درخواست پیش فاکتور
0

کابل شبکه FTP

جستجو پیشرفته

کابل شبکه FTP که اغلب با نام کابل F/UTP نیز شناخته می‌شود یکی از سه نوع اصلی کابل شبکه با زوج سیم‌‎های تابیده‌شده است. اگر بخواهیم به‌طورکلی بر اساس نوع و وجود محافظ کابل شبکه را دسته‌بندی کنیم، سه نوع کابل شبکه FTP، کابل شبکه UTP و کابل شبکه STP را خواهیم داشت. کابل شبکه FTP با وجود فویل محافظ شناخته‌شده است و در مقایسه با مدل ساده‌تر و بدون محافظ یعنی کابل شبکه UTP عملکرد بهتری دارد و در مقایسه با مدل STP با شیلد بافته‌شده از قیمت مناسب‌تری برخوردار است. کابل شبکه FTP اغلب برای اجرای PoE و شبکه‌هایی با سرعت گیگا بیت در ثانیه استفاده می‌شود.

 کابل شبکه FTP چیست؟

اصطلاح FTP مخفف عبارت FOILED TWISTED PAIR و به معنی زوج سیم‌های تابیده با محافظ یا شیلد از جنس فویل است. کابل شبکه FTP در شبکه محلی لن با سرعت‌های متفاوت به کار می‌روند. کابل شبکه FTP اغلب با شیلد از نوع نوار فویل محافظت می‌شود و درواقع اغلب به کابل شبکه FUTP و در مواقعی به کابل شبکه UFTP اشاره دارد. در کابل شبکه کل کابل از محافظ فویل بهره برده است و زوج سیم‌ها به شیلد یا فویل ندارند. قابل‌ذکر است برخلاف کابل شبکه UTP، کابل شبکه FTP برای تخلیه الکتریکی و اتصال زمین به سیم تخلیه مجهز شده است.

طول کابل FTP می‌تواند تا 300 متر نیز باشد و روکش اصلی بدنه آن از شرکت مایکروسافت تأمین شده و با مارک PVC نام گذاری می‌شود. یک نکته جالب این است که سرعت انتقال داده این کابل بر اساس نوع کابل شبکه CAT6 می‌تواند تا 1000 مگابیت بر ثانیه باشد و فرکانس آن تا 250 مگاهرتز می‌باشد. همچنین، برای هر سیم در چهار زوج سیم به هم تابیده، مقدار 24AWG در نظر گرفته شده است.

مشخصات کابل شبکه FTP ((جدول مشخصات))

کابل شبکه FTP در Category یا رده‌های متفاوتی وجود دارند. در جدول مشخصات کابل شبکه FTP به بررسی این کتگوری‌ها می‌پردازیم.

کتگوری کابل FTP

نوع کاربرد 

کاربرد و عملکرد

نرخ فرکانس

CAT5E

انتقال داده

پشتیبانی از شبکه اترنت با بستر پهنای باند 10BASE-T، 100BASE-TX و 1000BASE-T Gigabit

100 MHz

CAT6

انتقال داده

پشتیبانی از شبکه‌هایی با نصب افقی در فواصل تا 100 متر با پهنای باند 1000BASE-T Gigabit

250 MHz

CAT6A

انتقال داده

پشتیبانی از شبکه‌هایی با پهنای باند 10GBASE-T، 2G FCBASE-T و 4G FCBASE-T برای نصب افقی تا 100 متر

500 MHz

کاربرد کابل شبکه FTP

کابل شبکه FTP برای شبکه‌هایی با پهنای باندی تا 10 GBaseT استفاده می‌شوند. این کابل‌ها زمانی کاربرد دارند که به سطح بالایی از محافظت در برابر تداخل نویز فرکانس بالا نیاز دارید و در متراژهای کم برای مصارف خانگی و اداری، مراکز داده، مراکز توزیع مقرون‌به‌صرفه هستند. توجه داشته باشید که اگر در شبکه خود از کابل‌کشی FTP استفاده می‌کنید باید از کانکتور و کیستون ماژول‌های FTP و سازگار با کابل شبکه استفاده نمایید.

انواع کابل شبکه FTP

انواع کابل شبکه FTP ایرانی و خارجی در دسته‌بندی‌های متفاوتی وجود دارند.اگر بخواهیم دو نوع اصلی کابل FTP را مقایسه کنیم کابل‌های U/FTP از کیفیت بسیار بالاتری نسبت به F/UTP برخوردارند، زیرا محافظت متقابل زوج سیم‌ها، تداخل را به حداقل می‌رساند و معمولاً انعطاف‌پذیرتر از F/UTP است.

در انواع کابل شبکه FTP وجود حرف F نیز به فویل (Foil) به‌عنوان محافظ اشاره دارد. حرف اول انگلیسی به محافظ کلی و حرف دوم به محافظ جداگانه برای زوج‌ سیم‌ها اشاره دارد. توجه داشته باشید چه محافظ زوج سیم‌ها، چه محافظ کل کابل زیر روکش یا جکت کابل قرار دارد.

کابل شبکه U/FTP

کابل U/FTP کابلی است که هرکدام از زوج سیم‌های تابیده به‌طور جداگانه محافظ فویل دارند، اما مجموعه سیم‌ها به‌طورکلی محافظی ندارند.

کابل شبکه F/FTP

کابل F/FTP کابلی است که هم محافظ زوج سیم‌ها به‌طور جداگانه و هم محافظه کل کابل از فویل تشکیل‌شده است. این کابل نسبت به S/FTP ارزان‌تر است اما معمولاً انعطاف‌پذیری کمتری دارد، بنابراین عمدتاً برای تأسیسات ثابت مناسب است.

کابل شبکه S/FTP

در کابل شبکه S/FTP زوج سیم‌ها به‌طور جداگانه با فویل محافظت‌شده‌اند و از شیلد بافته‌شده برای محافظت از کل کابل استفاده‌شده است. این نوع کابل انعطاف بالایی دارند و برای انتقال داده با بیشترین سرعت و بدون قطعی استفاده می‌شوند.

کابل شبکه SF/FTP

همان‌طور که از نامش پیداست کابل شبکه SF/FTP به‌طور کامل محافظت‌شده است. به‌طوری‌که نه‌تنها زوج سیم‌ها به‌طور جداگانه از محافظ فویل برخوردارند، بلکه در کل کابل از دو محافظ فویل و شیلد بافته‌شده استفاده‌شده است. این ویژگی‌ها باعث می‌شود این کابل در برابر نویزهای RFI, EMI و crosstalk از حداکثر محافظت برخوردار باشد.

خرید عمده کابل شبکه FTP

برای خرید عمده کابل شبکه FTP می‌توانید به فروشگاه برقچی مراجعه کنید. فروشگاه برقچی شرایطی را فراهم کرده است که برای همکاران و کاربران خرید عمده کابل شبکه FTP به قیمت عمده و بدون واسطه امکان‌پذیر باشد.

نمایندگی کابل شبکه FTP

شرکت برقچی به‌عنوان نمایندگی فروش کابل شبکه FTP شرایط مناسبی را برای خریدوفروش بدون واسطه کابل شبکه فراهم کرده است. این شرکت با به‌طور گسترده به پخش و توزیع کابل شبکه مشغول است و محصولات آن از باکیفیت‌ترین برندها هستند و با ضمانت سلامت کابل شبکه ارائه می‌شوند.

بهترین قیمت کابل شبکه FTP

اگر به دنبال خرید کابل شبکه FTP با بهترین قیمت و ضمانت سلامت کابل شبکه هستید به فروشگاه برقچی مراجعه کنید و با کارشناسان در ارتباط باشید تا به لیست و بهترین قیمت کابل شبکه FTP دسترسی داشته باشید.

جمع‌بندی

کابل شبکه FTP شباهت بسیاری به کابل استاندارد UTP دارد و تفاوت قیمت این دو ناچیز است؛ بنابراین کابل FTP برای متراژهای کمتر و شبکه پرسرعت‌تر مناسب‌تر است. علاوه بر این کابل FTP از مقاومت بالاتری برخوردار است و اگر در معرض ضربه قرار بگیرد، آسیب کمتری خواهد دید. البته پیچیده‌تر بودن این سیم، نصب آن را نسبتاً سخت‌تر می‌کند؛ اما اگر از کابل شبکه برای مراکز داده استفاده می‌کنید، استفاده از کابل FTP به‌صورت آینده‌نگر مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

مشاهده بیشتر


روال کار برقچی

درخواست خرید

درخواست خرید


مشاوره و راهنمایی

اعلام قیمت

اعلام قیمت


صدور پیش‌فاکتور

آماده‌سازی کالا

آماده‌سازی کالا


ارسال کالا در همان روز

تسویه نهایی

تسویه نهایی


صدور فاکتور

ارسال کالا

ارسال کالا


در همان روز