جشنواره عید تا عید
درخواست پیش فاکتور
0
جستجو پیشرفته

اطلاعات بیشتری راجع به محافظ برق

در این مقاله به معرفی و آشنایی بیشتر با محافظ برق خواهیم پرداخت، در همین راستا به شما کاربران گرامی عرض می کنیم که فروشگاه برقچی ارائه دهنده انواع مدل های محافظ برق با قیمت مناسب و با کیفیت عالی به شماست.

محافظ برق چگونه وسیله ای است و چه وظایفی را برعهده دارد؟

محافظ برق یک دستگاه است که وظیفه آن کنترل میزان جریان برقی است که برای مصرف در مدارات و کابل ها و در نهایت سیم ها منتشر می شود، اگر این برق منتشر شده در طول مسیر در اثر حوادث طبیعی و غیر طبیعی با مشکل مواجه شود محافظ ولتاژ متوجه این اشکالات شده و جریان برق را قطع می نماید تا از بروز حوادث جلوگیری شود.

مورد دیگر در بکارگیری محافظ ولتاژ در محیط های اداری و مسکونی است، به دلیل شرایط و موارد برق کشی موجود در کشور ما لازم است برای استفاده از وسایل برقی خود ابتدا محافظ را به برق متصل نماید، سپس دو شاخه وسایل را به محافظ متصل نماید و در صورت مشاهده حالت عادی می توانید از وسایل استفاده کنید اما اگر مشکلی در جریان برق وجود داشته باشد از طریق چراغ های محافظ به شما اطلاع داده می شود و از بروز آسیب در وسایل جلوگیری می گردد.

محافظ ولتاژ از نظر شرح وظایف تنها مسئول اجرای یک کار است و آن هم عبارت است از کنترل و نظارت بر جریان برق تا به مقدار مجاز در سیم ها و کابل ها منتشر شود و اگر این جریانات بیش از حد لازم باشد آن ها را به سیم اتصال زمین منتقل می کند و اینگونه می تواند از آسیب ها و خسارات جلوگیری نماید.

زمانی که قصد خرید محافظ ولتاژ دارید باید به چه مواردی توجه کنید؟

۱.محافظی انتخاب کنید که توانایی مقاومت در برابر نفوذ آب و یا آتش را داشته باشد.

۲. کالای انتخابی شما باید ضمانت نامه داشته باشد.

۳. محافظ برق باید دارای چراغ های هشداری و دکمه خاموش و روشن باشد.

۴. قبل از استفاده از وسایل سعی کنید از محافظ ولتاژ استفاده کنید.

۵. بهتر است مکانی که برای قرار گیری محافظ انتخاب کنید که در موارد اضطراری بتوانید به سرعت به محافظ دسترسی داشته باشید.

۶. از داشتن نشان استاندارد محصول اطمینان حاصل نمایید.

۷. دقت نمایید سیم محافظ ولتاژ کامل سالم باشد.

محافظ برق یک فاز چیست؟

یکی دیگر ار انواع محافظ برق مدل یک فاز است، که این محافظ هم در مشاغل و هم در مصارف خانگی کاربرد دارد و یکی از دقیق ترین و بروز ترین سیستم های تشخیص مشکل در مقدار ولتاژ منتشر شده است. در ساخت این محافظ ولتاژ تمامی موارد مربوط به استانداردها رعایت شده و از نظر سایز و ابعاد محافظ ولتاژ یک فاز خیلی بزرگ نیست و حمل و استفاده از آن راحت می باشد.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز