راه اندازی اینترنت 5G در سراسر کشور

راه اندازی اینترنت 5g در سراسر کشور
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه خبر در رابطه با شبکه ملی اطلاعات ، فیبر نوری و اینترنت نسل جدید توضیحاتی را ارائه کرد. با ما در برقچی همراه باشید.

راه اندازی 400 سایت 5G در سراسر کشور

عیسی زارع‌پور، در رابطه با آینده اینترنت 5g گفت: «در حوزه افزایش سرعت اینترنت همراه نیز اقدامات خوبی انجام‌ شده است و علاوه بر واگذاری فرکانس‌های جدید به اپراتورها، در دهه مبارک فجر ۴۰۰ سایت 5G در سراسر کشور راه‌اندازی خواهد شد.»

راه اندازی 400 سایت 5g در سراسر کشور
راه اندازی 400 سایت 5g در سراسر کشور

پیشرفت ۶۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات

زارع پور در نشست تخصصی شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی پیرامون پیشرفت پروژه‌های حوزه مد نظر وزارت ارتباطات دولت سیزدهم در مدت اخیر توضیحاتی را ارائه کرد.

او گفت: «شبکه ملی اطلاعات، یک شبکه پرسرعت، باکیفیت و امن در گسترده جغرافیای جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس ارزیابی‌هایی که طبق شاخص‌های مورد توافق با مرکز ملی فضای مجازی انجام‌شده، با وجود همه تلاش‌های صورت‌گرفته در سال‌های قبل، تا قبل استقرار دولت سیزدهم ۳۰ درصد پیشرفت داشت.»

به گفته وزیر ارتباطات میزان پیشرفت این پروژه اکنون به ۶۰ درصد رسیده است و همان‌طور که پیش از این نیز اعلام شده بود، برای تحقق این شبکه ملی در وزارت ارتباطات هفت کلان پروژه و ۲۰۰ پروژه ریز و درشت تعریف شده است و با توجه به این که در مصوبه سال ۱۳۹۹ شورای عالی فضای مجازی با عنوان «طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات» وظایف دستگاه‌ها، مخصوصاً وزارت ارتباطات، برای تحقق این شبکه مشخص شده است، تلاش‌ها برای تحقق کامل این شبکه هم‌چنان ادامه دارد.

وعده راه‌اندازی ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری

توسعه پروژه فیبر نوری که در وزارت ارتباطات به‌عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و اهداف این وزارتخانه در نظر گرفته شده است، هم‌چنان در حال پیگیری است. زارع‌پور وضعیت این پروژه را نیز این طور تشریح کرد: «این پروژه یک پروژه راهبردی برای کشور به حساب می آید و حداقل تا سه دهه آینده، کشور را بیمه خواهد کرد و به همین منظور برای ایجاد پوشش ۲۰ میلیون فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها برنامه‌ریزی کرده‌ایم.»

او همچنین گفت: «در حال حاضر بیش از سه میلیون پوشش ایجاد شده است تا پایان دولت این عدد به همان ۲۰ میلیون پوشش خواهد رسید.» البته با توجه به پیچیدگی‌ها و دشواری‌های اجرای کامل این پروژه، وزیر ارتباطات تحقق آن را نیازمند یک عزم ملی و همراهی همه دستگاه‌های اجرایی و دخیل در این پروژه دانست.

او هم‌‎چنین طرح «راه‌اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند» را یکی از اقدامات وزارت ارتباطات در راستای افزایش بهره‌وری و همچنین، آسان‌تر کردن زندگی مردم خواند و اظهار کرد: «راه‌اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اتفاق بزرگی بود و راه‌اندازی آن در گذشته به یک آرزو تبدیل‌ شده بود تا مردم با یک‌ بار احراز هویت بدون مراجعه حضوری و بدون ارائه مدرک، خدمات را از دستگاه‌های اجرایی، عمومی و حاکمیتی دریافت کنند.»

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها