ثبت نام در تلگرام بدون سیم کارت امکان پذیر شد

ثبت نام در تلگرام بدون سیم کارت امکان‌پذیر شد

تلگرام که یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است، در آخرین آپدیت خود ویژگی های جذابی از جمله امکان ثبت نام در تلگرام بدون سیم کارت را به این پلتفرم اضافه کرده است.

ثبت نام در تلگرام بدون سیم کارت

به گزارش برقچی، تلگرام در جدیدترین به روزرسانی، امکان ساخت حساب کاربری را بدون داشتن سیم‌کارت ممکن کرده است. تلگرام از زمان آغازبه‌کار همواره برای ایجاد حساب کاربری نیازمند سیم‌کارت بوده است، بااین‌حال کاربران می‌توانستند با ورود به صفحه‌ی تنظیمات، شماره‌ی خود را از افراد غریبه پنهان کنند. همچنین در صفحه‌ی تنظیمات می‌توان پیدا شدن حساب کاربری ازطریق شماره‌موبایل را غیرممکن کرد.

قابلیت جدید تلگرام که بر پایه‌ی پلتفرم فرگمنت کار می‌کند، به شما امکان می‌دهد بدون داشتن سیم‌کارت واقعی حساب کاربری بسازید. البته تلگرام برای ایجاد حساب همچنان به شماره نیاز دارد و این پیش‌نیاز به‌طور کامل حذف نشده است. برای ساخت حساب بدون داشتن سیم‌کارت باید یکی از شماره‌های غیر رایگانی  که در فرگمنت ارائه می‌شود تهیه کنید.  البته لازم به ذکر است که با خرید این شماره‌ها لازم نیست هزینه دیگری بپردازید، مادام العمر هستند و نیاز به خرید اشتراک دوباره ندارند

ویژگی های نسخه جدید تلگرام

در جدیدترین نسخه این اپلیکیشن محبوب، علاوه بر امکان ثبت نام در تلگرام بدون سیم کارت، تغییرات دیگری مثل صفحه‌ی تنظیمات و تاپیک نیز دیده میشود.

حذف خودکار پیام در آپدیت تلگرام

کاربران تلگرام می‌توانند تایمری همگانی برای حذف خودکار پیام در تمامی چت‌های جدید، تنظیم کنند. تلگرام در سال ۲۰۱۳ پیام‌های خودحذف‌شونده را معرفی کرد. کاربران تلگرام می‌توانند پیام‌های خود و طرف مقابل را بدون این‌که هیچ اثری از آن‌ها باقی بماند حذف کنند. همچنین می‌توان تایمر حذف خودکار تعیین کرد تا بعد از زمانی مشخص، تمامی پیام‌های موجود در یک صفحه‌ی چت پاک شوند.

جدیدترین قابلیت تلگرام که حذف خودکارِ همگانی نام دارد، به شما امکان می‌دهد پیام‌های موجود در چت‌های جدید را به‌طور کامل حذف کنید. تلگرام می‌گوید چت‌های فعلی شما تحت تأثیر این قابلیت قرار نمی‌گیرند، اما با ورود به مسیر Settings > Privacy & Security > Auto-Delete Messages به‌راحتی می‌توانید قابلیت حذف همگانی را روی حساب‌های بیشتری اعمال کنید.

تغییرات topic در نسخه جدید تلگرام

بخش عنوان (Topic) ازاین‌پس یک‌سری قابلیت‌های جدیدتر دارد و برای گروه‌هایی که دارای بیش از ۱۰۰ مشترک هستند دردسترس قرار می‌گیرد.

تغییرات topic در نسخه جدید تلگرام
تغییرات topic در نسخه جدید تلگرام

تلگرام در به‌روزرسانی قبلی، به ادمین گروه‌های بزرگ امکان داد بحث‌های مختلف را در داخل «تاپیک‌ها» دسته‌بندی کنند. بخش تاپیک تلگرام عملکردی مشابه انجمن‌های قدیمی اینترنت دارد، اما به فناوری‌های روز مجهز است. تلگرام می‌گوید در جدیدترین نسخه‌ی تاپیک قابلیت‌های بیشتری اضافه شده‌اند.

گروه‌هایی که تاپیک دارند، در حالت دو ستونه باز می‌شوند تا بتوانید به سرعت به چت‌های قبلی خود دسترسی پیدا کنید. گروه‌ها ازاین‌پس تاپیک پیش‌فرضی به نام General دارند که حاوی پیام‌های قدیمی است و تمامی کاربران می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند. ادمین‌ها می‌توانند نام این تاپیک را تغییر دهند یا آن را پنهان کنند. تلگرام می‌گوید گروه‌ها می‌توانند پنج تاپیک را سنجاق کنند. هر تاپیک از تعداد نامحدودی پیام سنجاق‌شده پشتیبانی می‌کند.

الگوریتم‌ اختصاصی تلگرام برای اسپم

در نسخه جدید تلگرام، مدیران گروه‌های بزرگ با بیش از 200 عضو می‌توانند بدون نیاز به ابزارهای شخص ثالث، از طریق الگوریتم‌های خودکار (Aggressive Anti-Spam) به مدیریت پیام‌های اسپم بپردازند. آن‌ها همچنین می‌توانند اشتباهات این الگوریتم‌ها را به تلگرام گزارش کنند.

QR موقتی در تلگرام

با این ویژگی، تلگرام به کاربرانی که آیدی عمومی ندارند و نمی‌خواهند شماره خود را در اختیار بقیه بگذارند، اجازه می‌دهد تا یک کد QR موقتی ایجاد کنند. ‌از این طریق آن‌ها می‌توانند اکانت خود را در اختیار فرد یا افرادی قرار دهند که می‌خواهند با آن‌ها حرف بزنند.

 

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها