سوئیچ KVM چیست و چه کاربردی دارد؟

سوئیچ KVM چیست و چه کاربردی دارد؟

آیا تا به حال نام سوئیچ KVM را شنیده‌اید و می‌دانید که سوئیچ KVM چیست؟ از این رو بهتر است بدانید سوئیچ KVM برای افرادی مناسب است که قصد دارند از ماوس، کیبورد و مانیتور به صورت همزمان در کامپیوترهای مختلف استفاده کنند. بدین صورت این نوع سوئیچ کاربرد بسیاری در امور مختلف دارد. به همین دلیل ما تصمیم گرفته ایم در این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به آن را در اختیار شما قرار دهیم تا شما بتوانید با آگاهی کامل برای خرید آن اقدام کنید. توجه داشته باشید در گام اول توضیح خواهیم داد که سوئیچ KVM چیست و در ادامه مقاله شما با نحوه کار سوئیچ KVM ، مزایای آن، کابل‌های سوئیچ KVM، انواع سوئیچ KVM ، کلید میانبر و حتی کنسول KVM آشنا خواهید شد. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات نسبت به سوئیچ KVM تا پایان این مقاله با ما در مجله برقچی همراه باشید.

فهرست: 

سوئیچ KVM چیست؟

در ابتدا مقاله سوئیچ KVM چیست بهتر است شما را با سوئیچ KVM به طور کامل آشنا کنیم. توجه داشته باشید KVM مخفف عبارت Keyboard و Video و Mouse می‌باشد. در واقع سوئیچ KVM برای این ساخته شده است تا کاربر بتواند چندین کامپیوتر را با استفاده از یک ماوس، یک مانیتور و یک کیبورد کنترل کند. لازم به ذکر است بدانید نبود سوئیچ KVM برای برخی از افراد کار را سخت می‌کند. چون بعضی از افراد در محل کار یا محل زندگی خود دو یا چند کامپیوتر دارند که باید با آنها کارهای مختلفی را انجام دهد. در این صورت به راحتی می‌توان با استفاده از یک سوئیچ KVM چند کامپیوتر را مدیریت کنند.

به این مسئله فکر کنید که اگر سوئیچ KVM وجود نداشته باشد چه اتفاقی می‌افتد؟ باید برای تمام کامپیوترها یک مانیتور، یک ماوس و یک کیبورد خریداری کنید. این مسئله دو پیامد به همراه خواهد داشت. اولین پیامد هزینه بالا خرید مانیتور، ماوس و کیبورد است و دومین پیامد هم سخت شدن کار برای استفاده از تمام سیستم‌ها می‌باشد.


بیشتر بخوانید: سوئیچ شبکه چیست؟ هر آنچه که باید درباره سوئیچ شبکه بدانید!


سوئیچ KVM چگونه کار می‌کند؟

بسیاری از افراد نمی‌دانند که سوئیچ KVM چگونه کار می‌کند. به همین دلیل ما تصمیم گرفته‌ایم اطلاعات کاملی را نسبت به نحوه کار سوئیچ KVM در اختیار شما قرار دهیم. در گام اول بهتر است ذکر کنیم، زمانی که شما یک کامپیوتر راه اندازی می‌کنید کامپیوتر به صورت اتوماتیک تجهیزاتی همچون ماوس، کیبورد و مانیتور را شناسایی می‌کند. در واقع شما فرمان‌ها را با استفاده از ماوس و کیبورد به کامپیوتر منتقل کرده و تصویر آن را در مانیتور مشاهده می‌کند. سوئیچ KVM یک فناوری جدید است که سیگنال های ماوس، کیبورد و مانیتور را شبیه‌سازی می‌کند و با سوئیچ کردن ماوس، کیبورد و مانیتور روی دستگاه مختلف این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به راحتی بتوانید با استفاده از این تجهیزات به تمام کامپیوتر‌ها دسترسی داشته باشید.

سوئیچ kvm چگونه کار می‌کند؟
سوئیچ kvm چگونه کار می‌کند؟

یکی از نکات بسیار مهم که در هنگام خرید سوئیچ KVM باید به آن توجه کنید کیفیت ساخت و برند سوئیچ KVM است. این نکته را در نظر داشته باشید اگر سوئیچ KVM بی‌کیفیت خریداری کنید مطمئناً در هنگام کار با چالش مواجه می‌شود. زیرا امکان دارد سیگنال‌های ماوس، کیبورد و مانیتور را به درستی به کامپیوتر منتقل نکند و بر روی فناوری شبیه سازی سیگنال‌ها اثر منفی بگذارد. در این صورت شما به هیچ وجه نمی‌توانید با استفاده از یک ماوس، یک کیبورد و یک مانیتور با کامپیوترهای مختلف کار کنید.

مزایای استفاده از سوئیچ KVM

سوئیچ KVM دارای مزایای زیادی می‌باشد که دانستن این مزایا خالی از لطف نیست. در گام اول بهتر است بدانید که استفاده از سوئیچ KVM باعث ایجاد نظم در محیط کار می‌شود. چون تنها با استفاده از یک کیبورد، یک ماوس و یک مانیتور می‌توانید چندین کامپیوتر را مدیریت کنید. از سوی دیگر استفاده از سوئیچ KVM باعث صرفه جویی در فضا می‌گردد. برای مثال اگر شما ۱۰ کامپیوتر را بخواهید مدیریت کنید و برای هر کدام ماوس، کیبورد و مانیتور خریداری نمایید این تجهیزات فضای بسیار زیادی را اشغال می‌کنند.

در نتیجه با استفاده از دستگاه کوچک KVM می‌توانید مشکلات کمبود فضا را به طور کامل برطرف کنید. در انتها بهتر است به صرفه جویی در هزینه اشاره کنیم زیرا این دستگاه باعث می‌شود تا شما از خرید چندین مانیتور، ماوس و کیبورد راحت شوید. همچنین بهتر است بدانید این نوع سوئیچ شبکه به عنوان سوئیچ دوربین مداربسته نیز شناخته می‌شود.


بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع پورت سوئیچ شبکه


بررسی پورت‌های سوئیچ KVM

پورت‌هایی که بر روی سوئیچ KVM وجود دارند از نوع USB هستند زیرا ماوس و کیبورد ها با استفاده از درگاه USB به کامپیوتر متصل می‌شوند. از سوی دیگر بر روی سوئیچ KVM دو پورت VGA تعبیه شده است تا شما به راحتی بتوانید مانیتور خود را به آن متصل کنید. البته درگاه PS/2 برای اتصال بعضی از تجهیزات که دارای سوکت ps/۲ هستند بر روی سوئیچ KVM تعبیه شده است. این نکته را هم در نظر داشته باشید که سوئیچ‌های جدید به فناوری وایرلس مجهز شده‌اند به همین دلیل شما به راحتی می‌توانید کیبورد و ماوس بی سیم هم به آن‌ها متصل کنید. در انتها بهتر است ذکر کنیم در بعضی از سوئیچ‌های KVM امکان اتصال فلش درایوها هم وجود دارد که این قابلیت بسیار کاربردی است.

بررسی پورت‌های سوئیچ kvm
بررسی پورت‌های سوئیچ kvm

کابل KVM چیست؟

برای این که بتوانید یک ماوس، مانیتور و کیبورد را به چند کامپیوتر متصل کنید در کنار استفاده از سوئیچ KVM باید از کابل‌های مخصوص استفاده کنید که تصویر آن را در قسمت زیر میتوانید مشاهده کنید. در یک سر کابل‌های KVM سوکت‌های  usb، ps/۲ و VGA قرار دارد که شما به راحتی می‌توانید برای اتصال به ماوس، مانیتور و کیبورد از آنها استفاده کنید. در طرف دیگر کابل‌های KVM رابط VGA برای اتصال به دستگاه وجود دارد.

کابل kvm چیست؟
کابل kvm چیست؟

انواع سوئیچ KVM

در این بخش از محتوا سوئیچ KVM چیست تصمیم گرفته‌ایم شما را با انواع سوئیچ KVM اشنا کنیم. سوئیچ‌های KVM در انواع مختلف با تعداد پورت گوناگون مانند سوئیچ دو پورت KVM دی نت مدل MT-271S، سوئیچ چهار پورت KVM پی نت مدل ۱۰۴UK، سوئیچ ۲۴ پورت KVM دی لینک مدل DES-1026G، سوئیچ ۱۶ پورت kvm دی لینک مدل COMBO و سوئیچ ۶۴ پورت KVM آتن مدل CS-64US تولید و به بازار عرضه می شود. در واقع شما به سادگی می توانید با خرید یکی از سوئیچ‌های KVM  ذکر شده، کامپیوتر های مورد نظر خود را با یک ماوس، یک کیبورد و یک مانیتور کنترل کنید.


بیشتر بخوانید: نحوه استفاده از سوئیچ های PoE برای دوربین های تحت شبکه


کنسول KVM چیست؟

کنسول KVM به مجموعه‌ای که از یک مانیتور، ماوس و کیبورد تشکیل شده است گفته می‌شود. کنسول‌های KVM بیشتر در اتاق‌های سرور مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر شما یک کنسول KVM خریداری کنید مطمئناً هیچ نیازی به کامپیوتر جداگانه برای هر سرور نخواهید داشت و می‌توانید با یک کنسول KVM تمام سرورها را کنترل کنید.

کنسول kvm چیست؟
کنسول kvm چیست؟

کلید میانبر سوئیچ KVM

مطمئنا برای اینکه بتوانید بین سیستم‌های مختلف جابجا شوید باید از کلید‌های میانبر استفاده کنید. در گام اول بهتر است بدانید که بر روی سوئیچ KVM کلید تعبیه شده است. که شما به راحتی می‌توانید برای جابجا کردن سیستم از این کلید استفاده کنید. روش دیگری هم برای جابجایی بین سیستم ها وجود دارد و آن هم استفاده از کلید‌های میانبر روی کیبورد کامپیوتر است. توجه داشته باشید با فشردن همزمان کلید Scroll LOCK و دوبار زدن کلید کنترل می‌توانید جابجایی بین سیستم‌ها را انجام دهید. البته امکان استفاده همزمان از ترکیب کلیدهای Scroll Lock و Print Screen هم وجود دارد.


بیشتر بخوانید: آشنایی با سوئیچ شبکه دوربین مدار بسته KVM


نتیجه گیری

در مقاله سوئیچ KVM چیست شما به صورت کامل با مواردی همچون (سوئیچ KVM چگونه کار می‌کند، مزایای استفاده از kvm، بررسی پورت‌های سوئیچ KVM ، کابل KVM چیست، انواع سوئیچ KVM ، کنسول KVM چیست و کلید میانبر KVM switch) اشنا شده‌اید. در نهایت بهتر است ذکر کنیم اگر قصد خرید سوئیچ KVM را دارید بهترین انتخاب برای شما فروشگاه برقچی است زیرا این فروشگاه آنلاین دارای بستر اختصاصی فروش و حق واردات می‌باشد. به همین دلیل میتوان از این فروشگاه محصولات اصل را زیر قیمت بازار خریداری کرد.

5/5 - (3 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها