کاهش پینگ بازی‌ها با سرویس رادار بازی !

کاهش پینگ بازی‌ها با سرویس رادار بازی !

عیس زارع پور از راه‌اندازی سایت و اپلیکیشن رادار بازی خبر داد. به گفته او، کاهش پینگ بازی‌ها با سرویس رادار بازی محقق خواهدشد. با ما در برقچی همراه باشید.

کاهش پینگ بازی‌ها با رادار بازی

پس از وعده‌های چند‌باره زارع پور برای تحقق قول رئیس جمهور به گیمرها، سرانجام از پلتفرم رادار بازی رونمایی شد. وزیر ارتباطات با انتشار پستی در کانال شخصی خود در فضای مجازی از راه‌اندازی وب‌سایت و اپلیکیشن رادار بازی خبر داد و نوشت:

«یکی از مشکلاتی که گیمرهای کشورمان همواره با آن روبه‌رو بوده‌اند، مشکل سرعت پایین دانلود بازی‌ها و آپدیت آن‌ها به‌همراه پینگ یا زمان تأخیر بالای بازی آنلاین بوده است که باعث اختلال و تجربه کاربری نامناسب گیمرها در ایران می‌شد. خوشبختانه همان‌طور که وعده داده بوده‌ام، برای رفع مشکل این بخش از کاربران عزیز که تعداد آن‌ها کم هم نیست، با همکاری بخش خصوصی، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و شرکت ارتباطات زیرساخت، سایت و اپلیکیشنی به نام «رادار بازی» راه‌اندازی شده است».

کاهش پینگ بازی‌ها با رادار بازی
کاهش پینگ بازی‌ها با رادار بازی

استفاده از این پلتفرم به گفته او ضمن افزایش قابل‌توجه سرعت دانلود بازی‌ها و آپدیت آن‌ها، تجربه‌ای بهتر برای گیمرها رقم خواهد خورد و موجب کاهش چشم‌گیر پینگ بازی‌ها می‌شود. البته در ویدئویی که وزیر ارتباطات همراه با این پست منتشر کرده است، ادعا می‌شود پینگ بازی‌ها به ۷۰ تا ۸۰ میلی‌ثانیه کاهش می‌یابد.

بنابر اعلام زارع‌پور این موضوع از طریق انتقال CDN‌های این بازی‌ها به داخل کشور و کوتاه‌کردن مسیر دسترسی کاربران داخلی کشور به سرورهای بازی و طراحی ابزارهای خاص توسط متخصصان صورت گرفته است: «گیمرهای عزیز می‌توانند از طریق مراجعه به آدرس radar.game این حس خوب را تجربه کنند.»

در صفحه اول رادار بازی پیامی مبنی بر امکان مقایسه برخی بازی‌ها از لحاظ کیفیت پینگ درج شده است. وزیر ارتباطات همچنین وعده داده که به‌تدریج تعداد بازی‌های این سرویس افزایش خواهد یافت.

قرار بود که رویدادی برای رونمایی از این سرویس برگزار شود، اما به‌نظر می‌رسد با توجه به مشکلات کشور در تأمین انرژی، فعلاً چنین رویدادی برگزار نشود.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها