دنیای بازی­‌های رایانه­‌ای ایرانی گسترش یافت

دنیای بازی­‌های رایانه­‌ای ایرانی گسترش یافت

یک شرکت دانش‌­بنیان توانسته است با تولید بازی­‌های بومی رایانه‌­ای، طیف گسترده‌­ای از مخاطبان را جذب کند.

بنیامین سالاری مدیر عامل شرکت دانش­‌بنیان خانه فناوری و هنر اکسیرتک گفت: فعالیت اصلی این مجموعه در زمینه تولید بازی‌های رایانه‌­ای است. البته این شرکت در زمینه وب، رباتیک و بسترهای هوشمند نیز فعالیت می­‌کند.

مدیر عامل شرکت دانش‌­بنیان خانه فناوری و هنر اکسیرتک در ادامه افزود: این شرکت توانست بازی روی خط را ابداع کند که در دو جشنواره بین­‌المللی توانست جوایزی را کسب کند. برنامه­‌نویسی شبکه، برنامه نویسی بلادرنگ و پیام‌­رسان بلادرنگ از جمله ویژگی‌­های متمایز این مجموعه بازی است.

سالاری با اشاره به تحقیقات انجام گرفته در این شرکت، گفت: موضوع این بازی اجتماعی است.

دنیای بازی­‌های رایانه­‌ای ایرانی گسترش یافت
دنیای بازی­‌های رایانه­‌ای ایرانی گسترش یافت

وی ادامه داد: این مجموعه در نظر دارد بازی‌­های بیشتری در این ژانر تولید کند، باید توجه کرد که شرکت‌­های ایرانی توان و قدرت رقابت با رقبای خارجی را دارند. اما نهادهای دولتی باید از بخش خصوصی حمایت کنند و بسته­‌های حمایتی لازم نظیر تسهیلات را به صورت هوشمندانه­‌ای تخصیص دهند.

وی همچنین گفت: تولید بازی­‌های استراتژیک، بخش دیگری از کار ما است و امیدوار هستیم در این زمینه بتوانیم محصولات با کیفیت و باب سلیقه، کاربر ایرانی را تولید کنیم.

این فعال دانش‌­بنیان همچنین بیان کرد: به دلیل نیاز به خرید سرور، برای برخورداری از حمایت‌­های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اقدام کرده‌ایم. در صورت اختصاص این حمایت­‌ها، تعداد بیشتری از افراد فارغ‌­التحصیل در این مجموعه مشغول به کار خواهند شد.

5/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها