آپدیت جدید تلگرام در دی 1401 منتشر شد

آپدیت جدید تلگرام دی 1401 منتشر شد

آپدیت جدید تلگرام دی 1401 با قابلیت‌هایی شگفت انگیز معرفی شد. در این مطلب از برقچی به معرفی ویژگی‌های جدید تلگرام در آخرین آپدیت میپردازیم.

قابلیت های نسخه جدید تلگرام

در آپدیت جدید تلگرام دی 1401 چندین ویژگی جدید وجود دارد که می‌توانند برای کاربران کاربردی باشند.

تار‌کردن تصاویر و ویدیوها

این اپلیکیشن از قابلیت فرمت اسپویلر برای متن پیام‌ها پشتیبانی می‌کند و حال این ویژگی برای فایل‌های رسانه‌ای نیز عرضه شده است. شما می‌توانید تصاویر و ویدیوها را با یک لایه، تار کنید تا در نگاه اول محتوای آن مشخص نباشد. کاربر با انتخاب فایل، می‌تواند محتوای آن را ببینید. برای استفاده از این ویژگی صرفا کافی است در منوی مربوطه، گزینه Hide with Spoiler را انتخاب کنید.

خالی کردن حافظه داخلی

امکان خالی کردن حافظه داخلی دستگاه مدت‌ها است که توسط تلگرام عرضه شده است. با مراجعه به بخش کش می‌توانید این کار را به طور دستی انجام دهید یا اینکه به طور خودکار فایل‌های بلااستفاده را بعد از مدت مشخصی حذف کنید. حال اما در آپدیت جدید یک قابلیت جدید بری کاربران در این خصوص در نظر گرفته شده است.

با این ابزار، کاربر می‌تواند تنظیمات پاک کردن خودکار مجزا را به حساب تلگرامی‌شان اضافه کنند. در واقع می‌توان این کار را برای چت‌های خصوصی، گروه‌ها و کانال‌ها انجام داد و البته چت‌های مخصوص را هم جدا کرد. این ابزار یک پای چارت در اختیار کاربر قرار می‌دهد و شامل‌ بخش‌های مختلف برای انواع فایل‌ها است.

آنطور که تلگرام توضیح داده، کاربران آیفون با این بروزرسانی می‌توانند سریعتر از قبل به فایل‌های این پیامرسان یا حافظه کش دسترسی پیدا کنند.

ابزارهای جدید ویرایش

تلگرام در بروزرسانی جدید خود ابزارهای نقاشی و متن جدیدی در نظر گرفته است. حال اندازه تصویر بر اساس سرعت نقاشی کاربر به صورت پویا تغییر می‌کند و همچنین خطوط شفاف‌تر می‌شوند. علاوه بر این یک ابزار تار کردن جدید هم روبرو هستیم.

ابزارهای جدید ویرایش
ابزارهای جدید ویرایش

 

در آخرین آپدیت تلگرام، زمانی که روی تصاویر یا ویدیوها متنی بنویسید، امکان تغییر سایز، فونت و حتی پس زمینه آن وجود دارد. همچنین می‌ـواند به آن‌ها ایموجی‌های متحرک اضافه کنید. قابلیتی که برای همه کاربران و نه فقط مشترکین سرویس پریمیوم در دسترس است.

برای اضافه کردن سریع اشکال مانند مربع، دایره، ستاره یا حباب چت به فایل خود، روی گزینه + ضربه بزنید. همچنین می‌توانید با لمس طولانی مدت سطح، آن را با رنگ مدنظرشان پر یا اینکه همه‌چیز پاک کنید.

تصویر پروفایل برای مخاطبین

در آپدیت جدید تلگرام دی 1401 می‌توانید در هنگام ویرایش مخاطبین‌تان، برای آن‌ها عکس انتخاب کنید؛ تصویری که تنها خودتان روی پروفایل آن‌ها می‌بینید. البته می‌توانید این تصویر را به دیگران هم پیشنهاد دهید و آن‌ها همین عکس را برای مخاطب موردنظر انتخاب کنند. برای تغییر عکس پروفایل مخاطبین‌تان، به پروفایل بروید، روی گزینه Edit بزنید و سپس Set Photo for یا Suggest Photo for را انتخاب کنید.

تصاویر پروفایل عمومی
تصاویر پروفایل عمومی

 

اگر می‌خواهید تنها افراد خاص قادر به مشاهده تصاویر پروفایل‌تان باشند، می‌توانید برای دیگران یک تصویر پروفایل عمومی درنظر بگیرید. شما همچنین می‌توانید کاری کنید تا تنها افراد خاص قادر به تماشای تصویر پروفایل‌تان باشد.

مخفی‌کردن اعضای گروه

مخفی‌کردن اعضای گروه
مخفی‌کردن اعضای گروه

از دیگر قابلیت‌های جذاب آپدیت جدید تلگرام اینکه ادمین‌های گروه‌های دارای بیش از 100 عضو می‌توانند لیست اعضای گروه را مخفی کنند. با این اقدام در صورتی که یک کاربر در گروه پیامی ارسال نکند، تنها ادمین متوجه حضور او در گروه می‌شود.

از دیگر قابلیت‌هایی که علاوه بر ویژگی‌های مذکور در بالا به تلگرام اضافه شده است می‌توان به انیمیشن‌های جدید در نسخه اندروید، ایموجی‌های متحرک جدید برای کاربران سرویس پریمیوم و ایموجی‌های تعاملی جدید اشاره کرد.

3.7/5 - (3 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها