آشنایی با برند نگزنس (Nexans)

برند نگزنس (Nexans)

برند نگزنس (Nexans) شرکتی فرانسوی می باشد که در زمینه کابل های مسی و فیبر نوری فعالیت می کند. کابل های نگزنس در صنعت‌های کشتی سازی، نفت و هوانوردی، زیر ساخت های انرژی و فناوری اطلاعات،  و ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند. این برند در زمینه تولید کابل رتبه دوم جهان را داراست. برند نگزنس (Nexans) در ۴۰ کشور فعالیت می کند و تعداد کارمندانی که در آن مشغول به کار هستند به بیش از ۲۶۰۰۰ نفر می رسد. این شرکت فرانسویست و دفتر مرکزی آن در شهر پاریس واقع است و در بازار بورس یورونکست فرانسه، سهام نگزنس معامله می‌شود.

تاریخچه برند نگزنس (Nexans)

نگزنس که یکی از بزرگترین کمپانی های ساخت کابل می‌باشد در لیون فرانسه در سال ۱۸۹۷ تأسیس شد.

خلاصه ای از تاریخچه برند نگزنس (Nexans)

١٨٩٧: این شرکت در لیون فرانسه تأسیس گردید
١٩١٢:کمپانی نگزنس اقدام به تولید انواع کابل ھای برق کرد.
١٩٢٥: این شرکت با شرکت جنرال الکتریک ادغام شد.
١٩٧٠: سھام شرکت کابل جئوفوری فرانسه توسط شرکت کابل نگزنس خریداری شد.
١٩٧٩: شرکت نگزنس سھام شرکت چاندرسی یونان را خریداری کرد.
١٩٨٦: میان شرکت نگزنس و کابل دیلون قراردادی منعقد شد که سرانجام موجب تولید انواع کابل ھای ارتباطی موبایل گردید.
٢٠٠٢: برند نگزنس (Nexans) سهام برخی از شرکت های تولید کننده سیم و کابل را که در کشورهای مختلف از جمله بلژیک، کره جنوبی، ایتالیا و یونان فعالیت می کردند خریداری نمود.
٢٠٠٤: کسب جایزه تخصصی “کابلوسیس” در کشور ایتالیا.
٢٠١١: نخستین کارخانه این برند در قطر افتتاح شد، همچنین در این سال به تولید انواع کابل ھای ھوانوردی روی آورد.

فعالیت های برند نگزنس (Nexans)

فعالیت های برند نگزنس (Nexans) شامل موارد زیر می باشد:

  • انجام پروژه های برقی ولتاژ بالا
  • صنعت و تجهیزات صنعتی و برقی
  • اطلاعات و مخابرات
  • پروژه‌های ساختمانی و زمینه‌های مربوط به آن

فعالیت های برند نگزنس (Nexans)

پروژه های ولتاژ بالا

گسترش روزافزون مزرعه های تولید انرژی بادی نیازمند ارتباطات بین المللی، ملی و منطقه ای می باشد که به وسیله کابل ها و تجهیزاتی که کمپانی نگزنس در آن تخصص دارد صورت می گیرد. همچنین شرکت نگزنس در زمینه شبکه های انتقال قدرت زمینی و دریایی فعالیت گسترده ای دارد. صنعت نفت و گاز در حال کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و یافتن میدان های جدید است. کشورهای مختلفی در سرتاسر دنیا به منظور تضمین آینده خود و یافتن منابع جدید به تدریج از سواحل فاصله گرفته و به نقاط عمیق دریاها می روند. به همین منظور کمپانی نگزنس با هدف کمک به پروژه های نفتی دور از ساحل، کابل ها و تجهیزات ویژه و مخصوص به این کار را تولید می کند.

پروژه های ولتاژ بالا برند نگزنس (Nexans)

تجهیزات صنعتی

صنایع دفاعی، هوانوردی، نفت و گاز، اتوماسیون، خودروسازی، شبکه ریلی، معدن، کشتی سازی، موتورها و ژنراتورها، انرژی خورشیدی، دریانوردی، انرژی اتمی، توربین های بادی از جمله صنایعی میباشند که برند نگزنس در آن ها به فعالیت میپردازد. به عنوان مثال ساخت و توسعه سنسورهای کابلی برای ایربگ ها و کابل هایی مخصوص در سیستم های ترمز از جمله فعالیت های این برند در صنعت خودروسازی است.

تجهیزات صنعتی برند نگزنس (Nexans)

ساختمان و حوزه های مربوط به آن

بخش عمده ای از فعالیت های شرکت نگزنس مربوط به این بخش می شود چراکه ۴۰ درصد درآمد این شرکت از همین بخش تامین می گردد. موارد ذکر شده در ذیل از جمله فعالیت های Nexans در این زمینه می باشد:

• ساخت و اجرای منابع انرژی پایدار، سیستم های امنیتی، سیستم های ضد حریق، شبکه های مخابراتی و انرژی، تجهیزات کابلی، روشنایی زمینی و … برای فرودگاه های بزرگی مانند دوبی و چانگی سنگاپور
• ساخت کابل های ضد حریق، لوله ها و کانال های تهویه
• توسعه و ساخت انواع کابل های آسانسور، برق، فیبرنوری برای ساختمان های عظیم و ساخت کابل هایی برای آتش نشانان و کارگران
• توسعه ساختمان های نوین سبز و زیست پذیر

ساختمان و حوزه های مربوط به آن برند نگزنس (Nexans)

فناوری اطلاعات و مخابرات

از جمله فعالیت های برند نگزنس (Nexans) در این حوزه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• دیتاسنترها
• زیرساخت های مخابراتی و فناوری اطلاعات
• شبکه های محلی (LAN)
• شبکه های مخابراتی و فناوری اطلاعات دریایی
• تجهیزات شبکه

دیتاسنترها

انتقال داده های دیجیتال و تبادل آن ها نیازمند زیرساخت هایی با برنامه ریزی دقیق و سریع است. انعطاف پذیر، سازگار، مقاوم و قابل گسترش بودن از جمله ویژگی هایی است که می بایست سیستم های کابل کشی دیتاسنترها دارا باشند. شرکت نگزنس از شرکت های موفق در این زمینه به شمار می رود. خدمات و تجهیزات دیتاسنترهای برند نگزنس موارد زیر را شامل می شوند:

• سرویس های پشتیبانی و کمک برای برنامه ریزی های عملیات کابل کشی
• سیستم های کابل کشی فیبر نوری و کابل های مسی با چگالی بالا
• سیستم ها و کابل های فیبر نوری با قطر بسیار بالا

زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات برند نگزنس (Nexans)

کمپانی نگزنس تولید کننده ی سیستم های مخابراتی در بستر کابل های فیبر نوری و مسی می باشد. طراحی این سیستم های مخابراتی به این صورت می باشد که بهره و عملکرد بالایی داشته، در محیط های خشن یا صنعتی به خوبی کار کنند، قابلیت اطمینان و ماندگاری بالایی داشته باشند، کیفیت ساخت بالایی داشته باشند و هزینه های آن بر اساس نیازهای شرکت ها یا دولت ها متغیر باشد.

برند نگزنس (Nexans) در این زمینه ارائه دهنده خدمات ذکر شده در ذیل می باشد:

• اجرای پروژه های فیبر نوری و FTTx جهانی که به طور مناسبی برای هر منطقه بومی سازی شده باشد
• ساخت شبکه های موبایلی هیبریدی فیبرنوری و انتقال قدرت، کابل های داده ۵G داخلی و … (همکاری با بسیاری از اپراتورهای شبکه موبایلی)
• ساخت شبکه هایی با فناوری DSL از جمله شبکه های VDSL

شبکه های مخابراتی و فناوری اطلاعات دریایی

تا سال ۲۰۳۵ تقاضای جهانی برای انرژی و اطلاعات افزایش ۳ برابری خواهد داشت.
شرکت نگزنس از شرکت های پیشتاز و مطرح در زمینه انجام پروژه های انتقال داده و انرژی از طریق بستر اقیانوس ها محسوب می شود و هم اکنون نیز پروژه های وسیع و مهمی را در امارات، اسپانیا، بلژیک، تایلند، عربستان و … در دست اجرا دارد.

شبکه های مخابراتی و فناوری اطلاعات دریایی برند نگزنس (Nexans)

شبکه های محلی LAN

کابل لن LAN نگزنس با سرعت های گیگابیتی تولید می‌شود که از قابلیت اطمینان بالایی برخوردار می‌باشد.
کمپانی نگزنس تولیدکننده کابل های LAN با سرعت های گیگابایتی می باشد که از ویژگی های بارز آن می توان به برخورداری از قابلیت اطمینان بالا اشاره کرد. این شرکت به دلیل تولید کابل های فیبر نوری و مسی LAN پرسرعت و با پهنای باند بالا از برندهای مطرح و شناخته شده در این زمینه محسوب می شود.

شبکه های محلی LAN برند نگزنس (Nexans)

تجهیزات شبکه برند نگزنس (Nexans)

مواردی که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد از جمله تجهیزات شبکه برند نگزنس (Nexans) می باشد:
کابل شبکه نگزنس (Nexans) در مدل های CAT6 و CAT5 در انواع FTP و UTP و SFTP

این نوع از کابل شبکه نگزنس دارای ویژگی های زیر می باشد:

– در طول های متفاوتی مانند ۳۰۵ و ۵۰۰ متری عرضه می شوند.
– این کابل ها دارای روکش LSZH هستند. از ویژگی های بارز این نوع روکش ها در مقایسه با روکش PVC و پلی اتلین میتوان به ایجاد دود بسیار کم هنگام آتش سوزی اشاره کرد چراکه دود ناشی از سوختگی روکش LSZH فاقد گاز هالوژن است که بسیار سمی می باشد و در صورت استنشاق ممکن است باعث خفگی شود.
– سرعت نرخ تبادل اطلاعات در این کابل شبکه ۱۰ – ۱۰۰ – ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه می باشد، تنها در صورتی که در دو سر ابتدا و انتهایی کابل از تجهیزات CAT6 SFTP استفاده کرده باشید، سرعت تبادل داده تا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه را تجربه خواهید کرد.

کابل شبکه نگزنس (Nexans) به علت داشتن کیفیت بسیار بالا از جمله کابل شبکه‌های پرفروش در بازار به حساب می‌آید.

کابل شبکه برند نگزنس (Nexans)

انواع پچ پنل نگزنس CAT6 و CAT5 در انواع UTP ،FTP و SFTP دارای ۲۴ و ۴۸ پورت

در واقع پچ پنل بین نقاط انتهایی کابلهای شبکه و تجهیزات شبکه ای مثل هاب، روتر، سوئیچ و … قرار می گیرد و کابلهای شبکه از طریق پچ پنل به این تجهیزات متصل می شوند. به عبارتی دیگر به کار بردن پچ پنل به هیچ عنوان الزامی نمی باشد با این حال استفاده از پچ پنل نگزنس در شبکه هایی که در طی زمان گسترش می یابند و تغییر می کنند موجب سهولت در انجام بسیاری از کارها می شود.

انواع کیستون: کیستون شبکه نگزنس از پرکاربردترین تجهیزات شبکه هایLAN به حساب می آیند. از این قطعه جهت برقراری ارتباط بین کابل شبکه با سایر تجهیزات مانند سوئیچ ها، روترها، سرورها و یا کیس کامپیوتر کاربران نهایی، استفاده می گردد. این قطعات در انواع مختلف Cat و انواع UTP ،FTP و SFTP تولید می شود.

انواع پچ پنل برند نگزنس (Nexans)

انواع پچ کورد نگزنس CAT5 و CAT6 در انواع UTP ،FTP و SFTP

پچ کوردها نیز دارای روکش LSZH هستند و در طول های متفاوتی از ۰.۵ تا ۱۰ متری عرضه در بازار می شوند. کاربرد این محصولات در اتصال سوئیچ های شبکه و همچنین کارت شبکه و کیستون است.

پچ کورد نگزنس یکی از بهترین محصولات موجود در بازار می‌باشد.

برند نگزنس (Nexans) در ایران

در ایران برند نگزنس (Nexans) جزء شناخته شده ترین برندها در زمینه تولید تجهیزات شبکه با کیفیت بالا محسوب می شود. شرکت نگزنس نیز در زمینه ‌هایی مانند زیرساخت های فناوری اطلاعات و صنایع نفت و گاز، مذاکراتی با شرکت‌های ایرانی داشت اما هنوز نتیجه این مذاکرات مشخص نیست و احتمالاً این شرکت هم مانند دیگر شرکت های فرانسوی در ایران فعالیتی نخواهد داشت. اما تجهیزات شبکه نگزنس در ایران از طریق انواع فروشگاه ها(آنلاین و فیزیکی) عرضه می شود.

قیمت محصولات نگزنس به دلیل کیفیت بالای آن ها کمی بیشتر از محصولات مشابه است.

3.7/5 - (3 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها