برنامه ریزی برای رسیدن به 20 میلیون خطوط فیبر نوری

برنامه ریزی برای رسیدن به ۲۰ میلیون خطوط فیبر نوری

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از رسیدن به 20 میلیون خطوط فیبر نوری تا پایان دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش برقچی، عباسی شاهکوه رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: روز دوشنبه 500 هزار خطوط فیبر نوری افتتاح شد که تاکنون به حدود 1 میلیون و 300 هزار خطوط فیبر نوری رسیدیم.

شاهکوه گفت: در فیبر نوری، سرعت، محدودیت ندارد یعنی سرعت به طور متداول بالای 100 مگابایت بر ثانیه و حتی بالای یک گیگابایت بر ثانیه باشد، امروز با نمونه‌های تست شده سرعت حدود 900 مگابایت بر ثانیه بود که نشان دهنده کیفیت بالای خطوط فیبر نوری است. وی خاطر نشان کرد: اگر بخش اینترنت ثابت رشد کند و استفاده مردم بیشتر در فیبر نوری قرار گیرد فشار در شبکه موبایل کاهش پیدا می‌کند و شبکه موبایل هم کیفیت بهتری خواهد داشت همچنین آنتن‌های مخابرات موبایل هم در صورتی که به فیبر نوری متصل شوند کیفیت خیلی بهتری خواهند داشت.

برنامه ریزی برای رسیدن به ۲۰ میلیون خطوط فیبر نوری
برنامه ریزی برای رسیدن به 20 میلیون خطوط فیبر نوری

معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: هزینه اتصال خطوط فیبر نوری به منازل حدود ۳ میلیون تومان است البته این هزینه فقط برای یکبار است، ولی هزینه ماهانه این خطوط با هزینه‌های فعلی قابل مقایسه است.

وی افزود: در سال‌های آینده در نظر داریم به همراه کمک دولت، تسهیلات و روش‌های دیگر فشار هزینه‌ای را برای اتصال اولیه کاهش دهیم و به صورت اقساط در طول زمان اخذ کنیم. وی ادامه داد: خطوط فیبر نوری سرعت و کیفیت فوق العاده‌ای می‌دهد همچنین برای قیمت مناسب هم برنامه ریزی خواهد شد.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها