افزایش بازدید ریلز اینستاگرام با 10 ترفند جدید!

افزایش بازدید ریلز اینستاگرام

ریلز، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اینستاگرام شناخته شده است و ابزاری مؤثر برای جلب توجه دنبال‌کنندگان محسوب می‌شود. از آن‌جا که اینستاگرام یکی از پراستفاده‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است، استفاده از ریلز می‌تواند برای افزایش دسترسی به مخاطبان و تأثیرگذاری بیش‌تر در این شبکه اجتماعی، مفید باشد. ریلزها به‌عنوان ویدئوهای کوتاه و جذاب، توانایی جذب نظر و توجه را دارند. استفاده از قابلیت‌های مختلف اینستاگرام مانند ریمیکس برای عکس‌ها، فرمت‌ها و قالب‌ها، کلیپ ویدئو، پیش‌نویس‌ها و حتی تایمرها، و امکان استفاده از این قابلیت‌ها در ساخت ریلز و ایجاد محتواهای معتبر و جذاب، باعث ترغیب مخاطبان به دنبال کردن ریلز و ایجاد تعامل با آن می‌شود. در این مطلب افزایش بازدید ریلز اینستاگرام با 10 ترفند جدید را برای شما توضیح خواهیم داد. تا پایان این مقاله با برقچی همراه باشید.

فهرست مقاله: 

چگونه ویو ریلز را فعال کنیم؟

چگونه ویو ریلز را فعال کنیم؟
چگونه ویو ریلز را فعال کنیم؟

در قدم اول برای افزایش ویو ریلز اینستاگرام، باید تنظیمات ویو ریلز را فعال کنید. این کار به‌سادگی امکان‌پذیر است؛ به این منظور وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شده، در صفحه پروفایل، پستی که می‌خواهید ویو ریلز را روی آن فعال کنید را انتخاب، و در قسمت پایین پست، به Advanced رفته و در بخش بازدیدها، گزینه ویو ریلز را انتخاب کنید. سپس با ذخیره تغییرات، ویو ریلز را فعال کنید.


حتما بخوانید: بالابردن کیفیت پست و استوری اینستاگرام با 5 روش کاربردی


افزایش بازدید ریلز اینستاگرام با 10 ترفند

‌پیش از این، مخاطبان تنها برای سرگرمی در اینستاگرام می‌چرخیدند، اما هرچه به جلو پیش می‌رویم علاقه کاربران به آگاهی مؤثرتر و بهره‌مندی از این فضا برای افزایش اطلاعات و برخورداری از خدمات گوناگون بیش‌تر می‌شود. اینستاگرام نیز از این موضوع آگاه است و محتواهایی با موضوعات جذاب و ارزشمند را در لیست اولویت‌های معرفی به مخاطبان قرار می‌دهد. بنابراین عواملی از قبیل استفاده از کلیپ‌های سایر پلتفرم‌ها، کیفیت پایین ویدئوها، عدم تطبیق ویدئوها با قالب عمودی ریلز، زمان‌بندی نامناسب و دلایل بسیار دیگری ممکن است باعث کاهش ویو ریلز شما شود. با 10 ترفندی که در ادامه بیان می‌کنیم می‌توانید بازدید ریلزهایتان را به طرز چشم‌گیری افزایش دهید.

هک اینستاگرام Reels برای دریافت بازدید بیش‌تر

هک اینستاگرام Reels برای دریافت بازدید بیش‌تر
هک اینستاگرام Reels برای دریافت بازدید بیش‌تر

اصولا هک الگوریتم اینستاگرام وجود ندارد زیرا این الگوریتم، مرتب در حال تغییر است و نمی‌توانید برای افزایش بازدید ریلزهایتان کار خارق‌العاده‌ای انجام دهید. اما با چند عمل ساده می‌توانید یک Reels عالی مطابق با تمامی الگوریتم‌های اینستاگرام بسازید و بازدیدهای زیادی را جذب کنید. ساخت یک ویدئوی باکیفیت، باعث جذب سریع مخاطب، ایجاد تعامل و قرارگرفتن در صفحه اصلی اینستاگرام، برای نمایش به مخاطبان خواهد شد.

اشتراک‌گذاری Reels خود در فید

یکی از ویژگی‌های اینستاگرام، اشتراک‌گذاری ریلز در فید است که به شما امکان می‌دهد ویدئوهای ریلز خود را در فید حساب کاربری خود، به‌اشتراک بگذارید. به این طریق ویدئوهای ریلز شما در بین پست‌های عادی در صفحه اصلی دنبال‌کنندگان شما نیز نمایش داده می‌شود. این کار باعث افزایش دیده‌شدن ریلزهای شما توسط دنبال‌کنندگان و افرادی که صفحه شما را دنبال نمی‌کنند می‌شود. وقتی شما یک ریلز را در فید منتشر می‌کنید افرادی که صفحه شما را دنبال نمی‌کنند نیز می‌توانند ویدئو را دیده و لایک کنند یا کامنت بگذارند و این مسئله باعث می‌شود تعامل بیش‌تری با افراد داشته و بازدید ریلزتان نیز افزایش یابد.

محتوای Reelsهای دیگر را تکرار نکنید (ساخت ریلز خلاقانه)

ساخت ریلز خلاقانه
ساخت ریلز خلاقانه

هوشیار باشید و محتوای تکراری در ریلزهایتان قرار ندهید. تکرار محتوا باعث کاهش حساب کاربری شما می‌شود. مخاطبان اینستاگرام مانند خود شما دنبال محتواهای جذاب و جدید هستند؛ بنابراین با گذاشتن محتوای تکراری بازدید ریلز شما کاهش می‌یابد. علاوه بر این، الگوریتم اینستاگرام نیز به‌ دنبال جذب مخاطب بیش‌تر است و از نمایش محتواهای تکراری جلوگیری می‌کند. این مسئله باعث می‌شود محتوای ریلز شما کمتر در صفحه کاوش اینستاگرام و تب ریلز ظاهر شود. شما می‌توانید با ساخت ریلزهای خلاقانه، جدید و جذاب، مخاطب بیش‌تری را جذب کنید. مخصوصا اگر از اینستاگرام به‌عنوان یک پلتفرم تبلیغاتی استفاده می‌کنید، محتوای تکراری، به کارآیی تبلیغات شما ضربه می‌زند.


حتما بخوانید: آموزش ساخت کانال در اینستاگرام


انتخاب یک تصویر کوچک جذاب

واضح است که انتخاب یک کاور مناسب برای ویدئوی ریلز، می‌تواند جذابیت آن را بیش‌تر کند. انتخاب یک تصویر مرتبط با موضوع ریلز که به‌ سرعت توسط مخاطبان خوانده شود و پیام ریلز شما را منتقل کند بسیار مهم است. تصویری با رنگ‌هایی جذاب، هماهنگ و متناسب با صفحه اینستاگرام شما که جزئیات را به‌ خوبی نمایش دهد، کیفیت بالا و اندازه مناسبی نیز داشته باشد، می‌تواند در ترغیب مخاطب به تأمل روی Reels شما مؤثر باشد.

توجه به ترازبندی متن روی صفحه

از عوامل مهم در طراحی ویژگی‌های گرافیکی متن برای Reels، ترازبندی متن است. ترازبندی به معنای چینش متن به‌گونه‌ای خوانا برای خوانندگان است تا بتوانند مفهوم پیام شما را درک کنند. استفاده از فونت‌ها، اندازه، رنگ‌ها و سبک‌های متنوع و واضح، همین‌طور برجسته نمودن اطلاعات مهم، باعث انتقال بهتر پیام شما و جلب مخاطب بیش‌تر می‌شود. در صورتی‌که شما صاحب کسب و کار هستید، ترازبندی مناسب و حفظ لوگوی خود در ویدئوهای ریلز، فرم جذاب‌تری به ریلز شما می‌دهد و لایک‌ها، نظرات و اشتراک‌گذاری مخاطبان را به‌همراه خواهد داشت. ترازبندی درست متنی از نظر زیبایی‌شناختی، هنگام انتشار در فید نیز، تصویر بهتری را به نمایش گذاشته و خواندن متن را راحت‌تر می‌نماید.

استفاده از زیرنویس‌های کوتاه و هشتگ‌های مرتبط

افزایش بازدید ریلز اینستاگرام
افزایش بازدید ریلز اینستاگرام

استفاده از زیرنویس و هشتگ‌گذاری مناسب در ویدئوهای ریلز، باعث دسترسی جمعیت گسترده‌تری به محتوا، تعامل با مخاطبان و جلب نظر دیداری بیش‌تر ریلز شما می‌شود. در حقیقت افراد زیادی که مشکلات شنوایی یا زبانی دارند از کاربران اینستاگرام هستند. وجود زیرنویس، باعث جذب مخاطب خاص می‌شود و این برای شما یک امتیاز است. هم‌چنین استفاده از هشتگ‌هایی مرتبط با محتوای ویدئوی شما کمک می‌کند که در جستجوی هشتگ‌های خاص توسط کاربران، ویدئوهای شما در نتایج جستجو قرار گرفته و ویو ریلز شما بالا برود. علاوه بر این، هشتگ‌ها به شما کمک می‌کنند تا با مخاطبان مشترک و علاقه‌مند به موضوع محتوای شما، متصل شوید. حتی کاربرانی که شما را دنبال نمی‌کنند از طریق هشتگ‌ها به محتوای شما دسترسی پیدا کرده و می‌توانید با تعامل با آن‌ها دنبال‌کنندگان خود را افزایش دهید.

استفاده از موسیقی و صداهای پرطرفدار و ترند

موسیقی جذاب در آغاز ویدئو، می‌تواند توجه دنبال‌کنندگان را جلب، و به دیدن ویدئوی شما ترغیب کند. اگر موسیقی انتخابی شما با محتوای ویدئو ریلزتان هماهنگ باشد علاوه بر جذاب‌تر نمودن ویدئو، در القاء احساساتی از قبیل هیجان، شادی، ترس و … بسیار مفید خواهد بود و می‌تواند روی مخاطبان، تأثیر بیش‌تری بگذارد. همین مسئله باعث می‌شود مخاطب با دیدن ویدئو احساس خود را با شما به اشتراک گذاشته و حتی ویدئوی شما را منتشر کند. بنابراین برای افزایش بازدید ریلز، انتخاب یک موسیقی مرتبط، جذاب و تأثیرگذار، هم‌چنین صداهای ترند که مخاطب زیادی دارند بسیار مؤثر است. فقط باید دقت کنید از موسیقی‌هایی که مجوز تکثیر دارند و با محتوای شما نیز متناسب هستند استفاده کنید.


حتما بخوانید: آموزش بازیابی اکانت اینستاگرام با ۷ روش


از کیفیت خوب ویدئو مطمئن شوید

تولید و اشتراک ویدئوهایی باکیفیت بالا، می‌تواند به افزایش بازدید و تعامل با مخاطب، کمک کند. ویدئوهای باکیفیت، احتمال اشتراک‌گذاری و تگ‌های بیش‌تری دارند. علاوه بر این‌که مخاطب با ویدئوی باکیفیت، بیش‌تر تعامل برقرار کرده و زمان بیش‌تری را صرف ویدئو می‌کند و همین امر باعث جذب لایک و کامنت بیش‌تری خواهد شد. کیفیت بالای ویدئو و جذب تعامل بیش‌تر با مخاطب توسط الگوریتم اینستاگرام نیز شناسائی شده و در صفحه اصلی دنبال‌کنندگان در ترتیب بهتری قرار می‌گیرد.

به نظرات با Reels پاسخ دهید

از ویژگی‌های ریلز اینستاگرام این است که شما می‌توانید با ریلز، به نظرات پاسخ دهید. برای این کار باید با ضربه زدن روی صفحه ریلز، روی نماد دوربین ظاهر شده کلیک کنید و به نظرات دنبال‌کنندگان، با ریلز پاسخ دهید. دقت کنید پاسخ شما باید کاملاً مرتبط بوده و جذابیت کافی را داشته باشد. سعی کنید مخاطب را بیش‌تر درگیر محتوا کنید و اطلاعات مفیدی را ارائه دهید. پاسخ‌گویی با ریلز برای مخاطب جالب است و باعث ایجاد تعامل بیش‌تری خواهد شد.

ارسال پست، هنگام فعال بودن فالوورها

افزایش بازدید ریلز اینستاگرام
ارسال پست، هنگام فعال بودن فالوورها

استراتژی زمان‌بندی مناسب یا پست در ساعات پربازدید، مهارتی است که می‌تواند به بازدید ریلز شما کمک کند. تنها کاری که باید انجام دهید آنالیز فالوورها است. با صرف کمی زمان، می‌توانید متوجه شوید که دنبال‌کنندگان شما معمولاً در چه ساعاتی آنلاین، و بیش‌ترین تعامل را در فضای اینستاگرام دارند. مثلاً ممکن است اوج تعامل در ساعات بعدازظهر یا شب باشد، بنابراین شما می‌توانید پس از آماده نمودن یک ویدئوی باکیفیت همراه با رعایت تمام نکاتی که برای افزایش بازدید عنوان کردیم، با استفاده از ابزارهای زمان‌بندی پست‌ها، ویدئوی ریلز خود را در ساعت اوج بازدید منتشر کنید.


حتما بخوانید: بهترین نرم افزار مدیریت اینستاگرام


بهبود قابل ملاحظه در تعداد بازدیدها

در صورتی‌که فعالیت در اینستاگرام از اولویت‌های زندگی شما است، مخصوصا اگر فعالیت کاری شما وابسته به این فضا است، حتماً سطح دانش خود را در فضای مجازی بالا ببرید تا بهره کافی و قابل قبولی را از این فضا، داشته باشید. اهمیت ریلز را دست کم نگیرید. ترفندهای افزایش بازدید ریلز اینستاگرام را در این مطلب از مجله برقچی یاد بگیرید.

در ساخت ریلز، تمامی ترفندها، از جمله زمان‌بندی مناسب، تولید ویدئوی باکیفیت، محتوای مناسب، استفاده از هشتگ‌های مرتبط، استفاده از زیرنویس و توضیحات متنی، پاسخگویی به نظرات با ریلز، استفاده از موسیقی جذاب، و استفاده از ابزارهای آماری و تعامل با کاربران را رعایت کنید. شما با یک ریلز، می‌توانید به‌طور شگفت‌انگیزی در طی زمانی کوتاه، مخاطبان بسیاری را به‌خود جذب کنید؛ فقط کافی است مواردی را که در این مبحث برایتان برشمردیم رعایت کنید. در انتها ممنون می‌شویم با ثبت نظرات ارزشمند خود، ما را در ارائه مطالبی کامل‌تر و باکیفیت‌تر، یاری کنید.

امتیاز شما به این نوشته چقدر است؟
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها