت پچ کورد یا کابل پچ با استاندارهای به روز و کانکتوهایی که دارد  برای ساخت و اتصال پایانه‌های شبکه مانند اتصال کامپیوتر به پورت شبکه، روتر یا بسیار مفید است و در انواع، اندازه و استاندارهای محافظتی گوناگونی یافت می‌شود.
مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز