به دلیل مشکل درگاه پرداخت ، لطفا برای ثبت سفارش با کارشناسان در واتس اپ در ارتباط باشید
مودم فیبرنوری
درخواست پیش فاکتور
0
expert
گفتگو با تیم فروش
استعلام قیمت کالا برای پروژه ها و کارفرمایان
جستجو پیشرفته
تستر کابل شبکه کد SC8108

تستر کابل شبکه کد SC8108

۱٬۸۰۰٬۰۰۰
۱٬۵۹۰٬۰۰۰
رک HPA دیواری 12 یونیت عمق 60
barghchi

رک دیواری 12 یونیت HPA عمق 60

۲٬۷۸۳٬۰۰۰
۲٬۷۵۵٬۰۰۰
4
کابل شبکه نگزنس CAT6 SFTP
barghchi

کابل شبکه نگزنس CAT6 SFTP با روکش LSZH

۱۳٬۲۰۰٬۰۰۰
۱۲٬۵۰۰٬۰۰۰
5
5
رک HPA ایستاده 22 یونیت
barghchi

رک HPA ایستاده 22 یونیت

۹٬۷۷۷٬۳۰۰
۹٬۶۷۹٬۰۰۰
کابل شبکه نگزنس CAT6 SFTP با روکش PVC
barghchi

کابل شبکه نگزنس CAT6 SFTP با روکش PVC

۱۸٬۹۰۰٬۰۰۰
۱۸٬۰۰۰٬۰۰۰
4.3
کابل شبکه اوت دور نگزنس CAT6 SFTP
barghchi

کابل شبکه اوت دور نگزنس CAT6 SFTP

۶٬۷۰۰٬۰۰۰
۵٬۹۰۰٬۰۰۰
...

تجهیزات پسیو شبکه

شبکه‌های کامپیوتری، از تجهیزات شبکه و قطعات بسیار زیادی استفاده می‌کنند و کاربران به کمک آن‌ها می‌توانند به شبکه‌ای قدرتمند متصل شوند و در صورت لزوم از امکانات اینترنت پرسرعت استفاده کنند. شناخت تجهیزات مورد استفاده از شبکه، به قدری اهمیت دارد که می‌تواند بازدهی نهایی شبکه و کیفیت اتصالات را تحت تاثیر قرار دهد. تجهیزات موجود در شبکه از نقطه نظر فنی و از لحاظ عملکرد، به دو دسته کلی تجهیزات پسیو شبکه و تجهیزات اکتیو شبکه تقسیم بندی می‌شوند و هرکدام از آن‌ها وظیفه‌ای حیاتی را در شبکه برعهده دارند. در ادامه به معرفی و راهنمای خرید تجهیزات پسیو شبکه خواهیم پرداخت.

[caption id="attachment_44864" align="aligncenter" width="696"]تجهیزات پسیو شبکه تجهیزات پسیو شبکه[/caption]

در این متن سعی می‌شود که به بررسی ویژگی‌های تجهیزات پسیو شبکه پرداخته شود و مهمترین تجهیزات موجود در شبکه، به صورت اجمالی شناخته شوند.

تجهیزات پسیو شبکه به طور کل به تجیهزاتی در شبکه‌ها گفته می‌شود که در هنگام انتقال سیگنال، تغییری را در اطلاعات به وجود نمی‌آورند و سیگنال را به طور طبیعی، انتقال می‌دهند. اولین مفهومی که از تعریف این تجهیزات  استنباط می‌شود، این است که تجهیزات باید تا حد ممکن، تغییری در جنس و نوع سیگنال‌ها به وجود نیاورند و به همین دلیل، محصولات خوب هستند که این عمل را به درستی انجام دهند.

در نتیجه چنانچه تجیهزات پسیو تغییراتی را در سیگنال انتقالی انجام دهند، به عنوان تجهیزات پسیو شبکه مناسبی برای شبکه قلمداد نمی‌شوند و لذا این عامل می‌تواند به عنوان اولین فاکتور برای انتخاب تجهیزات پسیو مناسب، شناخته شود. تجهیزات پسیو شبکه شامل تجهیزات بسیار زیادی در شبکه می‌شوند که در ادامه به بررسی چندی از مهمترین تجهیزات پسیو پرکاربرد در شبکه، پرداخته می‌شود.

انواع تجهیزات پسیو شبکه

[caption id="attachment_44863" align="aligncenter" width="696"]انواع تجهیزات پسیو انواع تجهیزات پسیو[/caption]

چنانچه از کاربران و تکنسین‌ های شبکه در خصوص تجهیزات غیرفعال و انواع آن سوال شود، بدون شک بسیاری از آن‌ها، کابل‌ شبکه را به عنوان اولین و مهمترین عضو در تجهیزات پسیو، عنوان خواهند کرد. کابل‌های شبکه، به عنوان یکی از پرکاربردترین تجهیزات موجود در شبکه قلمداد می‌شوند به طوری که امروزه تقریبا هیچ شبکه‌ای را در هیچ نقطه‌ای از جهان نمی‌توان یافت که از کابل‌های شبکه استفاده نکنند. کابل‌های شبکه، وظیفه انتقال سیگنال و اطلاعات را در طول شبکه بر عهده دارند و براساس کیفیت و سرعت انتقال در انواع مختلفی تولید می‌شوند.

کابل‌های شبکه به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات پسیو مورد استفاده شناخته می‌شوند و در انواع مختلف CAT5، CAT6، CAT6A، CAT7 و بسیاری از مدل‌های دیگر، تولید و عرضه شده‌اند و هرکدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی می‌باشند. کابل‌های شبکه، عضو بسیار مهمی از تجهیزات پسیو شبکه می‌باشند و انتخاب درست آن‌ها و متناسب با تجهیزات شبکه، تاثیر به سزایی در کیفیت شبکه خواهد داشت.

[caption id="attachment_23470" align="aligncenter" width="1200"]کابل شبکه کابل شبکه[/caption]

یکی دیگر از مهمترین تجهیزات پسیو مورد استفاده در شبکه‌ها، پچ‌کورد نام دارد. از نقطه نظر فنی، پچ‌کوردها همان کابل‌های شبکه هستند و وظیفه انتقال اطلاعات و سیگنال‌ها را بر عهده دارند، اما طول کمتری نسبت به کابل‌های شبکه دارند و لذا به صورت تخصصی‌تر برای انتقال سیگنال میان تجهیزات شبکه، تولید شده‌اند. انتخاب پچ‌کورد‌ها به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات پسیو شبکه به قدری اهمیت دارد که حتی اگر تجهیزات بسیار قدرتمندی هم در شبکه وجود داشته باشد، این پچ‌کورد‌ها هستند که اطلاعات را میان این تجهیزات منتقل می‌کنند و لذا کیفیت و سرعت انتقال اطلاعات به شدت به وجود آن‌ها بستگی دارد.

[caption id="attachment_23466" align="aligncenter" width="600"]پچ‌ کورد‌ شبکه پچ‌ کورد‌ شبکه[/caption]

برای وجود شبکه‌ای با کیفیت، اتصالات شبکه نقشی بسیار اساسی را ایفا می‌کنند. اتصالات شبکه، به عنوان یکی دیگر از تجهیزات پسیو مورد استفاده در شبکه، خود به تجهیزات مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند که وجود هرکدام از آن‌ها، در بازدهی شبکه تاثیر به سزایی دارد. یکی از مهمترین اتصالات شبکه، پچ‌پنل‌ها می‌باشد که به عنوان یکی از پرکاربردترین تجهیزات شبکه مورد استفاده در شبکه شناخته می‌شود و با کمک آن‌ها، می‌توان به کنترل و مدیریت قسمت‌های مختلف شبکه پرداخت. اتصالات شبکه، تنها به پچ‌پنل‌ها، محدود نمی‌شود و کیستون‌ها و سوکت‌ها را نیز شامل می‌شوند که در حقیقت به عنوان نقاط اتصال کابل‌های شبکه، از آن‌ها یاد می‌شود.

وجود پچ‌پنل‌ها برای کنترل و مدیریت و همچنین کیستون‌ها و سوکت‌ها برای اتصال و انتقال درست اطلاعات، باعث افزایش راندمان و کاهش تلفات سیگنال در شبکه‌ها می‌شود و از آن‌ها تحت عنوان تجهیزات پسیو، به صورت سراسری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیریت و بررسی تجهیزات مورد استفاده در شبکه، به نحوه اتصال این تجهیزات به یکدیگر و نظم حاکم در شبکه بستگی دارد به طوری که در صورت عدم استفاده از سیستم‌های مدیریت کابل، شبکه به چیزی که آن را تحت عنوان اسپاگتی کابل‌ها می‌شناسند، تبدیل خواهد شد. سیستم‌های مدیریت کابل، شامل تجهیزات پسیوی در شبکه‌ها می‌شوند که وظیفه برقراری نظم میان اتصالات را برعهده دارند و در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شوند.

از جمله مهمترین تجهیزات در شبکه که تحت عنوان سیستم‌های مدیریت کابل تولید می‌شوند می‌توان به ترانکینگ‌ها و متعلقات آن‌ها، نگهدارنده‌های کابل، باکس‌ها، داکت‌ها و بسیاری تجهیزات دیگر اشاره کرد. سیستم‌های مدیریت کابل، نقشی بسیار اساسی در بحث مدیریت شبکه‌ها ایفا می‌کنند و در نتیجه از آن‌ها به عننوان مهمترین تجهیزات پسیو شبکه در شبکه‌های مختلف، استفاده می‌شود.

همانطور که می‌دانیم، تجهیزات و قطعات بسیار زیادی در شبکه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند در نتیجه چیدمان آن‌ها در شبکه، به عنوان معضلی بزرگ قلمداد می‌شود و تجهیزات پسیو شبکه بسیاری برای این منظور تولید و عرضه شده‌اند. یکی از این تجهیزات که برای برقراری نظم و در حقیقت مکانی برای مهمترین قطعات شبکه شناخته می‌شود، رک نام دارد که به صورت گسترده در بسیاری از شبکه‌ها از آن‌ استفاده می‌شود.

رک‌ها به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات پسیو شبکه مورد استفاده در شبکه، در انواع مختلف و براساس کارکرد‌ها و اندازه‌های مختلفی عرضه می‌شوند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به رک‌های ایستاده و رک‌های خوابیده اشاره کرد. استفاده از رک‌ها، به دلیل اینکه به عنوان نقطه‌ای مرکزی برای جایگذاری قطعات بسیار مهم در شبکه شناخته می‌شوند، در شبکه‌های مختلف بسیار اهمیت دارد زیرا مدیریت و بررسی کل شبکه، به وجود آن‌ها بستگی دارد.

[caption id="attachment_23468" align="aligncenter" width="400"]رک شبکه رک شبکه[/caption]

کابل فیبر نوری زمانی استفاده می شود که به ارتباط بین مسافت های بیش از 100 متر و پهنای باند زیاد نیاز است. منابع نوری در اين نوع کابل‌ها، ديود ليزری يا ديودهای ساطع کننده نور هستند.

سوکت‌ شبکه در حقیقت قطعاتی هستند که به انتهای سیم ها و کابل ها وصل می شوند تا بتوانند انواع اطلاعات را انتقال دهند و اتصالی مناسب با هر کدام از تجهیزات الکترونیکی را، برای کاربر فراهم کنند. آنها در اتصالات شبکه، چه در سطح خانگی و چه در سطوح وسیع، نقش بسیار مهمی را در عملکرد شبکه ایفا می‌کنند به گونه ای که سرعت و میزان انتقال اطلاعات بسیار به وجود آنها وابسته است و داشتن اطلاعات درست در انتخاب سوکت‌ شبکه ، برای هر کاربری الزامی است.

[caption id="attachment_23469" align="aligncenter" width="720"]سوکت شبکه سوکت شبکه[/caption]
  • پچ پنل

پچ پنل به عنوان یکی دیگر از تجهیزات شبکه پسیو در داخل رک قرار می گیرد و محل جمع آوری کابل‌ها است.

[caption id="attachment_23465" align="aligncenter" width="720"]پچ پنل پچ پنل[/caption]

خرید تجهیزات پسیو شبکه

تجهیزات مورد استفاده در شبکه، در انواع مختلف دیگر و در دسته‌بندی‌های دیگری نیز تولید و عرضه شده‌اند به طوری که تجهیزاتی که ما به عنوان لوازم جانبی شبکه از آن‌ها یاد می‌کنیم نیز، به عنوان تجهیزات پسیو شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای خرید تجهیزات پسیو شبکه میتوانید از بخش بالای همین صفحه محصول مورد نظر خود را انتخاب و اطلاعات مورد نظر را با وارد شدن به هر محصول پیدا کنید.

لوازم جانبی شبکه نیز مانند تجهیزات یاد شده، نقشی بسیار اساسی را در شبکه ایفا می‌کنند به طوری که بحث راه‌اندازی، کنترل و مدیریت شبکه به وجود آن‌ها بستگی دارد. باید به این نکته توجه کرد که قبل از انتخاب و اقدام به خرید تجهیزات پسیو مورد استفاده در شبکه، مشخصات آن‌ها باید متناسب با نیاز شبکه و سرعت و کیفیت مورد نظر باشد تا بتوان از تمامی قابلیت‌های شبکه استفاده کرد و از مزایای شبکه‌ای پرسرعت و ایمن بهره برد.

مشاهده بیشتر