اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت وای فای و سیمکارت (تمامی روش‌ها)

نحوه اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت

در دنیای امروز، اینترنت به بخش جدایی‌ناپذیری از زندگی ما تبدیل شده است. از انجام کارهای روزمره گرفته تا سرگرمی و ارتباط با دیگران، همه ما به طور مداوم از اینترنت استفاده می‌کنیم. با توجه به این موضوع، آگاهی از میزان مصرف اینترنت و باقی‌مانده حجم آن از اهمیت بالایی برخوردار است. این امر به شما کمک می‌کند تا از تمام شدن ناگهانی حجم اینترنت و هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید. در این مقاله، به بررسی روش‌های مختلف برای اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت وای فای و سیمکارت می‌پردازیم. پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب با برقچی همراه شوید.

فهرست:

نحوه اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت وای فای

هر شرکتی برای استعلام حجم اینترنت روش مختص به خودش را دارد، برای مثال مخابرات یک روش برای استعلام در نظر گرفته و شرکت ایرانسل روشی دیگر، در ادامه به صورت کامل روش‌های مختلف استعلام باقیمانده حجم اینترنت آورده شده است.

اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت آسیاتک

برای استعلام حجم باقی‌مانده اینترنت آسیاتک، دو روش وجود دارد. اولین روش، استفاده از اپلیکیشن اندروید و ios است. شما می‌توانید به سادگی این برنامه‌ها را دانلود کنید و از آن‌ها برای استعلام و اطلاع از باقیمانده میزان حجم اینترنت آسیاتک استفاده کنید.

اما روش بعدی که متداول‌ترین روش برای استعلام به شمار می‌رود، استفاده از وب سایت رسمی شرکت آسیاتک است. پس از ورود به سایت در صفحه اصلی روی گزینه پنل مشترکین کلیک کنید. پس از وارد شدن به پنل مشترکین، روی دکمه حساب کاربری کلیک کنید تا به صفحه‌ای که تصویر آن را در زیر مشاده می‌کنید وارد شوید. بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور در فیلد‌های مربوطه، در انتها روی دکمه ورود کلیک کنید. امکان مشاهده میزان حجم باقی‌مانده اینترنت آسیاتک در قسمت پیشخوان فراهم است.

استعلام مانده اینترنت آسیاتک
استعلام مانده اینترنت آسیاتک

اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت مخابرات

برای دسترسی به پنل کاربری‌تان در سیستم مدیریت اینترنت مخابرات، باید به آدرس اینترنتی www.adsl.tci.ir مراجعه کرده و با وارد کردن نام کاربری، رمز عبور و کد امنیتی، وارد سیستم شوید.

پس از ورود به سیستم، صفحه اصلی پنل کاربری شما ظاهر می‌شود که در آن، با استفاده از اطلاعات و نمودارهای ارائه‌شده، می‌توانید میزان حجم باقی‌مانده از سرویس اینترنت مخابرات را مشاهده کنید. در این صفحه همچنین می‌توانید از سایر جزئیات مرتبط با اینترنت باخبر شوید.

اطلاع از باقیمانده اینترنت مخابرات
اطلاع از باقیمانده اینترنت مخابرات

 مخابرات، علاوه بر سایت، اپلیکیشنی به نام «مخابرات من» دارد. این برنامه به کاربران امکان دسترسی به خدمات متنوعی را می‌دهد و شامل قابلیت‌هایی نظیر بررسی حجم باقی‌مانده از بسته اینترنتی است.

برای استفاده از این برنامه، کافی است که اپلیکیشن «مخابرات من» را از فروشگاه‌های معتبر دانلود و بر روی دستگاه خود نصب نمایید. پس از نصب، با وارد کردن شماره تلفن همراه و استفاده از کد تأییدی که از طریق پیامک دریافت می‌کنید یا رمزی که پیشتر انتخاب کرده‌اید، می‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید.


بیشتر بخوانید: اینترنت کدام اپراتور بهتر است؟ (معرفی بهترین‌ها)


در این اپلیکیشن، علاوه بر دسترسی به مجموعه‌ای از خدمات، شما می‌توانید میزان داده‌های مصرف‌نشده و زمان باقی‌مانده از بسته اینترنت را مشاهده کنید. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد مصرف اینترنت، می‌توانید به بخش «مشاهده جزئیات» در اپلیکیشن مراجعه کنید. علاوه‌بر این کد دستوری #3*2*2020* نیز برای اطلاع از حجم باقیمانده اینترنت مخابرات به کار می‌رود.

استعلام باقیمانده اینترنت با مخابرات من
استعلام باقیمانده اینترنت با مخابرات من

نحوه اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت سیمکارت

برای استعلام میزان باقیمانده از حجم اینترنت سیمکارت‌ها نیز روش‌های متنوعی وجود دارد. در ادامه نحوه اطلاع از باقیمانده میزان حجم اینترنت در دو اپراتور ایرانسل و همراه اول را به طور کامل معرفی می‌کنیم.

اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت همراه اول

4 روش برای  استعلام باقی‌مانده اینترنت همراه اول وجود دارد که شاید با برخی از آن‌ها آشنا نباشید. اولین روش استفاده از کد دستوری است. برای بررسی وضعیت بسته اینترنتی همراه اول خود می‌توانید کدهای دستوری #1*100* یا #320*100* را شماره‌گیری کنید. در این منو، با انتخاب گزینه استعلام و ارسال عدد 0، درخواست شما برای استعلام حجم باقی‌مانده اینترنت به همراه اول ارسال می‌شود. پس از آن، پیامکی حاوی اطلاعاتی درباره حجم باقی‌مانده، مهلت استفاده از بسته و حجم مصرف‌نشده دریافت خواهید کرد.

اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت همراه اول
اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت همراه اول

یکی دیگر از روش‌های کاربردی برای اطلاع از میزان داده‌های باقی‌مانده اینترنت همراه اول، مراجعه به وب‌سایت این شرکت است. برای استفاده از این سرویس، ابتدا باید با وارد کردن شماره تلفن همراه خود، در وب‌سایت عضو شوید. پس از ایجاد حساب کاربری و ورود به پنل شخصی، می‌توانید از طیف گسترده‌ای از خدمات موجود در سایت استفاده نمایید. در قسمت مربوط به شارژ و بسته‌های اینترنتی، اطلاعات دقیقی در مورد حجم داده‌های مصرف‌نشده و زمان باقی‌مانده از بسته اینترنتی‌تان در دسترس خواهد بود.

استعلام مانده اینترنت در سایت همراه اول
استعلام مانده اینترنت در سایت همراه اول

برای کسب اطلاع از میزان داده‌های باقی‌مانده در اینترنت همراه اول، روش پیامکی یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین راه‌ها است. این روش نیازی به دسترسی به اینترنت ندارد و تنها با ارسال عدد صفر به شماره 8080 از طریق پیامک، می‌توانید استعلام خود را انجام دهید. در کمتر از پنج دقیقه، پیامکی حاوی جزئیات حجم مصرف‌نشده و اطلاعات مربوط به بسته اینترنتی‌تان دریافت خواهید کرد.

اپلیکیشن همراه من، ابزاری کارآمد برای مدیریت حساب‌های کاربری همراه اول و استعلام میزان داده‌های باقی‌مانده است. این اپلیکیشن که به راحتی از وب‌سایت همراه اول یا فروشگاه‌های معتبر نرم‌افزار قابل دانلود است، بدون نیاز به پرداخت هزینه، خدمات متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد. با نصب همراه من و ورود به حساب کاربری‌تان، اطلاعات کاملی مانند حجم باقی‌مانده بسته اینترنتی، تعداد مکالمات و پیامک‌های باقی‌مانده را در صفحه اول پنل کاربری می‌توانید مشاهده کنید.


بیشتر بخوانید: افزایش سرعت اینترنت همراه اول (تمامی روش‌ها)


استعلام باقیمانده اینترنت همراه اول از طریق همراه من
استعلام باقیمانده اینترنت همراه اول از طریق همراه من

اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت ایرانسل

برای مشاهده مقدار باقیمانده از حجم اینترنت ایرانسل، مشترکین می‌توانند از روش‌های مختلفی استفاده کنند. این روش‌ها شامل استفاده از کدهای USSD، اپلیکیشن موبایلی، وب‌سایت ایرانسل و سایر خدمات مشتریان است.

برای اطلاع از میزان داده‌های باقی‌مانده اینترنت ایرانسل، روشی آسان و سریع در دسترس است. با وارد کردن کد #4*1*555*، منویی با عنوان (جزئیات بسته) ظاهر می‌شود که دو گزینه دارد. گزینه اول اینترنت و گزینه دوم مکالمه و پیامک است. با انتخاب گزینه اینترنت و فشار دادن دکمه ارسال، اطلاعات مربوط به حجم مصرفی و تاریخ اعتبار بسته به صورت پیامک برای شما ارسال می‌شود. همچنین، کاربرانی که از بسته‌های پیشنهادی یا هدیه استفاده می‌کنند، می‌توانند با شماره‌گیری کد #4444*141* از حجم باقی‌مانده اینترنت خود مطلع شوند.

استعلام حجم اینترنت ایرانسل با کد دستوری
استعلام حجم اینترنت ایرانسل با کد دستوری

 اپلیکیشن ایرانسل من یکی دیگر از روش‌های استعلام است. این برنامه را می‌توانید از وب‌سایت ایرانسل دانلود کرده و روی گوشی نصب کنید. پس از ثبت‌نام و ورود به اپلیکیشن، در همان صفحه اصلی و قسمت بسته‌های اینترنت،می‌توانید میزان حجم داده‌های باقی‌مانده را مشاهده کنید. اگر چندین بسته اینترنتی فعال دارید، اپلیکیشن امکان مشاهده کل حجم به صورت درصدی را دارد و با انتخاب هر بسته به صورت جداگانه، جزئیات دقیق‌تری از مصرف را در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اگر به دنبال روشی جایگزین بدون دانلود برنامه هستید، نسخه (وب ایرانسل من) یک گزینه عالی است. برای دسترسی به این سرویس، کافی است به وب‌سایت ایرانسل مراجعه کرده و نسخه وب را فعال نمایید. با کلیک بر روی دکمه ورود، یک کد امنیتی چهار رقمی به شما ارسال خواهد شد که به عنوان رمز عبور موقت استفاده می‌شود. روش مشاهده میزان اینترنت مانند نسخه اپلیکیشن است.


بیشتر بخوانید: افزایش سرعت اینترنت ایرانسل با 5 روش ساده!


استعلام حجم اینترنت در ایرانسل من
استعلام حجم اینترنت در ایرانسل من

سخن پایانی

در این محتوا اطلاعات دقیقی در مورد نحوه استعلام حجم اینترنت مخابرات، آسیاتک، همراه اول و ایرانسل در اختیار شما قرار دادیم. روش‌های مختلفی مانند (استفاده از کد دستوری، اپلیکیشن اندروید و IOS، وب سایت) می‌توانند در هنگام استعلام میزان حجم اینترنت به شما کمک زیادی کنند. اگر شما هم روش‌های دیگری برای اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت وای فای و سیمکارت می‌شناسید با ما در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

چگونه بفهمیم چقدر از حجم اینترنت باقی مانده است؟

روش های متعددی همچون (کد دستوری، اپلیکیشن موبایل، وب سایت و غیره) برای اطلاع از باقیمانده حجم اینترنت وجود دارد.

کد استعلام مانده اینترنت ایرانسل چیست؟

شرکت ایرانسل دو کد دستوری را برای کاربرانش در نظر گرفته است، کد دستوری #۴*۱*۵۵۵* برای مشترکین دائمی و مشترکین اعتباری هم می‌توانند برای استعلام مانده اینترنت ایرانسل از کد دستوری #۱۰*۱۴۱*  استفاده کنند.

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه ها