آخرین گزارش وزیر ارتباطات از ‌توسعه شبکه پرسرعت ثابت با فیبر نوری

آخرین گزارش وزیر ارتباطات از ‌توسعه شبکه پرسرعت ثابت با فیبر نوری

به گزارش برقچی، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی خود در اینستاگرام آخرین گزارش توسعه شبکه فیبر نوری یا FTTX را ارائه داد.

وی در این گزارش نوشت: همانطور که بارها عرض کرده ام یکی از پروژه های مهم وزارت ارتباطات در دولت مردمی، توسعه شبکه پرسرعت ثابت مبتنی بر فیبر نوری در قالب طرح ملّی “فیبر نوری منازل و کسب و کارها” یا همان FTTX است.

آخرین گزارش از توسعه شبکه فیبر نوری

چهل روز قبل در مراسم روز جهانی ارتباطات، با امضای تفاهمنامه بین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و ۹ اپراتور ثابت و سیار برای ایجاد 8.5 میلیون پوشش فیبر نوری، این پروژه ملّی وارد فاز تازه ای شد.

وی افزود: یکی از این ۹ اپراتور، پس از تحت پوشش قراردادن شهر مقدس قم، اکنون به سراغ شهر قزوین رفته است و دیروز طی مراسمی فاز اول شبکه این شرکت در شهر قزوین افتتاح شد تا 166 هزار خانوار این شهر تحت پوشش قرار گیرند. سرعتی که در قزوین تست شد حدود ۸۰۰ مگابیت بر ثانیه بود یعنی بیش از ۸۰ برابر میانگین سرعتی که کاربران ADSL تجربه می‌کنند.

توسعه شبکه فیبر نوری
توسعه شبکه فیبر نوری

وزیر ارتباطات اضافه کرد: از مدیر عامل و کارکنان ساعی این اپراتور تشکر می‌کنم و امیدوارم که سایر اپراتورها هم با سرعت بیش‌تر شهرهای تعهدی خود را آغاز و پروژه را به پایان برسانند.

انشالله با وارد شدن بازیگران جدید به این مسابقه خدمت رسانی به مردم و همراهی و همدلی مسئولین ملی و محلی، این پروژه در سراسر کشور کلید خواهد خورد.

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها