اختصاص اینترنت فیبر نوری (FTTH) به 20 میلیون خانوار

اختصاص اینترنت فیبر نوری (FTTH) به 20 میلیون خانوار

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات گفت: در سه سال آینده به ۲۰ میلیون خانوار دسترسی ثابت مبتنی بر فیبر نوری تخصیص داده می شود.

به گزارش برقچی به نقل از شرکت مخابرات ایران، عباسی شاهکوه با حضور در نمایشگاه تلکام ۲۰۲۱، در مراسم عقد تفاهم نامه همکاری بین شرکت مخابرات ایران با شرکت خدمات مخابراتی ارگ جدید، به برنامه های توسعه ای دولت سیزدهم در حوزه ارتباطات ثابت کشور اشاره کرد و گفت: با اجرای این برنامه ها، در سه سال آینده به ۲۰ میلیون خانوار دسترسی اینترنت فیبر نوری تخصیص داده می‌شود.
وی اظهار داشت: بخش بزرگی از تولیدات فیبر نوری و تجهیزاتی مانند مودم که باید داخلی شود، پیش از این از خارج وارد می شد و بسیار خرسندم که امروز شاهد این هستم که ما توانایی تولید و ساخت این تجهیزات را در داخل داریم. و این تفاهم نامه از اولین هاست. همچنین وی افزود: نقش شرکت مخابرات ایران این است که با دادن دسترسی داکت ها و کانال ها به اپراتورهای دیگر، آنها را توانمند کنند و این کار ملی بزرگ با سرعت خوبی به نتیجه برسد.

اینترنت فیبر نوری (FTTH)
اینترنت فیبر نوری (FTTH)

عباسی شاهکوه، تاکید کرد: با امضای این تفاهم نامه ، توسعه در شبکه ارتباطات ثابت بیش‌تر و فشار از شبکه سیار کشور برداشته می‌شود و از سوی دیگر تولید داخل نیز رونق بیش‌تری خواهد گرفت. در ادامه، مهندس سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: در سه سال آینده تحولات خوبی در عرصه ارتباطات در حال رخ دادن است؛ لازمه این تحول هماهنگی تمامی بازیگران صنعت ارتباطات از سیاستگذاری تا اجرا و تولید است. وی افزود: همه ما باید درنظر داشته باشیم که زمانی که صحبت از توسعه شبکه ارتباطات ثابت کشورمی شود، این توسعه باید در تمامی لایه های شبکه رخ دهد.

مهندس سلطانی اظهار داشت: اتفاقی که امروز در نمایشگاه می افتد در راستای همکاری و حمایت شرکت مخابرات ایران از تولید کنندگان کشورمان است. ما باید حامی تولید کنندگان باشیم و شرکت های دانش بنیان حمایت کنیم. وی افزود: مردم برای دسترسی به پهنای باند و سرعت مناسب نیاز به انواع مودم ها دارند، که شرکت ارگ جدید از سالیان گذشته این سرمایه گذاری را انجام داده است.

اینترنت فیبر نوری
اینترنت فیبر نوری

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران خاطرنشان کرد: تفاهم نامه حاضر در خصوص تولید انواع مودم بخصوص در شبکه ارتباطات ثابت با شرکت ارگ جدید به امضا می رسد. و این نوید را می‌دهد که شرکت مخابرات ایران برای آینده مشتریان خود را راضی نگه دارد و توسعه شبکه را بر همان هدف و سیاستی که وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات دارد؛ پیش برد.

در ادامه مراسم، تفاهم نامه همکاری مابین شرکت مخابرات ایران و شرکت خدمات مخابراتی ارگ جدید با حضور مهندس صادق عباسی شاه کوه،رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مهندس سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و مهندس میراسماعیلی، مدیرعامل شرکت خدمات مخابراتی ارگ جدید در محل غرفه شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تلکام ۲۰۲۱، منقعد شد. در این جلسه مقرر شد که ۶۰۰ هزار مودم مبتنی بر فناوری VDSL و GPON تولید و در اختیار شرکت مخابرات ایران قرار گیرد.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها