کاهش رتبه ایران در اینترنت ثابت و موبایل

کاهش رتبه ایران در اینترنت ثابت و موبایل

به گزارش جدید Speedtest رتبه اینترنت ایران تغییر کرده است . با ما در برقچی همراه باشید

رتبه ایران در اینترنت ثابت و موبایل کاهش یافت

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش آن برای ماه نوامبر 2022،  در بخش اینترنت ثابت با افزایش سرعت و در بخش اینترنت موبایل با کاهش سرعت روبه‌رو هستیم.

طبق این گزارش، سرعت اینترنت ثابت در کشورمان از 11.54 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 11.62 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است. بااین‌حال، رتبه ایران در جدول سه پله افت پیدا کرده است و حالا در رتبه 144ام جهان قرار داریم.

اما در بخش اینترنت موبایل، با کاهش سرعت روبه‌رو هستیم. میانگین سرعت اینترنت موبایل در کشورمان از 42.95 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، حالا به 40.97 مگابیت بر ثانیه رسیده است که از کاهش تقریبا 2 مگابیتی آن خبر می‌دهد. همین افت سرعت باعث شده است تا رتبه ایران با دو پله کاهش، به 48 جهان برسد.

رتبه ایران در اینترنت ثابت و موبایل کاهش یافت
رتبه ایران در اینترنت ثابت و موبایل کاهش یافت

شیلی با یک پله صعود، بالاترین سرعت اینترنت ثابت جهان را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. کاربران این کشور به میانگین سرعت 216.46 مگابیت بر ثانیه دسترسی دارند. رتبه دوم نام چین با یک پله صعود و سرعت 214.58 مگابیت بر ثانیه به چشم می‌خورد. در رتبه‌های بعدی به ترتیب سنگاپور ، تایلند  و هنگ‌کنگ قرار گرفته‌اند.

در بخش اینترنت موبایل، قطر با دو پله صعود در صدر قرار گرفته است و میانگین سرعت 176.18 مگابیت بر ثانیه را در اختیار شهروندانش قرار می‌دهد. امارات متحده عربی دومین کشوری است که بالاترین سرعت را ارائه می‌کند، البته با سرعت 139.41 مگابیت بر ثانیه، رتبه‌اش یک پله افت داشته است. در رتبه‌های بعدی نروژ، کره جنوبی و دانمارک به چشم می‌خورند.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها