موافقت مجلس با بررسی یک فوریتی طرح افزایش سرعت ایجاد شبکه فیبر نوری

طرح افزایش سرعت ایجاد شبکه فیبر نوری

بسیاری از کاربران فضای مجازی و دنیای اینترنت همیشه به دنبال اینترنت پرسرعت و باکیفیت هستند. با وجود شبکه فیبر نوری در برخی از نقاط کشور، همچنان مشکل سرعت اینترنت برطرف نشده است. کاربران اینترنتی هنوز هم در پی افزایش سرعت اینترنت خود هستند. در این لحظه لازم است این خبر را به شما بدهیم که، طرح افزایش سرعت ایجاد شبکه فیبر نوری در روز چهارشتبه 25 آبان ماه در مجلس ارائه و پس از مدتی با بررسی آن موافقت شد. نمایندگان مجلس با بررسی طرح ایجاد صندوق توسعه شبکه دسترسی نهایی اینترنت ثابت مبتنی بر فیبر نوری به صورت یک فوریتی در مجلس موافقت کردند.

"<yoastmark

طرح افزایش سرعت ایجاد شبکه فیبر نوری

به گزارش سایت برقچی و به نقل از خبرگزاری تسنیم، در نشست علنی چهارشنبه (25 آبان) مجلس، با تقاضای بررسی یک فوریتی در مورد طرح الحاق یک ماده به قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافقت شد.

محمدرضا میرتاج الدینی که طراح این طرح است، گفت: این طرح پیام خوبی برای جامعه می‌تواند داشته باشد. وزیر ارتباطات که در نشست علنی مجلس حاضر بود با این طرح موافقت کرد.

وی همچنین افزود: 28 درصد سهم الامتیاز، باید توسط اپراتورهای کشور به دولت پرداخت شود. براساس قانون، هیات وزیران نیز قادرند 8 درصد از این میزان را به منظور توسعه شبکه فیبر نوری به اپراتورها بازگردانند.

محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: با ایجاد صندوق توسعه شبکه دسترسی نهایی اینترنت ثابت مبتنی بر فیبر نوری در این طرح، علاوه بر نظارت دولت و مجلس روی اعتبارات، می‌توانیم شاهد تمرکز اعتبارات باشیم. همچنین افزود: باید 20 میلیون مشترک خانگی تا 3 سال آینده داشته باشیم. این میزان در حال حاضر 10 میلیون اشتراک است که 80 درصد آن‌ها از فیبر نوری بهره نمی‌برند. با این تفاسیر ممکن است به زودی شاهد اجرایی شدن طرح افزایش سرعت ایجاد شبکه فیبر نوری در کشور باشیم.

 

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها