تست چنل چیست

تست چنل چیست

تست چنل چیست ، چه کاربردهایی دارد و چگونه انجام می‌شود؟ این‌ها سوالاتی است که در این مطلب از بلاگ برقچی به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

تست چنل (channel) کابل شبکه تنها برای تأیید عملکرد سیستم انتها به انتها مورد استفاده قرار می‌گیرد که شامل رابط تجهیزات و کاربر می‌شود. شما مجاز نیستید که به نزدیکی سیستم کابل‌کشی با دو پچکورد بروید و اندازه‌گیری را انجام دهید. زمانی که پچ کورد شبکه جابجا شود، تست چنل (channel) دیگر اعتباری ندارد. اگر دیدید که یک نصاب با استفاده از آداپتورهای چنل، تأیید استاندارد سیستم کابل‌کشی را انجام می‌دهد، او را متوقف سازید و بپرسید چرا از تست Permanent لینک دائم استفاده نمی‌کند، با این کار، کابل‌کشی تجهیزات شبکه خود را گارانتی می‌کنید.

البته یک تست دیگری وجود دارد که با نام تست هدروم شناخته می‌شود کهشما میتوانید برای توصیف میزان کیفیت عملکرد یک سیستم کابلی از آن استفاده کنید. در واقع این تست به ما نشان می‌دهد «اختلاف بین استاندارد آزمایش انتخاب شده و اندازه‌گیری» چقدر می‌باشد.

ترسیم فلوچارت تست چنل شامل چهار نوع اتصال است اما می‌تواند با توجه به ANSI/TIA-568-C.2 و ISO/IEC 11801:2010 مقدار آن دو باشد. این استانداردها، فروشنده تجهیزات آزمایش را مجبور می‌کنند تا مانع از اتصال جفت شده با ابزار شوند. این کار با استفاده از پردازش سیگنال دیجیتال در DSX CableAnalyzer انجام می‌شود؛ اما این DSX CableAnalyzer در آداپتورهای چنل، میزان NEXT جفت شده را با توجه به دامنه زمانی تعیین می‌کند. اگر مقدار آن بیش از حد باشد، DSX CableAnalyzer یک اخطار را گزارش می‌دهد. کاربران بیان کردند که آیا برای کیفیت اتصال RJ45 باید نگران باشند یا خیر.

 

فهرست مقاله:

تست چنل چیست ؟ انواع تست چنل کابل شبکه ( channel Test)

  • تست چنل چهار کانکتوری:

 

 

چنل چهار کانکتوری
چنل چهار کانکتوری

 

  • تست چنل سه کانکتوری:

 

 

تست چنل سه کانکتوری
تست چنل سه کانکتوری

 

  • تست چنل دو کانکتوری:

 

 

تست چنل دو کانکتوری
تست چنل دو کانکتوری

 

 


حتما بخوانید: تست فلوک چیست؟


 

  • تست چنل دو کانکتوری مرکز داده:

 

تست چنل دو کانکتوری مرکز داده
تست چنل دو کانکتوری مرکز داده

خرید کابل شبکه دارای تست چنل

در این مقاله سعی کردیم به سوال تست چنل چیست پاسخ دهیم. خرید کابل شبکه دارای تست چنل یکی از الزامات اساسی برای راه اندازی سیستم تجهیزات شبکه است; چرا که خرید این نوع کابل‌ها باعث صرفه جویی در هزینه‌های آتی و افزایش بهره‌وری و ضریب اطمینان در کار می‌شود. سایت برقچی به عنوان عرصه کننده بهترین کابل شبکه دارای تست چنل و نمایندگی محصولات کابل شبکه لگراند و نگزنس همواره در جلب رضایت خریداران خود بعد از خرید اینترنتی، ممتاز و پیشرو بوده، بطوریکه به عنوان رهبر بازار تجهیزات شبکه خود را مطرح کرده است. شما می‌توانید با مراجه به این صفحه «« کابل شبکه »» کابل شبکه دارای تست و بدون تست خود را انتخاب و خرید اینترنتی کنید.

منبع مقاله: Channel definition – DSX CableAnalyzer

 


حتما بخوانید: مقایسه تست فلوک چنل با پرمننت


 

5/5 - (7 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها