زمان رفع محدودیت‌های اینترنتی فرا رسیده است

زمان رفع محدودیت‌های اینترنتی فرا رسیده است

یکی از نمایندگان مجلس بیان کرد که زمان رفع محدودیت‌های اینترنتی که به تصمیم شورای عالی امنیت ملی برقرار شده، فرا رسیده است. با ما در برقچی همراه باشید.

زمان رفع محدودیت‌های اینترنتی

جلال رشیدی کوچی، فیلترینگ اینترنت درحال‌حاضر را به «باتوم در فضای مجازی» تشبیه و تأکید کرد فعالیت در شبکه‌های داخلی برای تبیین مسائل سیاسی کشور و شرکت در جنگ نرم کاربردی نداردو او گفت:«از نظر بنده مهم‌ترین فضا برای تبیین مسائل جامعه، بسترهایی است که در فضای مجازی شکل می‌گیرد. بنده موافقم که امروز فضای مجازی نوعی فضای جنگی است، اما ما باید در آنجا حضور داشته باشیم. اینکه ما می‌گوییم شبکه‌های اجتماعی خارجی را فیلتر کرده و در پلتفرم‌های داخلی تبیین انجام می‌دهیم، خوب است اما در پلتفرم های داخلی برای چه کسی می‌خواهیم تبیین انجام دهیم؟»

زمان رفع محدودیت‌های اینترنتی
زمان رفع محدودیت‌های اینترنتی

رشیدی کوچی اعتقاد دارد افرادی که به وضعیت جامعه نقد دارند در پلتفرم‌های داخلی حضور ندارند و صحبت‌ مسئولان برای فضای بین‌المللی نیز مخاطبی در پلتفرم‌های داخلی ندارد، چرا که حرف‌ها از این بسترها به خارج کشور نمی‌رسند: «نگاه بنده این است که باید به این مسئله نگاه دقیق مبتنی بر اقتضاهای امروز جامعه داشته باشیم. گذشته و عقبه فیلترینگ به این شیوه نشان داده که موفق نبوده است و جز نارضایتی چیزی به‌دنبال ندارد. ما باید مسیر خود را اصلاح کنیم. الان که شرایط آرام شده است، علی‌رغم اینکه عده‌ای فکر می‌کنند بهترین فرصت برای بستن شبکه‌های اجتماعی خارجی است، بنده معتقدم بهترین فرصت برای سامان‌دادن درست و دقیق است.»

همچنین او گفت: «حتی بنده معتقدم که توییتر و یوتوب نیز باید رفع فیلتر شوند. وقتی این پلتفرم ها رفع فیلتر شود، جمعیتی که در اینستاگرام تجمیع شده است، سرشکن می‌شود. از نظر بنده ما باید به این سمت برویم و این اراده باید در بین خیلی از مسئولان شکل بگیرد.» رشیدی جزو نمایندگانی بود که با طرح صیانت مخالفت کرد و اخیراً درباره لزوم برقراری اینترنت با سطح دسترسی متفاوت صحبت کرده بود.

4/5 - (2 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها