نحوه خرید اینترنت همراه اول (بسته ها و روش ها)

نحوه خرید اینترنت همراه اول ( بسته ها و روش ها )

در این مقاله قصد داریم به نحوه خرید اینترنت همراه اول (بسته ها و روش ها) بپردازیم. باتوجه به آنکه همراه اول بسته‌های اینترنتی متنوعی را ارائه داده است، ممکن است برای فعال سازی و خرید اینترنت همراه اول دچار سردرگمی شوید. به منظور آشنایی بیشتر همراهان همیشگی مجله برقچی، در این مقاله تصمیم گرفته ایم، به معرفی بسته های اینترنت همراه اول و روش های خرید بسته ها بپردازیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست:

راهنمای خرید اینترنت همراه اول:

در ابتدا به بررسی قوانین و راهنمای خرید بسته‌ها و اینترنت همراه اول می‌پردازیم. از انواع بسته‌های اینترنت همراه اول، می‌توان به بسته های کوتاه مدت و بسته های ماهانه و بلند مدت اشاره کرد. بسته های کوتاه مدت (بسته های یک روزه و هفت روزه) فاقد تمدید خودکار (حجمی و زمانی) می‌باشند. همچنین هزینه خرید بسته ها برای مشترکین دائمی بر روی قبض خواهد آمد و برای مشترکین اعتباری از شارژ کسر خواهد شد. در صورت اتمام بسته و نداشتن بسته رزرو، مصرف با تعرفه عادی محاسبه می گردد.

خرید بسته های نوترینو همراه اول:

در صورتی که می خواهید از سرویس نوترینو همراه اول استفاده کنید، در ابتدا باید اقدام به فعالسازی اینترنت تلفن همراه خود کنید. شما می‌توانید با شماره گیری کد دستوری #231*10* و یا ارسال پیامک به شماره 8088 اینترنت تلفن همراه خود را فعال کنید. لازم به ذکر است نوترینو همان سرویس اینترنت 3G ،4G و 4.5G می‌باشد. روش‌های خرید بسته‌های نوترینو به صورت زیر است:

  • خرید بسته های نوترینو از درگاه ستاره اول (*1#)
  • خرید بسته نوترینو به صورت مستقیم: با یک بار مراجعه به سرشماره *1# و واریز مبلغ بسته از طریق حساب بانکی

در ادامه مقاله انواع بسته‌های اینترنتی نوترینو و نحوه خرید اینترنت همراه اول ارائه داده شده است.


بیش‌تر بخوانید: مودم همراه چیست؟


نحوه خرید اینترنت همراه اول بسته های ترکیبی دلخواه:

بسته‌های ترکیبی دلخواه همراه اول، علاوه بر اینترنت شامل مکالمه دورن شبکه و پیامک نیز می‌باشند. مدت اعتبار استفاده از بسته‌های ترکیبی دلخواه 30 روز می‌باشد و مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول می‌توانند از آن استفاده نمایند. در صورتی که قصد فعال سازی بسته‌های ترکیبی همراه اول را دارید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن یا سایت همراه اول، نسبت به فعال سازی آن اقدام نمایید.

نحوه خرید بسته های اشتراکی دیتا

نحوه خرید بسته های اشتراکی دیتا:

یکی از موارد جالب برای استفاده از بسته‌های اشتراکی دیتا، آن است که شما می‌توانید هنگام فعال‌ سازی این بسته یا در طول مدت استفاده، یک یا چند نفر را به عنوان زیرمجموعه خودتان اضافه کنید تا از حجم بسته استفاده کنند. البته هر زمانی که بخواهید می‌توانید استفاده از بسته را برای آن‌ها محدود کنید. در صورتی که قصد فعال سازی بسته‌های اشتراکی دیتا را دارید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن یا سایت همراه اول، نسبت به فعال سازی آن اقدام نمایید.

نحوه خرید اینترنت همراه اول بسته های مدار فیروزه ای:

بسته‌های مدار فیروزه ای همراه اول، شامل بسته‌های اینترنت و بسته‌های مکالمه کوتاه مدت (ساعتی) و به صرفه ای هستند که قیمت آن‌ها در ساعات و مکان های مختلف شبکه همراه اول متفاوت خواهد بود. برای آگاهی از بسته‌های پیشنهادی خود می‌توانید *121# را شماره گیری کنید. تمامی مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول می‌توانند از بسته‌های مدار فیروزه ای استفاده نمایند.

پیگیری بسته اینترنت همراه اول

مشترکین توجه داشته باشند که بسته های مدار فیروزه ای همراه اول، قابلیت رزرو ندارند و در صورتی که می‌خواهید بسته مدار فیروزه ای بعدی را فعال کنید، باید تا اتمام بسته قبلی صبر کنید.

نحوه خرید اینترنت همراه اول بسته های آلفا:

بسته های آلفا همراه اول، دارای انواع مختلفی می‌باشند و به صورت بلند مدت، کوتاه مدت، نامحدود شبانه و … ارائه می‌شوند. در صورتی که قصد فعالسازی بسته‌های آلفا همراه اول را دارید، می‌توانید کد های #61*100* و #321*100* را شماره‌گیری کنید. لازم به ذکر است، برای کنسل تمدید خودکار بسته های آلفا، می‌توانید کد #18*100* را شماره گیری نمایید. توجه داشته باشید که در صورت لغو، نرخ اینترنت مصرفی شما با تعرفه عادی محاسبه می‌شود.

نحوه خرید بسته های همراهی:

در این بخش از مقاله نحوه خرید اینترنت همراه اول، به بیان توضیحاتی در رابطه با بسته‌های همراهی پرداخته ایم. در طرح اینترنت همراهی به هریک از مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول بسته اینترنت مختص وی، با قیمتی مقرون به صرفه پیشنهاد می‌شود. مشترکین همراه اول می‌توانند با شماره‌گیری *100*62# بسته اینترنت همراهی خود را رویت نموده و پس از تایید، آن را فعال نمایند.

در ضمن، پس از اتمام حجمی یا زمانی بسته، محدودیتی در تعداد دفعات خرید مجدد بسته همراهی در همان ماه وجود ندارد. حتی مشترک می‌تواند پیش از اتمام بسته اینترنت همراهی در حال مصرف، بسته هدف موجود در *100*62# را رزرو نماید. شما می‌توانید جهت استعلام بسته‌های اینترنت همراهی کد *100*10# را شماره‌گیری نمایید.

روش‌ های خرید اینترنت همراه اول:

در ادامه به بیان توضیحاتی در رابطه با روش‌های خرید بسته و اینترنت همراه اول پرداخته ایم.

  • خرید اینترنت همراه اول از طریق اپلیکیشن همراه من: یکی از روش‌های خرید اینترنت همراه اول، خرید بسته از طریق اپلیکیشن همراه اول می‌باشد. برای خرید اینترنت از این طریق، کافیست اپلیکیشن همراه اول را بر روی تلفن همراه خود دانلود و نصب نمایید. ورود به اپلیکیشن همراه اول از طریق نام کاربری و رمزعبور امکانپذیر است.
  • خرید اینترنت همراه اول با شماره گیری کد دستوری #32*10*: هریک از مشترکین همراه اول با شماره گیری کد دستوری #32*10* بدون نباز به اینترنت می‌توانند اقدام به خرید بسته اینترنت نمایند.
  • همچنین بسته‌های اینترنت همراه اول را می‌توانید از طریق اپلیکیشن آپ و اپلیکیشن اسنپ نیز خریداری کنید.

در جدول زیر نحوه خرید اینترنت همراه اول ارائه داده شده است:

سامانه جامع *10#

سامانه *100#

سامانه جامع پیامکی
009810
یا
9810+

سامانه پیامکی 8080

حساب کاربری همراه من

– شماره گیری *10*32#
– مشاهده بسته ها و انتخاب بسته مورد نظر

– شماره گیری
100#*
– مشاهده بسته ها و انتخاب بسته مورد نظر

– ارسال عدد 32 لاتین
– مشاهده بسته ها و ارسال عدد بسته

– ارسال عدد 32 لاتین
– مشاهده بسته ها و ارسال عدد بسته

– مراجعه به حساب کاربری «همراه من» به آدرس
my.mci.ir
– مشاهده و انتخاب بسته موردنظر

پیگیری بسته اینترنت همراه اول:

برای استعلام و پیگیری وضعیت بسته اینترنت همراه اول می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده نمایید:

  • سامانه جامع *10# : شماره گیری *10*320#
  • سامانه *100# : شماره گیری *100*10#
  • سامانه جامع پیامکی 10: ارسال عدد 320 لاتين
  • سامانه پیامکی 8080: ارسال عدد 0 لاتين
  • حساب کاربری همراه من: مراجعه به حساب کاربری همراه من قسمت گزارش مصرف

بیش‌تر بخوانید: راهنمای خرید مودم TD-LTE ایرانسل


جمع بندی مقاله نحوه خرید اینترنت همراه اول

در این مقاله به بیان توضیحات کامل و جامعی در رابطه با نحوه خرید اینترنت همراه اول پرداختیم. بسته‌های اینترنت همراه اول با زمان‌ها و حجم‌های متنوع، جهت پاسخ گویی به مشترکین طراحی شده است. شما می‌توانید با فعال‌سازی بسته مناسب خود، علاوه بر مدیریت هزینه، از شبکه پرسرعت اینترنت همراه اول نیز بهره‌مند شوید. برای خرید بسته‌های اینترنت همراه اول روش‌های گوناگونی وجود دارد و شما می‌توانید با شماره گیری کدهای دستوری، اپلیکیشن همراه من و … اقدام به خرید بسته‌های موردنظر خود نمایید.

5/5 - (6 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها