مقایسه مودم 4G نزتک مدل 99C و 99DX

مقایسه مودم نزتک 99C و 99DX

کمپانی نزتک این روزها توانسته با ارائه محصولات با کیفیت، نظر مثبت بسیاری از افراد را به خود جلب کند. مودم های جیبی و همراه زیادی در بازار وجود دارد اما مودم نزتک 99C و مودم نزتک 99DX با داشتن مشخصات فنی قوی و قیمت مناسب بخش اعظمی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند. توجه داشته باشید که مودم نزتک مدل 99C و مودم نزتک مدل 99DX دارا نقاط مشترک و تفاوت‌هایی می‌باشد. مطلع شدن از آن‌ها می‌تواند در انتخاب مودم مورد نظرتان به شما کمک شایانی کند. به همین دلیل تصمیم داریم در این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به تفاوت‌ها و نقاط مشترک این دو مودم در اختیار شما قرار دهیم. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیش‌تر نسبت به نقاط مشترک و تفاوت‌های میان این دو مودم تا پایان مقاله مقایسه مودم نزتک 99C و 99DX با ما در برقچی همراه باشید.

فهرست:

بررسی ویژگی‌های مشترک مودم 4G نزتک مدل 99C و 99DX

اگر قصد دارید اطلاعاتی نسبت ویژگی‌های مشترک مودم نزتک 99C و 99DX به دست بیاورید بهتر است بدانید که این دو مودم دارای سه ویژگی مشترک هستند. شاید برای شما سوال پیش بیاد سه ویژگی مشترک بین مودم نزتک 99C و مودم نزتک 99DX چه ویژگی‌هایی می‌باشند. در گام اول بهتر است بدانید که هر دو مودم امکان اتصال به اینترنت از طریق پورت شبکه LAN را دارند. از سوی دیگر سرعت انتقال داده‌های این دو مودم یکسان است در انتها هم بهتر است بدانید حداکثر تعداد کاربرانی که می‌توانند به صورت همزمان به هر دو مودم متصل شوند هم برابر می باشد. در نهایت اگر قصد دارید اطلاعات کاملی نسبت به سرعت انتقال داده‌ها، حداکثر تعداد کاربران متصل به مودم به صورت همزمان و اتصال از طریق پورت شبکه به دست بیاورید باید پاراگراف مربوط به هر موضوع را با دقت مطالعه کنید.

بررسی ویژگی‌های مشترک مودم 4G نزتک مدل 99C و 99DX
بررسی ویژگی‌های مشترک مودم 4G نزتک مدل 99C و 99DX

امکان اتصال به اینترنت از طریق پورت شبکه LAN و WAN 

اولین نقطه اشتراک بین مودم 4G نزتک مدل 99C و 99DX که قصد داریم به شما معرفی کنیم وجود پورت شبکه LAN و WAN می‌باشد. شما با استفاده از کابل شبکه به راحتی می‌توانید به این دو مودم متصل شوید و از اینترنت پرسرعت بهره ببرید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در اکثر مواقع مودم‌های همراه پورت شبکه ندارند. اما این ویژگی در مودم 4G نزتک مدل 99C و مودم 4G نزتک مدل 99DX تعبیه شده است. در واقع با بودن پورت LAN و WAN شما می‌توانید از این مودم به عنوان یک مودم ثابت هم استفاده کنید.

سرعت انتقال داده ها

سرعت دانلود و سرعت آپلود برای اکثر افراد از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا این دسته از افراد حاضر هستند هزینه بیشتری را برای طرح‌های اینترنت (نسبت به اینترنت ADSL) پرداخت کنند. اما یک مودم با سرعت دانلود و سرعت آپلود بالا در اختیار داشته باشند. به همین دلیل بهتر است بدانید که سرعت انتقال داده‌ها در مودم نزتک 99C و 99DX برابر می‌باشد. در نتیجه سرعت دانلود در هر دو مودم ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود هم ۵۰ مگابیت بر ثانیه می‌باشد. کاربرد مودم با این سرعت دانلود و آپلود بسیار زیاد است. برای مثال شما با استفاده از مودمی که سرعت دانلود آن ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه است به راحتی می‌توانید به بازی‌های آنلاین، مشاهده فیلم به صورت آنلاین با کیفیت HD، استفاده از شبکه‌های اجتماعی و غیره بپردازید.

سرعت انتقال داده ها
سرعت انتقال داده ها

حداکثر تعداد کاربر قابل پشتیبانی

در این قسمت از مقاله مقایسه مودم نزتک 99C و 99DX قصد داریم حداکثر تعداد کاربر قابل پشتیبانی توسط این دو مودم را در اختیار شما قرار دهیم، چون این مورد از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه داشته باشید که مقایسه مودم نزتک 99C و مودم نزتک 99DX امکان پشتیبانی از ۱۰ کاربر به صورت همزمان را دارد.


بیشتر بخوانید: مقایسه مودم 4G نزتک مدل 77C و 99B


تفاوت های مودم 4G نزتک مدل 99C و 99DX

مودم نزتک 99C و مودم نزتک 99DX دارای ۶ پارامتر مجزا می‌باشند که ما قصد داریم در این بخش از مقایسه مودم نزتک 99C و 99DX آنها را مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید که تعداد شیار سیم کارت، داشتن آداپتور، ظرفیت باتری، استفاده از دستگاه به عنوان پاوربانک، قابلیت تنظیم VPN و حتی قابلیت ریپیتر تفاوت‌هایی هستند که در این دو مودم وجود دارند. در ادامه مقاله قصد داریم این ویژگی‌ها را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم و اطلاعات دقیق نسبت به هر کدام در اختیار شما بگذاریم.

تعداد سیم کارت قابل پشتیبانی

اولین مسئله‌ای که قصد مورد بررسی قرار دهیم تعداد شیار سیم کارت موجود در هر دو مودم است، توجه داشته باشید مودم همراه نزتک مدل 99DX دارای یک عدد شیار سیم کارت می‌باشد اما این مسئله در مورد مودم 4G نزتک مدل 99C متفاوت است زیرا این مودم از دو شیار سیم کارت برخوردار می‌باشد. البته نکته قابل توجه این است که هر دو مودم نزتک از تمام اپراتورها (همراه اول، ایرانسل، رایتل و شاتل) پشتیبانی می‌کند.

تعداد سیم کارت قابل پشتیبانی
تعداد سیم کارت قابل پشتیبانی

امکان استفاده از برق مستقیم (دارای آداپتور)

بین مودم نزتک 99C و مودم نزتک 99DX یک مودم امکان استفاده از برق مستقیم را دارد توجه داشته باشید مودم همراه نزتک مدل 99DX به صورت بی سیم و با سیم قابل استفاده است شما به راحتی می توانید با استفاده از آداپتور آن را به برق مستقیم متصل کنید اما این ویژگی در مودم 4G نزتک مدل 99C وجود ندارد.


بیشتر بخوانید: معرفی و بررسی مودم 4G نزتک 77DX


ظرفیت باتری

ظرفیت باتری مودم‌ همراه برای اکثر افراد از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل بهتر است بدانید مودم 4G نزتک مدل 99C دارای یک باتری با ظرفیت ۵۲۰۰ میلی آمپر است. مودم با این باتری میتواند باعث شود شما به هیچ وجه در حین استفاده از آن با کمبود باتری مواجه نشوید. این مسئله در مورد مودم همراه نزتک مدل 99DX کاملا متفاوت است زیرا باتری که در این مودم تعبیه شده است ۳۰۰۰ میلی آمپر می‌باشد در نتیجه میتوان به این استنباط رسید که بازدهی مودم 4G نزتک مدل 99C از نظر باتری بیشتر از بازدهی مودم همراه نزتک مدل 99DX می‌باشد.

امکان استفاده از دستگاه به عنوان پاوربانک

اگر به دنبال یک مودم هستید تا بتوانید از آن به عنوان پاور بانک استفاده کنید مطمئناً مودم 4G قابل حمل نزتک مدل 99C می‌تواند نیاز شما را برآورده کند. زیرا این مودم دارای یک باتری با ظرفیت ۵۰۰۰ میلی آمپر است. از سوی دیگر یک عدد پورت usb هم بر روی این مودم تعبیه شده است که می‌توانید آن را در تصویر زیر مشاهده کنید. در نتیجه با استفاده از کابل usb امکان شارژ لوازمی همچون تلفن همراه و هر تجهیزاتی که توسط کابل usb شارژ می‌شوند وجود دارد. اما این قابلیت در مودم همراه نزتک مدل 99DX تعبیه نشده است.

امکان استفاده از دستگاه به عنوان پاوربانک
امکان استفاده از دستگاه به عنوان پاوربانک

قابلیت تنظیم VPN

اگر قابلیت تنظیم VPN برای شما از اهمیت زیادی برخوردار است. بهتر است در این بخش از مقایسه مودم نزتک 99C و 99DX ذکر کنیم که مودم 4G قابل حمل نزتک مدل 99C دارای این قابلیت می‌باشد. و این ویژگی در مودم همراه نزتک مدل 99DX وجود ندارد.

قابلیت ریپیتر؛ تقویت کننده وای فای

ریپیتر یکی از ویژگی های بسیار مهم است که اکثر افراد در هنگام خرید مودم به آن توجه می کنند در نتیجه بهتر است ذکر کنیم که این ویژگی تنها در مودم 4G قابل حمل نزتک مدل 99C تعبیه شده است و شما با استفاده از این مودم دچار کاهش آنتن وای فای نخواهید شد.

جدول مقایسه مودم نزتک 99C با 99DX

مودم 4G نزتک 99C مودم 4G نزتک 99DX
اتصال به اینترنت از طریق LAN
قابلیت پاوربانک
تعداد سیمکارت قابل پشتیبانی 2 عدد 1 عدد
آنتن آنتن داخلی ۴ عدد آنتن خارجی
قابلیت تنظیم VPN
امکان استفاده از برق مستقیم (دارای آداپتور)
قابلیت ریپیتر
ظرفیت باتری 5200mah 3000mah

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید مودم همراه


نتیجه گیری

در مقاله مقایسه مودم نزتک 99C و 99DX اطلاعات کاملی نسبت به ویژگی‌های مشترک و تفاوت‌های دو مودم نزتک 99C و 99DX به دست آورده‌اید. توجه داشته باشید که در این مقاله موارد مهمی همچون امکان استفاده از پورت شبکه برای متصل شدن به اینترنت، سرعت انتقال داده‌ها، حداکثر تعداد کاربر قابل پشتیبانی توسط هر مودم، تعداد سیم کارت قابل پشتیبانی، امکان استفاده از برق مستقیم، ظرفیت باتری، امکان استفاده از دستگاه به عنوان پاوربانک، قابلیت تنظیم vpn و قابلیت ریپیتر ذکر کردیم. در نهایت امیدواریم بعد از مطالعه این مقاله بتوانید یک انتخاب درست و یک خرید هوشمندانه را تجربه کنید.

5/5 - (4 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها