کسب درآمد از یوتیوب: هر 1000 بازدید چند دلار درآمد دارد؟

کسب درآمد از یوتیوب: هر 1000 بازدید چند دلار درآمد دارد؟

کسب درآمد دلاری از یوتیوب یکی از بهترین ویژگی‌های این برنامه محبوب است. اینکه شما بدون هیچ سرمایه خاصی و تنها با خلاقیت و دانش خود مردم را سرگرم کرده و در کنار آن بتوانید درآمد نیز کسب کنید امتیازی است که این شبکه اجتماعی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. پلتفرم تبلیغاتی که در این برنامه وجود دارد موجب می‌شود که کاربران بتوانند در ازای هر 1000 بازدید از ویدیوهایشان مبلغی را بر حسب دلار از شرکت گوگل دریافت کنند.

همانطور که می‌دانید، یوتیوب تحت مدیریت شرکت گوگل قرار دارد و یکی از برنامه‌های درآمدزایی آن از طریق ارائه تبلیغات با استفاده از پلتفرم‌های گوگل ادز (Google Adds) و گوگل ادسنس (Google Adsense) انجام می‌شود. بنابراین نمایش تبلیغات در کانال یوتیوب می‌تواند روشی برای درآمدزایی اینترنتی باشد. امروزه اکثر کاربران این برنامه به دنبال روش‌هایی برای کسب درآمد از یوتیوب بوده و می‌خواهند بدانند که در ازای هر بازدید انتظار دریافت چه مبلغی را باید داشته باشند. از این رو تا پایان این مقاله از برقچی با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را پیدا کنید.

فهرست مقاله:

نحوه کسب درآمد از یوتیوب

نحوه کسب درآمد از یوتیوب
نحوه کسب درآمد از یوتیوب

یوتیوب یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی و دومین موتور جستجوی قدرتمند پس از گوگل به‌شمار می‌رود. کسب درآمد از این برنامه عموما براساس تعداد بازدیدهای ویدیو شما است. هنگامی که کانال یوتیوب خود را مانیتایز می‌کنید، روی ویدیوهای شما تبلیغاتی نمایش داده می‌شود. هر بار که سایر افراد از ویدیو شما بازدید کنند، با مشاهده تبلیغات روی آن درآمد نسبتا ناچیزی به شما تعلق می‌گیرد. این درآمد روی هم جمع شده و در نهایت پس از هزار بازدید می‌توانید تمام مبلغ را دریافت کنید.

البته به صورت قطعی نمی‌توان گفت که هر بازدید چند دلار درآمد دارد، به طور کلی عوامل مختلفی از قبیل مدت زمان ویدیو، تعداد سابسکرایب‌های کانال، میزان کامنت، میزان اشتراک‌گذاری و حتی موضوعات انتخابی می‌توانند در زمینه کسب درآمد از یوتیوب به شما کمک کنند.


حتما بخوانید: 10 قابلیت یوتیوب که بهتر است بدانید!


هر 1000 بازدید چند دلار درآمد دارد؟

با اینکه دقیقا نمی‌توان گفت که هر 1000 بازدید یوتیوب چقدر درآمد دارد، اما این عدد عموما می‌تواند از یک دلار تا بیش از 20 دلار متغیر باشد. اما بهتر است بدانید که تعرفه خاصی را برای این منظور نمی‌توان درنظر گرفت چرا که این شرکت‌های مختلف هستند که تعیین می‌کنند در ازای هر 1000 بازدید از محصول یا خدمات آن‌ها چه مبلغی به یوتیوب پرداخت شود. یوتیوب نیز معمولا 45 درصد از این مبلغ دریافتی را برای خود نگه داشته و 55 درصد باقی مانده را به شما می‌دهد.

چه فاکتورهایی در افزایش درآمد از یوتیوب تأثیرگذارند؟

چه فاکتورهایی در افزایش درآمد از یوتیوب تأثیرگذارند؟

اینکه قصد دارید محتوای شما چه تعداد یا چه نوع تبلیغی را نمایش دهد، انتخاب شما است. اما بد نیست بدانید که این موضوع برای تبلیغ‌کنندگان اهمیت زیادی دارد. اگرچه شرایط خاصی نیز وجود دارند که شرکت‌ها را از پرداخت هزینه تبلیغات معاف می‌کنند. مثلا نوعی از تبلیغات زمان‌بندی 30 ثانیه‌ای دارد و اگر کاربران قبل از به پایان رسیدن این زمان تبلیغ را رد و اسکیپ کند، اسپانسر موردنظر موظف به پرداخت هزینه نخواهد بود.

اگر به دنبال این هستید که ویدیو شما درآمد بیش‌تری را برایتان به ارمغان بیاورد، حتما فاکتورهای مهمی که در بخش زیر آمده است را در نظر بگیرید:

موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان؛ مهم‌ترین معیار کسب درآمد از یوتیوب

از آنجایی که اصلی‌ترین معیار بازاریابی، تبلیغات و جامعه هدف است؛ مهم‌ترین فاکتور افزایش درآمد از یوتیوب نیز این است که بازدیدکنندگان شما از چه کشوری هستند. زیرا بازدیدکنندگان کشورهای مختلف، تبلیغات متفاوتی را مشاهده می‌کنند.

برای مثال اگر شما با IP آمریکا از یک ویدیو دیدن کنید یک تبلیغ متفاوت برایتان نمایش داده می‌شود و اگر با IP کشور روسیه وارد شوید، تبلیغات دیگری با زبان روسی مشاهده خواهید کرد. همین امر نیز در میزان درآمد شما تأثیر دارد. بدیهی است کشورهایی که از سطح رفاه بالاتری برخوردار هستند نظیر آمریکا، کانادا، استرالیا، سوئیس، آلمان، نیوزلند و بسیاری دیگر، برای یوتیوب درآمدزایی بیش‌تری خواهد داشت. بنابراین زمانی که یوتیوب درآمد بالاتری کسب کند، درآمد بیش‌تری نیز برای بازدیدهای ویدیو پرداخت می‌کند.

از سوی دیگر، کشورهایی که سطح اقتصادی پایین‌تری داشته نظیر هند و پاکستان به همان نسبت درآمدزایی کمتری دارند. برای نمونه، اگر ویدیو شما در کشوری نظیر هندوستان 1000 بازدید داشته باشد، شاید به ازای این مقدار بازدید تنها نیم دلار درآمد کسب کنید. این درحالی است که اگر همان ویدیو توسط 1000 کاربر اروپایی دیده شود، بیش از 15 دلار درآمد داشته باشید. بنابراین میزان کسب درآمد از یوتیوب باتوجه به موقعیت جغرافیایی بازدیدکننده متفاوت است.

موضوع ویدیو

موضوع ویدیو


حتما بخوانید: سوئیچ سیسکو چیست؟


باتوجه به موضوع و محتوای ویدیوی شما، تبلیغاتی که بر روی آن به نمایش در می‌آید نیز متفاوت است. یعنی تبلیغات موردنظر مطابق با موضوع انتخابی شما تعیین می‌شوند. پس انتخاب موضوع مناسب که بازدیدکنندگان بیش‌تری را به خود جلب کند می‌تواند حامل تبلیغات پول‌سازتری نیز باشد.

هرچقدر که موضوعات انتخابی شما تخصصی‌تر بوده و مربوط به بازار کار یا فیتنس و سلامتی باشد، تبلیغاتی که بر روی آن نمایش داده می‌شود نیز بالتبع گران‌تر خواهند بود. عملکرد تبلیغاتی گوگل نیز معمولا بدین صورت است که هر شرکتی که پول بیش‌تری را صرف تبلیغ محصول یا خدمات خود کند، برای نمایش در کانال‌های پربازدید و محبوب اولیت بالاتری دارد.

جامعه هدف

برخی از تبلیغات مخاطبین خاص خود را دارند و تنها برای جامعه نسبتا کوچکی از کاربران مناسب هستند. برخی از شرکت‌های مختلف و برندهای مطرح نیز با دانستن این موضوع ممکن است بخواهند که تبلیغات خود را در اختیار قشر خاصی از جامعه قرار دهند تا از موفقیت‌آمیز بودن آن‌ها اطمینان پیدا کنند.

برای مثال پلتفرم گوگل ادز امکاناتی را برای تبلیغ‌کنندگان فراهم می‌کند که مخاطبین خود را براساس فیلترهایی نظیر رنج سنی، حرفه و یا علاقه‌مندی آن‌ها محدود کنید. هدف از اینکار این است که شرکت‌ها پول خود را در جای مناسب هزینه کرده و مطمئن باشند کسانی که تبلیغ آن‌ها را مشاهده می‌کنند واقعا به آن علاقه نشان ‌می‌دهند. یوتیوب معمولا برای انجام چنین کاری هزینه بیش‌تری برای تبلیغات دریافت می‌کند. بنابراین ویدیوهای فنی و تخصصی تبلیغ‌های گران‌تری نمایش داده و درآمدزایی بیش‌تری دارند.

جامعه هدف
جامعه هدف

نکته: عوامل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند راه شما را در رسیدن به هدفتان هموار کنند. یکی دیگر از این فاکتورها، مدت زمان ویدیو است. هرچقدر که زمان ویدیو طولانی‌تر باشد تبلیغات بیش‌تری نیز بر روی آن نمایش داده شده و درنتیجه هزینه بالاتری را دریافت می‌کند. تاریخ بازدید نیز یکی دیگر از این عوامل است که تأثیر خوبی در افزایش درآمد یوتیوب دارد. چراکه تعطیلات و مناسبت‌هایی نظیر بلک فرایدی، کریسمس و غیره میزان بازدید کاربران را بالاتر برده و زمان بهتری برای ارائه تبلیغات به‌شمار می‌روند.

دیگر روش‌های کسب درآمد از یوتیوب

شما علاوه بر نمایش تبلیغات در ویدیو یوتیوب می‌توانید از راه‌های زیر نیز درآمد کسب کنید:

  • فروش محصولات
  • همکاری با یوتیوب در فروش خدمات یا محصولات
  • برگزاری ویدیو لایو
  • تبلیغ در کپشن ویدیو
  • جذب اسپانسر
  • گوگل ادسنس در یوتیوب

حتما بخوانید: قوانین کسب درآمد از یوتیوب


جمع بندی

در این مطلب مجله برقچی با مباحثی نظیر کسب درآمد از یوتیوب، فاکتورهای افزایش درآمد از این برنامه و اینکه هر 1000 بازدید چند دلار درآمد دارد؟ آشنا شدید. حال می‌دانید که از طریق لپ تاپ و کامپیوتر خود به راحتی می‌توان کسب درامد کنید و همچنین چه عواملی در میزان درآمد شما از این برنامه تأثیرگذار بوده و باید چه نکاتی را در نظر داشته باشید. از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه بودید از شما عزیزان متشکریم. امیدواریم با درج نظرات خود ما را در ارائه بهتر این مطالب یاری کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها