آموزش ثبت نام در تردز Threads (راهنمای کامل)

آموزش ثبت نام در تردز Threads

در دنیای ارتباطات امروزی، شبکه‌های اجتماعی متعددی معرفی و روانه دنیای اینترنت و فضای مجازی شدند. تردز، جدید‌ترین شبکه اجتماعی، که امروزه حسابی در رأس توجه قرار گرفته است، پرقدرت‌ترین شروع تاریخ را رقم زد. این اپلیکیشن به فاصله کمی پس از انتشار، توانست تعداد بسیاری از کاربران فضای مجازی را به خود جذب کند. همانطور که می‌دانید برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی مجازی، ابتدا لازم است توسط یکی از تجهیزات شبکه‌ به اینترنت متصل شوید. شاید شما هنوز وارد فضای تردز نشده باشید اما به دنبال نصب و ثبت‌نام در این شبکه اجتماعی باشید. اگر به دنبال آموزش ثبت نام در تردز Threads هستید، این مطلب از برقچی را از دست ندهید.

فهرست مقاله:

نحوه نصب تردز (Threads)

اگر کاربر سیستم عامل اندروید هستید، اپلیکیشن تردز را از پلی استور و اگر کاربر IOS هستید، این اپلیکیشن را از برنامه اپ استور دانلود کنید. توجه داشته باشید که حتی‌ الامکان به ‌غیر از اپ استور و پلی استور، برنامه تردز اینستاگرام را از منبع دیگری دانلود و نصب نکنید.

آموزش ثبت نام در تردز (Threads)

آموزش ثبت نام در تردز Threads
آموزش ثبت نام در تردز Threads

تدابیر فوق‌العاده‌ی شرکت متا و بستر مناسبی که برای فعالیت اپلیکیشن تردز ایجاد کرد، وابستگی این اپ به اینستاگرام و جذب مخاطبان آن، و همچنین ثبت نام ساده‌ای که به ‌واسطه داشتن حساب کاربری در اینستاگرام مهیا بود، باعث شد محبوبیت این اپلیکیشن، قبل از آشنایی کامل کاربران با آن، چندین برابر شود. تردز به راحتی قابل نصب است؛ فقط یک حساب کاربری در اینستاگرام کافی‌ست تا در کمتر از چند ثانیه، اکانت تردز خود را ایجاد کنید. پس از نصب برنامه تردز باید مراحلی را برای ثبت نام طی کنید. این مسئله که شما جزء کاربران اینستاگرام هستید یا نه، در روند ثبت نام شما تأثیر مستقیم دارد.


بیشتر بخوانید: بالابردن کیفیت پست و استوری اینستاگرام با 5 روش کاربردی


نحوه ثبت نام در تردز برای کاربران اینستاگرام

در واقع تردز، یک برنامه وابسته به اینستاگرام است؛ در حال حاضر، تنها کاربران اینستاگرام می‌توانند در این برنامه حساب کاربری داشته باشند. پس از اتصال به اینترنت مودم و دانلود و نصب تردز، باید مراحل زیر را برای ثبت نام طی نمائید:

برنامه تردز را باز کنید و گزینه Log in with Instagram را انتخاب نمائید.

نحوه ثبت نام در تردز برای کاربران اینستاگرام
نحوه ثبت نام در تردز برای کاربران اینستاگرام

برای انتقال پروفایل اینستاگرام به تردز، گزینه Import from Instagram را انتخاب کنید تا پروفایل شما به تردز انتقال یابد و سپس Next را بزنید.

نحوه ثبت نام در Threads
نحوه ثبت نام در Threads

مرحله بعد، تعیین خصوصی یا عمومی بودن حساب کاربری است؛ در صورتی ‌که تمایل دارید پست‌های انتشار یافته‌ی شما را تمامی کاربران مشاهده نمایند، گزینه‌ی Public Profile، و در صورت عدم تمایل به انتشار عمومی، گزینه‌‌ی Private Profile را برای خصوصی ماندن حساب کاربری خود، انتخاب کنید.

آموزش ثبت نام در تردز
آموزش ثبت نام در تردز

با نمایش داده شدن فهرست کسانی که در اینستاگرام فالو دارید و انتخاب گزینه‌ی Follow All، تمامی افراد لیست شما در تردز، فالو می‌شوند. علاوه بر این، شما می‌توانید هر تعداد دنبال کننده که می‌خواهید را، به ‌صورت جداگانه انتخاب نموده و یا حتی می‌توانید هیچ کسی را فالو نکنید. سپس روی گزینه‌ی Next بزنید.

آموزش ثبت نام در Threads
آموزش ثبت نام در Threads

در آخر Join Threads را زده و فرآیند ساخت را تکمیل نمائید.


بیشتر بخوانید: اشتباهاتی که منجر به محدودیت اکانت اینستاگرام می شود


آموزش ثبت نام در Threads
آموزش ثبت نام در Threads

نحوه ثبت نام در تردز بدون نیاز به اینستاگرام

همان‌طور که گفتیم، تردز یک برنامه وابسته به اینستاگرام است، تاکنون شرکت متا هیچ راهی برای نصب تردز، بدون نیاز به داشتن حساب اینستاگرامی، به کاربران ارائه نداده است. اما بعید نیست در آینده‌ی نه چندان دور، برای جذب مخاطبان بیش‌تر، بدون داشتن حساب اینستاگرام نیز، این امکان را در دسترس کاربران فضای مجازی قرار دهد.

نکات مهم ثبت نام در تردز

پیش از نصب و ثبت نام در تردز، نکاتی وجود دارد که باید از آن آگاه باشید:

  • بدون داشتن حساب کاربری اینستاگرامی، امکان ثبت نام در تردز وجود ندارد؛ بنابراین قبل از نصب تردز، یک حساب کاربری در اینستاگرام، برای خودتان ایجاد کنید.
  • در صورت نصب و ثبت نام در تردز، امکان حذف برنامه، تنها با حذف حساب کاربری اینستاگرام، امکان‌ پذیر است و شما باید حساب کاربری اینستاگرام خود را پاک نمائید. البته امکان غیر فعال نمودن حساب کاربری تردز وجود دارد؛ در این‌صورت پروفایل و پست‌های بارگذاری شده‌ی شما، دیگر نمایش داده نخواهد شد.

نحوه ایجاد پست در تردز (Threads)

پس از ثبت نام در تردز، شما می‌توانید فعالیت خود را به‌سادگی شروع کنید و نخستین تردزهای خود را منتشر کنید. تردز یک برنامه متن محور مانند توییتر است؛ اما به این معنا نیست که شما امکان بارگذاری تصویر را ندارید. پست گذاری در تردز، مانند توییتر با محدودیت کلمات، مواجه است؛ با این تفاوت که محدودیت پیام برای شما، بدون خرید اشتراک در توییتر، تا 280 کاراکتر است اما در تردز، شما تا 500 کاراکتر امکان بارگذاری متن را دارید.

به‌دلیل شباهت این برنامه با اینستاگرام، مشکلی برای استفاده از آیکون‌های موجود در برنامه نخواهید داشت و خیلی ساده و در زمان بسیار کوتاه‌تری نسبت به اینستاگرام، می‌توانید مطلب خود را پست کنید. برای شروع پست گذاری در تردز، قدم به قدم با ما همراه شوید:

نحوه ایجاد پست در Threads
نحوه ایجاد پست در Threads
  • در نوار پایین برنامه، قسمت وسط، با انتخاب آیکون نوشتن پست، صفحه‌ی مربوط، برای شما باز می‌شود.
  • با باز شدن صفحه، ابتدا متن خود را تایپ کنید و یا اگر قبلا از جایی کپی کرده‌اید در قسمت مربوط به متن، paste کنید.
  • علامت سنجاق در پائین خط متنی، به شما امکان انتخاب تصویر و ویدئو را می‌دهد.
  • گزینه‌ی post را در پائین صفحه، گوشه‌ی سمت راست، انتخاب نمائید تا مطلب شما پست شود.

توجه:

  • امکان اضافه نمودن متن، تا 500 کاراکتر و تصویر، تا 10 مورد برای شما در هر پست میسر است. هم‌چنین حداکثر زمان نمایش ویدئوها در هر پست، 5 دقیقه خواهد بود.
  • در صورتی‌که حساب کاربری شما خصوصی باشد، تنها مخاطبان مجاز، قادر به دیدن پست‌های شما خواهند بود.
  • پست‌ها باید متنی قابل فهم و جذاب داشته باشند و حتما علاوه بر متن، از تصویر و ویدئو هم استفاده کنید تا مخاطبان بیش‌تری را جذب نمائید.
  • به‌ این دلیل که در تردز امکان جستجوی محتوای خاص وجود ندارد، به کاربر اجازه هشتگ‌گذاری نیز نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید: کدهای اینترنت رایگان | همراه اول و ایرانسل


تردز در مقابل توییتر

تصمیمات ایلان ماسک، با محدودیت دسترسی کاربران توییتر، باعث شد برنامه‌های مشابه، فرصت ابراز وجود در برابر توییتر را به‌دست آورند؛ اما هیچ‌ کدام به اندازه تردز موفق نبودند. شرکت متا، تردز را به‌منظور دسترسی جداگانه‌ی کاربرانش به فضایی، برای گسترش ارتباطات و مکالمات متنی عمومی، طراحی کرد و با برنامه‌ ریزی مراحل ساده ثبت نام، در دسترس مخاطبان قرار داد. این محتوا از مجله برقچی به‌منظور راهنمایی کامل برای نصب، ثبت نام و انتشار پست در برنامه تردز، خدمت شما ارائه شد. با ثبت نظرات و پیشنهادات خود، ما را در بهتر شدن مطالب همراهی نمائید.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها