مشکل اینترنت در 5 هزار روستای کشور

مشکل اینترنت در روستای کشور

به گزارش سایت برقچی به نقل از خبرگزاری مهر، ایرج روحی ظهر دوشنبه در بازدید از بخش بایگ تربت حیدریه در روستای بایگ و روستای حصار مشکلات حوزه ارتباطی را مورد بررسی قرار داد. مشاور وزیرارتباطات وفناوری اطلاعات در پایان سفر خود به این بخش در گفتگو با خبرنگاران درخصوص وضعیت اینترنت روستایی درکشور گفت: حدود 5 هزار روستا درکل کشور با مشکل اینترنت روبرو هستند. ما در تلاش هستیم این مشکل را تا پایان نیمه اول سال 1402 رفع کنیم.

مشکل اینترنت در روستای کشور

ایشان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به صورت ویژه در بخش بایگ هم مقرر شد اینترنت ۴G روستای حصار و روستای بسک تا پایان سال راه اندازی شود.

در رابطه با مشکل اینترنت در روستاهای کشور، مجری طرح توسعه ارتباطات روستایی کشور گفت: در همین راستا مقرر شد خط فیبر نوری روستاهای خورشبر و سرخ آباد نیز اجرایی شود. همچنین در روستای فدیهه نیز نسبت به افزایش پهنای باند اینترنت روستا اقدام شود.

شمسایی در رابطه با مشکل اینترنت و آنتن دهی در قسمت‌هایی از شهر بایگ گفت: ساختار دکل مخابراتی موجود شهر بایگ به شکلی است که، امکان افزایش ارتفاع در آن مقدور نیست. از همین بابت قسمت‌هایی از شهر با مشکل آنتن دهی و اینترنت مواجه هستند.

گفتنی است؛ در این سفر تائیدیه تغییر دکل با ارتفاع مناسب صادر شد. امیدواریم با اجرایی شدن این مصوبه مشکلات موجود در شهر بایگ از این حیث به زودی رفع شود.

5/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها