تهدید گوگل و اپل با گوشی اختصاصی ایلان ماسک

گوشی اختصاصی ایلان ماسک

ایلان ماسک اپل و گوگل را با گوشی اختصاصی خود تهدید کرد. او قصد دارد در صورت حذف توییتر از اپ استور و پلی استور، گوشی اختصاصی خود را تولید کند. تقریباً هر روز اخبار مهمی درباره‌ی شرکت‌های تحت مدیریت ایلان ماسک در توییتر توسط خود ایلان ماسک منتشر می‌‌شود. در هفته اخیر نظرسنجی توسط مدیر جدید توییتر برای بازگردانی حساب‌های تعلیق‌شده، برگزار شد. همچنین وی درباره‌ی شایعه‌های پیرامون رابطه‌ی توییتر و صرافی ورشکست‌ شده‌ی FTX بحث کرد. او گفت که نسخه‌ی جدید سیستم احراز هویت توییتر در روزهای آینده از راه خواهد رسید.

تولید گوشی هوشمند برای رقابت با گوگل و اپل

به گزارش سایت برقچی و بر اساس نوشته‌ی گیزمودو، ایلان ماسک گفت که شاید گوشی هوشمندی را برای رقابت مستقیم با اپل و گوگل تولید کند. ماسک این حرف را در پاسخ به توییت پادکستر معروف یعنی لیز ویلر، مطرح کرد. ویلر درتوییتی که منتشر کرده بود، گفت که ایلان ماسک بهتر است در صورت حذف شدن توییتر از اپ استور و گوگل پلی، گوشی اختصاصی خودش را بسازد.

وی همچنین افزود: با پایان دادن به بازار دوقطبی موبایل تحت سلطه‌ی آیفون و اندروید، شاهد خوشحالی بسیاری از افراد خواهیم بود، ساختن یک گوشی کوچک احمقانه برای کسی که موشک به مریخ می‌فرستد باید راحت باشد، نه؟

آینده‌ی توییتر و موفقیت سرویس اشتراکی این شبکه‌ی اجتماعی، تا حد زیادی وابسته به اپل و گوگل است. زیرا از طریق فروشگاه‌های آنلاین اپ استور و گوگل پلی در دسترس کاربران قرار دارد. به دلیل دور زدن سیستم‌های مالی و تعدیل بیش از حد سیاست‌های نظارت بر محتوا، ممکن است در نهایت شاهد حذف شدن توییتر از فروشگاه‌های آنلاین اپل و گوگل باشیم.

چند ساعت پس از انتشار توییت لیز ویلر، ایلان ماسک به توییت اون پاسخ داد. او گفت: اگر توییتر را از فروشگاه‌های آنلاین اپل و گوگل حذف کنید، گوشی اختصاصی خود را خواهم ساخت. ایلان ماسک در توییتی نوشت: «قطعاً امیدوارم که شرایط به آنجا ختم نشود، اما بله، اگر هیچ انتخاب دیگری وجود نداشته باشد، یک گوشی جایگزین تولید خواهم کرد.»

در حقیقت اپل و گوگل سیاست‌هایی دارند که از اپلیکیشن‌های شامل نفرت‌پراکنی، سخنان تبعیض‌آمیز، زورگویی و توهین میزبانی نمی‌کنند. اپل و گوگل شبکه‌ی اجتماعی پارلر را در پی حادثه‌ی حمله به کاخ کنگره‌ی آمریکا، از فروشگاه خود حذف کردند. دلیل آن هم نداشتن سیاست‌های سخت‌گیرانه برای مدیریت محتوا بود. البته بعدها پارلر با اصلاح سیاست‌هایش مجددا دردسترس قرار گرفت.

اکنون شاهد ابراز تمایل ایلان ماسک به تولید گوشی هستیم. اما فراموش نکنید که مدیرعامل پرحاشیه‌ی تسلا و اسپیس‌ ایکس، اغلب وعده‌های زیادی می‌دهد که بسیاری از آن‌ها به واقعیت نمی‌پیوندند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها