روتر
درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته

ترانکینگ یا ترانک، به کانال‌هایی اطلاق می‌شود که به دیوار یا کف نصب می‌شوند و سیم و کابل از داخل آن‌ها عبور می‌کند. ترانکینگ علاوه بر محافظت از کابل شبکه و برق، شبکه کابلی شما را منظم می‌کند و به محیط شما زیبایی می‌بخشد. در واقع، ترانکینگ به شما این امکان را می‌دهد که یک لایه حفاظتی بر روی مسیرهای ارتباطی شبکه خود ایجاد کنید تا از آن در برابر آسیب‌های فیزیکی محافظت کنید.

لازم به ذکر است بدانید ترانکینگ از جنس PVC یا ABS ساخته می‌شود تا مقاومت کافی در برابر عواملی نظیر رطوبت و حرارت داشته باشند. از نظر فنی، ترانکینگ یا ترانک به عنوان یکی از تجهیزات حیاتی در حوزه پسیو شبکه شناخته می‌شود. وظیفه اصلی این تجهیزات حفاظت از کابل‌های شبکه در طول مسیر کابل‌کشی است.

با توجه به اینکه خرابی و قطعی کابل یکی از مهم‌ترین علل اختلال در عملکرد شبکه محسوب می‌شود، خرید و استفاده از ترانکینگ با کیفیت می‌تواند به طور قابل توجهی از بروز مشکلات شبکه جلوگیری کرده و عملکرد آن را بهبود بخشد. همچنین، این تجهیزات می‌توانند به حداقل رساندن اختلالات و نویزهای شبکه کمک کنند.

ترانک
ترانک

ترانکینگ چیست؟

ترانک‌ها یا ترانکینگ‌ها محفظه هایی دربسته هستند که سیم و کابل را در خود جای داده و از آن ها محافظت می کنند و برای زیبا سازی و نظم دهی به محیط استفاده میشوند و برای  جلوگیری از شلوغی کابل کشی های متعدد در مکان هایی که امکان کابل کشی توکار وجود ندارد یا تخریب دیوارها از لحاظ هزینه و زمان به صرفه نیست کاربرد دارند. 

انواع ترانک

انواع ترانک
انواع ترانک

ترانک‌ها براساس محل نصب دارای انواع مختلفی می‌باشند که در ادامه به آن میپردازیم.

ترانکینگ دیواری

تقاضای ترانک دیواری نسبت به سایرین بیشتر است و معمولا در ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری استفاده میشود .

ترانکینگ ستونی 

ترانک ستونی بیشتر برای اتاق‌های همایشی و آموزشی  و سالن‌های اجتماعات و کنفرانس و فضاهای اداری کاربرد دارد.

ترانکینگ دفنی

ترانک دفنی بیشتر برای مکان های دارای زیرساخت‌های برق فشار قوی با حجم کابل بالا مورد استفاده قرار میگیرد و هیچ‌گونه دیدی نسبت به سیم‌ها و کابل‌ها وجود ندارد زیرا به صورت توکار و معمولا زیر کف کاذب نصب میشود و بعد از نصب تنها درب ترانک قابل مشاهده است.  از مزایای خرید ترانک دفنی میتوان به ایمنی بالای کابل ها ، مقاومت زیاد نسبت به خرید ترانک های دیگر و تغییر سریع در زیر ساخت اشاره کرد . از طرفی  قیمت بالا و تولید محدود به علت کاربرد کم از معایب خرید ترانک دفنی میباشند. 

مشاهده کنید: داکت

کاربرد ترانکینگ

خرید ترانک ها برای موارد زیر کاربرد دارد :

مرتب کردن کابل ها و اتصالات که در نتیجه باعث مخفی نگه داشتن کابل ها و نظم محیط میشود.

برای محافظت کابل ها از فشار ،آتش ، آب ، ضربه و حشرات موذی

کاهش محسوس نویز بین کابل ها با استفاده از محفظه های داخلی که در نتیجه باعث جلوگیری از کاهش سرعت و افت کیفیت میشود

قابلیت اضافه کردن پریز برق و شبکه بر روی خود ترانک و عدم نیاز به تخریب بخشی از دیوار

قابیلت کابل کشی گسترده در محیط هایی با حجم کابل زیاد

و از مهم ترین کاربردهای خرید ترانک استفاده برای محیط های موقتی به علت جابجایی آسان و درنتیجه مدیریت راحت کابل کشی ها میباشد .

اندازه های استاندارد ترانکینگ 50×80 50×100 50×150 متعلقات ترانک پارتیشن: برای جداسازی سیم برق و کابل شبکه مسدود کننده (بست نهایی ): برای مسدود کردن ابتدا و انتهای ترانک قطعه اتصال: برای اتصال دو ترانک به یکدیگر و پوشاندن محل اتصال زاویه داخلی: برای اتصال ترانکینگ در گوشه داخلی دیوار زاویه خارجی: برای اتصال ترانکینگ در گوشه خارجی دیوار زاویه تخت: برای اتصال دوترانک به صورت قائم به یکدیگر سه راهی: برای ایجاد انشعاب در مسیر ترانکینگ کادر ماژول: برای نصب کلید و پریز روی ترانک

قبل از خرید ترانک به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟

محیط استفاده: که با توجه به نوع کاربری محیط و توجه به مساحت فضا میتوان خرید  ترانک مور نظر را طبق نوع خاص و سایز موردنظر انجام داد . 

جنس ترانک: اگر خرید ترانک را برای  محیط های پر خطر انجام میدهید بهتر است از ترانک هایی با بدنه ضد حریق و با استحکام بیشتر استفاده نمایید . 

قیمت ترانک: طبیعتا خرید ترانک های با کیفیت هزینه بیشتری را شامل میشود که با توجه نیاز و دارایی خود باید اقدام به تهیه ترانک کنید .

خرید ترانکینگ

در ادامه برای خرید ترانک ، با برندهای نام آشنا و معتبر این حوزه آشنا میشوید : ترانک البرز  البرز اولین شرکت ایرانی تولید کننده ترانک میباشد که فقط ترانک سایز 50×105 میلی‌متر و در شاخه های 2 متری را تولید میکند . از مزایای خرید ترانک البرز قیمت پایین تر نسبت به همتاهای خارجی خود میباشد . ترانکینگ لگراند از شرکت های پیشرو تولید و فروش ترانک درجهان میباشد که ترانک های تولیدی آن در ایران از جنس pvc بوده و در برابر آتش مقاوم است و در مقابل نور خورشید دچار تغییر رنگ نمیشود . معمولا در ایران خرید ترانک های لگراند در 4 سایز 50*80 میلیمتر ، 50*105 میلیمتر ، 50*150 میلیمتر و 50*195 میلیمتر انجام میشود . ترانکینگ دانوب یکی دیگر از برندهای مطرح ترانک در ایران دانوب میباشد که در ساخت بدنه آن از PVC استفاده شده که باعث کیفیت بالای این ترانک شده است . طراحی داخلی آن به گونه ای انجام شده است که با خرید ترانک دانوب امکان پارتیشن بندی و جداسازی کابل برق و شبکه وجود دارد .

قیمت ترانکینگ

قیمت ترانک با توجه به جنس ترانک و ایرانی یا خارجی بودن آن متفاوت است . همچنین قیمت ترانک های دفنی نسبت به سایر انواع ترانک از قیمت بالاتری برخوردارند. فروشگاه برقچی واردکننده و عرضه‌کننده بی‌واسطه انواع ترانک با بهترین قیمت بازار است. این فروشگاه همواره کیفیت بالای محصولات و رضایت کامل مشتریان را سر لوحه کار خود قرار داده است تا علاوه بر ایجاد بستری مناسب جهت خرید محصولات تجهیزات پسیو شبکه نظیر ترانک و متعلقات آن بتواند نیاز تمامی افراد را برطرف کند. شما همکار عزیز همچنین می توانید برای خرید عمده رک شبکه با این شماره 35000020-021 در تماس باشید.

مشاهده بیشتر